Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Boehner:

“on the fiscal cliff talks we are almost nowhere”

a dobro.

Rast indexa na ovo je ravno čudu.

Valjda svi očekuju da im netko kaže – ništa od dogovora ili neku drugu varijaciju.

Zapravo, to se rijetko kaže, samo se dogodi dok se svi na vlasti smješkaju.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Boehner:

"on the fiscal cliff talks we are almost nowhere"

a dobro.

Rast indexa na ovo je ravno čudu.

Valjda svi očekuju da im netko kaže – ništa od dogovora ili neku drugu varijaciju.

Zapravo, to se rijetko kaže, samo se dogodi dok se svi na vlasti smješkaju.

da… market se više boji ogromnog bull potencijala koji se nudi ako se cliff rješi…

jer kao… globalni rast za 2013 je oko 4%… – forecast. to je glavni razlog zašto je dax ovako bullish… 🙂

Tako da u idućih 3 tjedna će biti jako gadno… S jedne strane imas fiscal cliff koji spušta s&p 500 ispod 1300 a s druge strane global growth od 4% … 🙂

osobno mislim da dax ide dole 200 points minimalno do 20.12.2012. pad bi trebao krenuti sredinom tjedna.. jer s&p 500 mora odraditi val 2 do kraja cca. 1426… tek onda idu krvavi dani za dax.

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Morate znati da je dax globalni index… Znači, viš e korelira sa china, emergin markets… Baza mu jest EU ali driver je globalni… No fiscal cliff okreće globalni forecast na dolje pa bi i dax morao padati kad se neizvijesnost poveća početkom prosinca…

Ekipi u shortu držim fige… Nije ugodno al nagrada može vrlo lako doći… Ja sam radio stop loss na 7330… No vraćam se početko tjedna k vama[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


da… market se više boji ogromnog bull potencijala koji se nudi ako se cliff rješi…

bull potencijala je jako slab na ovim razinama tržišta, market je na fair value oko ovih 1400 i tako se ponaša.



da… market se više boji ogromnog bull potencijala koji se nudi ako se cliff rješi…

bull potencijala je jako slab na ovim razinama tržišta, market je na fair value oko ovih 1400 i tako se ponaša.
[/quote]

Zasto bi uopce ijedan fond riskirao na ovim razinama. S&P je rastao 15% vecina moze zakljuciti godinu sa dobrim rezultatom i gledati sa strane kako ce se rasplesti situacija sa fiscal cliffom. A i volatilnost bi trebala kreirati poneku dobru priliku za ulaz tako da nije lose imati casha pri ruci.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



da… market se više boji ogromnog bull potencijala koji se nudi ako se cliff rješi…

bull potencijala je jako slab na ovim razinama tržišta, market je na fair value oko ovih 1400 i tako se ponaša.
[/quote]

Hoces reci da bi market ostao na ovim razinama ako bi u ponedjeljak Ameri objavili da su postigli dogovor oko fiscal cliff-a???

Ja mislim da bi S&P 500 otvorio na 1450. Te do kraja dana zalupio iznad 1470.

US GDP forecast za 2013 je 3,7-4% ….. A globalni je isto tako 4%…

p/e od S&P je u takvim okolnostima 16 a ne 14 frende!!!

Tako da………… Pozdrav i ne ostavljaj pozicije bez nadzora!!!

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!




da… market se više boji ogromnog bull potencijala koji se nudi ako se cliff rješi…

bull potencijala je jako slab na ovim razinama tržišta, market je na fair value oko ovih 1400 i tako se ponaša.
[/quote]

Zasto bi uopce ijedan fond riskirao na ovim razinama. S&P je rastao 15% vecina moze zakljuciti godinu sa dobrim rezultatom i gledati sa strane kako ce se rasplesti situacija sa fiscal cliffom. A i volatilnost bi trebala kreirati poneku dobru priliku za ulaz tako da nije lose imati casha pri ruci.
[/quote]

Mnogo fond managera je ostalo postrani tjekom ovog bounca….. Jedino je Buffet kupovao :)))
Nista novo od njega:))

Tako da ce bit jako volatilno tijekom prosinca…

Kazes da su mnogi zadovoljni prinosima… Jesu dok je vecina na istim razinama prinosa… Medjutim, kad market raste a ti nisi adekvatno izlozen onda svaki od njih se osjeca jaaaako nezadovoljno i nervozno… Sto ti znaci tvojih 16% prinosa ako je konkurenti fond napravio 20% :))

Uvjek je stvar izvrsnosti!!!

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Nego… GOLD mi se cini spreman za poniranje ispod 1680…

Ima li tko kakav tehnicki pogled?

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Jedna mala zanimljivost vezana uz izračunavanje DAX indexa je u tome što on gleda ukupnu tržišnu kapitalizaciju svih kompanija koju onda uspoređuje s prethodnom i daje vrijednost indexa, za razliku od npr Crobex-a koji daje ponderiranu vrijednost gdje jedna dionica tj. HT nosi veliki dio indexa i onda naš index nemože zbog toga ni rasti jer HT neće ugledati 400-500kn još idućih 10 godina. Zato Dax jako oscilira i zato me ne bi začudilo da ode i preko 7500.

za DAX već sam stavio, a zlato i naftu ja vidim UP i dalje , posebno naftu do 95 $

7350 a onda bumo videli

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Dax jednostavno mora u korekciju. Došlo je nešto loših vijesti u petak, a i previše je narastao. Kratkoročno bi trebao pasti, al nikad se ne zna. U zadnjih 10 trgovinskih dana (dva tjedna), DAX je upisao devet pluseva i samo jedan minus (prošli ponedjeljak). Bit će veselo idući tjedan.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

@Mida na temelju čega misliš da nafta ide gore…ja sam baš suprotnog mišljenja

"alea iacta est"

na 90-92 je takav otpor u zadnjih godinu dana na nafti da može iznad samo u slučaju nove Libije ili uragana u meksičkom zaljevu. ko je ušao na ovom valu oko 85-86 napravio je dobar posao, ja sam očekivao da ode još niže ali dečki iz commoditiesa su odlučili drugačije. blizu 90-92 na prvu pojavu resistance svijeće vidjet ćete padove po 1$ u roku par minuta kao na zlatu. ok za intraday trade ali 10-16 je premalo vremena. i saudijsci su rekli da im je 85$ fair cijena.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



@Mida
na temelju čega misliš da nafta ide gore…ja sam baš suprotnog mišljenja

evo ponavljam pa će biti malo jasnije
znam da mnogi TA tehničari po webu vide otpor, ali ja vidim otpor na 90-91, a ako probije ide blizu 96
TO JE SAMO MOJE MIŠLJENJE !!!!!!!!!!!

ujedno nafta više ovisi o politici nego tržištu !

New Report

Close