DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Igra oko Ine se bliži kraju, a to je za dionicu poput Diokice jako dobra vijest jer svi oni koji izađu iz Ine imat će Dioki po ultra jeftinoj cijeni, jer smo bez pali daleko više od svih u proteklih mjesec dana, s 484,01 na 371,00 kn (oko 23%), a nepostoji nijedan valjan razlog za takav pad.

Nažalost pad je ipak veći, nekih 30% ,ako uzmemo cijenu od 484 kn,
ako uzmemo cijenu od 17.07.08 kad je Dioki dotaknuo 525 kn, tako da je pad sa tih razina nekih 41%
Znamo da su očistili bilancu, ali 30% se čini malo previše, ali tako je to kad smo u "bear market-u"
još uz to ide i porazna likvidnost, pa se lako da zaplašiti male igrače i gurati ih na prodaju….




Procitao sam dosta postova unazad par mjeseci ali nisam vidjeo nigdje konkretan odgovor…
Zato bih molio nekoga tko zna

LNG TERMINAL KAKVE KORISTI ( U FINANCIJSKOM SMISLU ) CE KONKRETNO DONJETI DIOKI U CIJELOJ TOJ PRICI?

jer po sadasnjim financijskim rezultatima dioki me nimalo nezanima.
Hvala!

Možda se iz ove sličice može dosta naučiti.
Dakle plin je i energija a u slučaju Diokija i energija i jeftina sirovina.

[/quote]

To je samo dio priče.

U Diokiju se trenutno puno investira.
Za 2Q2009 predviđa se povećanje proizvodnje LDPE za 20.000 tona.
Po sadašnjim cijenama to je +40.000.000,00 us$.
Za 3Q2009 pokreće se proizvodnja VCM-a; 200.000 tona godišnje.
Po sadašnjim cijenama to je 200.000.000,00 US$, ali nakon što u pogon uđe PVC za tržište će ostati cca 80.000 tona tj 80.000.000,00 US$.
Za 4Q2009 predviđa se početak proizvodnje PVC-a; 120.000 tona godišnje.
Po sadašnjim cijenama to je 156.000.000,00 US$.

40.000.000,00 + 80.000.000,00 + 156.000.000,00 = 276.000.000,00 US$.
Ima li tko ovoj državi nešto slično za ponuditi?

[/quote]
Ja bih samo podsjetio na post od kolege Save od prije mjesec dana i naglasio njegovu zadnju rečenicu. Mislim da se tu nema više što reći.



Igra oko Ine se bliži kraju, a to je za dionicu poput Diokice jako dobra vijest jer svi oni koji izađu iz Ine imat će Dioki po ultra jeftinoj cijeni, jer smo bez pali daleko više od svih u proteklih mjesec dana, s 484,01 na 371,00 kn (oko 23%), a nepostoji nijedan valjan razlog za takav pad.

Budi siguran da ću i ja, ostane li DIOKI na niskim razinama kad priča s INA-om bude gotova, uložiti veliki iznos u DIOKI. Naglašavam ULOŽITI, znači čekati i par godina ako je potrebno, da se DIOKI iskristalizira u super-perspektivnu firmu. Za to već sad imamo naznake kao što je čišćenje bilance, izgradnja LNG terminala i povećana potražnja za proizvodima koje DIOKI proizvodi. Tada će ga vjerovatno prepoznati i fondovi, a to će DIOKI-u i njegovim dioničarima itekako osigurati visoke prinose na današnju cijenu.

[/quote]

Zbog jake tehnološke povezanosti Ine i Diokija paralelno s Inom treba se riješiti i budućnost Diokija!
Tako da možda nećeš imati puno vremena za akciju. Vidiš da Petrohemija riješava svoju sudbinu unutar Gazpromova sustava. A fondovi, pusti to kraju, imaju oni svojih problema, "brane" Magmu i sl.
Ako Dioki uđe u 1. kotaciju, a trebao bi jer takva dionica treba institucionalnim ulagačima, domaćim i stranim, imaš garanciju da ćeš imati četverocifrenu vrijednost u tom tvom zamišljenom vremenskom okviru!

Pa za DIOKI je rečeno SVE,nema smisla ponavljati pa stoga pustimo ove paničare neka prodaju,tko ima kuna neka pojača pozicije(nažalost ja nemam) i čekajte,svaka kuna će vam se isplatiti.Lijepi pozdrav sa mora.


Pa za DIOKI je rečeno SVE,nema smisla ponavljati pa stoga pustimo ove paničare neka prodaju,tko ima kuna neka pojača pozicije(nažalost ja nemam) i čekajte,svaka kuna će vam se isplatiti.Lijepi pozdrav sa mora.

svaka ti dala!
preporuka za one koji trenutno nemaju casha: miruj! [cool]

hate red

za kolegicu pixicu,a i ostale…
potpisan ugovor o isporuci plina iz etana za naredna četiri godine,znači nema prodaje…. [smiley]

pixma


za kolegicu pixicu,a i ostale…
potpisan ugovor o isporuci plina iz etana za naredna četiri godine,znači nema prodaje…. [smiley]

To je se moralo dogoditi prije prodaje Ine.
Nešto slično najavih jutros.
Inače priča se već mjesec dana da je nešto sl. potpisano, no međutim nema obavijesti na ZSE. Petrokemija je objavila potpisivanje Ugovora s Inom.


za kolegicu pixicu,a i ostale…
potpisan ugovor o isporuci plina iz etana za naredna četiri godine,znači nema prodaje…. [smiley]

Kako dragih ljudi ima! Hvala. [kiss]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Ocito nekome nije u interesu to objaviti vec ceka na bidu, pametan covjek. A kada bas bude morao objaviti ce…
Cekam i ja na bidu do njega vjerojatno 🙂

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Kaze premijer da odluka pada kroz dva tjedna… pa da i to vidimo.

business.hr
"Izvijestio je i da je pri kraju izrada nacrta buduće energetske strategije, koja je predvidjela dodatne pravce za plin iz Mađarske preko Slavonije te s Kaspijskog mora preko Italije, kao i LNG terminal, o lokaciji kojega će se, kaže, odlučiti u iduća dva tjedna."

..opet dva tjedna… koliko puta po dva tjedna.

Ova kriza na Kvakazu prerasta u trajno žarište i mislim da će to sada napokon i stvarno biti poticaj da se konačno krene s LNG.

Odluka o lokaciji LNG terminala za dva tjedna [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7b78996a-992b-48b3-a5f8-df3edcaf88ac [thumbsup]

Sanader je mislio da kaže da će donijeti odluku o odluci lokacije LNG terminala.


Sanader je mislio da kaže da će donijeti odluku o odluci lokacije LNG terminala.

Mislim da je mislio "da će objaviti odluku" jer sve sugerira da je već "odlučeno puno prije".
Nije slučajno da će objava odluke poklopiti se s otvaranjem ponude MOL-a za INU.

EVO kratkog ali bitnog podsjetnika

http://www.javno.com/en/economy/clanak.php?id=37822

Natural gas production project in Iran is linked with the project of constructing terminals for natural liquefied gas in Croatia. OMV is preparing, within the framework of a consortium, for the construction of a terminal in the Croatian island of Krk, where up to 700 million euro is supposed to be invested in the next few years.

-This international project is logical in Iran, concerning the planned terminal for liquefied gas in Croatia- they point out at OMV.

The terminal for natural liquefied gas in Croatia is supposed to start working in 2011/2012, according to current plans, and the possible source of supply with this energy generating product is Iran exactly, they stress at OMV
[thumbsup] [lol] [thumbsup]

New Report

Close