DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Žalosno je što ja mislim da to nije medijski kraj, opet će se vrtiti neki neodređeni polučlanci s nekim investitorima, skroz do delistinga, ako se čak i ponovno sve ne vrati na početak.

probajte prodati stan, pa ćete vidjeti koliko će Vam investitora prodefilirati, dok ne naiđe kupac. Sada zamislite za industriju gdje treba keširati milione miliona. To su složene operacije koje se ne rade na horuk. U ponedeljak vidjeli u petak kupujemo. To ne ide tako.

Kolega sava ..bit ce pitanje jeli likvidacija..stecaj sa preustrojem..ili koju formu vec nazovu. Glavno da janiska..dolezil..i “ekipa” ne mogu vise nista dogovarat..potpisivat.jer kako vidimo..pecat preuzima stecajna upraviteljica.
Tvrtka ce napokon biti pruzeta u ruke pravosudja (kakvog takvog) boljeg od ovih kriminalaca sto su vecinski vlasnici…Ne kukajte sad zbog radnika…njima je i ovako i onako javna kuhinja vec dugo jedina gdje jedu i place su tko zna kad vidjeli. Tek sad mozda …ali stvarno mozda dioki pocne radit…Isto kao sto je krenuo i jadran kamen..i gredelj…i pevec..itd…I drustvo mozda bude imalo sta od njega.. Mi dionicari..?..ako smo godinama mogli bit tu…pa bit cemo i sljedecih 5 (zdravi bili)…cujemo se u plavom oglasniku ili gdje vec.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

sava ili lacoste nek odgovore šta će biti sa cijenom dionice nakon što odblokiraju…
ne bi trebalo ni odblokirat…samo delistirat…tu je priča već odavno gotvoa…napucali su ju na 20 kn, da bi se neki mogli iskrcat…pa puno im je draže iskrcat se na razinama 15-20 kn, nego na 2-3 kn….jel tako?


Mogući scenarij:
Famozni investitor pošalje pismo, pismo namjere, pisamce, razglednicu.
Vrati se nada u obnavljanje postupka PSN (jer za Dioki se mijenja zakon) i onda opa još jedaren, napaćeni hrvatski narod u kolo

1) zakon nije izmijenjen
2) čak i da se izmijeni, ps nagodba za DIOK se NE MOŽE ponoviti

Ovdje je samo jedan scenarij: Likvidacija.

Tek nakon toga možemo pričati o tome hoće li kupac nekretnina pokrenuti proizvodnju.



Žalosno je što ja mislim da to nije medijski kraj, opet će se vrtiti neki neodređeni polučlanci s nekim investitorima, skroz do delistinga, ako se čak i ponovno sve ne vrati na početak.

probajte prodati stan, pa ćete vidjeti koliko će Vam investitora prodefilirati, dok ne naiđe kupac. Sada zamislite za industriju gdje treba keširati milione miliona. To su složene operacije koje se ne rade na horuk. U ponedeljak vidjeli u petak kupujemo. To ne ide tako.
[/quote]
Naravno, ali u tom stanu nisu plaćane režije 100 godina, hoćemo li čekati da prodavač prvo porješava svoja dugovanja ili kupujemo po punoj cijeni i preuzimamo sva dugovanja na sebe?

ajd vi meni sad recite il na pm ili ovdje šta raditi sad s dionicama prodati ili čekati i kakav je postupak kad se isplate svima kojima je dioki dužan i dali se nakon njih namiruje dioničare i po kojoj cijeni i šta kak šta? [emo_namigusa]

ako investitor postoji onda se situaciji ne mjenja ovom odlukom.svi koji su špekulirali su znali da se vodi postupak otvaranja stečaja.

ako investitor ne postoji ,čeka se razvoj situacije jer najmanje gube dioničari a puno više vjerovnici.
problem je bila država koja je namještala i blokirala predstečajnu kako bi njihov igrač ušao što jeftinije ali to se nije slagalo sa interesima banaka.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity



Mogući scenarij:
Famozni investitor pošalje pismo, pismo namjere, pisamce, razglednicu.
Vrati se nada u obnavljanje postupka PSN (jer za Dioki se mijenja zakon) i onda opa još jedaren, napaćeni hrvatski narod u kolo

1) zakon nije izmijenjen
2) čak i da se izmijeni, ps nagodba za DIOK se NE MOŽE ponoviti

Ovdje je samo jedan scenarij: Likvidacija.

