INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijena ide gore zato što se počelo rasplitati situacija između MOL-a i OMV.
Drugo dogovor između naše vlade i MOL-a je bio da nema mogućnosti povećanja paketa od strane MOL-a dok građani ne dobiju svoje bobus dionice.
Sada su svi uvjeti zadovoljeni i mogu početi pregovori.
Uskoro kad se to objavi(početak razgovora) cijena dionice odletjet će tamo gdje je bila,zato dionicu treba držati-ne
prodavati.
Što mislite zašto fondovi svako dan kupuju,pa nisu valjda ludi ili žele da građani nešto zarade.Boli njih ona stvar za građane što su pokazali i na HT.

Kolega potrabb, mislim da će Vam ljeto biti najgore vrijeme za prodaju INIinih dionica. Taman će Vam tada početi prodavati prvi radnici koji su svoje dionice dobili vrlo jeftino.


Kolega potrabb, mislim da će Vam ljeto biti najgore vrijeme za prodaju INIinih dionica. Taman će Vam tada početi prodavati prvi radnici koji su svoje dionice dobili vrlo jeftino.

Nije rekao ljeta koje godine[tongue]
Strong hold, dok me ne slome s nemoralnom ponudom[cool]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Kolega potrabb, mislim da će Vam ljeto biti najgore vrijeme za prodaju INIinih dionica. Taman će Vam tada početi prodavati prvi radnici koji su svoje dionice dobili vrlo jeftino.

Zašto mislite da će radnici odmah prodavat dionice. Radim u INI i nemam takav osjećaj, štoviše ljudi su je spremni držati i duže vrijeme. Zašto to mislim, zato jer radnici koji su prezaduženi nisu ni kupili dionice jer nisu mogli doći do kredita a oni drugi koji su uspijeli doći do kredita ili za keš mogu čekati još neko vrijeme. Među njima ima jako malo špekulanata koji se bave sa ovim poslom. Ja ih osobno ne namjeravam prodavati baj još nekoliko godina do preuzimanja.
Pozdrav

danas bi moglo biti interesantno na INI-i.[huh]

dan je pametniji od noći

Novi udar na standard
Plin poskupljuje 23 posto?

Ovih se dana naveliko spekulira o očekivanim poskupljenjima prirodnoga plina i električne energije. Riječ je o energentima koji, uz naftu, nose najveći inflacijski naboj i ponajviše utječu na životni standard građana

“Zadnjih mjesec i pol potrošnja plina je osjetno veća. Osjetno smo ispraznili skladište, preko 150 milijuna kubnih metara. To znači da razmišljamo i poduzimamo sada mjere za dodatne uvozne količine plina”, rekao je član Uprave Ine Mirko Zelić.

Rješenje je, slažu se stručnjaci okupljeni na Naftaplinovoj proslavi Svete Barbare, zaštitnice rudara, istraživanje novih ležišta i gradnja novog podzemnog skladišta plina. Takve se investicije mjere stotinama milijuna dolara, a Ina već godinama taj energent prodaje po cijenama nižima od nabavnih. Gruba računica pokazuje da bi cijene plina u širokoj potrošnji mogle porasti oko 23 posto.

U Zagrebu, primjerice, za 50-ak lipa na 2,56 lipa po prostornome metru. Poseban su problem veliki potrošači kutinska Petrokemija i HEP.Međutim, očekivana poskupljenja neće stići početkom siječnja. Pomoćnik ministra gospodarstva za energetiku i predsjednik Nadzornog odbora Hrvatske elektroprivrede Željko Tomšić rekao je pozivajući se na proceduru, kako od podnošenja zahtjeva do konačne odluke o poskupljenju moraju proći najmanje četiri tjedna, a kako službeni zahtjev za korekcijom cijena još nije stigao građani su mirni bar do veljače.(HRT)

kupnje koliko hoćeš a prodaja se povlači prema gore![thumbsup]

dan je pametniji od noći

Može stanje k/p?
hvala

Meni to nekako miriši da su fondovi prestali rušati cijenu i da su krenuli sa kupovinom. Kako je krenulo možda dođemo i do blokade, daj bože[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

zaboravi blokadu na INI i to odmah

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

[url=”http://”%5Dk/p%5B/url%5D

dan je pametniji od noći


zaboravi blokadu na INI i to odmah

samo se tješim a ti ju nebi volio ha

New Report

Close