DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li ima netko novih informacija oko prodaje zemljišta Mercatone-u? Npr. koja je cijena u pitanju?


Prije bi se reklo da se stvara suprotna iluzija.
Ako prodaš po 370 moći ćeš kupiti po 340-350.
Tko voli nek izvoli.
Ja čekam 240!

Pa pošto imam DIOKI rekao sam "provalija do 350" da ne stvaram paniku još veću nego što je. Ali nije ni 300 isključeno kao limit. Tu bi se mogla konstruirati neka psihološki jača razina. Teško da će do nominale…

Na 354 je mislim najniža ovogodišnja. Kad to pukne (a nema neku podršku) vidjet ćemo…



Bull trap
A false signal indicating that a declining trend in a stock or index has reversed and is heading upwards when, in fact, the security will continue to decline.
A bull trap often causes some investors to buy the stock, but because the stock continues to decline after the initial signal, those who bought in are "trapped" in a bad investment.

Ili prevedeno na našu situaciju: na kupnji nalog od 300 kom po 370, na prodaji 60 kom po 377. Stvorena je iluzija da je potpora na 370 i nitko ne prodaje. Misle da je dno. Udare po asku i čim se cijena malo podigne (čitaj prođe nalog na asku od istog onoga tko drži nalog na 370, taj se izmiče s nalogom i ostavlja provaliju do npr. 350 kn. i onda kupuje). A vas je natjerao da kupite od njega po 380 i više. To je bull trap i ovo na DIOKI-u je školski primjer!

Ne morate mi odmah aševe lijepit samo zato što vam ne paše "dijagnoza". I ja sam skupa sa svima vama u g….ma u DIOKI-u. Samo primjećujem igre s nalozima.

Prije bi se reklo da se stvara suprotna iluzija.
Ako prodaš po 370 moći ćeš kupiti po 340-350.
Tko voli nek izvoli.
Ja čekam 240!
[/quote]
sava, prijatelju, i ti si spreman za veliku dokapitalizaciju po nominali.



Bull trap
A false signal indicating that a declining trend in a stock or index has reversed and is heading upwards when, in fact, the security will continue to decline.
A bull trap often causes some investors to buy the stock, but because the stock continues to decline after the initial signal, those who bought in are "trapped" in a bad investment.

Ili prevedeno na našu situaciju: na kupnji nalog od 300 kom po 370, na prodaji 60 kom po 377. Stvorena je iluzija da je potpora na 370 i nitko ne prodaje. Misle da je dno. Udare po asku i čim se cijena malo podigne (čitaj prođe nalog na asku od istog onoga tko drži nalog na 370, taj se izmiče s nalogom i ostavlja provaliju do npr. 350 kn. i onda kupuje). A vas je natjerao da kupite od njega po 380 i više. To je bull trap i ovo na DIOKI-u je školski primjer!

Ne morate mi odmah aševe lijepit samo zato što vam ne paše "dijagnoza". I ja sam skupa sa svima vama u g….ma u DIOKI-u. Samo primjećujem igre s nalozima.

Prije bi se reklo da se stvara suprotna iluzija.
Ako prodaš po 370 moći ćeš kupiti po 340-350.
Tko voli nek izvoli.
Ja čekam 240!
[/quote]

Kolega Sava, mislim da se ponašate iracionalno kada dajete ovakve izjave. Možete li potkrijepiti tu Vašu tezu ijednim konkretnim dokazom?

Ovaj pad je čisto špekulantski i nema potporu ni kakvim fundamentalnim pokazateljima. Izvršeno je čišćenje bilance koja nije utjecala na knjigovodstvenu vrijednost dionice, ovaj kvartal je ostvaren gubitak zbog viših troškova radne snage i viših ulaznih cijena sirovina.

Eh da, strašni ste! Gomila rekla-kazala i proročanskih izjava. Jedva čekam komentare kad shvatite da ništa od toga nije točno! Kako ću vam onda slati vaše vlastite izjave!! [angry]
Sad se još malo naslađujte!! [huh]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.



Prije bi se reklo da se stvara suprotna iluzija.
Ako prodaš po 370 moći ćeš kupiti po 340-350.
Tko voli nek izvoli.
Ja čekam 240!

Pa pošto imam DIOKI rekao sam "provalija do 350" da ne stvaram paniku još veću nego što je. Ali nije ni 300 isključeno kao limit. Tu bi se mogla konstruirati neka psihološki jača razina. Teško da će do nominale…

Na 354 je mislim najniža ovogodišnja. Kad to pukne (a nema neku podršku) vidjet ćemo…

[/quote]

Šta je lovi te panika.
E pa onda liepo prodaj po 370 i nema više panike.


sava, prijatelju, i ti si spreman za veliku dokapitalizaciju po nominali.

I ne samo to. Nego vidi ti ovo . Muljatori se zaliepili za Diokicu i sline.
Šta da im radimo?
Što ih je više, cijena i volumen niže.
Ljudi nisu glupi, ha???
Šta misliš trguju li između sebe na dole?

