DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa malo čišćenja aska do gnomića koji tiska nadolje…. i čeka da se naslažu ispod njega i korigira se za koju lipicu…

jako zanimljiva situacija na dlkvd..nitko nece ni taknuti ovu mrcinu od naloga, a cim se stvori nalog niže odmah nestaje. treba imat zivaca definitivno, ali na 320 je stvoreno duplo dno,ne znam, optimista sam

Kolega Geronimo dal da i dalje dokupljujem? Ubi me ovaj strong buj sve ispod 380 kuna!




Jos jednom bravo za dugorocnog ulagaca mirovinca g. Dinka

siroti dinko i on je u potrazi za lokalnim dnom…………. [cry]

ima li netko da se kuži u tehničku analizu pa da kaže dinku gdje je lokalno dno???
[bye]
[/quote]
To bi po meni bilo kad se cugeri vračaju iz gorica i nakon "lokanja" padnu na dno najbliže grabe! [yawn]
[/quote]

ali kolega zašto mi vi odgovarate umjesto kolege đeronima?????
to mi je jako čudno!!!!!

a osim toga mene prije svega zanima lokalno dno za dlkv izraženo u kunama a ne promilima alohola

pozdrav [bye]

http://www.kucilooro.webs.com/


jako zanimljiva situacija na dlkvd..nitko nece ni taknuti ovu mrcinu od naloga, a cim se stvori nalog niže odmah nestaje. treba imat zivaca definitivno, ali na 320 je stvoreno duplo dno,ne znam, optimista sam

Mrcina apsolvirana.., ne vidim dovoljnu dubinu naloga na prodaji…, jel mrcina ima opet malo višlje…
Izgleda se kota 320 za sada pokazala kao dostojna razina otpora…

Vidra, Fedya, operenhajm, peromadjar… i ostali ljubitelji Jutarnjeg lista, te AZ Fonda…, znam da dionica u padu mora imati neki odbijanac tu i tamo…, no kad je ovo toliko loše ulaganje…, zašto ne rokne u slobodnom padu nego ljudi kupuju li ga kupuju…
Zašto se danima prave milijunski prometi i sve što dobrovoljno u "panici" bude ponuđeno na prodaji ipak nađe svoje kupce…

Šteta je ipak učinjena, Jutarnji je svoj dio posla odradio…, ako uskoro ne bude rezultata "istrage" možemo očekivati još pompoznih naslova od istog autora…

Vidra, Fedya, operenhajm, peromadjar… i ostali ljubitelji Jutarnjeg lista, te AZ Fonda…, znam da dionica u padu mora imati neki odbijanac tu i tamo…, no kad je ovo toliko loše ulaganje…, zašto ne rokne u slobodnom padu nego ljudi kupuju li ga kupuju…
Zašto se danima prave milijunski prometi i sve što dobrovoljno u "panici" bude ponuđeno na prodaji ipak nađe svoje kupce…

To je točno da dionica mora imati svoj odbijanac, sve su to normalne reakcije ulagača nakon velikog pada. Kao danas na igh, kad je cijena pala na 2700 pa se odbila sve do 2900. I dlkv je imao jednu takvu epizodu odbijanca nekidan s 320 na 370, onaj ko je bio spretan je to mogao lijepo iskoristit.

Al ovakav odbijanac nikako ne znači promjenu trenda, kao što smo svjedočili na primjeru dlkv. A dvostruko dno na 320 kojeg neki zazivaju je samo puko nagađanje.

A zašto ne pada u slobodnom padu je pitanje? Evo zašto: tvrtka ipak nije pred raspadom da bi se dionice prodavale pošto poto, a dobar dio jakih ulagača s druge strane ipak mora čuvat svoje preostale dionice ( investiciju ) i nastoji sam si dodatno ne rušit cijenu. No to šta ne pada cijena u slobodnom padu ne umanjuje vrijednost dosadašnjeg pada. Taj pad je stvaran i ima svoju podlogu.

Zašto ima kupaca i zašto su prometi veliki? Svakom ko se nije rješio dionica, a to želi, je u interesu da cijena ne pada previše dok se pokušava rješit dionica. Zbog tog će neki jači ulagači ( koji ima relativno dosta casha ) paradoksalno kupovat i postavljat se na način da bi umjetno obranili cijenu i pokušali kod ostalih malih ulagača izazvati kontraefekt ( ono što nazivate odbijancem ) i tek tada na odbijancu pokušat prodavat. Budite sigurni da se isti ulagač istodobno nađe i na kupnji i na prodaji. Vi tu naravno ne vidite logiku jer ne razmišljate kao krupni ulagač.

Zato se dobar dio prometa zapravo prevrne iz šupljeg u prazno a neiskusni ulagači ( tj oni s malo dionica i s malo novca ) se navuku, al brzo se nađu u poziciji da ne mogu tako lako profitirat. Zato je najbolje do daljnjeg ne trgovat. Al strah i prokletstvo su veći nego išta. I zato ima dosta prometa. Neki se svjesno odriču dionica, neki i dalje glume heroje. Bez brige da to netko lijepo kontrolira na način kako mu paše. A ako je taj odlučio još prodavat, bit će veselo.

never surrender


Kolega Geronimo dal da i dalje dokupljujem? Ubi me ovaj strong buj sve ispod 380 kuna!

