Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Koja tišina. Svi podvukli rep.

Nije da su ulagači podvili rep nego su, pretpostavljam, razlozi slabog pisanja i trgovanja certifikatima na ZSE:
1. nedavno stavljanje granične cijene na DAX short na samo 8525 koja je bila dosegnuta u kratko vrijeme od izdavanja i to oko i iza 16 sati, kao da je cilj bio izbiti i taj certifikat jer brzo potom se DAX vratio ispod 8500 bodova i sad je na oko 8200, tako da to pobuđuje sumnju u korektnost cijele priče
2. bezobrazno velik spread koji u nekim trenucima deseže i 3-4 % na cijenu certifikata
3. krajnje nepovoljno vrijeme trgovanja na ZSE koje sve ulagače u certifikate teško hendikepira spram svih koji vani trguju certifikatima tj. preko ino-brokera jer ne možemo reagirati prvih sat vremena niti zadnjih sat i pol na DAX-u kad se obično događaju presudna kretanja DAX-a, tako da se sve više ulagača prebacuje na ino-brokere i trguje vani.

Sve to što sam naveo dovelo je do svojevrsnog tihog bojkota trgovanjem certifikatima na ZSE i mislim da će takvo stanje ostati sve dok nam ZSE i izdavač(i) certifikata ne ponude korektne i poštene uvjete trgovanja istima jer jedno je prihvatiti korektan rizik pa što bude – bude, a drugo je kad te ošišaju dok imaš vezane ruke i noge! Pitanje je samo kad se oni konačno opamete i ponude korektne uvjete hoće li ovdje uopće ostati itko voljan da trguje certifikatima na ZSE ili ćemo do tada svi već prijeći na ino-trgovanje jer 01.07.2013. je pred vratima!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Hoće dax zapeti na 8240 il ide do 8360? nevezano preko kojeg brokera se trguje [emo_smijesak]

mnogo puta smo se uvjerili da dax ne respektira ni potpore ni otpore, tako da je
moguće oboje

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

ništa bez amera, oni će orediti smjer
Vaš link …[/url]

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ovi se nešto raširili ko đubre na livadi [emo_smijeh]
Vidli da ih slabo fermamo nakon zadnjih događanja, pa najednom nabacuju svu silu novih certifikata, haha

Eto i 2 S i 2 L SPX-a, između ostalog…

Izdali su danas opet brdo novih certifikata…ali nekako mi se čini da ih je većina ulagača počela bojkotirati?!? [emo_smijeh]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Eto i 2 S i 2 L SPX-a, između ostalog…

A spx-om se trguje pola ure u real time-u? [emo_smijeh]


Izdali su danas opet brdo novih certifikata…ali nekako mi se čini da ih je većina ulagača počela bojkotirati?!? [emo_smijeh]
prije ce bit da se nema cime..

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

evo nisam vec deset dana nista postao a da budem iskren ni pratio.
na poslu teska guzva prosli i ovaj tjedan.
pa da se javim ekipi.

ovo s SPX-om zbilja jedino ako bi ZSE ostao otvoren za certifikate cijeli dan.
ili ici na dnevna kretanja cijena ne respektirajuci inter-day promjene.

A spx-om se trguje pola ure u real time-u? [emo_smijeh]

Bit će od 1.7. čitav sat, do 16.30 [emo_smijeh][emo_smijeh]

Šalu nastranu, ne znam kako to misle, da li misle da će podloga biti E-mini pa će biti cjelodnevno ili stvarno samo od 15.30-16.30…ali čak i ako bude samo tako, kod Amera ionako prvih sat vremena prosječno bude i najzanimljiviji dio dana…

Ovaj certifikat na E mini S&P je zapravo na futures S&P znači kad je i radno vrijeme, to je tako napravljeno jer inaće bi se certifikat mijenjao samo od 15,30 do 16,00

Prevara na djelu.. Opet…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close