Problem Diokija je što u njemu nema fondova niti mirovinaca koji bi držali kakvu takvu potporu i nadokupljivali na nižim razinama. A pošto je free float takav kakav je neće ih niti biti.
Funamenti tu također ne pomažu.
Prodaju oni koji su kupovali puno niže i nadaju se još nižoj cijeni da ponovo omaste brk.
Oni koji su kupovali na 500-600 su davno izašli s gubitkom.


Problem Diokija je što u njemu nema fondova niti mirovinaca koji bi držali kakvu takvu potporu i nadokupljivali na nižim razinama. A pošto je free float takav kakav je neće ih niti biti.
Funamenti tu također ne pomažu.
Prodaju oni koji su kupovali puno niže i nadaju se još nižoj cijeni da ponovo omaste brk.
Oni koji su kupovali na 500-600 su davno izašli s gubitkom.

Može se to i drugačije interpretirati.
Problem fondova i mirovinaca je što nisu u Diokiju.Bili su jako zauzeti Magmom i sličnim dionicama kojih je nažalost puna ZSE. Čak su i u CROBEXU!!!!!
Sada se mogu isčupati prodajući te dionice i kupujući ono što vrijedi, a izmeđuostalog to je i Dioki.
Zadovoljava sve kriterije ali tko će to platiti toliko ako je prije par godina moglo za četvrtinu cijene.
BTW. Baš krasno brane Magmu ovijeh dana. Svaka im čast.


Eh da, strašni ste! Gomila rekla-kazala i proročanskih izjava. Jedva čekam komentare kad shvatite da ništa od toga nije točno! Kako ću vam onda slati vaše vlastite izjave!! [angry]
Sad se još malo naslađujte!! [huh]

Nadam se da si u pravu.Raduje me da ima i optimista.

Serbia’s HIP Petrohemija plans polymers expansion

25 August 2008 12:16 [Source: ICIS news]

PRAGUE (ICIS news)–HIP Petrohemija is planning low-density polyethylene (LDPE) and high-density polyethylene (HDPE) expansions as well as the construction of a polypropylene (PP) plant, the Serbian company said on Monday.

The LDPE increase would see capacity rise 20% to around 70,000 tonnes/year while the HDPE increase would see a 30% rise to just over 90,000 tonnes/year, the company added.

A statement from Jano Kurai, acting director general, outlined how the company planned to spend €140m ($207m) on the expansions, the PP unit and modernisation of existing units over the next four years.

No intended capacity for the PP unit was yet available.

“The financial effects [of all the additional capacities and improvements] would be reflected through an operating income increase with an annual growth rate of 12%, as well as through export value with an annual growth rate of 18%,” Kurai added.

The modernisation should include work on HIP Petrohemija’s 200,000 tonne/year ethylene plant and 85,000 tonne/year propylene plant.

HIP Petrohemija has appealed to the government to accelerate its privatisation and integration with national oil company NIS in order to assist its development.

An oil and natural gas cooperation agreement between Serbia and Russia anticipates that two companies within Russia’s Gazprom group, Gazpromneft and Sibur, would buy majority control of NIS and HIP Petrohemija.

Možda je ovo "prestrašilo" kerefeka i njegovu ekipu.
Ali meni je to BUY signal jer će se i na "našoj" strani pojaviti još jači igrači.
Pa neće nas valjda pustiti da sami jurišamo na Ruse.

Igra oko Ine se bliži kraju, a to je za dionicu poput Diokice jako dobra vijest jer svi oni koji izađu iz Ine imat će Dioki po ultra jeftinoj cijeni, jer smo bez pali daleko više od svih u proteklih mjesec dana, s 484,01 na 371,00 kn (oko 23%), a nepostoji nijedan valjan razlog za takav pad.


Igra oko Ine se bliži kraju, a to je za dionicu poput Diokice jako dobra vijest jer svi oni koji izađu iz Ine imat će Dioki po ultra jeftinoj cijeni, jer smo bez pali daleko više od svih u proteklih mjesec dana, s 484,01 na 371,00 kn (oko 23%), a nepostoji nijedan valjan razlog za takav pad.

Budi siguran da ću i ja, ostane li DIOKI na niskim razinama kad priča s INA-om bude gotova, uložiti veliki iznos u DIOKI. Naglašavam ULOŽITI, znači čekati i par godina ako je potrebno, da se DIOKI iskristalizira u super-perspektivnu firmu. Za to već sad imamo naznake kao što je čišćenje bilance, izgradnja LNG terminala i povećana potražnja za proizvodima koje DIOKI proizvodi. Tada će ga vjerovatno prepoznati i fondovi, a to će DIOKI-u i njegovim dioničarima itekako osigurati visoke prinose na današnju cijenu.


Ovaj pad je čisto špekulantski i nema potporu ni kakvim fundamentalnim pokazateljima. Izvršeno je čišćenje bilance koja nije utjecala na knjigovodstvenu vrijednost dionice, ovaj kvartal je ostvaren gubitak zbog viših troškova radne snage i viših ulaznih cijena sirovina.

…objasni to ovima koji prodaju…mi koji čekamo to sasvim sigurno i znamo…inače ne bi čekali…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

New Report

Close