BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani kolega alias,
i ja mislim da se predviđanja kolege bisakovi mogu ostvariti. Napokon, situacija se i kreće u tom smjeru… Ipak, zaista više vjerujem u onu drugu opciju. I da, siguran sam da će slijedećih dva,tri kvartalna izvješća odrediti možda i konačnu sudbinu malih dioničara. Prvi kvartalni je bio dobar. Bude li i drugi, pa treći – to bi moglo u potpunosti promjeniti sliku Belja kod potencijalnih ulagaća.
Vidjet ćemo !

@vdt

To se u potpunosti slažem. Zato treba još malo pricekati pa ćemo svi biti pametniji

@vdt
Treba pricekati godisnje izvjesce jer je ono ipak mjerodavnije.
Ne tvrdim da u buducnosti ova firma nece naci “dobrog kupca”,ali sam uvjeren da ce “Gazda” prije toga okrupniti vlasnistvo i vjerovatno istisnuti “male”!
Njegove izjave i odnos prema malim dionicarima ukazuju na takav moguci ishod!!!!

Hoće li gazda ovdje pustiti MF-ove kao kod Leda?

Pozdrav

Slazem se sa kolegom lopinom da je istiskivanje malih dionicara malo vjerojatno. Ne znam zasto bi upce isli u jos jednu dokapitalizaciju sa iskljucenjem ostalih dionicara. Njima treba lova, mnogo logicnije je da podignu vrijednost i odluce se za prodaju odredjenog dijela dionica

@Topalov5
Za dokap. im ne “treba dodatna lova”!!!
Samo pretvore dug u dionice i imaju lako 95% i vise!!!
I mislim da niste shvatili sto je Lopina napisao.
Pozzz

Dionica ima preko oko 90 posto nakon dokapa po 40 kuna, da je htio imao je mogućnost prijeći 95 posto prilikom dokapa, očito mu to nije bio cilj.

Belje nakon rješavanja duga i iskazane dobiti od 15 milijuna ja očekivam uskoro ulazak MF-ova.

Pozdrav

Bravo jbilokapic!
Da je htio, već bi to napravio

Bisakovi
Opcenito mislim da im nije u interesu prelaziti 95%, vec upravo suprotno, smanjenje udjela u vlasnistvu. Oni bi mogli najprije istisnuti male dionicare pa onda skuplje prodati dio udjela, ali ne bi rekao da se sa takvim stvarima misle baviti.

1. AGROKOR D.D. 4.364.039 53,12%
2. AGRAM INVEST D.D. 407.676 4,96% -3680
3. KBZ D.D. 285.714 3,48%
4. JADRANSKO OSIGURANJE D.D. 228.500 2,78%
5. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 185.574 2,26% -2796
6. EUROHERC OSIGURANJE D.D. 160.537 1,95%
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 121.582 1,48%
8. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 83.971 1,02% +3680
9. PBZ D.D. 71.580 0,87% +900
10. PBZ D.D. 40.473 0,49%
UKUPNO 5.949.646 72,42%

Svi koji su imali vjeru u ovu dionicu su se razočarali, oni koji su se razočarali a bili su strpljivi mogli bi se obradovati kad ne znam, nije nagovor na kupnju ni prodaju ove trenutno napaćene dionice.


Svi koji su imali vjeru u ovu dionicu su se razočarali, oni koji su se razočarali a bili su strpljivi mogli bi se obradovati kad ne znam, nije nagovor na kupnju ni prodaju ove trenutno napaćene dionice.

Prije svakog obradovanja gotovo uvijek se mora proći preko trnja.

Kakva će biti plaća za sve napaćene a strpljive nadam se da ćemo vidjeti uskoro.

Mislim da ovo nikako ne bi smjelo proći loše za dioničare, jer su najgore stvari i rizici prošli (Agrokor tu ne bi trebao biti nikakav problem, a poslovanje bi moralo postajati sve profitabilnije iz dana u dan, jer prodaja kontinuirano raste).

Kad se uspijemo riješiti CERP-a, to će značiti odrješivanje svih veza s ovim razinama cijena. Bio bi i red da već netko na ovim razinama pokupi sve Cerpove dionice i prekine ovu sagu, a državi vjerojatno neće smetati izlaz po ovakvoj cijeni jer znamo da je za nju uvijek manje zapravo više![emo_smijeh]

Zato samo strpljivo, isplatit će se sigurno!

nitko ne komentira jučerašnje masovno iskrcavanje na belju i onda u zadnjim sekundama uobičajeno skidanje par komada s aska kojima je odglumljen rast cijene?
inače, 10.-i nalog na kupnji je na 1,5 kn

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Cerp prodaje, imaju još cca. 5 milijuna kuna, zatući će cijenu još malo i onda ćemo gore sa cijenom, koliko? Ovisi o poslovanju.

imamo dobar alibi u vidu cerpa

New Report

Close