HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

>a oni imaju još malo vremena za iskrcati kompletnu količinu
Pa oni ne drze tu dionicu da bi zaradili za svoje udjelicare, nego je to deal s nekime … joj joj

uloženo 61m€ u rekonstrukciju, prodaje se za 70m€. dolazimo na onu herakovu teoriju da to zapravo vrijedi 1500kn. ja bi bio oduševljen sa npr. 1000kn. jedino ne znam šta gospon komadina misli o tome. je li se on savjetovao o tome sa milanovićom ili je to plod njegovog ograničenog političkog uma? što se tiče malih investitora i fondova na zse to već odavno znamo da oni rađe gube nego dobijaju. sado mazo je nacionalni sport.

who dares, wins

TUI bi bio najpoželjniji kupac-kad već ADRIS-nema interes za širenje na hotelske kapacitete.


TUI bi bio najpoželjniji kupac-kad već ADRIS-nema interes za širenje na hotelske kapacitete.

najpoželjniji po više kriterija.
meni najvažniji je što bi lakoćom napunio pred i posezonu i po većim cijenama.
to bi pak katapultiralo fundamente na novu razinu,tako da bi ovih 50 kn po dionici godišnje se moglo preko noći pretvoriti u 100.
tko zna dali bi i tada zse ulagačima bio himr po <600 skup,vjerojatno bi 🙂
iskustvo sa platom govori da je i dobar platiša jer platio je 15% više od traženog tako da...
ne traže dlaku u jajetu i ne izmišljaju utege.
jednog dana će oni i njima slični sve na jadranu preuzeti jer ovi da citiram jednog kolegu"domaći žmukleri" su se iskazali svojim amaterizmom.
sijevaju izjave (provale) kao na traci jedna za drugom,neznaš koja smiješnija...
ostaje da vidimo samo tko će i za koliko prodati svoju kožu ili po koliko će mu biti isplaćena.
nebi bila senazcija da mali ulagači koji nisu do sada ušli u turizam propuste još više neulaskom i to u bliskoj budućnosti nego su do sada propustili.
proces je počeo(ozbiljan novac je stigao) i nema više natrag,može samo u započetom smjeru.
živi bili...

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Toni Rikić · Docent u Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu
A zašto je imenjak Vlado godinama ,peti kat hotela Padova naplaćivao na "crno" i deklarirao kao hotel sa četiri kata ?? Vlado Vlado treba ponovo otvoriti Goli Otok za takve kao ti !!

Peti kat Padove na crno je poznata stvar – lako se vidi po FI-jevima koje godine su prestali na crnjaka



Toni Rikić · Docent u Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu
A zašto je imenjak Vlado godinama ,peti kat hotela Padova naplaćivao na "crno" i deklarirao kao hotel sa četiri kata ?? Vlado Vlado treba ponovo otvoriti Goli Otok za takve kao ti !!

Peti kat Padove na crno je poznata stvar – lako se vidi po FI-jevima koje godine su prestali na crnjaka
[/quote]
A to DORH ne zanima, zar ne?

Moji starci su tijekom privatizacije devedesetih godina kupili dionice Imperiala uz popust koji su ostvarili temeljem godina radnog staža.
Dionice su otplatili i još ih imaju (sada su u osamdesetim godinama života).
Nominalna cijena tijekom privatizacije (mislim da je bila 1992. ili 1993.) je bila 200 DEM/dionica (oko 800 kn).

Ne znam da li ste bili na Rabu i da li ste vidjeli objekte i njihovu poziciju?

Po meni je 800 kn/dionica premalo.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Moji starci su tijekom privatizacije devedesetih godina kupili dionice Imperiala uz popust koji su ostvarili temeljem godina radnog staža.
Dionice su otplatili i još ih imaju (sada su u osamdesetim godinama života).
Nominalna cijena tijekom privatizacije (mislim da je bila 1992. ili 1993.) je bila 200 DEM/dionica (oko 800 kn).

Ne znam da li ste bili na Rabu i da li ste vidjeli objekte i njihovu poziciju?

Po meni je 800 kn/dionica premalo.


kolega ako se mene pita stvarno netreba biti jako pametan da shvatiš da je početna 816 poklončina svjetskih razmjera.
što treba dalje analizirat iod činjenice da se m2 u čvrstim objektima na super atraktivnim lokacijama
prodaje <1000 eur m2 što je smiješno malo jer da se sve raskomada prodalo bi se po min 1500 eur m2.
kampovi gratis ,ogromna zemljišta koja omogućavaju i nekretninski biznis gratis,monopol na destinaciju biser mediterana gratis...
samo ove tri stavke vrijede >500 kn po dionici.
da smo u imalo uređenoj državi ovako nešto nebi mogao nitko niti sanjati neko da kupi ispod 1500,pošto nismo nema garancije da će netko i kupiti čak i “u pola cijene”.
dobro da se nije do sada prodavalo na silu jer bi se “domaći žmukleri ” i ovog dočepali besplatno.
sada je tu ozbiljan novac koji je osigurač da se to neće dogoditi.
pogledajte samo tu sinhroniziranost “domaćih žmuklera” u medijskim istupima tipa:
“himr ne vrijedi niti 400”
“nismo zainteresirani za hotele koja država prodaje”…
a nemaju kamo smjestiti turiste koji navaljuju na hr jadran???
pošto ti žmukleri vrednuju svoj m2???
dali isto po 1000 eur m2 i sve ostalo gratis??
neka oglase prodaju ozbiljan novac će se oduševiti
rade račun bez krčmaraa prošla su ta vremena
krčmar su na platu bili TUI,na kuparimasu bili rusi da vidimo dalje…
ameri česi i svi ostali čekaju u redu da ugrabe servirane većere po promotivnim cijenama.
ponavljam himr po 816 je poklončina svjetskih razmjera.
dali postoji netko tko nije spreman riskirati gubitak takve poklončine čekanjem potencijalno niže
početne cijene vidjećemo uskoro.
žmuklerima se nije prepohlepa isplatila da vidimo dalje…
držim da nema političke snage koja bi se usudila pokušati ispod stola money making mashine isporučiti nekome još jeftinije od “u pola cijene”
ove će godine money making mashine zakoračiti još stepenicu,dvije možda tri prema gore pa bi to(ispod stola) bio još j stupanj više u samoubilačkom pokušaju.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Moji starci su tijekom privatizacije devedesetih godina kupili dionice Imperiala uz popust koji su ostvarili temeljem godina radnog staža.
Dionice su otplatili i još ih imaju (sada su u osamdesetim godinama života).
Nominalna cijena tijekom privatizacije (mislim da je bila 1992. ili 1993.) je bila 200 DEM/dionica (oko 800 kn).

