IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi spominju otplatu posljednje rate, kao da bi time sva dugovanja iz predstečajne bila riješena.
Nije to baš tako, proučite sporazum ako već ulažete ovdje!


IMHO, papir je u fazi akumulacije.
Već viđeno.
Na ruku ide i problem otplate posljednje rate .
I Opte je bila 1,80, i tamo se tada zveckalo pričama o stečaju. Loša izvješća, i bilo je napeto.
A sjećam se IGH i na 80 kn, pa na 400 kn
Burze su uglavnom iracionalne

Zdrav način na gledanje stanja stvari.


Pratim malo ovu dionicu i ono što je meni nejasno je sljedece. Zivio sam neko vrijeme u americi i tamo, ako se ne plati jedna rata kredita, kompanija mora automatski proglasiti bankrot. IGH, koliko sam shvatio, ne vraca kredite već godinu dana. Kako je moguće da igh uopce posluje?

Slažem se s tobom. Predstečajni zakon kaže (pojednostavljeno) da ukoliko se rate ne podmiruju na vrijeme, automatski se ide su stečaj. Ovu firmu i dalje politika štiti, da se radi o bilo kojoj drugoj firmi, odavno bi već bila u stečaju. I dalje nažalost nisu svi jednaki pred zakonom.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Izbrisan mi je post koji nije bio za brisanje jer Izgubljen u moderacioji ustvari i zaista ne zna što je za brisanje, a što nije.
Pa ću ga preformulirati.
O sjedanju na račun firme odlučuju isključivo vjerovnici, na temelju Ovršnog zakona. Nikako nikakva vlast. Vlast je samo donijela takav zakon.
Vlast koja bi na radost pojedinaca ovdje firmu pred kojom je vrlo svjetla budućnost otjerala u stečaj, bila bi suluda. A ova kakva god da je, to nije.

Siguran sam da ni za tumačenje zakona ne pitaju forumaše, pogotovo ne one koji imaju dionicu od 1500kn

Ovdje imamo jedan BAT harmonic pattern.
Bullish.
Reversal na 101 kn…. ili na 80 kn… ovisno o ekstenziji.
Može i jedno i drugo, al’ to je to.
Blizu smo.

Ovo ide gotovo je sigurno na jedno mjesto koje se u nas u narodu kolokvijalno naziva: vječna lovišta.

Tu se može dogoditi manji odbijanac, al trend je i vise nego jasan i ocit.

Herr zlikovski,
Slazem se s vama s tim da bih jos malo nadocrto nesto. Igramo se malo, sta cemo.

Ja prvo čekam blokadu računa, a dalje će mo vidjeti!

A da se strpite do sjednice NO , nemojte brzati..i toliko uživati..

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/DQ6BcAoamqSaKX212WUVLw==.pdf


Herr zlikovski,
Slazem se s vama s tim da bih jos malo nadocrto nesto. Igramo se malo, sta cemo.

Pa ako vrlo skoro objave da su riješili dug, a u kuloarima se priča da budu, mogla bi ta krivulja zaista tako izgledati.

A kak budu oni to “riješili” dug?

Kaj to znaci “rijesiti” dug?

Sve će biti u redu
https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/642628/otkrivamo-pozadinu-drazbe-poslovnog-objekta-u-kampusu-deskovic-tuzbom-cemo-odgoditi-ovrhu

Uskoro bi se moglo aktualizirati i pitanje zemljišta na Pelješcu na kojem će se graditi pristupne ceste za Most. A sada je ta zemlja vrlo vrijedna imovina. IGH je svojedobno zajedno sa Konstruktor inženjeringom preko splitskog poduzetnika Vincenca Blagaića otkupio više od dva milijuna četvornih metara tada jeftinog poljoperivrednog zemljišta, a koje se nalazi na vručoj trasi. Iako je nakon toga bilo prijepora o zakonitosti kupnje toga zemljišta, u priopćenju je tada također navedeno kako je Državno odvjetništvo na temelju provedenih izvida nedvojbeno utvrdilo kako je kupnja toga zemljišta u potpunosti provedena sukladno zakonu. http://www.portaloko.hr/clanak/hrvatski-san-ide-dalje-zupan-mijenja-prostorni-plan-ide-golf-u-sestricama/0/32798/ Dakle, s obzirom da je sve po zakonu, IGH i tamo ima vrlo vrijednu imovinu, koja se tek treba aktivirati.

Ja ne znam čitate li vi članke koje postate i razumijete li što čitate, ili namjerno varate ovaj napaćeni narod. Lijepo vam i u ovom članku od prije 7 i pol godina piše da je IGH izašao iz ovog projekta:
“Ove navodne malverzacije sa zemljištem u javnosti i medijima okončane su u siječnju 2010. kada su iz Profectus grupe priopćenjem objavili kako su se tvrtke IGH i Konstruktor povukle iz turističkog projekta Vincenca Blagaića, te da će se realizacija velikog posla nastaviti sa inozemnim partnerima.”

A možete i koristiti Google pa ćete lako doći do podatka da je IGH zauzvrat dobio 50% udjela u projektu na Šolti, makar mislim da vi to sve već znate.

Nije mi jasno kako netko i dalje očekuje da će ovdje uskrsnuti nekakvo zemljište ili nekretnina za koju nitko (osim ovdje prisutnih pojedinih forumaš) u procesu predstečajne nagodbe nije znao i koja nije u knjigama, ili koja jest u knjigama ali nitko od vjerovnika se nije usudio staviti šapu na to, ili koja jest u knjigama ali se vodi po znatno podcijenjenoj vrijednosti i sl.

New Report

Close