Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajde prognozeri na daxu, na koliko ući u short? neki prvi suport je po meni oko 8000.


ajde prognozeri na daxu, na koliko ući u short? neki prvi suport je po meni oko 8000.

Pa da poslije kažeš da smo te navukli na kupnju 🙂
Ja vidim nekoliko zanimljivih razina ali ne preporučam ulazak na nijednoj od njih,pogotovo ne na zse marketu. Dokle god erste ne promijeni pravila igre ja sam out of zse. Dakle, prvi mogući odbijanac na DAXU je cca 8170, sljedeći je na 8000,pa onda na cca 7880, a najbitnija pozicija,po meni, gdje garant ide odbijanac je 7350-7400. To je ona famozna inverterova (ili therionova,ne sjećam se točno) linija prethodnog odbijanca. Na njoj će se, oko 7350-7400, preklopit uzlazna linija trenda od 2009.,plus imamo fibo liniju. Sve skupa trostruka jaka potpora i po meni apsolutni odbijanac.

DAX mi ne govori ništa, ali zato je S&P krenuo dolje i izgledno je da ide još. Kad DAXići to vide… 🙂

Ovo nije nagovor na kupnju shorta DAX-a (pogotove ne u močvari), niti S&P-a negdje drugdje.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

dax ili potvrda cca 8000-8050 pa moze nastavak gore ili bez potvrde razine jos up. .al onda ce se srusit brutalno ,nesto kao 2011 god..(manje vjerojatno)
sve u svemu ,jako uredna trgovina sa vrha cca 8500..

therion@ zlato ..jos jednom dalo priliku..danas [emo_palacg]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@inverter – da, ali nakon što je tako zaronilo ispod linije proboja nije mi se više dalo riskirati.

Zato je S&P napravio dobro, ali još uvijek mi fali dobra exit strategija. Ulaz mi se pokazao kao prilično dobar, jer je dosta ziheraški. Izlaz mi je problematičan jer puno prerano izletim (iako ni to nije loš postotak zarade), a ako ostanem, onda predugo ostanem i opet sam na istom kao da sam odmah izletio. [emo_smijeh]

Ona tvoja metoda s dva naloga, pa jedan uzmeš, drugi držiš, je prilično bolja od mojeg jednog naloga, ali i dalje tražim neki konkretan pokazatelj izlaza. Odmah se sjetim one iz filma ‘Tko to tamo peva’: “I tata bi, sine” [emo_smijeh]

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

therion @ samo slazi profit..smijali su se meni ovdje da malo uzimam po 30 pt, na daxu pa znamo kako su prosli

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Znam, ali žao mi propuštenog, a onda se ponekad dogodi da zaradim 0 ili čak odem u minus. [emo_mrgud]

Prokleta psihologija. [emo_smijeh]

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Vidim da dosta aktivno trgujete tim erste dax-om pa da pitam nešto. Jel spread na tome stvarno 2% ???

Moj broker preko kojeg trgujem valutama nudi i indekse, i na DAX je spred 1 bod a to je oko 0,012%.

Dakle, na iznos od recimo 8200 eura ja platim 1 euro provizije a na ovim certifikatima bi platio 164?

Misli lokalno, djeluj globalno!

Ima i onih koji vole da im brokeri žive ugodno pa ne pitaju za proviziju!! [emo_smijeh]

Ovdje se zec odere a da zec i ne skuži da je oderan.

Jeste se zapitali kako je osnovno pravilo RRR (odnos rizika i nagrade) primijenjeno na certifikate???? Certifikati daju mogućnost zarade od 1 a nokautirani su na 1 u suprotnom smjeru ili ti ga pri RRR 1:1.

Osnovno pravilo iole solidnog Money managementa je 1:2

nafta mi se čini long po svim pravilima. barem do sutra popodne.

who dares, wins

Koja tišina. Svi podvukli rep.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

molim komentare
Vaš link …

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close