DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ništa se tu još nije rasčistilo?
5 godina ne mogu riješiti zavrzlamu – naravno problem je OGROMNA imovina.

Ako se Dina riješi ove godine tko zna kada će se riješiti stečaj Diokija.I kako.Nema tu nikakvih garancija.Imovina možda i je veća od potraživanja no ekipa je ekipa…i kada uzme stvari u svoje ruke…sve može završiti kao i Dina.

Izgleda da od terminala na Krku neće biti ništa.Nema zakupaca (samo 4% )-pisalo je u subotnjem Jutarnjem listu .Najbolje bi bilo da Gasfin kupi uz Dinu i Dioki i krene u ostvarivanje svojih planova.

lex LNG nije opcija, nego nužno i jedino rješenje, baš kao što FSRU (floating storage and regasification unit) nije konačno rješenje (nego samo početna faza):
The European Union has also put the LNG terminal on its list of projects of common interest and will invest 101.4 million euros ($124.6m) in the development. The first phase of the LNG project is estimated to cost about 383.6 million euros…
The Krk LNG import project will be developed in two phases. The first phase includes setting up of a FSRU while the second phase entails the construction of a land-based LNG import facility,

Opposition builds against Croatian LNG FSRU


Ništa se tu još nije rasčistilo?
5 godina ne mogu riješiti zavrzlamu – naravno problem je OGROMNA imovina.

Ako se Dina riješi ove godine tko zna kada će se riješiti stečaj Diokija.I kako.Nema tu nikakvih garancija.Imovina možda i je veća od potraživanja no ekipa je ekipa…i kada uzme stvari u svoje ruke…sve može završiti kao i Dina.

Kad sam ja to govorio prije 5-10 godina to je bilo svetogrđe!
U čitavu priču treba uključiti i Uredbu o potvrđivanju Ugovora između Republike Hrvatske i Švicarske Konfederacije o poticanju i uzajamnoj zaštiti ulaganja ( NN 6/1997 ) .
Krovna kompanija je Dioki Holding AG u Švicarskoj pa prema tome za Dioki Grupu primjenjuje se ovaj međunarodni ugovor.
Tko će ulagati tamo gdje se ne poštivaju temeljna načela međunarodnog prava?

“U predstečajnoj nagodbi koja je krenula u Diokiju najveći vjerovnik, ne bi vjerovali pored živog i zdravog Linića, nije Ministarstvo financija nego je Grad Zagreb sa Zagrebačkim holdingom. Grad Zagreb ima potraživanja veća od 20 milijuna, a Zagrebački Holding iznad 68 milijuna kuna”, naveo je podatke Matić.

Pročelnik gradskog Ureda za financiranje Slavko Kojić mu je odgovorio: “Istina je sljedeća: Grad Zagreb potražuje 20 milijuna kuna od 905 milijuna kuna i nije istina da, ako Grad Zagreb inzistira na svojim potraživanjima i da traži da se ide u stečaj, da će zbog toga propasti Dioki. To je naprosto kriva tvrdnja. Grad Zagreb neće ugroziti Dioki. Nije ugrozio niti jednu drugu tvrtku pa neće ugroziti ni Dioki”, rekao je Kojić.- rečeno 16.10.2013 – pogledaj pod stranicom tog datuma.

Tko zna koliki su dugovi Diokija?Da li su oni preko 900 miliona kuna kao što kaže S.Kojić u ovom postu ili puno manji.Priznata imovina Diokija- koja se može na kraju prodati za puno manje ukoliko ne bude kupaca a za sada ih nema je, mislim oko 830 miliona kuna.

Dug Diokija utvrđen u predstečajnoj nagodbi prema 427 vjerovnika je bio 905 mil. kn. Kad se od toga izuzmu garancije dane firmama unutar Dioki grupe, čisti cash dug je bio 648 mil. kn. Poslije u stečaju nisu svi vjerovnici ni prijavili tražbine znajući da se nikad neće naplatiti ni lipe.

Može li mi netko objasniti šta se dešava sa diokijem ,jel tamo ona Vujčićka još.Imamo li bilo kakvu šansu dobiti nešto novaca radi rasprodaje pogona,zemljišta,najma prostora,novi vlasnika zemljišta na Dini,lng….lp svim diokijevcima

ne znam jel Vujcicka tamo, ali znam da je tamo doslovno hrpa smeca, mini jakusevac. Ona agrokorova firma e kolektor je sve to zatrpala smecem, a koliko se moze vidjeti nema gotovo nista vise za prodati tamo, sve je ocerupano, valjda do zadnje kile zeljeza.

znaci s te strane nista, lova od najma se bratski dijeli pretpostavljam i tak… sve u svemu nista novo

https://prosjecna-placa.info/poslodavac/b5bd62/

a nije ni placa losa.

a i dobit je lijepa.

zlatna koka bio i ostao.

za odabrane.

