DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hanfa je trebala djelovati na vrijeme,a ne sa zakašnjenjem od 6 godina,i iz povijesti post događaja izvlačiti određene zaključke i sve dioničare a ne samo Upravu dovoditi u neugodan položaj…

Netko je sada otvorio ormar koji se prije nije smio otvarati i ispao je leš…
To što je već mumificiran nije razlog da se ubojicu ne kazni… [smiley]

Ako tebi to ne odgovara, meni je stvarno žao…[cry]

Ne bih te želio uznemiravati, ali tvoju tvrdnju da sve dioničare time dovode u neugodan položaj moram opovrgnuti…

Naime i ja sam jedan od dioničara Dalekovoda i položaj mi suprotno od tvoje tvrdnje upravo postaje sve ugodniji i ugodniji… [rolleyes] [thumbsup]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]



bitno je napomenuti da ova tvrdnja nije konstrukcija hanfe, nego banke

Hanfa istina citira mišljenje Banke,te također konstatira …

„Sukladno očitovanju Banke, slične stavove iznosili su predstavnici Ciljnog društva…“
i sa tom činjenicoma ne polemizira

[/quote]

naravno da ne polemizira kada im odgovara :-)))

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Sad bar znamo tko je gazda, do jučer su to znali samo odabrani.
Zamislite, stručnjak iz Ekonomskog fakulteta, je glavni na dionici koja je trenutno čista pušiona
oko cijene…pa, oko čega se mi brinemo..eminentni stručnjaci su u gabuli, valjda će znati
što treba raditi..
Sad mi je čak jasna investicija Erste investa oko kupnje…pitanje- kakve su usluge plaćali kupnjom
dionica tj. kakvi su trokuti i četverokuti bili u igri…još samo malo to pojasnite oko Erste -a i
ostalih koji su odjedanput u to vrijeme počeli kupovati dionicu….
Bakicee…kakve BONITETE.HR sad ima ova firma… ŽŽŽ- ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.

(1) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički obvezni su za sve dionice istog roda ponuditi jednaku cijenu, odnosno jednak broj zamjenskih dionica.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.
(4) Ako ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički nisu u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze stekli dionice s pravom glasa, cijena u ponudi ne smije biti niža od prosječne cijene ostvarene na burzama ili uređenim javnim tržištima.
(5) Ako ponuditelj i/ili osoba koja s njim djeluje zajednički, protivno odredbi članka 40. ovoga Zakona, stekne ili otpusti dionice ciljnog društva po cijeni višoj od cijene iz stavka 2., 3. i 4. ovoga članka, obvezan je u ponudi za preuzimanje ponuditi višu cijenu.
(6) Ako ponuditelj zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje ne podnese u roku iz članka 24. stavka 1. ovoga Zakona, prosječna cijena iz stavka 3. ovoga članka izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu za svako sljedeće tromjesečje posebno, počevši od tromjesječja koje prethodi danu nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje do dana podnošenja zahtjeva, s tim da je ponuditelj obvezan u ponudi za preuzimanje ponuditi najmanje najvišu tromjesečnu prosječnu cijenu izračunatu u navedenom razdob­lju, ako je ta cijena viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka.
(7) Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva koje su bile predmet ponude, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja.
(8) Obveza iz stavka 7. ovoga članka ne odnosi se na stjecanja dionica u slučaju statusnih promjena ili povećanja temeljnog kapitala ciljnog ili u slučaju stjecanja dionica ciljnog društva u zamjenu za isplatu dividende.
_______________________

kako ponuditelj još nije objavio ponudu za preuzimanje ciljanog društva, a trebao je ponudu objaviti još 2005.godine, to je danas u obvezi u ponudi dati prosječnu cijenu tromjesečnog prosjeka iz 4. kvartala 2007. što je do sada najveća prosječna tromjesečna cijena, a ona iznosi oko

1.500 kuna

uz hanfino rješenje podignite tužbu za prisilno sklapanje kupoprodajnog ugovora i sigurno će te tu cijenu po dionici i dobiti.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Sad bar znamo tko je gazda, do jučer su to znali samo odabrani.
Zamislite, stručnjak iz Ekonomskog fakulteta, je glavni na dionici koja je trenutno čista pušiona
oko cijene…pa, oko čega se mi brinemo..eminentni stručnjaci su u gabuli, valjda će znati
što treba raditi..
Sad mi je čak jasna investicija Erste investa oko kupnje…pitanje- kakve su usluge plaćali kupnjom
dionica tj. kakvi su trokuti i četverokuti bili u igri…još samo malo to pojasnite oko Erste -a i
ostalih koji su odjedanput u to vrijeme počeli kupovati dionicu….
Bakicee…kakve BONITETE.HR sad ima ova firma… ŽŽŽ- ???