Ne znam da li ste bili na Rabu i da li ste vidjeli objekte i njihovu poziciju?

Po meni je 800 kn/dionica premalo.


Ja sam poznavao kolegu koji je nakon HT izlaska na burzu trubio unaokolo: “Ni caci ne dam ispod 800 kn”
🙂

ja nisam baš neki pristalica dugog držanja pozicije u nekoj dionici (za moj ukus sam i ovdje predugo) ali dok sve ostalo ima tendenciju pada bolje je ovdje ćumiti u ziceru nego riskirati drugdje. posebno u svjetlu novog poreza. no sad se postavlja pitanje da li u opće ima smisla prodati za 816 ? kad ispadne van viktorija i ostali trojanski konji pitaj boga šta će se još ovdje dešavati. da sam neki dugoročni mrtav hladan bi pričeka još par godina…. ovako vidjet ću kako će se stvari razvijati i shodno tome postupiti.

who dares, wins


ja nisam baš neki pristalica dugog držanja pozicije u nekoj dionici (za moj ukus sam i ovdje predugo) ali dok sve ostalo ima tendenciju pada bolje je ovdje ćumiti u ziceru nego riskirati drugdje. posebno u svjetlu novog poreza. no sad se postavlja pitanje da li u opće ima smisla prodati za 816 ? kad ispadne van viktorija i ostali trojanski konji pitaj boga šta će se još ovdje dešavati. da sam neki dugoročni mrtav hladan bi pričeka još par godina…. ovako vidjet ću kako će se stvari razvijati i shodno tome postupiti.

to i ja trubim godinama i nebrojeno puta sam pesimistima postavio pitanje:
“koje su bolje prilike”?
odgovora nikad nije bilo pa valjda i to nešto govori?
ako su i najveći “sljepci” omf-ovi progledali šta imamo dalje od toga?
sada drže >11% i opasnosti od istiskivanja nema.
oni nebi ni”smjeli”(trebali) otpuštati dionice u ponudi a dali će …
kupnjom po 500 oni imaju ulaganje koje im nosi 10% godišnje(prikazano+zamagljeno)
u 2016 bi to trebalo biti i više,koliko više,vidjećemo ali najave su impresivne pa….
10% ili više je za njihove prinose vrh vrhova a sve im je više nego debelo osigurano prvoklasnom i podcjenjenom imovinom.
nije mi bilo jasno godinama zašto ne ulaze kada se sve to vidjelo iz aviona i prije >5 godina.
umjesto po 200 ušli su po 500.
za istu lovu već su mogli imati 25%+jednu i time bi im paket još više vrijedio.
očekujem da će vrijeme pokazati da su time oštetili propuštenom prilikom buduće umirovljenike za
100 mil kn samo na himr.
još jedan bravisimo za hr menagersku elitu.
propuštanje turizma u zadnjih 5 godina je za anale hr menagerstva sigurno a moguće i šire od hr.
samo na ovoj temi se skupilo bisera menagerske elite za dobru stranicu.
biće materijala u budućnosti za podsjećanje “elite” na njihove “bravuroze”.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Šaljem samo kao video da se vidi uređeni hotel, zvuk i komadinu najbolje isključiti : – )

Više desetaka milijuna uloženih kuna zablistat će sutra punim sjajem u gradu Rabu.
Poslije temeljite obnove prvim će gostima biti otvorena vrata hotela Padova.

Što se mene tiče ne mora se ni prodat, ovo je zicer 1,10…..


Šaljem samo kao video da se vidi uređeni hotel, zvuk i komadinu najbolje isključiti : – )

Više desetaka milijuna uloženih kuna zablistat će sutra punim sjajem u gradu Rabu.
Poslije temeljite obnove prvim će gostima biti otvorena vrata hotela Padova.


Socijalistička banda! Uh, kako je privatizacija nužna da im se uzme cica iz usta! Bolje dat besplatno, nego da ovi dalje uništavaju, ili ti ko fol “investiraju”… Koliko potencijala uzalud potrošili, to je čudo jedno… Koji smo mi socijalistički raj…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Socijalistička banda! Uh, kako je privatizacija nužna da im se uzme cica iz usta! Bolje dat besplatno, nego da ovi dalje uništavaju, ili ti ko fol "investiraju"… Koliko potencijala uzalud potrošili, to je čudo jedno… Koji smo mi socijalistički raj…

1. Ti očigledno ne znaš što je to socijalizam.
2. Sve što smo prodavali zadnjih 25 godina stvoreno je u socijalizmu.
3. Najveću štetu su Hrvatskoj zadnjih 25 godina nanjeli “domoljubi”, a čine je i dan danas.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close