IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


GUBITNIK GODINE
Radić kao Sanader: Puno PR-a, nigdje rezultata

Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu
KOMENTAR – Ako je Ivo Sanader neprikosnoveni gubitnik godine u političkom smislu, prvi čovjek IGH Jure Radić najveći je gubitnik u gospodarskom životu Hrvatske.

U posljednjih nekoliko mjeseci neslavno su propala tri potencijalna posla kojima se ljepila etiketa "posla stoljeća". Krenulo je sa Pelješkim mostom, nastavilo se s kupnjom velikih parcela zemljišta na Pelješcu koje je istraživao i USKOK, fijasko je nastavljen s projektom Zagrepčanka za koju nije imao novca, da bi se vrhunac neuspjeha dogodio jučer kad hrvatski konzorcij nije uspio osigurati jamstva za autocestu Bar-Boljare. U tom su razdoblju, Radiću bila puna usta još nekih poslova koje nikad nije dobio poput gradnji autocesta u Ukrajini i Bugarskoj i modernizaciji Zračne luke Zagreb.
Čak i jučer, neposredno prije objave informacije o fijasku u Crnoj Gori, Radić je pustio "dimnu bombu" u vidu pregovora o gradnji autoceste na Kosovu. Nema nikakve sumnje da Radić, baš kao i njegov brat blizanac Sanader, ima sjajan PR i zna komunicirati s medijima. Međutim "mali" je problem što tu maglu u obliku PR-a ne prate gotovo nikakvi opipljivi rezultati. Kako je to netko davno lijepo rekao, možeš varati neke ljude neko vrijeme ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme. Tužna hrvatska stvarnost nam na žalost ne može dopustiti luksuz likovanja nad posljednjim Radićevim neuspjehom. Nema nikakve sumnje da bi realizacija posla u Crnoj Gori bila najbolje što se hrvatskim građevinarima moglo dogoditi ove godine. Ne treba posebno elaborirati koliko su građevinari u "banani".
Bilo bi zanimljivo čuti što ministrica graditeljstva i dioničarka IGH Marina Matulović-Dropulić misli o recentnim neuspjesima Jure Radića, koji su samo danas vrijednost dionica srušile 17,2 posto, na najnižu razinu u posljednja dva mjeseca. Šalu na stranu, puno je veći problem činjenica da je Radić svjesno doveo investitore u zabludu poluinformacijama ili najavama nečega za što je morao znati da neće moći realizirati.
Sanader je pobjegao ostavljajući stečajnoj upraviteljici Jadranki u amanet državu na rubu bankrota, ostaje da vidimo koliko će dugo dioničari IGH trpjeti ovakvog Radića.


Kolega Vama se moram zahvaliti Vi ste nam davali potporu u utorak kada nam je bila najpotrebnija i mnogi su mogli izać, normalno s puno manjim gubitkom nego danas.

sve mi se cini da je moja prognoza na kraju bila tocna.

"mnogi ce ostati bez gaca"

kod ovakavih situacija je neiskusnima najbolje da se drze po strani, jer im ostajanje bez gaca ne gine…
a primamljivo je, jel da?

Gospon Gissmund, kaj Vi kazete na ovu situaciju?

PS. ipak se na kraju samo ja smjeskam… jel da?
[smiley]

imal kakvih novosti od vladika iz crne gore ?



mislim da će blokada

Hoće, hoće kako će se približavati dva sata panika će biti sve veća.
[/quote]
Dionica IGH je poslije svih laži i obmana debelo preskupa i još nije kažnjena za laži na kojima je rasla , mora dionica IGH puno, puno niže.




mislim da će blokada

Hoće, hoće kako će se približavati dva sata panika će biti sve veća.
[/quote]
Dionica IGH je poslije svih laži i obmana debelo preskupa i još nije kažnjena za laži na kojima je rasla , mora dionica IGH puno, puno niže.
[/quote]

Je, je na kunu, da bi ti kupio.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=102574&Itemid=2

jucer je bio tsunami,danas malo podrhtavanje tla na igh a sutra stabilizacija i dionica krece u pracenje sv.indexa dok ne bude ponovo neki posao stoljeca.

dan poslje sutra

I šta sad panika prošla rušenje gotovo i sad polagano možemo natrag prema 3 000

pretpostavimo, ponavljam pretpostavimo… da je u ova 2 dana proradila tiha diplomacija, da je Jaca šapnula Đukanoviću da ga se više neće spominjati na suđenju… pa se podsjetimo da HBOR jučer izjavio da se sve može riješiti preko njih oko jamstava
pa uzmimo u obzir da bi Jaca spašavanjem ovog posla u 1 minutu do 12 ispala nacionalna heroina i spasiteljica hrvatske…
čini li vam se još uvijek da je ovo s IGH gotova priča i da ZA PAR SATI nisu moguća VELIKA iznenađenja i naslov:
SENACIONALAN PREOKRET, PREMIJERKA SPASILA POSAO U CRNOJ GORI

[proud] [thumbsup]

Kakva god bila vijest ne mislite li da je i konacno nedobivanje posla vec ukalkulirano u cijenu? Po meni kakva god bila vijest ovo ide nazad popuniti gap..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-aktor-hch-gradi-najskuplji-autoput-svih-vremena!%3f,69890.html

neki ce sami sebe za guzicu ugrsti-upravo oni koji su vidili sudni dan na ovoj dionici!

dan poslje sutra


sve mi se cini da je moja prognoza na kraju bila tocna.

"mnogi ce ostati bez gaca"

kod ovakavih situacija je neiskusnima najbolje da se drze po strani, jer im ostajanje bez gaca ne gine…
a primamljivo je, jel da?

Gospon Gissmund, kaj Vi kazete na ovu situaciju?

PS. ipak se na kraju samo ja smjeskam… jel da?
[smiley]

Ti se baš i nemaš zašto smješkati. Kupovali smo skupa na 2900, ti si prodao na 2990 isti dan, ja za dan-dva negdje oko 3100, a ti si potom kupio na 3200. IGH je za dan-dva opet pao na 2800. Ja sam tada opet kupio pa prodao prekjučer na cca 3080. Jučer opet kupio na 2600, danas dokupio još ispod 2600 tako da ne znam što je tebi tu smiješno?
Ide odbijanac ubrzo, neće IGH ostati dugo ovako nisko [yawn]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


pretpostavimo, ponavljam pretpostavimo… da je u ova 2 dana proradila tiha diplomacija, da je Jaca šapnula Đukanoviću da ga se više neće spominjati na suđenju… pa se podsjetimo da HBOR jučer izjavio da se sve može riješiti preko njih oko jamstava
pa uzmimo u obzir da bi Jaca spašavanjem ovog posla u 1 minutu do 12 ispala nacionalna heroina i spasiteljica hrvatske…
čini li vam se još uvijek da je ovo s IGH gotova priča i da ZA PAR SATI nisu moguća VELIKA iznenađenja i naslov:
SENACIONALAN PREOKRET, PREMIJERKA SPASILA POSAO U CRNOJ GORI

[proud] [thumbsup]

Zanimljivo razmišljanje [smiley]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ovo je posao na nos, seljačka posla i ništa više!

New Report

Close