DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nek ostane zabilježeno i ovo:

Cijena plina za tvrtke raste, za građane se zamrzava

Tempo inflacije usporiti će do kraja godine pa će na kraju godine biti između 6 i 6,5 posto, predviđa Vlada

Boreći se s inflacijom, Vlada je odlučila da neće povećavati cijenu plina za građanstvo barem do kraja ove godine. Objavio je to u utorak premijer Ivo Sanader, dodajući da se o cijenama plina za industriju još pregovara. Dođe li ipak do povećanja cijena u tom sektoru, Vlada će svojim mjerama pomoći da ti proizvođači zbog plina ne podižu cijene. Najavljujući Vladine mjere na konferenciji za novinare Sanader je procijenio da će zbog tržišnih kretanja i Vladinih intervencija tempo inflacije usporiti do kraja godine i da će inflacija na kraju godine biti između šest i 6,5 posto. "Bio bi to sjajan uspjeh u danim okolnostima", ustvrdio je Sanader, ocjenjujući da je Hrvatska protiv inflacije postigla dobre rezultate, bolje nego neke nove članice Europske unije. …

Vaš link

La vita e bella!

Mala izjava u kojoj je sve sto se vec zna i otvaranje ode na +5%. Nije da se budim, samo je premalo ubrano na 370 sa moje strane…
Koji smo mi spekulanti…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


EVO kratkog ali bitnog podsjetnika

http://www.javno.com/en/economy/clanak.php?id=37822

Natural gas production project in Iran is linked with the project of constructing terminals for natural liquefied gas in Croatia. OMV is preparing, within the framework of a consortium, for the construction of a terminal in the Croatian island of Krk, where up to 700 million euro is supposed to be invested in the next few years.

-This international project is logical in Iran, concerning the planned terminal for liquefied gas in Croatia- they point out at OMV.

The terminal for natural liquefied gas in Croatia is supposed to start working in 2011/2012, according to current plans, and the possible source of supply with this energy generating product is Iran exactly, they stress at OMV
[thumbsup] [lol] [thumbsup]

Iranci ozbiljno računaju na Krk!
Nije Ina dobila Moghan – 2 blok slučajno.
Evo dijela citata, naravno najintrigantnijeg….
…..Dasht Moghan’s Bileh Savar area is considered to have two oil blocks with estimated reserves of more than 4 billion barrels of oil, Ali Nikzad, Governor General of Ardebil province, was quoted by IRNA as saying….. Prvi blok su dobili Ukrajinci.


ma sprema se odbijanac, ako već nije pripremljen do kraja…..

jeste prvi? [rolleyes]


..opet dva tjedna… koliko puta po dva tjedna.

Ova kriza na Kvakazu prerasta u trajno žarište i mislim da će to sada napokon i stvarno biti poticaj da se konačno krene s LNG.

Vaš link

Da nam nije bilo saveznika Saakašvilija ovi naši moroni bi još čekali i izluđivali Evropu.Čvrsto podupirem Gruziju !


Mala izjava u kojoj je sve sto se vec zna i otvaranje ode na +5%. Nije da se budim, samo je premalo ubrano na 370 sa moje strane…
Koji smo mi spekulanti…

Budiš li se ili buniš? I što nisi više brao? Ili možda da čekaš onih 35…..Pa svi kažu da će to uskoro!! He he, što mi drago.

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Stigo dio keša, pa dokupio. [wink]
Još da se jučer nije drivo javljo u medijima, prošao bih još povoljnije.
Sljedeći tjedan će opet kapnuti malo love pa možda opet tržim…. [proud]

Ajte bok.

Odo na…….

La vita e bella!



..opet dva tjedna… koliko puta po dva tjedna.

Ova kriza na Kvakazu prerasta u trajno žarište i mislim da će to sada napokon i stvarno biti poticaj da se konačno krene s LNG.

Vaš link

Da nam nije bilo saveznika Saakašvilija ovi naši moroni bi još čekali i izluđivali Evropu.Čvrsto podupirem Gruziju !
[/quote]
sad ste mi pali u očima kolega [sad]
pa kak možete podržavat takve zločince koji za tuđa pokazivanja mišića i provokacije žrtvuje svoj narod i resurse?

Izgleda da je ovaj sa 300k kuna na 399 čvrsto odlučio izaći. Već su ga malo gricnuli za 50k.
A ima još jedan od 120k na 405. Vrlo nestabilan rast, šamara se prvo poo bidu a onda na neku
vijest po asku a da se ovi veći nalozi ne povlače. Vrlo sumnjivo. Pa nije tip blentav da ide
prodavati prije tako važne odluke. Oprez!
Opet su na djelu čiste spekualcije.
Da je tržište u stagnaciji ili u rastu ne bih se dvoumio i ušao bih odmah ali sa crobexom koji
ide u minus svaki dan pušem i na hladno. Radije se odričem profita nego da uletavam
u Dioki zbog neke tamo vijesti na busines.hr. A znamo kakvi su oni portal.

…u svakom slučaju…skroz je bezveze ovaj juriš prema gore…ako se nema snage za preskočiti 399,00…
…nekima se samo pruža prilika po dobroj cijeni istrpat se…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

He, sada sam vidio u današnjem Jutarnjem (str. 18) boldani tekst "Lokacija za LNG terminal znati će se uskoro, najkasnije do kraja godine."

Tako da ne bi bili iznenađeni ako se za dva tjedna ne dogodi ništa… [yawn]

La vita e bella!


sad ste mi pali u očima kolega [sad]
pa kak možete podržavat takve zločince koji za tuđa pokazivanja mišića i provokacije žrtvuje svoj narod i resurse?

Ne sviđa mi se kad ljudi ne prihvaćaju zafrkanciju.
A sa žrtvovanjem resursa imamo bliži primjer : zamjena dionica INA-MOL.

Sa zadnje posuđenim parama, ja zaokružio količinu i spustio prosjek. Vama šta ste se liparili na bidu puno sreće, svoje sam obavio.

Kupuju Dioki a ne Inu!!! Pitanje je zašto iako Ina ide u prodaju i mnogi očekuju, opravdano ili neopravdano, dobru zaradu. Ja sam isto uvjeren da je npr 3.200,00 – 3.500,00 kn
neki interval koji bi zadovoljio većinu. No što ako to ne bude tako?
Mislim da oni koji sada kupuju Dioki imaju možda i veću mogućnost zarade nego npr oni koji su u Ini.
Ako ova sentenca pije vodu onda vrijedi i obrnuto tj. da je opravdano u ovom trenutku prodati Inu i ući u Dioki. Još bi bolje bilo da se to učinilo na 3.000,00 – 3.200,00 i čekalo da neki padnu. Da se razumjemo ima tu još dionica s velikim mogućnostima, nije Dioki jedini koji nudi veliki oportunitet zarade.
Posjedujem Diokijeve dionice, Inine više ne!

Ja vidim da se netko samo bijesno istresa na 397-399. A oni veliki nalozi još i dalje stoje.
Ne bu to iznad 400 .

New Report

Close