DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ono što se meni osobno ne dopada kod ovog mogućeg preuzimanja Dalekovoda je ovaj termin. Nije mi
jasno čemu sada žurba odjednom. Naime trenutna cijena dionice je skoro na povjesnom minimumu,
a poduzeće je nekoliko kvartala za redom poslovalo sa minusom. Zar nebi bilo bolje da se u
dogovore oko preuzimanja išlo nakon što Dalekovod objavi godišnje FI koje bi s obzirom
na već dobrim dijelom provedene mjere restrukturiranja i količinu ugovorenih poslova kod nas i vani, a posebice onih koji se tek trebaju ugovoriti (mislim tu prije svega na najavu Z.Koračevića iz HEP-a da
će se ove godine u dalekovode i trafostanice uložiti 2,3 milijarde kuna), trebalo biti pozitivno.

Po izjavi za poslovni to će upravo i biti kada se poslovanje preokrene, na kraju godine biti će i dokapitalizacija u iznosu od 150-300 milijuna Kn, fondovi bi pristali da vanjski ulagač uđe po cijeni od 245 Kn dakle po kojoj su i oni ulazili i da dođu do 15- 25 posto vlasništva…

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


JA SAM ŽIVI SVJEDOK O POVJESNOJ REČENICI ANTE SAMODOLA JAVNO IZGOVORENE NA TV

Da sam sve radi po zakonu fondovi bi me razapeli TO JE POVJESNA REČENICA koji je krunski dokaz za

PLJAČKU NA ZSE pod zaštitom HANFE

Ja sam izbrisan bio milio puta od 2006 god promjenio sam milion nikova samo zato što sam ukazivao sa činjenicama o pljački na ZSE od strane fondova

Bajić je samo STATIČAR u kukuruzu

Hoće li netko objasniti kako to fondovi kradu?? Onako, zdravoseljački….



Ako ova situacija sa okretanjem indeksa i vani potraje prema gospodinu fibboonaciju prvi značajni otpor se očekuje oko 128 kn [thumbsup]


Nebih se složio prije će biti na 98 kuna.
[/quote]

Meni iskreno taj scenarij još više odgovora jer tek sam počeo sa kupnjom [wink]



JA SAM ŽIVI SVJEDOK O POVJESNOJ REČENICI ANTE SAMODOLA JAVNO IZGOVORENE NA TV

Da sam sve radi po zakonu fondovi bi me razapeli TO JE POVJESNA REČENICA koji je krunski dokaz za

PLJAČKU NA ZSE pod zaštitom HANFE

Ja sam izbrisan bio milio puta od 2006 god promjenio sam milion nikova samo zato što sam ukazivao sa činjenicama o pljački na ZSE od strane fondova

Bajić je samo STATIČAR u kukuruzu

Hoće li netko objasniti kako to fondovi kradu?? Onako, zdravoseljački….

[/quote]
kupuju skupo i prodaju jeftino

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Moram se još nadovezat.

Interesantno je da velik udio u vlasništvu Dalekovoda ima g-din Damir Skansi preko svojih poduzeća Prvi Park i Drugi Park gdje mu udio ide preko 7%. On vjerojatno svoje dionice neće prodati na burzi, nego ima mogućnost da ih proda direktno TATA grupi po cijeni po kojoj on hoće mimo Zagrebačke burze. Svoje poduzeće koje posjeduje dionice Dalekovoda će prodati po što on hoće. A mi mali dioničari ćemo popušit kroz dokapitalizaciju sad kad su porušili cijenu dionice Dalekovoda i to zato da bi napravili lopovluk.

Neće to moć tako!

mislim da ste kolega malo previše čitali sf romane
nije sve kako treba ali nije baš ni ovako kriminalno

Postanite Eu-robovi


JA SAM ŽIVI SVJEDOK O POVJESNOJ REČENICI ANTE SAMODOLA JAVNO IZGOVORENE NA TV

Da sam sve radi po zakonu fondovi bi me razapeli TO JE POVJESNA REČENICA koji je krunski dokaz za

PLJAČKU NA ZSE pod zaštitom HANFE

Ja sam izbrisan bio milio puta od 2006 god promjenio sam milion nikova samo zato što sam ukazivao sa činjenicama o pljački na ZSE od strane fondova

Bajić je samo STATIČAR u kukuruzu

Kolega,nažalost dosta nas smo toga svjesni ali nemožemo doć do izražaja….kada je na TV bila kvalitetna emisija o TK u HR….a ovi plaćeni drukeri po raznim forumima…pa samo oni i pišu


http://www.poslovni.hr/vijesti/u-dalekovodu-demantiraju-hitnu-smjenu-luke-milicica-206937.aspx
"U Dalekovodu doznajemo da kane do kraja godine provesti dokapitalizaciju i izdati obveznice."

