I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eu će za 10-15 godina izgledat kao usa. ova kriza će se iskoristit u pr kampanji kao osnovni razlog da se države odreknu za početak fiskalnog suvereniteta. tako da se stvori jedinstvena država.

Ne znam koliko će se HDZ urušiti, ali znam da će uvijek biti onih koji će iskoristiti krizu da bi sami izbili u prvi plan i čekali svoj trenutak…Više bih voljela da SDP pobijedi relativno "jak" HDZ nego urušen HDZ jer bi to za mene značilo da su birači napokon nešto vidjeli i zaključili! Za mene osobno to bi značilo da još ima nade za nas!

Veoma zanimljivo… [thumbsup]

Da je silno napeto u HDZ-u, stranci koju potresa najveća korupcijska afera ‘od stoljeća sedmog’, potvrđuju i informacije da među vodstvom dolazi do vrlo burnih i neugodnih svađa. Među žešćima bio je Luka Bebić, ljut što su mu kćer upleli u aferu.

Dok premijerka Jadranka Kosor i Vladimir Šeks javno i odlučno opovrgavaju ikakva saznanja o crnim fondovima, a istovremeno HDZ-ov tajnik Branko Bačić pred novinarima spominje kako je znao za gotovinske isplate u stranci, jasno je da dolazi do raskola u samom vrhu HDZ-a.

"Ono što je Luka Bebić izgovorio novinarima o tome da su svi znali za crne fondove samo je mali dio onoga što je izgovorio vodstvu stranke. Zidovi su se na Trgu žrtava fašizma tresli kad je vikao: ‘Svi smo sve znali, a sada želite utopiti moju kćer’", doznaje Večernji list od osobe bliske premijerki.

"Bivši je to doveo do savršenstva, a Jadranka Kosor nema ni talenta ni smisla za takve stvari. Zbog toga je cijeli taj sustav crkao", navodno je vikao Bebić.

U HDZ-u su, piše Večernji, uvjereni da će izgubiti izbore, a navodno se spekulira da bi nakon toga stranku mogao preuzeti Tomislav Karamarko. No, takve informacije treba uzeti s dozom rezerve, jer navodno i Šeks planira upregnuti nekog mlađeg člana HDZ-a na čelo stranke kako bi mogao vrlo lako ‘surađivati’ s njim.

Već se nagađa tko bi mogao biti novi šef

Ipak, politička analitičarka Mirjana Kasapović ne vjeruje da bi Šeks ponovno mogao igrati značajniju ulogu u stvaranju budućeg HDZ-a.

"On živi u opsjeni, a sve nas pokušava uvjeriti da smo mi ti koje je Sanader, poput njega, prevario", rekla je Kasapović. U prilog njenim riječima govori i nastup Vladimira Šeksa u Dnevniku Nove TV prije nekoliko dana, kad je iznio nekoliko tvrdnji koje zapravo idu naruku tužiteljstvu, a posredno bi mogle potkrijepiti i teze bivše blagajnice HDZ-a te bivšeg rizničara te stranke.

Naime, Šeks kaže da je, kao predsjednik HDZ-a, Ivo Sanader stvorio paralelni sustav upravljanja u HDZ-u, te da je taj sustav imao utjecaj na crnu blagajnu. Sve je, kaže Šeks, Sanader s nekolicinom sebi odanih ljudi obavljao u četiri oka. Dodaje da ti ljudi sada više nisu u HDZ-u. Time priznaje postojanje crnog fonda, ali i saznanje tko je bio u toj kriminalnoj strukturi jer tvrdi da ti ljudi s kojima je Sanader sve obavljao u četiri oka više nisu u stranci.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Naravno da je Jadranka znala za te fondove gotovine, ali ideja se temelji da se nije osobno okoristila iako stranka je, pa je situacija za nju samo neugodna. Bar mislim da ona tako gleda na stvari.

Ovaj linč na HDZ neće iči, previše kapitalnih igrača u ulozi represivne vlasti je na čelu istih.

