Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma najgore je kad se povuku kao market makeri.
A i ovo kad pukne certifikat. Neznas sta bi im rekao. Oni svako malo micu granicnu cijenu.
Meni je jednom short bund puknuo, na par bodova je cijena otisla iznad.
Dva dana kasnije cijena bunda je pala 0.7%, a to je oko 30% cijene certifikata.

Zato danas iako trejdam preko UK, odlucio sam se kao zahvalu kupiti short s&p i short bund certifikate 6,60 i oko 21-23kn.

svejed hvala na info

da li netko zna zašto je pukao long srebro, na mojim gladalicima nije dotaknuo graničnu cijenu ?

Gledam DAX i nisam pametan. Po dnevnom grafu je udario točno po planu na 9990, ali ostaje tjedni graf na 10515. S druge strane miriše ne short prije novog pumpanja…….????????


Gledam DAX i nisam pametan. S druge strane miriše ne short prije novog pumpanja…….????????

kaj se tebi dogodilo da si izgubio vjeru ?
evo ti niže podsjetnik tvoje rally religije…


SDX9 će biti profitabilan prije knock outa

Koliko, 2 boda ?
[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
[/quote]

Točno sam rekao, za sada, samo umjesto 2 boda trebalo je pisati 2 Kune.

Da li ste preporuku dax short, a onda je dax odletio na 9990. Što ne bi bio problem kada bi objasnili svoje procjene .

Kolega Malloy je pozivao na long srebro, a ono puklo ( mada ne znam zašto ), pa kako to često neki forumaši rade ispada da imaju proviziju od Erste. Možda samo ispada ?

Ono što sam siguran za DAX je cilj od 10515-10550, ali više nisam nisam kada. Da li prvo ide na 9100-9400 ili će odmah produžiti.

Naravno treba vidjeti i četvrtak izvještaj EU banke.



wti liže tih 104,x zonu shorta već par dana.

po redu i rasporedu [emo_namigusa]
102,2x otpor
dalje ćemo u hodu
[/quote]

tu smo gdje jesmo.


Točno sam rekao, za sada, samo umjesto 2 boda trebalo je pisati 2 Kune.

Da li ste preporuku dax short, a onda je dax odletio na 9990. Što ne bi bio problem kada bi objasnili svoje procjene .

Dao sam svoje viđenje na 9950/60 a dax “odletio” 30 bodova. Nisam znao da smo počeli cicijariti [emo_ooooo]
+ rekao sam da indexi ulaze u zonu shorta + – meni svejedno jer ne trgujem na 5 bodova [emo_plazi].


Ma najgore je kad se povuku kao market makeri.
A i ovo kad pukne certifikat. Neznas sta bi im rekao. Oni svako malo micu granicnu cijenu.
Meni je jednom short bund puknuo, na par bodova je cijena otisla iznad.
Dva dana kasnije cijena bunda je pala 0.7%, a to je oko 30% cijene certifikata.

Zato danas iako trejdam preko UK, odlucio sam se kao zahvalu kupiti short s&p i short bund certifikate 6,60 i oko 21-23kn.

Da, pucanja indeksa kod FX i CFD brokera nema i nema povlačenja MM. I možeš trgovat u pravilu 0-24

Misli lokalno, djeluj globalno!


Točno sam rekao, za sada, samo umjesto 2 boda trebalo je pisati 2 Kune.

Da li ste preporuku dax short, a onda je dax odletio na 9990. Što ne bi bio problem kada bi objasnili svoje procjene .

Kolega Malloy je pozivao na long srebro, a ono puklo ( mada ne znam zašto ), pa kako to često neki forumaši rade ispada da imaju proviziju od Erste. Možda samo ispada ?

Ono što sam siguran za DAX je cilj od 10515-10550, ali više nisam nisam kada. Da li prvo ide na 9100-9400 ili će odmah produžiti.

Naravno treba vidjeti i četvrtak izvještaj EU banke.

Po 7 milijunti put, ne trgujem s certifikatima na hrv. tržištu i nikome to ne preporučam, uvjeti su grozni.
Teorije zavjere su Vas sludile. Ajde iskreno, koliko ste puta izgubili sve na burzi dosada?
Trgovati treba na likvidnim tržištima.

Što se srebra tiče, svaka kupovina ispod 19 US$ mora donijeti profit.
No velika je razlika ako kupujete SLV; AGQ, možda rudare kao SLW; SSRI s jedne strane a s druge pokušavate ovdje trgovati. Ako to do sada niste shvatili, bacite kompjuter niz Savu i šetajte po brdima.
Drugo, za stvari koje kupim napišem u realnom vremenu i ulaz i stop loss, a koji smisao da pišem kupiti SSRI u zoni 6,40-6,50 s stop na 6,15 a ciljem od 7,50? Ili da srebro ima nekih 7-8 % potencijal rasti?
Kada imate analnu fiksaciju na Erste.
Isto tako poluge i slične stvari ne preporučam nikome tko nema iskustva i živce za takve stvari.

