Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Off topic,
molio bih moderatora da (ako je to moguce) malo ubrza odobrenje za prikaz postova jer je ovo valjda jedina tema na kojoj nema “ide to na 100, ulazi bloger pa ce napucavat cijenu, e oni su kupovali 2008 po 15.000, a sad je 1000” i sl.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

[emo_palacg]

iako poneki korisnici ove teme misle da neki od nas imaju velike repove, ljušturu umjesto kože i da surađujemo sa Erste b.

@Mecka
premali je promet da bi došlo do pada.do 13h promet je 820m, a u posljednih sat
vremena od kad je dax iznad 9970 samo 180m eura.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

nokla,
kako ti se čini razina cca 10010/40 ako pričamo o DAX-u?
Iako sam mišljenja da će Ameri otvorit crveno, što će povući i dax

Nego da malo popricamo o indexima :).
13:45 Interest Rate Decision
14:30 ECB Press Conference
14:30 – americani objavljuju NFP i Unemployment Rate
Dow napad na 17.000 danas?

Sutra ameri imaju Independence Day.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

@Mecka
ako danas dax zatvori iznad 9960, tada bi sutra moglo biti ‘fester’ otvaranje i
iznadprosječan promet i jedan od uvjeta za pad

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Meni izgleda kao ključna razina 9978/80.
U svakom slučaju se trenutno držim po strani, ima vremena za otovrit poziciju…


Tek sad vidim da su ga pomaknuli sa 1986 na 1979…..da se ne bi slučajno zaustavio na 1980 bez pucanja…..[emo_palacd]

index prebacio graničnu a MM i dalje stoji na certifikatu [emo_ooooo]

sp500 futures a ne index

http://www.investing.com/indices/us-spx-500-futures

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kolega Mecka, lako je pričati, samo malo je čvrste podloge. 🙂
Kao što kaže jedan u nizu koji prati DAX: “You’d be crazy to get in front of the DAX bus. Think it will test 10050, if it breaks that then skys the limit. It doesn’t we could have a slight correction to below 10000. Generally bullish.”
DAX možda i bi na niže, ali Amerikanci ga drže i vuku ponovo gore kao pojas za spašavanje, čini mi se.
Danas se baš to i vidjelo oko 14:30. Još uvijek zeleni američki rezultati i preslabe loše vijesti nekako drže smjer.
Iskusniji bi možda mogli reći kako se DAX kretao u povijesti kad je drugi dan bio neradni u Americi.

Točan odgovor je...

maybe … imaš pravo, možda 🙂
bolje je, ne olako pričati isto toliko pisati i držati stvari za sebe i PM 😉

Mecka, mislio sam općenito (ne na nikoga konkretno) da je trenutno lako pričati jer je teško u zadnje dane odrediti smjer. Danas po meni stagnacija jer se ne zna kud bi (neradni dan) i je li DOW samo na trenutnim “drogama”. Ja isto čekam rasplet sa strane do sljedećeg tjedna. Osobno me zanima hoće li DOW preko 17.100. Bolje? 😉

Točan odgovor je...


DAX ide na 10.000, mislim da sam Vam to napisao, a onda………[emo_dolar]

Kao što sam rekao.

Dok su Nijemci na svjestkom prvenstvu napucati će DAX preko 10.000.

A onda ćemo vidjeti jel će biti pad na 8.000.

Za naftu sam se priznajem prevario.

Nisam uzeo u obzir povećanje proizvodnje u USA.

Kako su sad počeli izvoziti moglo bi stvarno pasti nafta,a izgleda da su rezerve veće od očekivanih zbog slabe zime.

Ponovna uspostava izvoza Sirijske nafte će donijeti daljnji pad cijena.

Sad je samo pitanje da li će Ameri dozvoliti da cijena nafte previše padne jer ju izvoze.

Čist sumnjam.

Lp

[b]black magic[/b]

Vidim da prospekt SDX9 više ne postoji, ni na ZSE ni na Erste stranicama.
Da vidimo što sada smjeraju kada ste se nakupovani ovoga certifikata?

Kolege meni DAX izgleda da će napraviti jednu navlakušu. Već 3 puta je probio 10.000 i mislim da bi sada mogao odletiti do 10100 pomoću naglog spike-a. Poslje toga ide korekcija na 10.000 a kasnije bi mogao zaronit ispod. Ne znam, ali kada gledam sve te velike nivoe psihologija trgovaca je identična.
Koji su moji fundamenti za ovo – nema ih! Jednostavno mislim da će se dogoditi obrazac koji se inače događao već nekoliko puta.

New Report

Close