Na kraju će vjerojatno sve završiti samo po Zakonu, Pravda će izostati kao i uvijek [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Naravno da je Jadranka znala za te fondove gotovine, ali ideja se temelji da se nije osobno okoristila iako stranka je, pa je situacija za nju samo neugodna. Bar mislim da ona tako gleda na stvari.

Ovaj linč na HDZ neće iči, previše kapitalnih igrača u ulozi represivne vlasti je na čelu istih.

Na kraju će vjerojatno sve završiti samo po Zakonu, Pravda će izostati kao i uvijek [thumbsup]

Bojim se da ste u pravu!


Naravno da je Jadranka znala za te fondove gotovine, ali ideja se temelji da se nije osobno okoristila

neće baš tako ići kako oni žele, HDZ bi mogao biti optužen kao pravna osoba,a jaca kao odgovorna osoba te pravne osobe. što je najgore priznali su da su svi znali za crne fondove i koristili crna sredstva, ali sad bi oni da odgovara samo onaj koji je donio pare u središnjicu, a ne svi ostali koji su omastili brke!

Čuvajte hlače da ne odu i gaće!


Nisam na to mislio.

Ajmo prvo mislit na to odsad. Da se ne bi ponovilo.

Vidim velika većina aktivnih na ovoj temi je uvjerena da "se HDZ urušava","da će sigurno izgubiti izbore"
,"da su svi oni sve znali uključujući premijerku","da će HDZ biti optužen kao stranka" ,"da su krivi za sve
loše","da nisu napravili ništa dobra" itd.
Navija se uglavnom za Kukuriku opciju ako sam dobro primjetio.
Ni riječi o kukuriku programu!!! Valjda jer ga još niti nema.
Glasalo bi se samo kontra-protiv.I to je to.
Tek reda radi treba se reći da nas je premijerka uvela u EU,da se jedina do sada beskompromisno obračunava sa kriminalom i korupcijom,da je relativno dobro "plivala" kroz ovu krizu itd,itd.
Crno-bjela tehnika jer je tako jednostavnije i lakše ako za svoje propuste optužujemo isključivo druge.
Prije svega ja nisam siguran niti znam tko će pobijediti na izborima,ali znam kada god su mediji
tako napadali HDZ da je sa izuzetkom 2000-2003 uvijek premoćno pobjeđivao.
Također znam da su se u Račanovoj vladi samo stalno svađali i napuštali je IDS,HSLS i sl.
Narod im je na slijedeća 2 izborna ciklusa zato rekao NE.
HDZ-ovi birači nemaju vremena niti žele biti anketirani stoga ankete nemaju nikakav značaj što su svi dosadašnji izbori pokazali.
Stoga se malo smirite.Ako se desna opcija uspije konsolidirati i prikljuće im se Bandić i Kerum ništa nije izvjesno.Karamarko će očito to pokušati.Vidjet ćemo.
Ne navijam niti za jednu opciju,ali kukuriku koalicija sa toliko "liderčića" "gladnih vlasti" i raznorodnim programima ne jamči baš ništa.
Kada predstave program o tome će se moći razgovarati.
Vidjet ćemo.Po meni ovi izbori će biti "tijesni".Nitko neće moći lagodno vladati,a tko će pobijediti odlučit će birači.
Pozdrav


….Ne navijam niti za jednu opciju….

[lol]


….treba se reći da nas je premijerka uvela u EU,da se jedina do sada beskompromisno obračunava sa kriminalom i korupcijom,da je relativno dobro "plivala" kroz ovu krizu itd,itd.
…… znam kada god su mediji tako napadali HDZ da je sa izuzetkom 2000-2003 uvijek premoćno pobjeđivao.
Također znam da su se u Račanovoj vladi samo stalno svađali i napuštali je ….
HDZ-ovi birači nemaju vremena niti žele biti anketirani ….

[lol]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!