Polako kolega, mislim da kolega Geronimo možda nešto zna. Uostalom vidite da je u jeku kampanja za rušenje dionice. Navalili forumaši i novinari ko ludi a sve što dođe biva progutano. Bumo vidli kažu slijepci…

…jednog dana oni koji sada drukaju protiv će se hvaliti kako su kupovali ispod 350…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

ja ću se hvaliti jedino ako kupim ispod 250…………..ispod 350 sam već kupovao a i prodavao, što se imam time hvaliti, neš ti uspjeha [lol]

http://www.kucilooro.webs.com/


ja ću se hvaliti jedino ako kupim ispod 250…………..ispod 350 sam već kupovao a i prodavao, što se imam time hvaliti, neš ti uspjeha [lol]

…neki su kupovali i oko 200 a prodavali nešto manje od 500 a to nije bilo tako davno…a i ovo o čemu ja pričam neka dođe za godinu dana neće biti loše…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ja sam recimo kupovao po 242.
Al dobro, dosta o mom Dalekovodu, pričajmo malo o meni [smiley]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Dva građevinska konzorcijuma ostala su u igri za izgradnju šest malih hidroelektrana (MHE) na rijeci Bosni u RS, čiji je investitor norveški "Technor Energy".

Miodrag Milićević, predstavnik norveškog investitora, je, 06. oktobra 2009. godine, nakon otvaranja ponuda pristiglih na tender obavljenom u kancelariji kompanije u Beogradu izjavio da su validnu dokumentaciju podnijeli konzorcijum austrijskog "Strabaga" i hrvatske "Ingre", te konzorcijum koji predvodi splitski "Konstruktor". Ostale dvije pristigle ponude, austrijskih kompanija "Alpine" i PORR, ukazuje Milićević, nisi ni otvarane, jer su odbačene kao nepotpune zbog neobezbijeđenih tenderskih garancija.

"Tehnički proces evaluacije ponuda konzorcijuma koje predvode `Strabag` i `Konstruktor` trajaće dvije do tri sedmice, tako da najduže za mjesec dana očekujemo konačni prijedlog za glavnog izvođača radova", istakao je Milićević.

Norvežani planiraju izgradnju šest MHE na rijeci Bosni od Doboja do Modriče ukupne snage 74 megavata. Tenderom su tražili izvođača kompletnog projekta, što podrazumijeva inžinjering, građevinske radove, nabavku i instaliranje opreme, te puštanje elektrana u rad. Izgradnja dvije MHE, "Cijevna 1" i "Cijevna 2", trebalo bi da krene početkom 2010. godine, do kada Pravobranilaštvo RS i Republička uprava za geodetske i imovinskopravne poslove treba da riješe eksproprijaciju zemljišta.

Da nebi izgledalo nepovezano:

Dalekovod TKS Doboj je član Dalekovod Grupe od 2004. godine i u većinskom je vlasništvu tvrtke Dalekovod d.d. Zagreb.

Tvornica je osnovana 1972. godine kao specijalizirana tvornica za proizvodnju dalekovodne i ostale konstrukcije sa površinskom zaštitom toplim pocinčavanjem u sastavu "Energoinvest"-a iz Sarajeva i sve do nedavno je bila poznata pod imenom Tvornica dalekovodnih stubova i konstrukcija Doboj.

Proizvodeći dalekovodne stupove za mnoge zemlje, stekla je veliki ugled i povjerenje kod poslovnih partnera.

Od 1982. godine Tvornica proizvodi objekte za vertikalni transport (žičare i ski liftovi) što uz dalekovodne i rasvjetne stupove čini značajnu stavku proizvodnog programa.

Danas je Dalekovod TKS a.d. Doboj specijalizirana tvornica za proizvodnju stupova i konstrukcija za elektroprivredu i telekomunikacije, te opreme za autoputove i željeznice, sa zaštitom proizvoda postupkom vrućeg cinčanja u Dugom Selu, Republika Hrvatska.

Dalekovod TKS a.d. Doboj u okviru ukupne proizvodnje Dalekovod Grupe (cca 30 000 tona godišnje) sudjeluje sa oko cca 7000 tona konstrukcije godišnje. Od toga je većina čeličnorešetkaste konstrukcije razne namjene, te poligonalnih, dalekovodnih i antenskih stupova.

Dalekovod TKS a.d. ima certifikat od Lloyd’s Register Quality Assurance Limited za ISO 9001.

Ovdje upišite svoj komentar…

Prolistajte malo katalog. Može se pronaći zanimljivih stvari, poput projekata u najavi:

– solarne elektrane – solarni park "žitnjak",
– Dalekovod priprema projekte solarnih fotonaponskih elektrana snage do 1 MW
– male hidroelektrane
– projekti korištenja biomase (u pripremnoj fazi su projekti toplana, te kogeneracijskih postrojenja na bio masu)
– proizvodi u razvoju (solarni stup, čuvar parkinga na solarni pogon)

Naravno ono što se znalo od prije tu su i projekti vjetroelektrana.

http://www.paletedesign.com/palete/dalekovod-vjetroelektrane/index.html

I šećer na kraju……poz. [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close