INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hoće se brzo trgovati po 2500 već idući tjedan a tada će trebat dosta šalunga koliko mi se čini….hihihi

dan je pametniji od noći

Danas cijena nafte svjetskim tržištima dostigla 68 USD, ali se kasnije spustila na 64….malo prije na HRT2


Ukupna kupnja na INI pala 50%

Toliko o kupnji.

Krupne glasine nastaju od sitnih šaputanja.

13:40:22 28-Mar-2007 534.00 70 37,380.00 Automatic Trade
13:13:11 28-Mar-2007 519.00 74 38,406.00 Automatic Trade
10:09:41 28-Mar-2007 510.00 50 25,500.00 Automatic Trade
14:37:41 27-Mar-2007 524.75 200 104,950.00 Automatic Trade
11:41:53 27-Mar-2007 510.00 50 25,500.00 Automatic Trade

London…


Danas cijena nafte svjetskim tržištima dostigla 68 USD, ali se kasnije spustila na 64….malo prije na HRT2

Nije ti valjda HRT izvor informacija dostojan i minimalnog respekta. Pa tamo kasne uvijek dva dana, obicno ono sto procitam u lokalnim novinama isti dan je skoro pa ekskluziva u HRT vijestima. Moglo bi se reci: ako ne znaju svoj posao, znaju bar da se biju. [smiley7]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Da ne bi bilo da ja samo pričam napamet.

Skok cijena nafte pritisnuo europske indekse

(objavljeno 28.3.07 13:31)

Cijene europskih dionica našle su se pod pritiskom skoka cijena nafte iznad 68 dolara na američkom tržištu od prethodnog dana zbog novih napetosti vezanih uz Iran.

Frankfurtski DAX indeks bio je stoga na gubitku 0,4 posto, spustivši se na 6831 bod. Londonski FTSE ostvario je pak manji dobitak, od 0,09 posto, dosegnuvši 6298 bodova.

Dok je skok cijena nafte većinom pogodio europske dionice, pomogao je jačanju dionica naftne i plinske industrije. Ponajviše su pritom bile na dobitku dionice predvodnika te industrije Totala i BP-a.

Osim prema nafti, financijska tržišta svoju su pozornost usmjerila i prema očekivanom govoru guvernera američke središnje banke Fed Bena Bernankea u američkom Kongresu. Njegovo obraćanje članovima Kongresa uslijedit će nakon prošlotjedne Fedove odluke o ispuštanju signala o mogućem daljnjem zaoštravanju monetarne politike u priopćenju objavljenom nakon završetka zasjedanja, na kojem nije bilo promjena postojećih kamatnih stopa od 5,25 posto.

Izvor: Business.hr Vaš link


Da ne bi bilo da ja samo pričam napamet. Skok cijena nafte pritisnuo europske indekse[/b] (objavljeno 28.3.07 13:31) Cijene europskih dionica našle su se pod pritiskom skoka cijena nafte iznad 68 dolara na američkom tržištu od prethodnog dana zbog novih napetosti vezanih uz Iran. Frankfurtski DAX indeks bio je stoga na gubitku 0,4 posto, spustivši se na 6831 bod. Londonski FTSE ostvario je pak manji dobitak, od 0,09 posto, dosegnuvši 6298 bodova.

Reci ti njima da mi pratimo samo Shanghai Composite…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Malo objasni, kako se povećanjem cijene smanjuje profit?

Ako ti se poveća cijena sirovine a ti to ne možeš kompenzirati povećanjem cijene proizvoda.

Ne znam da li pričam o prošlosti ili je to pak gruba sadašnjost no čini mi se da dok god je vlada vlasnik 50%+ dionica da može raditi kako ju je volja u skladu sa ugovorom s MOLom. A MOLu nije u interesu da cijena INAe ode u nebo – dakle ako vlada ograniči rast maloprodajnih cijena goriva – 75% dioničara je za tu opciju, bez obzira koliko INA gubi.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Da ukoliko ne namjeravaju preuzeti Inu na ljeto, u tom slučaju im je itekako u interesu da Ina ostvari što veći profit ove godine.
A ova tvoja računica ne vrijedi za Siriju, Angolu i Egipat, gdje Ina prodaje sirovinu pa joj odgovara veća cijena energenata.

Mislim da se taj scenarij koji ti kolega ozapa pišeš neće ponoviti. Po tvome MOLu bi odgovaralo da se INA malu poslovno uruši, pa da je onda oni preuzmu. Nije mi neka teorija. I MOLu i Vladi je u interesu da INA posluje dobro, jer ne zaboravimo, ako MOL preuzme INU, kupovat će dionice i od Vlade. Pa onda je ipak za pretpostaviti da je i Vladi interes da cijena dionice bude što veća.

LONDON:
HINA INA-INDUSTRIJA NAFTE D.D. GDR (EACH REPR 1 ORD HRK900)(REGS)

INA REGS | Currency USD
All data delayed by at least 15 minutes

As at 29-Mar-2007 10:08:26
525.500 +5.50 +1.06%

Ako pomnožimo 525,5*5,53= 2.906,00kn. Točno kako se i postavila naša prodaja.

Pa dobro nisam ja Polančec i neznam što će se dogoditi, no ovaj scenarij je bio prisutan prošle godine i nije da sam ga ja smišljao (niti mi je drag, nota bene). Ukoliko MOL misli preuzeti INAu ove godine onda bi to stopirali no čisto sumnjam da će se ove godine to dogoditi.

Što se tiče INA-ine proizvodnje ona nije dostatna niti da se pokriju potrebe INAe a kamoli da se nešto zaradi sa strane.

E sad, cijena goriva je dosegla 8 kn kad je barel nafte bio na oko 55-60$ (zadnji put je dosegla 8 kn kad je barel bio na oko 70-75$) je li to stvaranje zaliha profita kojeg će poslije vlada trošiti ili šminkanje pred prodaju (slijedeće godine) to ne znam ali sumnjam da to zna i vlada jer će masu toga ovisiti o – novinskim anketama. Budite sigurni da ako ova vlast nanjuši da bi mogla pasti biti će i ograničavanja rasta cijene goriva – sjetite se samo promidžbe pred prošle izbore i koliko je uprvo HDZ inzistirao na cijeni goriva na početku i na kraju mandata SDPa.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Drago mi je da imamo suprotna mišljenja , jer kada pročitam tvoja razmišljanja mislim da sam ipak malo pametniji. Treba i takve stvari uzeti u obzir. Međutim čini mi se da je tvoje razmišljanje u manjini. Pogledaj cijenu. Ide prema gore.

Lizni INU na 2.939, liznimo 2.950, liznite 3.000 kuna

idemooooooooooooooooooooooooooo

Fino stanje na INI, jača kupnja, prodaje ako se uzme onih par tisuća na 3.000 kuna i nema, svega 700 komada, na strani potražnje skoro deset puta više.

Što bi rekao jedan naš čovik:

Lizni INU na 2.939, liznimo 2.950, liznite 3.000 kuna

idemooooooooooooooooooooooooooo

ajmo bacaj šalunge, življe, življe

New Report

Close