Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nezahvalno je prognozirati jer 1$ simo tamo ne igra nikakvu ulogu no čini mi se da je 89$ za naftu veliki psihološki problem. prije ju vidim dole nego gore u narednih 10tak dana ,a onda…. ima čak i neka priča o 78$ ali sve oko 84$ je samo za hrabre u bilo kojem pravcu.

who dares, wins

Sad je nafta malo zeznuta, zbog Bliskog istoka normalno.

Ovak moje mišljenje. Nafta će do kraja godine jako pasti, vidjeti ćemo do kuda će je rušiti.

Niska cijena nafte ne zeza samo Iran već i Rusiju.
Njemačkoj trenutno paše niske cijena nafte da može opskrbiti Pancer divizije za BLIC KRIK. Mogli bi još dosta potegnuti 2-3 dana, a onda ili kreće strašna protuofenziva Savezničkih snaga ili su Nemci slomili kičmu Saveznicima i neće se moći oporaviti do proljeća.

Gledajući stanje u Europi mislim da gospođa Kancelarka nema naprosto izbora.
Mora pokazati snagu tako da očekujem ofenzivu cijelu zimu bez stanke.
A poslije Nove godine [emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd] jao i pomagaj.

lp (ovisi jaaaako o Siriji i Bliskom istoku)[emo_cool]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

u ponedjeljak jutro bit ćemo valjda puno pametniji. samo nek krene dole jerbo onda opcija b. nešto su mi one zadnje rezerve bile prenisko postavljena očekivanja… i još da $ malo ojača… na kraju krajeva sve je u božjim rukama i količini automatskih naloga.

who dares, wins

Evo jedan link koji bi vam mogao pomoći kod donošenja odluke kuda bi mogla nafta, naročito WTI.
Vaš link …

Dax ide i danas gore, samo je pitanje koliko i do kada. Sirom svijeta sve vrvi od optimizma (ima li pokrica??)

P.S.
Pozdrav iz Japana.

Opet dax gore..a pogledajte npr. Australiju podatke…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Opet dax gore..a pogledajte npr. Australiju podatke…

Zašto mislite da objava rezultata pokreće tržište?

zadnji trzaj…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Dax ide i danas gore, samo je pitanje koliko i do kada. Sirom svijeta sve vrvi od optimizma (ima li pokrica??)

P.S.
Pozdrav iz Japana.

nema pokrica squarefoot. ali to nije ni presudno. ono sto sam naucio u ovih nekoliko god na burzi da na cijenu najvise utjece sentiment. a sentiment je virtualna stvar koju cak ponekad ne znam niti sta je podrzava i potpiruje. nerijetko samo to sto je lijep dan….. 🙂

Danas opet spavanac do 15:00h zzzzzzz……

P.S. Primijetio sam nešto ružno. TSGD certifikat ne vrijedi jednako kao na dan kad sam ga kupio. Dakle, kad sam kupio TSGD po 309-310 zlato je vrijedilo cca 1726$. Danas je zlato 1720,a TSGD je 305!!! To je ko neko resetiranje cijene kako bankarima paše. Naravoučenije,ako dugo držite certifikat opljačkat će vas na resetiranju vrijednosti.

evo me opet s pitanjem. pokusao sam sam skuziti ali nije mi bas najjasnije.

naime zanima me cijena SDX1 po isteku certifikata. nasao sam:

Cijena iskupa = (Izvršna vrijednost –
Konačna vrijednost Temeljne imovine) x
Valutni tečaj

ubijte me ako ja tu ista kuzim 🙂

zna li se vec sad kolika je cijena iskupa ili ce to ovisiti o trzisnoj cijeni na dan iskupa ili sta?

naravno pod pretpostavkom da certifikat dozivi konacni datum 🙂

KOnačna vrjednost= tržišna vrjednost na dan iskupa, dakle da normalno da ovisi o tržišnoj vrjednosti….

Npr da ovaj tren idu u iskup certifikata SDX1 vlasnici istog bi dobili cca 43kn po komadu.

Erste mora iskupiti certifikate na dan koji je naveden na ZSE no imaju pravo i napraviti prijevremeni otkup

...

iritantna je ova švapska zatupljenost amerima i njihovim indexima….


KOnačna vrjednost= tržišna vrjednost na dan iskupa, dakle da normalno da ovisi o tržišnoj vrjednosti….

Npr da ovaj tren idu u iskup certifikata SDX1 vlasnici istog bi dobili cca 43kn po komadu.

Erste mora iskupiti certifikate na dan koji je naveden na ZSE no imaju pravo i napraviti prijevremeni otkup

OK. a valutni tecaj da li je fixan ili se i on mijenja?
koliki je npr. za SDX1?


Erste mora iskupiti certifikate na dan koji je naveden na ZSE no imaju pravo i napraviti prijevremeni otkup

moraju li oni taj prijevremeni otkup najaviti nekoliko dana ili tjedana ranije ili to mogu napraviti npr. danas za sutra?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close