I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


EU stalno šalje poruke i izvještava svijet posebno EU o našem napretku.
Znači EU je jedna teška lažovska organizacija.

Dali je itko od vas osjetio bilo kakav napredak u zemlji ?

ma kakav napredak, ne budi naivan….pogledaj stanje u nekad "obećanim" zemljama EU poput Grčke, Italije, Španjolske, Irske i kako sad ljudi tamo žive pa ti je sve jasno – nema tamo sreće za običnog čovjeka jer je EU tvorevina nastala samo radi interesa velikih kompanija, banaka, ubrzanog kretanja robe i ljudi (jeftinije radne snage s istoka koja smanjuje troškove zapadnjacima, ali osiromašuje zapadne građane) te što jeftinijih preuzimanja imovine i banaka siromašnijih zemalja – dužnika….
A EU izvješćuje o "napretku" Hrvatske koja se naivno i budalasto gura pod skute EU [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Kada je već netko namjerno otvorio ovu temu da se uključim ;

Jadranka je najbolji izbor u novom, stručnom i poslovno iskusnom sastavu Vlade.
Jadranka sve kosi koji se kose s zakonom, a za to ima još jako puno prostora.

Oporba će sve ispočetka, malo krasti malo zataškivati ili neće ništa raditi, pa vidim da je najbolje da Kosor nastavi jer i tako radi sve kako joj EU i USA kažu, a za nas najbolje kada vlastito mišljenje nema moči, ali će svakako nastaviti uvoditi red u državi.

Znači Jadranka opet Premijer, Čačić zamjenik za gospodarstvo, Faber MUP, Jadronković, Bajs, Milošević, Dalić i nekolicina su OK.

Ostale u povijest hitno.
Milanović je osoba bez karizme, a to je kompleks koji bi mogao liječiti na građanima u slučaju njegove vladavine.

Jakovčić u Istri vlada već pola života, pa kako sam sebi nije dosadio više ?

Super a ?

obzirom na boldano, šta je s kalmetom, karamarkom…?



@loris

koliko gluposti u prethodnom postu. komentirat ću 2:


…..
Zašto bi sada grčki narod vračao zahebanciju grčkih političara …..

Zato jer su ih oni izabrali. A zašto su ih izabrali? Zato jer su im obečavali nemoguće. Naivan narod. Skoro kao i hrvati. Kad su nasjeli na Sanaderovu "jamstvenu karticu". Sjeća li se netko toga?


Sada lijepo bilo bi veoma učinkovito i sa snažnom svijetskom porukom, kada bi grci svim bankovnim vjerovnicima lijepo rekli odhebite, i nastave lijepo živjeti.

Znate što bi se desilo ? ….

Kako bi lijepo živjeli (?), kad su sad živjeli na kredit, iznad svojih mogućnosti. Baš kao i mnogi hrvati.

Znate što bi se desilo –
1. sankcije, više im nitko ne bi dao ni centa kredita ni pomoći ni stranih ulaganja….
2. pa ukidanje EURA i vraćanje drahme, koja bi odmah devalvirala 25%,
3. pa bi se drahma štampala da se narodu koliko-toliko održi privid standarda, što bi dovelo do inflacije od cca1% mjesećno,
4. pa bi začas grčki standard pao na pola,
5. pa bi pola grka začas postalo kreditno nesposobno i banke bi im oduzele sve što su založili za kredite (baš kao i hrvatima)….
….

Ovo je već sve viđeno na mnogim primjerima u svijetu, a i u grčkoj (nekoliko puta).
Uglavnom, kako god okreneš, narod na kraju pati i plaća!
[/quote]

kolega nemojte se ljutiti, ali praksa i teorija koju ovdje prodajete su u pravilu suprotno dijemetralne okolnosti.
Nabrojite te primjere na koje se pozivate, a ja vam navodim primjer Brazila, Argentine ….. koji su upravo napravili kako sam ja napisao, zatim dobili hrpu novih kredita jer su im državne bilance bile čiste i sada spadaju u najbrža rastuča tržišta BRIKO grupe.

