INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ta javnobilježnička pristojba ispada manja od brokerske provizije.

Tako je treba trgovati preko javnih bilježnika.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Inače meni ovo iznenadno predomišljanje fondova u kombinaciji sa apsistinencijom od kupovanja istih miriše samo na jedno. U zamjenu da prihvate ponudu MOL-a obećao im je uskoro novi IPO sa dubokim discountima. Volio bih da se varam, ali izbori su skoro a fondovi i građani puni cash-a. Sve se posložilo.

meni miriše na to da će sanader izvuć više od 2800 za vladine dionice i to je podjelio sa fondovima.
[/quote]

Moguće da bude i to. Fali jedna bitna kockica, još ne vidimo da kupuju značajno 17 dana prije MOL-ove isplate. To je ono što me kopka, zašto ne ulaze. Čovijek bi očekivao stampedo s obzirom na količinu casha.

[/quote]
a ako je dogovor i kompromis onda mora bit i odricanja djela zarade, sumnjam da smiju baš pretjerivat i količinom i cijenom…uzmi par milijuna usput, sagni glvu i šuti….hrvatski san.

Usprkos svemu INA samo – 0,1%

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Inače meni ovo iznenadno predomišljanje fondova u kombinaciji sa apsistinencijom od kupovanja istih miriše samo na jedno. U zamjenu da prihvate ponudu MOL-a obećao im je uskoro novi IPO sa dubokim discountima. Volio bih da se varam, ali izbori su skoro a fondovi i građani puni cash-a. Sve se posložilo.

meni miriše na to da će sanader izvuć više od 2800 za vladine dionice i to je podjelio sa fondovima.
[/quote]

Moguće da bude i to. Fali jedna bitna kockica, još ne vidimo da kupuju značajno 17 dana prije MOL-ove isplate. To je ono što me kopka, zašto ne ulaze. Čovijek bi očekivao stampedo s obzirom na količinu casha.

[/quote]
a ako je dogovor i kompromis onda mora bit i odricanja djela zarade, sumnjam da smiju baš pretjerivat i količinom i cijenom…uzmi par milijuna usput, sagni glvu i šuti….hrvatski san.
[/quote]

Koja si ti godina na fax-u ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nikakvo iznenađenje, ta transakcija je vjerojatno već bila dogovorena, kao što sam u mojim prijašnjim postovima pričao. MOL-u ne trebaju dionice malih dioničara jer dionice vlade + fonda branitelja zadovoljavaju, a što više dobiju po ovoj cijeni dobro dobiju. Zato niti nije bilo podizanja cijene ponude, a ni OMV se nije mješao u ovu kaljužu.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


Nikakvo iznenađenje, ta transakcija je vjerojatno već bila dogovorena, kao što sam u mojim prijašnjim postovima pričao. MOL-u ne trebaju dionice malih dioničara jer dionice vlade + fonda branitelja zadovoljavaju, a što više dobiju po ovoj cijeni dobro dobiju. Zato niti nije bilo podizanja cijene ponude, a ni OMV se nije mješao u ovu kaljužu.

Gosn Zeko,znači prodati? [rolleyes]

Gotovo je gotovo!Fond branitelja odlučio prodati!!!25% MOL + 19% od vlade + 7% FB jeste 51%!!!

***obrisano***

jel vam treba prevoditi:

"Fond branitelja odlučio je prodati sve svoje dionice Ine Molu. Odlučili smo to na temelju projekcija kretanja cijena dionica koje je Upravnom odboru iznio predsjednik Uprave Erste Investa i fond menadžer braniteljskog fonda Josip Glavaš", kazala je Kosor okupljenim novinarima.

kaj neide to sad kad se drhtave ručice istresu na jako puno kuna??????
pa tu se već tjednima piše o tome…čak su i temu pokrenuli…

Sad ce se MOL maknut s bida.


Sad ce se MOL maknut s bida.

glavno da smo imali sve moguće scenarije u igri, a ispao je onaj najnormalniji…ponuda…prihvaćanje i end of story

možda su i mogli natjerati mol na povećanje ponude, ali za to su se morala pokazati daleko veća muda nego što ih ima naša investicijska zajednica…po mojoj procjeni, mađari su bili spremni ići do 3000, ali nakon mlakog odgovora hr tržišta i nakon toga globalne apokalipse…mislim da im je sada žao što nisu ponudili i manje…

da su normalna vremena, kao što je bilo slućaj s plivom, cijena bi se nakon ponedjeljka zadržala u nekih -10%…ali kakva su vremena, mislim da će cijena padati kontinuirano…
isto tako mislim da vlada neće postići nikakvu bolju cijenu za svoj paket (lošiju je vrlo izgledno)…

INU sam prodao na 3050. Zasto? Pa zato sto sam znao da je ovaj posao vec unaprijed dogovoren. Ali ipak, onako cist domoljubno srce mi se para jer sam ipak prizeljkivao da se to ne dogodi. MOL ce dobiti, ne KUPITI, vec DOBITI INU po 50% diskontu jer s njom dobiva, osim benzinskih stanica i ostale infrastrukture, i HRVATSKE, tj. od sutra MADJARSKE zalihe nafte i plina koje se procjenjuju na 60 milijuna barela nafte i 70 milijardi kubicnik metara plina. Mnozite sami, pa podijelite s brojem dionica, koliko to kosta po danasnjim a koliko bi moglo po sutrasnjim cijenama nafte i plina. Sinoc u Otvorenom kaze Galinec i onaj drugi bezveznjak da je to danas realna cijena. PA tko nas tjera da bas danas, u trenucima najvece krize, prodajemo visokoprofitabilnu firmu???? PA koji je to financijski genij savjetovao!?!?!?!? Pa zar se bar nije moglo pricekati ili bar nabijati cijenu uvlacenjem OMV? ili je ipak samo stvar u debeloj proviziji a ja naivac se jos uvijek podsvijesno nadam da ce pravda i postenje pobijediti. Jadna je to neovisnost u kojoj nista nije tvoje. Uskoro ce EU moci slobodno kupovati i nase nekretnine i zemljiste. Za 5-10 godina bit cemo stranci u vlastitoj zemlji jer nista necemo posjedovati.
Nade ipak ima, VIVA LA REVOLUCION!!! 🙂

VIVA LA REVOLUCION !!!

ma šta se bojiš… pa uvijek možemo to nacionalizirati… [wink]

Ode država na bubanj!!!!
Sanaderu svaka čast napravio si veću pustoš nego Srbi za vrijeme rata!
Nemaš jaja reći svojem narodu da n eprodaju INA-u!
JUDO!!!!!

GAME OVER

New Report

Close