IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a kako bili da bilo, današnj pad je oćekivan nakon jučerašnjih vijesti….ali tko su onda svi ti "luđaci" koji su danas ulupali 5 milijona kuna u dionicu firme koja "nema budučnosti"……

1/2 toga je duplo zavrćena lova. ja sam recimo kupio na otvaranju, kasnije prodao oko 2700, pa opet kupio na 2600 i sad čekam ako danas opet povuče prema 2700 (ima još optimista koji vjeruju u spas u zadnji čas) da opet prodam, pa kad službeno objave da je posao propao u 14 sati bit će opet jaki pad.
sutra na otvaranju kad krene novi val panike bit će opet pad, samo onda treba sačekati par dana da cijena ode na pravo dno (cca 2000 kn) jer tek tu će biti prava zarada [thumbsup]
[/quote]
Kakva panika prošlo je kolega
Netko bi zavrtio [lol]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



a kako bili da bilo, današnj pad je oćekivan nakon jučerašnjih vijesti….ali tko su onda svi ti "luđaci" koji su danas ulupali 5 milijona kuna u dionicu firme koja "nema budučnosti"……

1/2 toga je duplo zavrćena lova. ja sam recimo kupio na otvaranju, kasnije prodao oko 2700, pa opet kupio na 2600 i sad čekam ako danas opet povuče prema 2700 (ima još optimista koji vjeruju u spas u zadnji čas) da opet prodam, pa kad službeno objave da je posao propao u 14 sati bit će opet jaki pad.
sutra na otvaranju kad krene novi val panike bit će opet pad, samo onda treba sačekati par dana da cijena ode na pravo dno (cca 2000 kn) jer tek tu će biti prava zarada [thumbsup]
[/quote]
Kolege ja vas ne razumijem pa Vi ćete vjerovati u dobivanje posla i kad CG službeno objavi da raskida ugovor

Tko će više vjerovati Radiću i Žderiću

Gubitak posla u Crnoj Gori ogolio je hrvatske građevne perjanice IGH i Konstruktor koji više neće moći kao do sada bez posljedica širiti lažni optimizam

Posljednje tri godine otkako je Jure Radić na čelu IGH organizirale su se izvanredne tiskovne konferencije na kojima su javnosti prezentirane samo dobre vijesti.

Pljuštale su najave poslova po istoku i jugoistoku Europe, ali u Hrvatskoj nije skoro bilo posla vrijednijeg od milijun eura u kojem IGH nije sudjelovao kao investitor, projektant ili nadzornik. Radić je najavljivao spremnost na financiranje autocesta u Hrvatskoj koncesijama, želio je koncesiju za zračnu luku, kupovao zemljišta, kupovao tvrtke, kretao u javno privatna partnerstva. Za Konstruktor Željka Žderića tako neraskidivo povezan s IGH-om bilo je slično. Od crkve u Udbini pa do svih cestovnih pravaca visjeli su logotipi Konstruktora i njegovih kćeri. Nemalo puta je upozoravano na spregu te dvije tvrtke s politikom, čiji su bivši ili sadašnji zaposlenici vodili tvrtke koje su im davale poslove (HAC, HC, ARZ). Veliki krešendo bio je posao u Crnoj Gori. No umjesto posla stoljeća uslijedila je velika pljuska koja nažalost nije bila prva ni posljednja kada se radi o poslovima u inozemstvu, a nastavak slijedi i na domaćem terenu. Dosad se samo gubici poslova nisu htjeli komentirati i prolazili su izvan fokusa šire javnosti. Gubitak posla u Crnoj Gori ogolio je dvije "perjanice hrvatskoga građevinarstva". Nisu uspjeli u osam mjeseci naći banke koje bi ih pratile, a osim u težoj financijskoj globalnoj situaciji, problem je i u samim tvrtkama. Rasle su im obveze tijekom godina, a propadali poslovi koje su smatrali sigurnim. Ne treba zaboraviti da se IGH povlači iz šest velikih projekata u Hrvatskoj od kojih je najveća bila Zagrepčanka, a razlog je uvijek isti, nedostatak novca i preveliki apetiti u prošlosti. Najveći najavljeni poslovi i inozemstvu poput hidrocentrala u Čečeniji također su propali. No Jure Radić je uvijek svaki od problema, osim Crne Gore, optimistično pravdao i pokrivao ga najavom novih poslova. I mnogi mali investitori su vjerovali. U Crnoj Gori se dogodila farsa u kojoj se u godinu dana prezentiralo kako je posao dobiven i kako su jamstva osigurana, a njihov uspjeh prezentiran kao uspjeh hrvatske države. Kada se sve pokazalo kao neistina, Radić i Žderić su izgubili i to posljednje uporište. Njihovim novim najavama koje su hranile optimizam rijetko će tko vjerovati. Na domaćem terenu tek su se sad nadzorna tijela počela baviti tim lažnim optimizmom i istražuju tko se okoristio od neispunjenih najava. Za dvojac je ipak veći problem od toga što kod kuće nema više državnog novca za gradnju, koji ih je konstantno hranio prošlih godina. Nemaju ni potporu političkih struktura kao nekada. Kako god se okrene, dolaze im znatno teži dani.

