INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

As at 28-Mar-2007 10:21:55
522.750 +3.75 +0.72%

Stanje na Londonskoj burzi, ali me zanima što ovaj podatak točno govori…
Da je to cijena po koji+oj je trženo (zašto je onda nema u last 5 transakcija)
Ili označava trenutnu ponudu za kupnju….molim malo pojašnjenje
Hvala

Mislim da je samo pitanje kada će INA ponovo prema gore. Da li slijedeći tjedan, slijedeći mjesec, stvarno nije važno. Važno je dočekati slijedeći rast a ne poput nekih sada prodavati i onda se desi ovakvo čišćenje kakvo nam je Mauricije prikazao. Veliki uživaju u ovome.

Pitanje je isto šta sve može ponovo biti triger. Da li povećanje napetosti sa Iranom može utjecati na cijenu nafte? Uskoro ćemo vidjeti.

Ni meni nije jasno tko tako jeftino prodaje? Osim ako nisu čuli za neke prilike u regiji?[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Mislim da ljudima nije jasno šta će se desiti sa cijenom nafte ukoliko se ova napeta situacija sa Iranom nastavi. A koliko se moglo vidjeti iz prijašnjih mjeseci Iran ne posustaje. Iskreno, nadam se da rata neće biti, ali uskoro možemo očekivati daljnje pritiskanje na Iran, rast napetosti i povećanje cijene nafte.



Mislim da ljudima nije jasno šta će se desiti sa cijenom nafte ukoliko se ova napeta situacija sa Iranom nastavi. A koliko se moglo vidjeti iz prijašnjih mjeseci Iran ne posustaje. Iskreno, nadam se da rata neće biti, ali uskoro


a ja se nadam da će biti jako napeto, da ce nafta otici na 80 $, da rata nece biti i da ce svi biti zadovoljni zaradom i napuniti džepove, od Ahmedinedžada, Putino do Dicka C. ukljucujuci i nas, strpljive vlasnike Injare. [smiley2]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Ini povečanje cijene nafte ne koristi jer ne može povećati marže na obradi nafte a vlada ju koči da poveća cijene goriva na preko 8kn. Dakle daljnjim povećanjem cijena nafte smanjuje se Inin profit.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Ini povečanje cijene nafte ne koristi jer ne može povećati marže na obradi nafte a vlada ju koči da poveća cijene goriva na preko 8kn. Dakle daljnjim povećanjem cijena nafte smanjuje se Inin profit.

Malo objasni, kako se povećanjem cijene smanjuje profit?


Ini povečanje cijene nafte ne koristi jer ne može povećati marže na obradi nafte a vlada ju koči da poveća cijene goriva na preko 8kn. Dakle daljnjim povećanjem cijena nafte smanjuje se Inin profit.

To je bilo. Dakle pričaš o prošlosti. Sada kada je INA izlistana na tržište (Zagreb i London) nisam siguran da će se ovakav scenarij ponavljati. Možda se ograniči onaj najjeftiniji Super 95, ali za ostale derivate ne vjerujem.

Ukupna kupnja na INI pala 50%


Ukupna kupnja na INI pala 50%

Lako je vratis, daj K nalog 10000 kom po 1 kunu. Nije puno za isprepadati neupucene. [smiley2]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.


Ukupna kupnja na INI pala 50%

Momak, nemoj se s time zamarati. Jedna kupnja je bila na 1.800, mislim 5.000 komada i na 1.900 kuna 10.000 komada, tako da je samo vizualno bilo lijepo vidjeti. Niti je zbog toga raslo, niti će zbog toga rasti, a od prodaji od tih 4.086 komada, 3.000 komada ti je na 3.000 kuna.

Kada sve zbrojiš dobiješ još uvijek povoljan omjer u korist kupnje:

otprilike 5000/1000

Evo nas na 2.900,00 kn, ajmo šalunzi za 3.000,00kn, daj fosne Mauricije, zovi mixer[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


xman:
Ukupna kupnja na INI pala 50%
Momak, nemoj se s time zamarati. Jedna kupnja je bila na 1.800, mislim 5.000 komada i na 1.900 kuna

Kada sve zbrojiš dobiješ još uvijek povoljan omjer u korist kupnje:

otprilike 5000/1000

Od jutros je jasno da raste pritisak na kupnji, ko malo dnevno prati ovu dionicu zna da INA ide gore.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

ja bum kuhala kavicu i dvorila radnike…..
ajmo, ajmo !!!

Neće do 3000kn do kraja tjedna….[smiley2]

New Report

Close