HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ova dionica nije za tetke!

mi smo ipak zemlja slučaj


Zasto cijena ide u rikverc?

Zato sto je ovo ZSE.

mi smo ipak zemlja slučaj

Jedina istina, nažalost ili na sreču ali ipak nitko nema neograničena sredstva i neograničen životni vijek čekati zse…..

ne odnosi se direktno na hbp ali žalosti ovaj pristup vlade javnim poduzecima da je to njihova prčija i šta mali čovjek ima znat kako oni posluju, mislim da bi mali dioničari trebali biti jaće angazirani u javnosti i kritizirati ovakve poteze, recimo kada je ministar finacija rekao da bi banke poput habora ili hpb trebale preuzeti više rizika kad financiraju poduzetnike tu je trebalo zestoko regirat mozda podnijeliti i odgovarajuće prijave, ovo je odlična banka niska je cijena iskjučivo zbog mogućeg utjecaja politike, ako se mali dioničari javno angaziraju neće im pasti na pamet se mješat, potrebno je djelovat.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/izvjesca-o-poslovanju-drzavnih-tvrtki-nosit-ce-pecat-strogo-povjerljivo/9596602/?fbclid=IwAR1ZKMj9Nxf6GGlLm6Dee4n8Uu_31GeJWVRkhe8enOw3lzszFLgSJTFt_3A

Točno.
Ne bih se previše uzbuđivao oko toga.
Banke su pod nadzorom HNB-a, a HNB je dio sustava centralnog bankarstva.
Tako da je mogućnost muljaža smanjena na minimum. Što se vidi i iz recentnih rezultata.
Nažalost samo strpljenje igra.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


Zasto cijena ide u rikverc?

bolje pitanje je: zašto kupci drže naloge visoko i time debeloj guski mažu vrat umjesto da se povuku niže pa bi “debela guska” bila malo manje debela, a cijena za kupce bitno povoljnija?….razumio bih da ovaj više nema što prodavati, ali ima taj još poprilično….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Točno.
Ne bih se previše uzbuđivao oko toga.
Banke su pod nadzorom HNB-a, a HNB je dio sustava centralnog bankarstva.
Tako da je mogućnost muljaža smanjena na minimum. Što se vidi i iz recentnih rezultata.
Nažalost samo strpljenje igra.

Od kuda si ti pao?
Kakva HNB, pa da je to radila što je trebala nebi bilo propadanja banaka, nebi bilo takozvanih štedionica, nebi bilo kredita u švicarcima, ne bi bilo oglasa po svim medijima i na svim tramvajskim stanicama oglasa o davanju kredita ….

Meni se čini da ovaj fond to što prodaje uljepšava sebi rezultat za ovu godinu (kada pogledam njegov portfelj HPB mi se čini idealnim za to..). a CO je pri kraju sa još par stotina komada..kada se pojavi malo bolji kupac ili se trgovina poveća sve će doći na svoje, nije tu još ostalo baš jako puno za prodaju kod ta dva prodavatelja. Ne znam baš da na ovoj burzi ima dionica koje će završiti sa neto dobiti od cca 40-45% cijene dionice. Ako ima javite da budem pametniji..

kad ovako čovjek promatra ispada da ovi prodaju s razlogom jer vjerojatno računaju na ZSE poučak da kad sve pada, pada i ono što vrijedi bez obzira
jer priča s švicarcima se zahuktala a znamo da HPB je izložen 0% ali bi mogao biti kolaterala situacije
da imam dionice i zabe (koja je dosta izložena) i HPB-a

mi smo ipak zemlja slučaj


Meni se čini da ovaj fond to što prodaje uljepšava sebi rezultat za ovu godinu (kada pogledam njegov portfelj HPB mi se čini idealnim za to..). a CO je pri kraju sa još par stotina komada..kada se pojavi malo bolji kupac ili se trgovina poveća sve će doći na svoje, nije tu još ostalo baš jako puno za prodaju kod ta dva prodavatelja. Ne znam baš da na ovoj burzi ima dionica koje će završiti sa neto dobiti od cca 40-45% cijene dionice. Ako ima javite da budem pametniji..

meni je to ok, fundamentalno je HPB skoro najpodcjenjenija dionica na tk a pošto je ff izrazito mali, ove dionice koje fond prodaje će svakako pozitivno pridonijeti dinamici, likvidnosti i volumenu trgovine i ta, nazovimo živost, je upravo ono što ovoj dionici nedostaje da bi došla u fokus investitora

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


kad ovako čovjek promatra ispada da ovi prodaju s razlogom jer vjerojatno računaju na ZSE poučak da kad sve pada, pada i ono što vrijedi bez obzira

upravo tako….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Evo kolege ulagači da Vas malo obavijestim o stanju u knjizi dioničara.

Ima nas ukupno 596 dioničara, od toga:
192 sa 50+ dionica,
127 sa 100+ dionica.,
75 sa 200+ dionica,
43 sa 400+ dionica,
30 sa 1000+ dionica,

Onaj koji je prodao u zadnje vrijeme najviše dionica ima još malo više od 1000 dionica za prodati.

Od 20 fondova koji su u knjizi dioničara, samo je ERSTE prodavao oko 2000 dionica, dok se pojavio novi fonda sa malo manje od 3000 dionica.

Moram priznati da sam ugodno iznenađen s uvidom u knjigu dioničara. Bio sam mišljenja da drugi igrač rasprodaje ali se to pokazalo netočnim. Kada ovaj najintenzivniji prodavač proda još preostalih 1000 dionica, prestati će pritisak na prodaji i mislim da je tada što se tiče cijene samo jedan smjer moguć.

Izgleda da ipak ima više komentatora nego dioničara 🙂

Taj ERSTE skrbnički i jest mogući problem jer ima još dosta dionica.

Naravno. Smanjuju troskove. Zato i raste dobit usprkos padu prihoda.
Barem pola poslovnica JB treba zatvoriti.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/banke-u-9-mjeseci-samo-croatia-banka-gubitas-najbrze-su-rasli-hpb-i-sberbank/9695911/

Samo snažno naprijed.
Ne treba niti divka ni dokap, bar ne zasad.
Prvo neka book lijepo dosegne 1500 kn, popravi se još malo adekvatnost kapitala, a onda može sve. I bit će sve.
Sve u svoje vrijeme.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close