Ljudi iz diokia,hoćemo li se negdje okupiti i ponovo tražiti svoje novce!!!!!!dalmacijavino bude nešto dobila jer traže…..


“U predstečajnoj nagodbi koja je krenula u Diokiju najveći vjerovnik, ne bi vjerovali pored živog i zdravog Linića, nije Ministarstvo financija nego je Grad Zagreb sa Zagrebačkim holdingom. Grad Zagreb ima potraživanja veća od 20 milijuna, a Zagrebački Holding iznad 68 milijuna kuna”, naveo je podatke Matić.

Pročelnik gradskog Ureda za financiranje Slavko Kojić mu je odgovorio: “Istina je sljedeća: Grad Zagreb potražuje 20 milijuna kuna od 905 milijuna kuna i nije istina da, ako Grad Zagreb inzistira na svojim potraživanjima i da traži da se ide u stečaj, da će zbog toga propasti Dioki. To je naprosto kriva tvrdnja. Grad Zagreb neće ugroziti Dioki. Nije ugrozio niti jednu drugu tvrtku pa neće ugroziti ni Dioki”, rekao je Kojić.- rečeno 16.10.2013 – pogledaj pod stranicom tog datuma.

Tko zna koliki su dugovi Diokija?Da li su oni preko 900 miliona kuna kao što kaže S.Kojić u ovom postu ili puno manji.Priznata imovina Diokija- koja se može na kraju prodati za puno manje ukoliko ne bude kupaca a za sada ih nema je, mislim oko 830 miliona kuna.

Grad Zagreb je GODINAMA od Diokija, a nakon početka rada CUPOVZ-a, naplaćivao nepostojeće troškove i po mojoj procjeni ostvario nepripadajuću imovinsku korist od minimalno 50-ak milijuna kuna.
Mislim da bi stečajni upravitelj i sudac trebali zatražiti da se ta sredstva VRATE Diokiju kako bi se isplatilo ono što treba radnicima ili njihovim nasljednicima budući da vidim da bivši radnici UMIRU a da nisu niti kune naplatli od svojih potraživanja. Sve to ide na dušu onih koji su kumovali propasti Diokija a jedan od njih je i dvojac Kojić&Bandić!


Grad Zagreb je GODINAMA od Diokija, a nakon početka rada CUPOVZ-a, naplaćivao nepostojeće troškove i po mojoj procjeni ostvario nepripadajuću imovinsku korist od minimalno 50-ak milijuna kuna.
Mislim da bi stečajni upravitelj i sudac trebali zatražiti da se ta sredstva VRATE Diokiju kako bi se isplatilo ono što treba radnicima ili njihovim nasljednicima budući da vidim da bivši radnici UMIRU a da nisu niti kune naplatli od svojih potraživanja. Sve to ide na dušu onih koji su kumovali propasti Diokija a jedan od njih je i dvojac Kojić&Bandić!

hajde da se i ja ponekad s tobom slozim.


Ljudi iz diokia,hoćemo li se negdje okupiti i ponovo tražiti svoje novce!!!!!!dalmacijavino bude nešto dobila jer traže…..

treba treba, i ne odustajat dok ne daju lovu



Grad Zagreb je GODINAMA od Diokija, a nakon početka rada CUPOVZ-a, naplaćivao nepostojeće troškove i po mojoj procjeni ostvario nepripadajuću imovinsku korist od minimalno 50-ak milijuna kuna.
Mislim da bi stečajni upravitelj i sudac trebali zatražiti da se ta sredstva VRATE Diokiju kako bi se isplatilo ono što treba radnicima ili njihovim nasljednicima budući da vidim da bivši radnici UMIRU a da nisu niti kune naplatli od svojih potraživanja. Sve to ide na dušu onih koji su kumovali propasti Diokija a jedan od njih je i dvojac Kojić&Bandić!

hajde da se i ja ponekad s tobom slozim.
[/quote]

Nepripadajuća imovinska korist ne zastarjeva.
Zašto stečajni upravitelj ne povede spor protiv Vodoopskrbe i odvodnje?
Tako bi mogao S ZATEZNIM KAMATAMA povratiti dio novaca i dati ih radnicima?

U Diokiju je ostalo 7 bivših radnika plus nekoliko njih koji su iz ureda stečajne upraviteljice. Plaća im ide od najma prostora i prodaje ostataka ostataka.

New Report

Close