Jedno su želje, a drugo su mogučnosti…

Obzirom na situaciju, ovo pitanje je regulirano ZOPDD, te je za donošenje i provedbu takve odluke potrebno skupiti 3/4 glasova na skupštini…

Trenutno večinu važečih glasova imaju zaposlenici (tkzv. mali dioničari), dok su fondovi na drugom mjestu… pa sad…

Odaziv na skupštinu ove godine mogao bi biti rekordan… [wink]

Fondovi drze cca 25% diinica.
Za pobiti prijelog odluke fondova za koju je potrebna 3/4 vecina na skupstini bi trebalo biti cca 35% glasova i da svih ovih 10-ak % malih dionicara bude pritiv.
Kako je to tesko ocekivati realno bi trebalo biti na skupstini prisutno bar 45-50% glasova da bi se pobili odredeni prijedlozi odluka.
Zato mislim da su fondovi prakticki gazde koje o svemu mogu mogu sami odlucivati (kompaktnost fondova s jedne strane i umrvljenost i neorganiziranost malih dionicara s druge strane).

Isto tako kako su vodenja skupstina dlkv-a dosta neorganizirana i netransparentna (tko je bio na skupstinama dlkv-a zna o cemu govorim) moze se ocekivati po potrebi i manipuliranje radom skupstine.

fondovi su napravili dokap pred nekih godinu dana po 245 kn….a sad je cijena samo 110 kn…a 28.09.2010. jedan naš fond utukao je u DLKV u jednom danu na cijeni od 275 kn oko 34 mili.kuna (oko 125.000 dionica)
…tako da pričati sada je li ova cijena od 110 kn malim ulagačima povoljna za ulaz ili ne je smiješno

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!


fondovi su napravili dokap pred nekih godinu dana po 245 kn….a sad je cijena samo 110 kn…a 28.09.2010. jedan naš fond utukao je u DLKV u jednom danu na cijeni od 275 kn oko 34 mili.kuna (oko 125.000 dionica)
…tako da pričati sada je li ova cijena od 110 kn malim ulagačima povoljna za ulaz ili ne je smiješno

Istina
Po 275 i pogotovo onaj dokap po 245 u vrijeme već debele krize kad je vrijednost keša postala daleko veća nego 2008. godine kad ga je bilo na bacanje
To su puno veće pare nego što uopće izgledaju a gledano po današnjoj cijeni su ogromne
Ali svi znamo da pare iz budućih mirovina služe bankama da besplatno namire svoja potraživanja bez obzira na plaćenu cijenu a ne tvojoj i mojoj babi da bolje žive [sealed]

Scrapman

ah ekipa ulazili su oni i u ingru po 400kn, u thnk po 6500,magmu na 300,optimu na vise ni neznam imaju oni jos bisera tako da ovo po meni ide puno nize


fondovi su napravili dokap pred nekih godinu dana po 245 kn….a sad je cijena samo 110 kn…a 28.09.2010. jedan naš fond utukao je u DLKV u jednom danu na cijeni od 275 kn oko 34 mili.kuna (oko 125.000 dionica)
…tako da pričati sada je li ova cijena od 110 kn malim ulagačima povoljna za ulaz ili ne je smiješno

Ovo je sad stvarno niska cijena, iako nitko ne može garantirati da neće biti i koju kunu jeftinije….No već jučer se vidjelo kolikima je DLKV na nišanu jer čim je netko gricnuo H nalog na 112,89 kn u roku od 2 minute poskidan je cijeli, a imao je preko 2500 komada.
Ovdje treba neka konkretna pozitivna vijest – početak pozitivnog poslovanja, prodaja sky office, ulazak strateškog partnera i sl., a onda će uslijediti brzi oporavak cijene dionice na neke normalnije vrijednosti (iz spominjanog dokapa).

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=575656&page=226

Radovi na skyofficu skoro su pa završeni, uređuje se okoliš, i to bi u roku od par dana trebalo biti gotovo 🙂

i onda bi bila odlična obavijest o prodaji udjela vlasništva 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=575656&page=226

Radovi na skyofficu skoro su pa završeni, uređuje se okoliš, i to bi u roku od par dana trebalo biti gotovo 🙂

i onda bi bila odlična obavijest o prodaji udjela vlasništva 🙂


Želje čestitke i pozdravi, a bila bi i odlična vijest da kupimo Dalekovod po 80 kuna kroz par dana .

ne samo da su fondovi kupovali preklani 125.000 dionica na 275 kn, pa zatim velike količine u dokapu na 245 kn, nego su kupovali tjednima tisuće i tisuće dionica na burzi na 130-150 kn novcem od naših mirovina!!! a sad na 110 kn im je valjda preskupo!
koje to neznalice vode ove fondove, sve ih treba smijeniti i kazneno goniti zbog gubitaka koje su nanijeli budućim umirovljenicima!!!

moje pisanje je osobno mišljenje, nije investicijsko savjetovanje niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

Nisu oni neznalice već stručni i odgovorni ljudi koji upravljaju povećanom pažnjom dobrog gospodarstvenika i vrhunskih stručnjaka. Dokapitalizacijama i kupovinom dionica smanjili su rizik svojim matičnim bankama da će uspjeti naplatiti kredite koje su dale Dalekovodu. A time daju zamah cijelom građevinskom sektoru RH.

New Report

Close