HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ode i HIMR sa burze
Povecanje temeljnog kapitala za 426 mil kuna !
Valamar/AZ odose preko 95 %
Sad je samo pitanje po koliko ce isplatit ostale dionicare.
Steta

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/OqLX232YuSH55qWqO3JVQA==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ne ide van burze, inače bi fondovi imali sr.nje sa objašnjavanjem zašto baš moraju imati nešto što nije na burzi. A dokapitaliziraju prilično pristojno po 870 kn ako smijem primijetiti.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ulazu velike novce u dokap , to je istina. Vrjednuju cijenu dionice u dokapu po 873 kn i dizu “nominalu” na 555..sve je to super..ali preci ce 95% (99%) i isplatit sve ostale dionicare ( htjeli ne htjeli)..Nadam se da nece ispod ovih 873 🙂
Citam ove naknade za rad u NO …Svaka cast..3000 eura…2000 eura…1000 eura po danu…500 ako radi manje od 6 a vise od 3 sata ?! :)))

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Stigla “konjica” i sve pomela do 750 :).

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Jucer sam brzopleto zakljucio da ce AZ/Valamar dokapom preci 95% ali ipak nece. Nedostajt ce im nekih 22 000 dionica i to bi mogli ao CERP svoje da na prodaju.

Po ovome bi se reklo da ce barem jos 1.5 mlrd kuna ulozit u tvrtku i imaju namjeru novih akvizicija

Najavljeno povećanje temeljnog kapitala Imperial Riviere početak je realizacije petogodišnjeg poslovnog plana koji predviđa 200 milijuna eura vrijednosti novih ulaganja u podizanje kvalitete portfelja te rast kroz akvizicije i širenje na atraktivne turističke destinacije u Hrvatskoj i regiji, čime Imperial Riviera namjerava postati jedna od pet vodećih turističkih kompanija u Hrvatskoj“, navodi se u priopćenju

http://novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Valamar-Riviera-i-AZ-mirovinski-fondovi-dokapitalizirat-ce-Imperial-Rivieru-sa-426-milijuna-kuna

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Novi AZ Fond u prvh 10..U cetvrtak kupio 1618 dionica po 750 kn

9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/AZ BENEFIT OTVORENI DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND (56427866267) 1.618 0,16 Skrb. račun

Od 1654 dionice trgovane u cetvrtak 1381 je prodao CERP osnovni racun ?..Ili je donesena neka odluka UV da se ide u prodaju ( preostalo jos 6046 ) ili to ide nesto “ispod stola ” ?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pa mogli su pustiti jedan dan buregdžijama da pokupe 🙂 Taman nisam stiao na vrijeme sa ručka da dignem sa 650 na 755 nalog u četvrtak

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

CERP odluka o prodaji

Nemoj misliti na m2!

Kolega to je odluka stara 6 mjeseci na kojoj se navodi 1668 dionica a u cetvrtak ih je CERP prodano 1381 po 750 iako jos uvijek na bidu stoji nalog od 500 dionica po 750 ?..Znaci mogu i ostalo prodat ako hoce ili ako je vezano uz tu odluku.
Ta odluka nikad nije bila realizirana jer se u njoj navode uvjeti o pocetnoj cijeni itd..
AZ ( i par “malih) su pokupili po asku sve do 750 i unutar tih 750 su bile dionice CERP-a ( tko zna kad stavljene na prodaju ) nikad spustana cijena iako bi to po odluci trebala bit ..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kolega na ovo sam naišao jer sam tražio podatke za neke druge dionice koje su me zanimale.
Ja sam na dionici koju ja pratim našao da nisu baš sve dionice koje piše da u portfelju imaju na osnovnom računu pa neki manji računi nalaze i izvan top 10 što onda ne vidimo. Tako da moguće je da je CERP i prodao sve dionice iz ove odluke ali je to sa tih nekih drugih računa.
Ne bi ulazio dublje, kao što sam rekao slučajno sam to našao pa sam mislio da bi nekom ovdje moglo biti zanimljivo.
LP

Nemoj misliti na m2!

Prosla dokapitalizacija po 873 kn 🙂
AZ dize ljestvicu na kupnji za 800 kn
Jos da vidimo FI za 3 q pa onda ni nekadasni target od 1000 kn nece bit tako neostvariv

Pozdrav

svi smo mi Crobex

426 mil kuna su ulozili u IR i prodali “nam” hotel Zagreb (Parentino) za 182.15 mil kuna :))

“Povećanje kapitala Imperiala početak je realizacije petogodišnjeg poslovnog plana koji predviđa 1,5 milijardi kuna ulaganja u turizam. Fokus ulaganja bit će usmjeren u rekonstrukciju iobnovu objekata u vlasništvu te daljnje širenje portfelja Imperiala pod operativnim upravljanjem Valamara. S ciljem širenja poslovanja Imperiala na nove destinacije, po odobrenju Nadzornog odbora od dana 29.10.2019. godine, Valamari Imperial potpisalisu ugovor o kupoprodaji hotela Valamar Zagreb u Poreču pocijeni od 182,15milijuna kuna. Već ove zime Imperial će uložiti više od 100 milijuna kuna u podizanje kvalitete objekata i repozicioniranje hotela s Maro uslugama namijenjenim obiteljima. Hotel Zagreb dobit će novo ime –Valamar Parentino, te je projekt dio ukupnog plana ulaganja Valamara i Imperiala u razvoj zone Pical ”

https://www.valamar.com/hr/hoteli-porec/parentino-hotel

Evo nas od Makarske..preko Raba ..do Poreča :))

Pozdrav

svi smo mi Crobex

HIMR je čini se postala nekretninska firma, upravljanje vodi Valamar, a HIMR ostaje više manje renta, što očito PBZCO fondu paše. Valamar je počeo prebacivati hotele na HIMR da smanji dug na normalnije razine.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Kolega svaka turisticka tvrtka je i nekretninska …rentamo sobe i pruzamo usluge zabave 🙂
Ocekujem minimalno 50 mil kuna dobit tj 50 kn po dionici…A od iduce godine i Parentino je nas ..dobit ide na nas racun..ne samo Valamarov

Pozdrav

svi smo mi Crobex

62 mil !:)..60 kn po dionici ..:)..bas smo nekretninski fond..:)

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/HIMR-fin2019-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close