Sad bar znamo tko je gazda, do jučer su to znali samo odabrani.
Zamislite, stručnjak iz Ekonomskog fakulteta, je glavni na dionici koja je trenutno čista pušiona
oko cijene…pa, oko čega se mi brinemo..eminentni stručnjaci su u gabuli, valjda će znati
što treba raditi..
Sad mi je čak jasna investicija Erste investa oko kupnje…pitanje- kakve su usluge plaćali kupnjom
dionica tj. kakvi su trokuti i četverokuti bili u igri…još samo malo to pojasnite oko Erste -a i
ostalih koji su odjedanput u to vrijeme počeli kupovati dionicu….
Bakicee…kakve BONITETE.HR sad ima ova firma… ŽŽŽ- ???

Ajd ti nama pojasni, sta je to tebi jasno? Takodje, gde bi bila cena da penzioni nisu kupovali? Sta bi se desilo s kompanijom da je nisu nedavno dokapitalizovali? Mislim da je Ersteova kupovina bila cisti promasaj i bacanje para u vetar, no nedavni dokap penzionih je bio nuzno zlo da kompanija ne propane, iako je njime verovatno namiren dio potrazivanja banaka, koje su vlasnici tih istih prnzionih. Da se to nije desilo danas bi cena akcija bila dvocifrena, a mozda i manja. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.

(1) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički obvezni su za sve dionice istog roda ponuditi jednaku cijenu, odnosno jednak broj zamjenskih dionica.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.
(4) Ako ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički nisu u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze stekli dionice s pravom glasa, cijena u ponudi ne smije biti niža od prosječne cijene ostvarene na burzama ili uređenim javnim tržištima.
(5) Ako ponuditelj i/ili osoba koja s njim djeluje zajednički, protivno odredbi članka 40. ovoga Zakona, stekne ili otpusti dionice ciljnog društva po cijeni višoj od cijene iz stavka 2., 3. i 4. ovoga članka, obvezan je u ponudi za preuzimanje ponuditi višu cijenu.
(6) Ako ponuditelj zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje ne podnese u roku iz članka 24. stavka 1. ovoga Zakona, prosječna cijena iz stavka 3. ovoga članka izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu za svako sljedeće tromjesečje posebno, počevši od tromjesječja koje prethodi danu nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje do dana podnošenja zahtjeva, s tim da je ponuditelj obvezan u ponudi za preuzimanje ponuditi najmanje najvišu tromjesečnu prosječnu cijenu izračunatu u navedenom razdob­lju, ako je ta cijena viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka.
(7) Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva koje su bile predmet ponude, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja.
(8) Obveza iz stavka 7. ovoga članka ne odnosi se na stjecanja dionica u slučaju statusnih promjena ili povećanja temeljnog kapitala ciljnog ili u slučaju stjecanja dionica ciljnog društva u zamjenu za isplatu dividende.
_______________________

kako ponuditelj još nije objavio ponudu za preuzimanje ciljanog društva, a trebao je ponudu objaviti još 2005.godine, to je danas u obvezi u ponudi dati prosječnu cijenu tromjesečnog prosjeka iz 4. kvartala 2007. što je do sada najveća prosječna tromjesečna cijena, a ona iznosi oko

1.500 kuna

uz hanfino rješenje podignite tužbu za prisilno sklapanje kupoprodajnog ugovora i sigurno će te tu cijenu po dionici i dobiti.


A ako ne dobiju, ti ces im je isplatiti, zar ne?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@drOETKER

BAKICAAA, 02.10.2011. u 09:46
što je do sada najveća prosječna tromjesečna cijena, a ona iznosi oko

1.500 kuna

…možda da tuže i za naknadu štete jer su dugo čekali…

[lol] [lol] [lol]

Fotije , sve si reko…meni ništa nije jasno…ali, to što si napisao mi je apsolutno jasno.
Ti si glasnogovornik Erste investa? Koga ste spašavali…? Pet vlasnika – sa kreditima Dalekovoda ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


kako ponuditelj još nije objavio ponudu za preuzimanje ciljanog društva, a trebao je ponudu objaviti još 2005.godine, to je danas u obvezi u ponudi dati prosječnu cijenu tromjesečnog prosjeka iz 4. kvartala 2007. što je do sada najveća prosječna tromjesečna cijena, a ona iznosi oko

1.500 kuna

uz hanfino rješenje podignite tužbu za prisilno sklapanje kupoprodajnog ugovora i sigurno će te tu cijenu po dionici i dobiti.