Teorije zavjere su Vas sludile. Ajde iskreno, koliko ste puta izgubili sve na burzi dosada?

Koliko ?

NAT GAS long ,e sad koji ? lng 1 ili 2

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Volio bih ga vidjeti na pravom marketu, onda bi tek bila belosvetska urota.

Da li bi bio netko toliko ljubazan da mi kaže zašto je srebro long puklo ?
Na svim mojim gledalicama je dostiglo 10 centi manje od granične vrijednosti, da li imam pogrešne gledalice ili granične vrijednosti ?

kolega Malloy
mogao bi se složiti s “teorijama” urote, ali tko može objasniti identično kretanje DAX-a i SPX ? Za razliku od njih Englezi ( neovisni kao i uvijek ) I Japanci koji su dio istoga tržišta imaju svoje, drugačije krivulje grafova. Kada na SPX-u skoči Apple u DAX-u skoči MAN, na SPX padne CocaCola, na DAX odmah padne Deutche bank …….., i tako do poravnjanaj??
u prilogu usporedni graf


Da li bi bio netko toliko ljubazan da mi kaže zašto je srebro long puklo ?
Na svim mojim gledalicama je dostiglo 10 centi manje od granične vrijednosti, da li imam pogrešne gledalice ili granične vrijednosti ?

Zadnji put kada sam gledao, granicna vrijednost je iznosila 18.636
Knock-out- Vrijeme (T):
30.05.2014. u 18:42
Knock-out- Barijera:
USD 18,6245

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

@farabuto

Nije Vam prošao graf.

http://www.macroaxis.com/invest/worldMarketCorrelation

http://www.macroaxis.com/invest/market/%5EGDAXI–compareProfile–%5EGSPC

Zabavljajte je s ovim, mislim da je to na tragu prije spominjanih stvari.

Meni se osobno to ne da raditi. Moji su razlozi jednostavni, to su informacije koje mi ne mogu koristiti.
Današnji je svijet jako premrežen, isto tako i poslovanja firmi, vlasnički udjeli, poslovne odluke, političke odluke. Jedan od većih pokretača tržišta su 10-Year Treasury koje malo tko analizira. U takvim uvjetima mi je logično da postoje slične stvari i gibanja, pogledaje samo rast francuskog indeksa ili u Saudijskoj Arabiji.
Onda, algoritamsko trgovanje koje čini po nekim procjenama oko 70 % svog trgovanja, “shadow” trgovanje, opcije, futures.

Sad, s logične strane, spominjete Apple. Koji je oko 600 dolara s dnevnim volumenom od 10 milijuna dionica. Koliko je to dnevno, 6 milijardi dolara? Plus sve ostale komponente indeksa. Da netko ima toliko moć, manipulirati s cijenama i to tako brzo, zaista ga ne bi bilo briga uzeti sitnim investitorima ili špekulantima njihovu siću.
Za one koji prate POI, to bi bio stroj zilijun puta bolji od Samaritana i The Machine. Isprika na off.

Davno je Jesse Livermore rekao
“A speculator must believe – Behind any major stock market movement (either in a stock or in the indices), there is an irresistible force . That is all he/she needs to know. It is not good to be too curious about all the reasons behind the price movement. You risk the danger of clouding your mind with non essential. Just recognize that the movement is there and take advantage of it by steering you speculative ship along with the tide. Do not argue with the condition, and most of all, do not try to combat it.”

On topic
Hoće li to ANR i BTU raditi short rally?

Kolega Malloy, napokon malo konstruktivnoga razgovara .
Evo i vi pišete da se 70% prometa USA i EU burze na algoritamskom poslovanju, ja sam mislio i više. Pitanje ; tko nadzire algoritme ?
ovi ;
http://www.poslovni.hr/trzista/rast-prihoda-i-cijene-dionica-uvecali-place-bankara-za-10-272908

SADA POGLEDAJTE FREE FLOAT BLUE CHIP DIONICA, UZMITE FORMULU ZA IZRAČUN BODOVNOG PRAGA DAX I SP-A I VIDJETI ĆETE KOLIKO JE TO LAKO RADITI OVIMA U GORNJEM PRIMITKU NABROJANIMA,

Te nabrojane banke svake godine plaćaju kazne za namještavanje Euribora i tečajne razlike valuta. Banke otpuste 1-3 srednje rangirana bankara kao krivce za manipulacije jer kao isti su nabijali rezulatate radi svojih bonosa, zatim ih banke s skrivenih računa debelo plate i otvore im trajni odmor na Karibima i sl..
Jednoga čak i poznam. [emo_smijesak]

New Report

Close