PD

Odličan članak, svaka čast

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



a kako bili da bilo, današnj pad je oćekivan nakon jučerašnjih vijesti….ali tko su onda svi ti "luđaci" koji su danas ulupali 5 milijona kuna u dionicu firme koja "nema budučnosti"……

1/2 toga je duplo zavrćena lova. ja sam recimo kupio na otvaranju, kasnije prodao oko 2700, pa opet kupio na 2600 i sad čekam ako danas opet povuče prema 2700 (ima još optimista koji vjeruju u spas u zadnji čas) da opet prodam, pa kad službeno objave da je posao propao u 14 sati bit će opet jaki pad.
sutra na otvaranju kad krene novi val panike bit će opet pad, samo onda treba sačekati par dana da cijena ode na pravo dno (cca 2000 kn) jer tek tu će biti prava zarada [thumbsup]
[/quote]

Hebena taktika. Zapisat ću si ovo.

Bio sam siguran da je posao sigurna stvar!izgleda da je konzorcij dao nerealno nisku ponudu i da je to glavni razlog što nisu ishodili jamstava.milijarda razlike je ipak prevelika da bi se banke zakvačile za taj projekt…

mislim da će blokada

S OVE TENDENCIJE I BURZI SE LOŠE PIŠE

Velika rasprodaja dionica IGH s ogromnim padom cijene očekuje dionicu Jure Radića
Datum objave: 3.3.2010 | 19:51
Zadnja izmjena: 3.3.2010 | 20:02
GUBITNIK GODINE
Radić kao Sanader: Puno PR-a, nigdje rezultata
Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu
KOMENTAR – Ako je Ivo Sanader neprikosnoveni gubitnik godine u političkom smislu, prvi čovjek IGH Jure Radić najveći je gubitnik u gospodarskom životu Hrvatske.

U posljednjih nekoliko mjeseci neslavno su propala tri potencijalna posla kojima se ljepila etiketa "posla stoljeća". Krenulo je sa Pelješkim mostom, nastavilo se s kupnjom velikih parcela zemljišta na Pelješcu koje je istraživao i USKOK, fijasko je nastavljen s projektom Zagrepčanka za koju nije imao novca, da bi se vrhunac neuspjeha dogodio jučer kad hrvatski konzorcij nije uspio osigurati jamstva za autocestu Bar-Boljare. U tom su razdoblju, Radiću bila puna usta još nekih poslova koje nikad nije dobio poput gradnji autocesta u Ukrajini i Bugarskoj i modernizaciji Zračne luke Zagreb.

Čak i jučer, neposredno prije objave informacije o fijasku u Crnoj Gori, Radić je pustio "dimnu bombu" u vidu pregovora o gradnji autoceste na Kosovu. Nema nikakve sumnje da Radić, baš kao i njegov brat blizanac Sanader, ima sjajan PR i zna komunicirati s medijima. Međutim "mali" je problem što tu maglu u obliku PR-a ne prate gotovo nikakvi opipljivi rezultati. Kako je to netko davno lijepo rekao, možeš varati neke ljude neko vrijeme ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme. Tužna hrvatska stvarnost nam na žalost ne može dopustiti luksuz likovanja nad posljednjim Radićevim neuspjehom. Nema nikakve sumnje da bi realizacija posla u Crnoj Gori bila najbolje što se hrvatskim građevinarima moglo dogoditi ove godine. Ne treba posebno elaborirati koliko su građevinari u "banani".