EU uvjetuje ;

Deset ključnih pitanja za monitoring
U dokumentu za zatvaranje poglavlja 35 nabrojeno je 10 područja iz poglavlja o pravosuđu u kojima se od Hrvatske očekuje daljnji napredak. To su:

1. Nastavak djelotvorne primjene strategije reforme sudstva i akcijski plan

2. Nastavak jačanja neovisnosti, odgovornosti, nepristranosti i profesionalizma u pravosuđu

3. Nastavak jačanja efikasnosti pravosuđa

4. Nastavak poboljšanja procesuiranja slučajeva ratnih zločina pred domaćim sudovima

5. Nastavak osiguranja održivih dokaza o rezultatima u borbi protiv organiziranog kriminala i korupcije, uključujući efikasne i nepristrane istrage na svim razinama, uključujući i korupciju na visokoj razini, posebno u osjetljivim sektorima poput javnih nabava.

6. Nastavak jačanja preventivnih mjera u borbi protiv korucpije i sukoba interesa

7. Nastavak jačanja zaštite manjina

8. Nastavak rješavanja pitanja povratka izbjeglica

9. Nastavak jačanja zaštite ljudskih prava

10. Nastavak pune suradnje s Haaškim sudom

Kada sve zborjimo ispada jedno točka ili PRAVOSUDJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Račan – odlučno NIŠTA – ostati će zapamćen kao Premijer po tome što je:

– ukinuo Županijski dom
– izbacio državni iz naziva Sabora
– ukinuo porodiljne naknade – sada iznimno bitno područje za HR
– KRIMINALIZIRAO OLUJU
– dokinuo Predsjedničke ovlasti

Kada su gospodarstvo doveli do ponora s 420k nezaposlenih prodavao sve po redu – Pliva, banke, HT I NARAVNO INA.

Dakle svojim (ne)znanjem i nesposobnošću uništavao HR.

A MILANOVIĆ PO SVEMU SUDEĆI MOŽE BITI PUNO GORI!

Imali tko podatko koliko se manje rađalo za vrijeme IVICINA mandata?

sava
uzalud ti trud ovaj put [lol]
izgorili ste [bye]
pa tko god dobio izbore


sava
uzalud ti trud ovaj put [lol]
izgorili ste [bye]
pa tko god dobio izbore

Ma ne drukam za HDZ samo navodim grijehe i drugim – posebice grijehe koji će nas duuuugo pratiti.

Valjda će biti i neka trreća opcija – nešto novo.

znači ovaj put ćeš malo sofisticiranije nastupit za razliku od prošlih izbora [lol]


Račan – odlučno NIŠTA – ostati će zapamćen kao Premijer po tome što je:

– ukinuo Županijski dom
– izbacio državni iz naziva Sabora
– ukinuo porodiljne naknade – sada iznimno bitno područje za HR
– KRIMINALIZIRAO OLUJU
– dokinuo Predsjedničke ovlasti

Kada su gospodarstvo doveli do ponora s 420k nezaposlenih prodavao sve po redu – Pliva, banke, HT I NARAVNO INA.

Dakle svojim (ne)znanjem i nesposobnošću uništavao HR.

A MILANOVIĆ PO SVEMU SUDEĆI MOŽE BITI PUNO GORI!

Imali tko podatko koliko se manje rađalo za vrijeme IVICINA mandata?


SDP nije na vlasti 8 godina, a Ivica Račan je mrtav, pokoj mu duši, već 4 godine.
Mogli bi se malo vratiti u 41-45, a može i na perod 14-18, da budemo aktualniji.
Vaša vlast je u svojih 17.5 godina, a posebno zadnjih 8 pokazala što može, gdje nas vodi, i za što nas smatra (budale, malo pristojnije rečeno od stoka sitnog zuba).
Zato
[bye]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

loris :

Znači Jadranka opet Premijer, Čačić zamjenik za gospodarstvo, Faber MUP, Jadronković, Bajs, Milošević, Dalić i nekolicina su OK.

Čačić nemože .
Prvo mora u Remetinac .
A onda u Mađarsku na par godina .

