HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/banke-u-9-mjeseci-samo-croatia-banka-gubitas-najbrze-su-rasli-hpb-i-sberbank/9695911/

Samo snažno naprijed.
Ne treba niti divka ni dokap, bar ne zasad.
Prvo neka book lijepo dosegne 1500 kn, popravi se još malo adekvatnost kapitala, a onda može sve. I bit će sve.
Sve u svoje vrijeme.

neke su banke ipak imale rast znatno brži od prosjeka. Imovinu je najviše povećala Hrvatska poštanska banka, 13,6 posto, a na drugom mjestu je Sberbank s rastom od 10,1 posto. Obje su te banke ujedno povećale i svoj tržišni udjel u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje: HBP sa 5,08 na 5,65 posto

🙂

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Zanimljivo je pogledati komentare u zadnjih 2 mjeseca i pogledati semafor za cijenu.
Promet i cijena imaju visoku korelaciju sa komentiranjem kolege Budfoxa, a on trenutno izostaje, pa je promet u padu, dnevnih transakcija na prste jedne ruke, danas trgovine uopće nije bilo..
Čini mi se kako ima interesa, ali nema snage u nedostatku pravih razloga.
Cijeđenje očekujem u narednom periodu uz možda trzaj prije Nove, neko uljepšavanje.
Pravi trzaji nisu u najavi Uprave, dividenda ili možda IPO na neku količinu..
Želim zahvaliti kolegi Tolisimusu za uvid u knjigu dioničara i taj podatak o niti 600 vlasnika je odličan.
Sve je tu u HPBu nešto dobro na duugom štapu.
Gledamo i pratimo dalje..

pišem samo na dionicama koje držim..


Zanimljivo je pogledati komentare u zadnjih 2 mjeseca i pogledati semafor za cijenu.
Promet i cijena imaju visoku korelaciju sa komentiranjem kolege Budfoxa, a on trenutno izostaje, pa je promet u padu, dnevnih transakcija na prste jedne ruke, danas trgovine uopće nije bilo..
Čini mi se kako ima interesa, ali nema snage u nedostatku pravih razloga.
Cijeđenje očekujem u narednom periodu uz možda trzaj prije Nove, neko uljepšavanje.
Pravi trzaji nisu u najavi Uprave, dividenda ili možda IPO na neku količinu..
Želim zahvaliti kolegi Tolisimusu za uvid u knjigu dioničara i taj podatak o niti 600 vlasnika je odličan.
Sve je tu u HPBu nešto dobro na duugom štapu.
Gledamo i pratimo dalje..

Hvala kolega na pridavanju važnosti mom pisanju, ali ja sam sada BudFox2.0,
jer je stari BudFox otišao u mirovinu…:-)) Još uvijek sam tu negdje, ali trenutno
opterećen s drugim stvarima, pa ne stignem toliko pisati…U svakom slučaju
lijepi pozdrav svim suvlasnicima HPB-a, a po meni bi uskoro trebao krenuti
novi rast, ne samo HPB-a, već svih bluechip dionica koje još nisu na realnijim
valuacijama, a P/B=0.48 i P/E=5.53 od HPB-a svakako nije realna valuacija…
Pitanje je samo da li će to biti santa rally kao u Americi ili kod nas u Hrvatskoj
popularniji poslije skijaški rally, ako uopće bude skijanja zbog štrajka učitelja i
skraćenih zimskih praznika.

I ja sam sakupio pristojnu količinu. Čekam i mirno spavam. Iznenadilo me kako malo ljudi ima veću količinu Hpb-a. Fizičke osobe s više od 1000 kom možemo nabrojati na prste. A ja sam blizu top50.

Zasigurno će biti interesantno pratiti raspelt tužbe koju je pokrenuo Fantasy Land a i ostalih! Da li netko zna više o ovome i može nešto napisati sa posebnim osvrtom na odnos tužitelja i aktualne visoke politike, kumovskim odnosima i sl?

