BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo još jednog članka.
Sve je poznato još od prije.
http://dobrahrana.jutarnji.hr/istinita-prica-o-carobnim-rajcicama/
Za sve ljubitelje ove dionice i one koji će to postati.
Link sam stavio isključivo zbog fotografija te se može vidjeti high tech proces proizvodnje.
Obratite pozornost na detalje: ventilator, radna odjeća, rukavice

Još samo da su u ovoj bajci prikazali male napaćene dionićare Belja.

5.000 komada brutalno je iskipano po kupnji! ovo je počeo netko veći izlaziti

Ignore: KressoM, delux

Nema bida više.

skoro da ni kupnje više nema, još samo 1400 komada! što se ovdje događa??

Ignore: KressoM, delux

Miriši mi na CERP. Uobičajeno za njih.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

@bubanj34
nije ovo CERP, oni otpuštaju male količine (ali velikom broju branitelja), no nitko od njih nema ovoliku količinu kojom bi tako zatukao bid

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Svoje mišljenje temeljim da ovo može raditi jedino netko tko dionice nije platio niti zaradio. Ovo je poklonjeno i podijeljeno na način – daj što daš. Mislim da nitko tko je dionice platio svojim novcem nema namjeru rušiti tromjesečni prosjek cijene.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

A tko zna, možda je rasprodaju potaknuo i ovaj članak.

http://hr.seebiz.eu/vina-belje-apsolutni-pobjednik-gator-festa-s-11-zlatnih-medalja/ar-113800/

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Kako i gdje uložiti novac od prodaje nekretnina, pokretnina, nasljeđa itd. kupiti zlato,srebro ne to nikako, mislim da je bolje najbolje odnosno belje kupiti, jer tu je sigurno ulaganje, da možeš izgubiti još na vrijednosti to je sigurno, ali koliko, pola vrijednosti ili možda više od pola. Ali kolika je vjerojatnost da može i narasti 10, 20, 30…. ili još puno više. Ako se ostvari ova druga opcija Vi ste na konju, zarada je ogromna i kapital. Zlato je eksplodiralo i trenutno je tu di je i može lagano prema dolje, Belje je tamo di je i gledajući koliki je potencijal u toj dionici i vjerojatnost da eksplodira, mislim da je velika.
Nije nagovor na kupnju ni prodaju, ali to su činjenice da ono može još dole do koje granice tko zna, ali kad krene prema gore, ne znam tko će zaustaviti taj brutalni rast, Ja sigurno ne jer nemam mehanizme sa kojima bi to učinio, ali i gazdi bi trebalo biti u interesu i svim posjednicima ove dionice takav scenarij pa opet lagana trgovina po znatno višim cijenama. Za koje vrijeme ni to nitko ne zna od nas malih, jedino što je sigurno da je ova dionica zanimljiva i nepredvidljiva, zato neka svatko odluči prema svojoj intuiciji što bi bilo kad bi bilo i svima sve najbolje onima tko prodaje i onima tko kupuje.

@titl
Slazem se s Vama u onom dijelu gdje pisete da ce moguce dionica i dalje padati.
O nekakvom drasticnom povecanju vrijednosti dionice ,po meni,ne treba razmisljati.
Gazdi,osim toga ,niti ne odgovara veca cijena,ako misli istisnuti “male’ i ponovno dokapitalizirati drustvo.
Belje vec godinama iskazuje kontinuirano velike gubitke,a o dividendi ‘nema govora”.

Kolega titi, jeste sigurni zaista u to što govorite, jer ja bas i nisam. Gledajući Belje u vidu međunarodne konkurencije i trenutnog stanja marži u prehrambenoj industriji te najavi ukidanja poticaja koje Belje održava iznad površine ne bih se složio s vama. Pred Beljem je težak period, iako je istina da potencijala ima ali to uglavnom iz razloga prodajnog sustava Konzum, a koji također malo po malo kopni. Po meni cijena Belja može samo doli,a onda će Agrokor napraviti squeeze out!

Kud ce cijena dionice, kada smo svi slozni da ovo moze samo dolje? Uloziti cijeli kapital ovdje je gore od ruskog ruleta. Nece to vise nikada na stare razine

Poštovani kolega bisakovi,
glede dividende imam drugačije mišljenje. Mislim da je upravo sad kad je toliki postotak u vlasništvu Agrokora moguća u dogledno vrijeme. Upravo sada bi moglo doći do drastičnog “zaokreta u poslovanju” i, da, čak i do isplate dividende što je do sada bila čista znanstvena fantastika…
Btw, 9. dioničar iz TOP 10 već treći tjedan zaredom dokupljuje…
Srdačan pozdrav !

Ja moram priznati da bi stao na stranu bisakovog. Nakon ovoliko dugog izrabljivanja dioničara od strane vlasnika ne vidim razlog zašto bi on odjednom mjenjao takvu politiku. Firma sama po sebi vijedi mnogo više nego što joj je cijena na burzi, i to je valjda svima jasno. Ali postoji i nešto što se zove korporativno upravljanje i način na koji se tvrtka vodi, a koji dodaje ili smanjuje tu ukupnu vrijednost kompaniji. Negativan učinak ovakvog upravljanja mogao bi se nazvati asinkrona informacija (ne znam tocno naziv na hr) i ona i kod banaka i kod dionicara znatno povecava troškove zaduživanja tj. željenog povrata što posljedično spušta vrijednost samoj kompaniji. Jedina ideja zbog koje vlasnik to dopušta, a koja meni pada na pamet jer dokapitalizacija uz isključenje dionicara i prelazak praga ok 95%. Ja jednostavno drugo logično rješenje ne vidim. Nadam se da se varam zbog sadašnjih dionicara. Treba pričekati 2 i 3Q i onda bi već trebalo biti kristalno jasno šta se ovdje, ovakvim načinom upraljvanja, želi postići

A što će mu ovih 5 %? A i napisao sam već da nas je već previše puta oštetio, da bi još jedanput bilo previše.

New Report

Close