Tek nakon toga možemo pričati o tome hoće li kupac nekretnina pokrenuti proizvodnju.
[/quote]

Po Stečajnom zakonu postupak se može obustaviti na zahtjev predlagatelja tj Financijske agencije – dakle nisi u pravu glede toga.

I nisu u pravu kada tvdiš da se Zakon o financijskom poslovanju ne mijenja kada se mijenja i imaš ga na MFIN!
Kao i to da se mjenja Zakon o porezu na dobit koji omogućava bankama da otpise prikažu kao porezne olakšice.

strašno koliko je ovdje do sada spaljeno novca, a to će se nastaviti još sutra-prekostra i onda je gotovo zauvijek

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

blokada je do kraja trgovanja.sutra tek nastavak

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

E sad se i investitori mogu javljati bez problema. I to ne vlasniku već RH.
Možete malo i pogledati Zakon o stečaju da vidite kako to ide tj. kaji su zadaci stečajnog upravitelja kao i ovlasti. U svakom slučaju imovina će se prodavati a tvrtka mijenja ime DIOK d.d. u stečaju bar se više ne smije zaduživati itd….radnici će nažalost na burzu ali nije nemoguće da se dio njih vrati u proizvodnju naravno ne u DIOKI već u drugu tvrtku koja možda kupi pogon u stečajnom postupku.
Zanimljivo je koliko će sutra biti blokada trgovanja i cijena. Najniža je bila 3.80 kuna bar tako vidim po povijesnim podacima sa ZSE-a kad je propala PSN pa je za očekivati da če cijena za tvrtku u stečaju biti niža od navedene.
Najgore za dioničare može biti što stečajni sudac može zatražiti delisting dionice nakon nekog vremena. A onda se ide u zaborav. Rekao sam jednom da je ovo jako ličilo da VLDS napominjem da se zadnjeg dana tržila po 0.1 kn a onda zaborav.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Na linku:
http://www.sudacka-mreza.hr/stecaj-upravitelji.aspx?Search=&ShowID=396

možete vidjeti i saznati nešto o st. upraviteljici.

A u sl.ponedjeljak vidjet ćemo ko se nije uspio izvući na vrijeme ( top 10 ) od današnjeg dana.

E pa Đuro ima tešku ruku.

@MiroBaričević

Isto sam pisao da me ovo podjeća na Validus….cijena završila na 0,01!povijest se ponavlja!Zašto hanfica nije blokirala trgovanjem Diokijem,kao onda INA-om?!?postavlja se pitanje…! a u ostalo b… nas briga jer nimo IN već odavno OUT!!

pozdrav!

Opet cu napisati zao mi je ljudi ili ipak nije.Po stoti puta vam predlazem da pocnete kupovti “nestecajuse” i dionice koje nemaju ispred svoga predznaka ni s od stecaja.Naravno sad ce neki napisati da su zaradili na ovoj spekulaciji ali vas 99posto je izginulo jer je bilo pohlepno i jer se nisu znali zaustaviti na vrijeme i zadovoljiti prinosom.Zao mi je kapitala,s tim ste mogli podignuti par zdravih dionica i bar donekle pokrenuti trziste.Vi ste prodavali u bescjenje ostale dionice i ulijetali kao muhe na g…Ode jos 4-5 miliona u vjetar,katastrofa!![emo_bijesan]

Kog ti ima biti žao?!?
Od žaljenja,nema ništa….a, lijepo sam pisao da treba iskoristit priliku i izać na 17-19kn a ne pušit opet iste priče!

New Report

Close