.

citiram ” kao i s APN kreditima gdje smo ove jeseni odobrili više od 600 kredita, 155% više u odnosu na prošlu godinu, s volumenom blizu 400 milijuna kuna.Tako se u HPB-u povećava udjel stambenih, a smanjuje udjel nenamjenski”, rekao je Mato Filipović, izvršni direktor Sektora poslovanja sa stanovništvom. ”

Ima li mjesta panici? ‘Zlatna koka’ banaka puše za vrat stambenim kreditima

u četvrtom kvartalu se izgleda radi punom parom, ajmo!


Zasigurno će biti interesantno pratiti raspelt tužbe koju je pokrenuo Fantasy Land a i ostalih! Da li netko zna više o ovome i može nešto napisati sa posebnim osvrtom na odnos tužitelja i aktualne visoke politike, kumovskim odnosima i sl?

.

Bit ce ludo i nezaboravno, zicer.
Frajer ce dobiti kiflu. I pravomocno.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/637131/dalmatinski-todoric-prvi-je-milijun-zaradio-na-pikado-aparatima-a-onda-su-apetiti-porasli-danas-ga-se-tereti-za-stetu-od-40-milijuna-kuna-gdje-je-novac-mozda-u-ovoj-vili
Jadranska banka. Sad HPB. Obje su/bile državne. Kosturi po ormarima. Jačih 20milja za sada. Budemo vidjeli..

pišem samo na dionicama koje držim..


https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/637131/dalmatinski-todoric-prvi-je-milijun-zaradio-na-pikado-aparatima-a-onda-su-apetiti-porasli-danas-ga-se-tereti-za-stetu-od-40-milijuna-kuna-gdje-je-novac-mozda-u-ovoj-vili
Jadranska banka. Sad HPB. Obje su/bile državne. Kosturi po ormarima. Jačih 20milja za sada. Budemo vidjeli..

kad su kupovali banku znali su za to


https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/637131/dalmatinski-todoric-prvi-je-milijun-zaradio-na-pikado-aparatima-a-onda-su-apetiti-porasli-danas-ga-se-tereti-za-stetu-od-40-milijuna-kuna-gdje-je-novac-mozda-u-ovoj-vili
Jadranska banka. Sad HPB. Obje su/bile državne. Kosturi po ormarima. Jačih 20milja za sada. Budemo vidjeli..

ma daj ne piši gluposti!

HPB je Jadransku baku kupila od Državne agencija za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka (DAB) nakon što su u postupku sanacije u potpunosti pokriveni akumulirani gubici te osiguran minimalni kapital nužan za redovno poslovanje!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kolega Barbosa koje ste vi razočaranje, a vrlo dobro ste kotirali kod mene.
Šta krivo piše, prije svega?
Ko piše o DABu i sl, o čemu vi trabunjate..
Banka je bila državna i u članku je opisan modus operandi, tj kako bez garancija (a s vezom) do love, poslije trosak ide na porezne obveznike, jer onaj koji potpisuje, ne odgovara ni sa čim.
Čudili smo se kako je Erste, svojevremeno, tako malo ponudio za HPB, jer je to vrijedilo puno više. (Još nije dionica dotakla razinu koju je ponudio ERSTE.) Cijena je na razini koliko je netko voljan platit, a ne koliko netko traži. Nakon toga, su krenuli kosturi, od kojeg jos nije uslijedio oporavak cijene dionice. ATH/ATL i do kud smo sad. Kupovao sam od 13000 pa na ovamo i prozivljavam ovo već godinama i ocekujem neočekivano nakon svih ovih godina..
JB je utopljena HPBu, ne jer dobro posluje, nego jer ima drugih razloga, koje mi ne znamo, a zna drustvo koje donosi mudre odluke, poput prodaje zlata u najnepovoljnijem trenutku, uostalom i HPB je prošao aferu Bankomat, neki su nešto lezali, a para nigdje.
I molim lijepo, digniteta malo, nismo mi frendovi i nismo na ti. Pa kad si nismo dobri, uvazavajte tuđe mišljenje i nemojte ga komentirati, stisni palac dole, al nemojte se loviti, nije tema očito za vas, nije vaša frekvencija i samo produzite dalje.
(Al daleko najjače mi je što me opominje frajer (za pisanje gluposti) koji piše da se povučemo s cijenom niže i ona ce pasti)

pišem samo na dionicama koje držim..

