Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na ht certifikate spread je od 5,2-10% [emo_zacudjen]

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

nevjerojatno, u zadnim minutama srušili su DAX na samo 7800 bodova…kao da je njemačko gospodarstvo pred krahom?!? [emo_beztona]

Izgleda da LDX3 ide u još jednu slučajnost 7750 pa nazad do 8300 ?


izgleda da dobro delaju certifikati na telekom

(cijena certifikata se miče kako se stavlja nalog na bid/ask neovosno o provedenoj kupoprodaji???? [emo_ooooo])+

HAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHA

netko je jucer u pet navrata uzeo HT-long 2500 komada. nisam bio u to vrijeme uz komp, ali bi bas bilo zanimljivo pratiti jeli erste njegovu kupnju odmah pretocio u transakciju na burzi, kako bi certifikati zapravo i trebali funkcionirati.

u svakoj kupnji je kupio oko 12000 kuna, sto na ovu polugu od cca 5 ispada da je erste morao napraviti transakciju od cca 60000 kuna na ZSE, odnosno kupiti cca 350 komada HT-a.

to je bilo zanimljivo pratiti i s kolikom zadrskom je proveo transakciju.

naime ako to nije napravio onda zaista ispada da smo mi tu protiv erstea.

to je jedno, a drugo….

da bi erste uveo short certifikat na HT, najprije je morao kupiti solidan broj dionica i drzati ih u svom portfelju u slucaju da mi ulazimo u short morao bi ih prodavati.

ne znam jeli to tajna ili se zna s kolikom kolicinom erste raspolaze.
(da mu sve izbijemo kupujuci short, hehehehe).


nevjerojatno, u zadnim minutama srušili su DAX na samo 7800 bodova…kao da je njemačko gospodarstvo pred krahom?!? [emo_beztona]
sorry ali pogubljen si u prostoru i vremenu..nevalja vam kad je preko 8000 ,,nevalja vam sad na 7800 ..koliko valja?

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial



izgleda da dobro delaju certifikati na telekom

(cijena certifikata se miče kako se stavlja nalog na bid/ask neovosno o provedenoj kupoprodaji???? [emo_ooooo])+

HAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHA

netko je jucer u pet navrata uzeo HT-long 2500 komada. nisam bio u to vrijeme uz komp, ali bi bas bilo zanimljivo pratiti jeli erste njegovu kupnju odmah pretocio u transakciju na burzi, kako bi certifikati zapravo i trebali funkcionirati.

u svakoj kupnji je kupio oko 12000 kuna, sto na ovu polugu od cca 5 ispada da je erste morao napraviti transakciju od cca 60000 kuna na ZSE, odnosno kupiti cca 350 komada HT-a.

to je bilo zanimljivo pratiti i s kolikom zadrskom je proveo transakciju.

naime ako to nije napravio onda zaista ispada da smo mi tu protiv erstea.

[/quote]

Čini mi se da velika većina ovih što trguje ne zna uopće što znači Market Maker. Erste ne ide na burzu ni na ZSE ni na Bečku i ne kupuje (za zaštitu) niti jedan instrument kojim se trguje u obliku certifikata.

Jednostavno njihova zarada dolazi od gubitka ulagača. I tako funkcionira svako market makersko tržište.

Zarada ulagača je njihov gubitak i to je sva filozofija!!! Ako oni gube mi dobivamo i obrnuto ali je kako stvari stoje mnogo veća njihova zarada.

Ali dok je vune i ovaca bit će i njima dobro jer se nitko ne pita kako spread može biti 5-8% (svojevrstan fenomen u svijetu) a da o carry coastu i ne pričam (ovo je material i za HANFU)



nevjerojatno, u zadnim minutama srušili su DAX na samo 7800 bodova…kao da je njemačko gospodarstvo pred krahom?!? [emo_beztona]
sorry ali pogubljen si u prostoru i vremenu..nevalja vam kad je preko 8000 ,,nevalja vam sad na 7800 ..koliko valja?
[/quote]

ajde ne lupetaj, uopće ne govorim o razinama DAX.-a, govorim kako se namjerno gura cerifikat prema pucanju u zadnjim sekundama trgovanja i to je valjda već 4. ili 5. za redom (pred par dana skoro u cent je puklo srebro)…koja je logika bila nedavno za pumpanje DAX-a na 8525 gdje je opet srušen (short) certifikat, da bi 15 minuta potom DAX bio zatučen 50 bodova niže, a drugi dan još 200 bodova ispod!?!
nitko me više neće uvjeriti da je to neviđen niz pukih slučajnosti već sam uvjeren da se to odrađuje planski! [emo_palacd]

Zjev.

Ne odrađuje se planski na ZSE nego Erste kao izdavatelj postavlja odlične barijere.

Naravno da je pogodilo točno koliko su namjestili. Imaju oni malo bolje analitičare (i tehničare i fundamentalce i psihologe) koji to postavljaju.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Ako ti smeta kako erste šiša ovčice, onda pređi kod forex brokera i radi s CFDs-ovima. Tu si ili long ili short i nema granica ni knockouta.

Pa jel vi kužite da je na skoro svim certifikatima odnos rizika i nagrade 1:1?? Teorija vjerojtnosti i statistika kažu da je 50:50 za svako bacanje kocke, znači uvijek se vrtite oko nule (ako i to) umanjeno za abnormalne provizije.
Pametnom dosta!!


Ako ti smeta kako erste šiša ovčice, onda pređi kod forex brokera i radi s CFDs-ovima. Tu si ili long ili short i nema granica ni knockouta.

Pa jel vi kužite da je na skoro svim certifikatima odnos rizika i nagrade 1:1?? Teorija vjerojtnosti i statistika kažu da je 50:50 za svako bacanje kocke, znači uvijek se vrtite oko nule (ako i to) umanjeno za abnormalne provizije.
Pametnom dosta!!


malo sam to računao , pa ako uzmemo ogroman spread, radno vrijeme, granične cijene certifkata na trenutnu, poluga u odnosnu na dražbu uravnoteženja i redovno nestajanje market merkera s ponude i potražnje u trenucima prije samog puknuća, mislim da je ipak odnos 15%/85% ( ulagač/izdavatelj ).

7650-7680 pokušati dax long

New Report

Close