@correl123
To je to.Nema argumenata.
Samo "djetinjarije".
Pozdrav



Naravno da je Jadranka znala za te fondove gotovine, ali ideja se temelji da se nije osobno okoristila

neće baš tako ići kako oni žele, HDZ bi mogao biti optužen kao pravna osoba,a jaca kao odgovorna osoba te pravne osobe. što je najgore priznali su da su svi znali za crne fondove i koristili crna sredstva, ali sad bi oni da odgovara samo onaj koji je donio pare u središnjicu, a ne svi ostali koji su omastili brke!
[/quote]

Mislim da nema zakonom predviđene konsekvence za Predsjednika stranke ukoliko je stranka sankcionirana zakonom, pa ponavljam to će ostati samo puste želje za pravdom jer zakon će pobijediti.
Pa sam zakon su i sami pisali, ne valjda da sebi naškode, te zato i jesu stranku za to koristili .

Žiro računi stranaka , sportskih udruga i samostalni umjetnika kod nas se tretiraju kao pravni sljedbenici koristi bez odgovornosti. Nešto kao Porezna uprava.

Porezna uprava je bila ta koja je Hrvatsku na koljena bacila i još tlači .
Većina tvrtki u RH, sindikalnog karaktera ili d.d. društva kao i srednje tvrtke pravnog okvira d.o.o. otišle su u stečaj ili pala na koljena upravo represijom Poreznih uprava.

Posebno je cinično i apsurdna situacija koju svaki dan na TV-u gledamo ili doživljavamo u kojem radnici žrtava porezne politike traže pomoć od Vlade ili Jadranke Kosor, a koja je naslijedila i nastavila poreznu represiju bez pokrića Ministra Šukera s ciljem protupravnog popunjena prazne državne blagajne.

To su izuzetno cinične situacije u kojem ljudi traže spas od onih koji su ih svjesno i dogovorno, veoma smišljeno uništili, a Vlast se pritom ponaša kao suosjećajna u razumijevanju njihovim problema , te traži izlaz i način da pomogne one koje je opljačkala.

Kada bi nezavisni revizori pod okriljem EU-a izvršili reviziju Poreznih Rješenja zadnjih 5 godina ove Vlade , RH bi doslovno bankrotirao minimalno 3 puta zbog obeštećenja izdavanjem namještenih poreznih Rješenja.

Ovi gotovinski fondovi HDZ-a su kap u moru naspram ovih, poreznih, kulisa. Koliko je tu novaca, nekretnina i pokretnina namješteno oduzeto ili se upravo oduzima, većina građana RH nikada u to ne bi povjerovala.

To je nabolje čuvana tajna ove Vlade, tajna koja je dugo vremena punila državnu blagajnu izvanrednim sredstvima za pokriće gotovinskih fondova HDZ-a, afera HAC, HEP…….. silnih otimačina novaca i novaca kao i namještanje raznih poslova.
U ovom postupku su gotovo sve državne institucije bile i ostale kao jedan ! Problem je nerješiv ili bolje rečeno prevelik da bi bio rješiv.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Z. Šprajc u elementu ( http://bigblog.tportal.hr/spranja),
a, HDZ iako zna da USKOK nije plasirao informacije ipak USKOKU prijete ( http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/148395/Vlada-ce-istraziti-cure-li-informacije-iz-USKOK-a.html)

Dobro je , čim HDZ prijeti USKOKU stavr stvarno izmiče kontroli …….

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


eu će za 10-15 godina izgledat kao usa. ova kriza će se iskoristit u pr kampanji kao osnovni razlog da se države odreknu za početak fiskalnog suvereniteta. tako da se stvori jedinstvena država.

A ko će ga znati,možda će USA izgledati kao EU?

Možda među nama ima netko tko će nešto značiti nakon izbora u politici RH, a on bi za razliku od današnje Vlade, ovo morao znati ili se podsjetiti ;

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=HhmmNilvd84

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Nisam na to mislio.Mene zanima alternativa,jer cijela EU izgleda kao teški promašaj u očima većine njenih žitelja.Vjerujem da u EU ubrzo dolaze veliki socijalni nemiri a možda i nešto gore od toga.

Alternativa je puno malih politicki i ekonomski irelevantnih zemalja.

Zbog cega je EU promasaj ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close