Kolega Ivane,
nemojte se žestiti bez veze. Doista nema razloga.
Ako ste dugo čekali moje je skromno uvjerenje da ste i dočekali preokret trenda.
Tome u prilog govore i rezultati, a i ponašanje cijene kao rezultat očekivanja tržišta.
Nadalje, kako idemo u eurozonu izgleda da je obveza države da se riješi velikih državnih udjela u firmama, Podravke recimo, šuška se, a po toj logici onda i ovoga. Šta ima država bankariti? Pošto i zašto?
Strpite se još malo. Barem više ne padamo kao kamen, a svi pokazatelji dobiti i kapitala rastu.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Ovo je pozitivna priča i bit će i dalje pozitivna priča, ali koliko mi se čini, puno
je ovdje nestrpljivih, koji su godinama čekali preokret, pa sada kada se on desio,
rasprodaju svoje dionice po cijeni iz dokapitalizacije od 600kn, jer tko zna što
budućnost nosi!? Ali, mislim da kada ekipa shvati, a mislim da već polako i
shvaćaju da neće biti recesije u 2020., a banka dobro posluje, te nastavlja tako i
dalje, da će se realnije valorizirati vrijednost ove banke. Kada država dobije nalog
od Europske komisije za prodaju posljednje državne banke, onda će se desiti “Kraš
sidrom” i cijena bi se mogla poduplati doslovno preko noći. Netko pametan je jednom
rekao da je investiranje ništa drugo nego prelijevanje novca od nestrpljivih do onih
koji su strpljivi i mogu čekati, a u ovoj dionici se mirno spava i sa veseljem očekuju
nova i sve bolja poslovna izvješća, pa će se strpljenje, jednog dana sigurno isplatiti.

kol. ivan0003,
na žalost, hpb je stigmatizirana aferom bakomat inaće bi na tk bila vrednovana kao i druge veće banke, međutim u tome kontekstu ti navodiš i ističeš kosture jedne druge banke i to prije nego li je u istoj pokrenut sanacijski postupak drž. ag. za sanaciju banaka a koju je javnom ponudom upravo kupila HPB…ćemu to, zašto, kakve uopće veze imaju prgin i hpb da si našao za shodno objaviti taj text na ovome forumu???

također, kada smo kod kulture korespodencije, kod poslovne prepiske se u potpunosti slažem s navedenim da se treba iskazati dužno poštovanje subjekata, međutim mi tu pišemo na forumu i to pod nadimcima, iznosimo svakojake stavove, ideje, polemike, koji puta i neistine a isto tako i zezancije i stoga je opće prihvaćena kultura komunikacije, pa tako i oslovljavanja na jednom opuštenijem nivou od kulture poslovne komunikacije na koje standarde se pozivaš i u ovome slučaju držim da nisi u pravu tražeći od forumskih kolega da ti iskazuju neki posebni retorički dignitet zbog “nismo mi frendovi, nismo dobri i nismo na ti” te “uvazavajte tuđe mišljenje i nemojte ga komentirati, stisni palac dole, al nemojte se loviti,samo produzite dalje “…kolega moj, takvo gestapo ponašanje ti kod mene ne prolazi niti me ni najmanje fascinira i ne znam zašto misliš da time možeš utjecati na druge ljude niti ikome određivati što će, koga će i kako će nešto komentirati…imaš opciju staviti me na ignore pa ako ti smeta samo izvoli a ja ću i dalje po svome pa kome ne paše neka ne čita!

toliko od mene i ajd sad adio i nemoj se bezveze žestiti, nije ti ovo niti razlog a niti mjesto za tako nešto

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Vidim opet se spominje Jadranska banka, pa jedan od većih dioničara JDBA vam je bio Jolly, a u prilogu vam dostavljam razlog zasto je HPB isao spašavati JDBA 🤣

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close