Vjerujem da će regulator postupiti razumno i blokirati trgovinu dok se ne rasčiste neke stvari…

Već i sam članak u Jutarnjem dostatan je razlog, obzirom da je veliki broj imatelja dionice slučajno ili možda čak namjerno doveden u zabludu oko cijene u obezujućoj ponudi…kao i zbog toga jer postoji opravdana sumnja da se mogući obveznici ponude rješavaju imovine iz koje bi se eventualni tužitelji mogli naplatiti…

Ne bude li sutra blokade, osobno ću biti razočaran, međutim par dana prije ili kasnije, sve će doči na svoje…

Već sada se čini vrlo izvjesnim da će se vlasnička struktura značajno mijenjati, a sa njom i uprava, pa bi uz malo sreće da ne zakačimo opet neke "domišljate", dobit iz poslovanja trebala ostajati u Dalekovodu, što bi uz započeto restukturiranje i količinu sklopljenih poslova trebalo biti dostatno za kvalitetno funkcioniranje sa lijepom dobiti…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Mislim da je ovdje sve jasno.
Ovoj obvezi javne ponude neće biti udovoljeno i ista neće biti dana .Vrlo jednostavno.
Niti postoji novac niti volja da se ova ponuda realizira niti bi vjerujem bilo koja banka izdala garanciju
za ovo preuzimanje.
Ne postupanje po rješenju Hanfe je u HRvatskoj više pravilo nego izuzetak.
Pozdrav

Ne znam koliko ima novca, međutim uvjeren sam da ima dostatno da se osobno naplatim neovisno dali ponudu ili ne i bila obveza 475 kn ili 1500 kn, a što će učiniti ostali dioničari ovisi o njima…međutim red je da ih se uputi…

Nije ponude bilo niti na nekim drugim dionicama, pa su se neki ipak naplatili… [wink]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

drOETKER, hoćeš reći, da je obaveza nastupila prije – nego što ju je proglasila Hanfa….?

1500,00 kuna ?

Gdje je to Rješenje o toj cijeni obaveznoj za preuzimanje?
Gdje se podnosi tužba za prisilnu sklapanje ugovora za otkup dionica po tim cijenama?

Ako ne žele sklopiti takav ugovor- što dalje ? Zar nije pogriješila Hanfa – odprije- jer ih je pustila
na miru sve te godine- a trebala je donijeti Rješenje – već onda!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ne znam koliko ima novca, međutim uvjeren sam da ima dostatno da se osobno naplatim neovisno dali ponudu ili ne i bila obveza 475 kn ili 1500 kn, a što će učiniti ostali dioničari ovisi o njima…međutim red je da ih se uputi…

Nije ponude bilo niti na nekim drugim dionicama, pa su se neki ipak naplatili… [wink]


Tko se i gdje naplatio???
Ne bi trebali ovako napamet.
Pozdrav

nemam dionice dalekovoda,ali ako je istina da petorka treba preuzeti kompaniju,tj dati ponudu za preuzimanje firme,onda bi to trebalo ići po cijeni otkada je ta situacija nastala,a ne sada kada je na povijesno niskim razinama da preuzmu kompaniju po 200 kuna..možda je netko to sve znao i namjerno obarao cijenu dionice,a to je manipulacija tržištem..u svakom slučaju,ja sam se zarekao da više neću trgovati na ovoj burzi i toga se držim,ali da nisam,na ovim razinama bi kupio dlkv…i zbog tehničkih i zbog fundamentalnih razloga…šteta što sam se razočarao malo ranije u zimbabve stock exchange…


CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.

(1) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički obvezni su za sve dionice istog roda ponuditi jednaku cijenu, odnosno jednak broj zamjenskih dionica.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.
(4) Ako ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički nisu u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze stekli dionice s pravom glasa, cijena u ponudi ne smije biti niža od prosječne cijene ostvarene na burzama ili uređenim javnim tržištima.
(5) Ako ponuditelj i/ili osoba koja s njim djeluje zajednički, protivno odredbi članka 40. ovoga Zakona, stekne ili otpusti dionice ciljnog društva po cijeni višoj od cijene iz stavka 2., 3. i 4. ovoga članka, obvezan je u ponudi za preuzimanje ponuditi višu cijenu.
(6) Ako ponuditelj zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje ne podnese u roku iz članka 24. stavka 1. ovoga Zakona, prosječna cijena iz stavka 3. ovoga članka izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu za svako sljedeće tromjesečje posebno, počevši od tromjesječja koje prethodi danu nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje do dana podnošenja zahtjeva, s tim da je ponuditelj obvezan u ponudi za preuzimanje ponuditi najmanje najvišu tromjesečnu prosječnu cijenu izračunatu u navedenom razdob­lju, ako je ta cijena viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka.
(7) Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva koje su bile predmet ponude, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja.
(8) Obveza iz stavka 7. ovoga članka ne odnosi se na stjecanja dionica u slučaju statusnih promjena ili povećanja temeljnog kapitala ciljnog ili u slučaju stjecanja dionica ciljnog društva u zamjenu za isplatu dividende.
_______________________

kako ponuditelj još nije objavio ponudu za preuzimanje ciljanog društva, a trebao je ponudu objaviti još 2005.godine, to je danas u obvezi u ponudi dati prosječnu cijenu tromjesečnog prosjeka iz 4. kvartala 2007. što je do sada najveća prosječna tromjesečna cijena, a ona iznosi oko

1.500 kuna

uz hanfino rješenje podignite tužbu za prisilno sklapanje kupoprodajnog ugovora i sigurno će te tu cijenu po dionici i dobiti.

oni maju 30 dana rok za ponudu, dakle ako u tom roku podnesu ponudu onda ne vrijedi ovo što si napisao

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close