.

hdz sigurno neću glasati,i sami sebi idu na živce više,svjesni su da gube izbore
a pogotovo sdp,onaj njihov vođa je stvarno,bahat,arogantan,samo podj…premijerku,a ni jedan prijedlog ne daje kako izaći iz krize,
kad je neka frka ili je na skijanju il ga nemogu pronaći
jedino dolaze u obzir nove opcije,koje,ima li ih?
onaj Darinko Kosor dolazi iz svjeta biznisa,chatao sam s njim na fejsu,stvarno je ok tip
ali njegova strančica neće ni prag proći jer je doveo one stare dinuosaure..velika greška
valjda će se pojaviti neka nova opcija,
potrebni su mladi,obrazovani,neokaljani ljudi, dosta mi ovih i gledati više
treba više žena puno su mudrije,pedantnije i odgvornije..

Pero

ako je Čačić ogriješio o zakon slažem se, ali treba prvo to sud potvrditi kao istinu, a ne nečiji spin.

Problem je što od sve prisutnih jedino Čačić ima mozga ga gospodarstvo, teško će se nači adekvatna zamjena punu iskustva, želje i znanja .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



sava
uzalud ti trud ovaj put [lol]
izgorili ste [bye]
pa tko god dobio izbore

Ma ne drukam za HDZ samo navodim grijehe i drugim – posebice grijehe koji će nas duuuugo pratiti.

Valjda će biti i neka trreća opcija – nešto novo.

[/quote]
Daj navedi neke HDZ-ove grijehe, tek toliko da vidimo da se nećeš zapalit ako uđeš u kapelicu.

loris ,

u previše je toga Čačić umoćen .
Gdje god je radio postoje sumnje u pljačku :Izrael,Dubrovnik,Zadar, Autocesta A1….
Zašto nije još procesuiran , neznam .
A što se tiće Mađarske , ubio je dvoje ljudi ! Udario ih je odostraga !
To mu je bila treća totalka !
Zoran Milanović tvrdi , ljudi su sami krivi jer nisu bili vezani !
Zar bi takav čovjek trebao biti uopće u politici ?

.

Ima u tome i određene istine, ali da baš ne idemo daleko, ti misliš da je bolje da nas i dalje deru domaći
domovinoljupci, a mi se pritom između sebe i dalje koljemo, od toga da nas još malo preuzmu strani zavojevači?
Pa nema se tu više, Bog zna, nešto naručito za preuzeti.
Za moguća daljnja preuzimanja tu su već odavno postavljene jeftine bazne stanice.
Nedavno smo imali pokušaj vlade (malo "v") da počne sa rasprodajom Hrvatskih voda.
Mislite da neće tako i nastaviti?
Još i Šume i HEP i gotovo.
I onda počinjemo gubiti vlast sami nad sobom?
Davno smo je izgubili, nisu nam je oduzeli!
Porazmisli malo o tome kako će ipak autoceste u koncesiju?
Jednostavno zato jer se nama baš i neisplate dovoljno, a već znamo da se nekom drugom hoće dovoljno isplatiti, jer znamo da ćemo od njih dobiti onoliko koliko sami od toga ne možemo zaraditi (ili se možda varam, da to nije neki od novih HEP ili sličnih?).
Sada će svi reći, o je, oni će odmah otpuštati zaposlenike i to je njihov biznis, tu će zaraditi.
Točno, tako će najvjerojatnije biti. a zašto mi držimo prekomjerni broj zaposlenika u državnim firmama? Jer volimo te ljude ili zato što su ti ljudi odmah glasači za nas?
Da nastavim oko koncesija za autoceste, smanjenje broja zaposlenika + bitno smanjenje krađa
(od sitnica do velikih ugovora) dovesti će ih do vrlo zadovoljavajućih profita.
Da, i to će oni učiniti, možemo li mi to učiniti?
Pa će to imati oni, a mi ne.
I onda su oni krivi.
Da na mojoj maloj parceli u blizini Zagreba vidim tome sličnu situaciju, vrag me odnio ako mi nekakvo preuzimanje nebi palo na pamet ako bi mi se desilo da mi netko jeftino nešto gura pod nos
uz moju parcelu, a sa svojom i onako ne znam što bi.
Za primjer u grubo: HT je prodan za onoliko sredstava koliko je zaradio u slijedeće dvije godine.
Nikako nisam za strance, ali sam još manje za ovakve "naše".

http://www.hau.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=113:savez-za-graansku-hrvatsku&catid=44:savez

New Report

Close