Bilo bi zanimljivo čuti što ministrica graditeljstva i dioničarka IGH Marina Matulović-Dropulić misli o recentnim neuspjesima Jure Radića, koji su samo danas vrijednost dionica srušile 17,2 posto, na najnižu razinu u posljednja dva mjeseca. Šalu na stranu, puno je veći problem činjenica da je Radić svjesno doveo investitore u zabludu poluinformacijama ili najavama nečega za što je morao znati da neće moći realizirati.

Sanader je pobjegao ostavljajući stečajnoj upraviteljici Jadranki u amanet državu na rubu bankrota, ostaje da vidimo koliko će dugo dioničari IGH trpjeti ovakvog Radića.

danas ne

E sad potop, vjerovao sam da su svjesni i konzorcij a ponajviše vlada ( poticaj velikih projekata ) bitnost tog posla ali nismo ni zaslužili bolju situaciju u državi nego što jest…


mislim da će blokada

ja mislim da čete vi totalno promašiti u procjeni……


mislim da će blokada

Na kraju dana…

GUBITNIK GODINE
Radić kao Sanader: Puno PR-a, nigdje rezultata

Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu
KOMENTAR – Ako je Ivo Sanader neprikosnoveni gubitnik godine u političkom smislu, prvi čovjek IGH Jure Radić najveći je gubitnik u gospodarskom životu Hrvatske.

U posljednjih nekoliko mjeseci neslavno su propala tri potencijalna posla kojima se ljepila etiketa "posla stoljeća". Krenulo je sa Pelješkim mostom, nastavilo se s kupnjom velikih parcela zemljišta na Pelješcu koje je istraživao i USKOK, fijasko je nastavljen s projektom Zagrepčanka za koju nije imao novca, da bi se vrhunac neuspjeha dogodio jučer kad hrvatski konzorcij nije uspio osigurati jamstva za autocestu Bar-Boljare. U tom su razdoblju, Radiću bila puna usta još nekih poslova koje nikad nije dobio poput gradnji autocesta u Ukrajini i Bugarskoj i modernizaciji Zračne luke Zagreb.
Čak i jučer, neposredno prije objave informacije o fijasku u Crnoj Gori, Radić je pustio "dimnu bombu" u vidu pregovora o gradnji autoceste na Kosovu. Nema nikakve sumnje da Radić, baš kao i njegov brat blizanac Sanader, ima sjajan PR i zna komunicirati s medijima. Međutim "mali" je problem što tu maglu u obliku PR-a ne prate gotovo nikakvi opipljivi rezultati. Kako je to netko davno lijepo rekao, možeš varati neke ljude neko vrijeme ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme. Tužna hrvatska stvarnost nam na žalost ne može dopustiti luksuz likovanja nad posljednjim Radićevim neuspjehom. Nema nikakve sumnje da bi realizacija posla u Crnoj Gori bila najbolje što se hrvatskim građevinarima moglo dogoditi ove godine. Ne treba posebno elaborirati koliko su građevinari u "banani".
Bilo bi zanimljivo čuti što ministrica graditeljstva i dioničarka IGH Marina Matulović-Dropulić misli o recentnim neuspjesima Jure Radića, koji su samo danas vrijednost dionica srušile 17,2 posto, na najnižu razinu u posljednja dva mjeseca. Šalu na stranu, puno je veći problem činjenica da je Radić svjesno doveo investitore u zabludu poluinformacijama ili najavama nečega za što je morao znati da neće moći realizirati.
Sanader je pobjegao ostavljajući stečajnoj upraviteljici Jadranki u amanet državu na rubu bankrota, ostaje da vidimo koliko će dugo dioničari IGH trpjeti ovakvog Radića.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


mislim da će blokada

Oće al koje boje!


mislim da će blokada

Hoće, hoće kako će se približavati dva sata panika će biti sve veća.

Mogli bi danas i trayderi ostati kratkih rukava…

New Report

Close