BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučer sam na jednom srednjodalmatinskom otoku kupio butelju vina Belje, Merlot berbe 2011. za 36,99 kunića. Kako sam dioničar Belja, sam sam sebi rekao: „Ajde Posejdone, počasti se finim vinom, i uz dobru ribu sljubi kontinentalnu i morsku Hrvatsku.“ I uspjelo mi je. Baš mi je odgovaralo. Jedna salpa (vrsta ribe!) je nakon što se zarumenila na roštilju, po treći put zaplivala u odličnoj slavonskoj kapljici. I tako, kada je vino počelo djelovati, pokušao sam izračunati koliko sam od tih 36,99 kuna svojom kupnjom vratio sam sebi love, pošto sam, jelte, dioničar Belja. I lakim računom sam uskoro došao do zaključka da si tom kupnjom nisam ništa zaradio jer sam zapravo platio dio duga što ga Belje ima prema bankama i svojoj matici tj. Agrokoru. Svjestan toga svoju tugu sam utopio u prestalom Merlotu. U nadi za boljim sutra zaključujem: Alaj je ovaj život zanimljiva pojava….

La vita e bella!

računaj bolje ovako: da nema tih dugova, utapao bi tugu u nekom uvoznom smeću. Belja najvjerojatnije nebi ni bilo.
ovdje samo treba puno strpljenja. Todine firme ne propadaju tako lako.

Nisam baš pratio u zadnje vrijeme, je li ovo nova vijest ili je već bilo objavljeno?

http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/351648/Skegro-siri-biznis-s-jabukama.html

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


Pa neće valjda T. praviti dokap po 40,a prodavati za 30, on može samo kupovati za 1 i prodavati za 1000, valjda je to jasno

Majstore
Toda dosada nikada ništa nije kupio za svoj novac. Sve što ima je dobio za 0 (nula) kuna. Drugo ako Toda ikada nešto bude prodavao učinit će to tako da mali dioničari ne dobiju ništa.


Nisam baš pratio u zadnje vrijeme, je li ovo nova vijest ili je već bilo objavljeno?

http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/351648/Skegro-siri-biznis-s-jabukama.html

sad ce zlobnici opet reci “velika dobit zbog prodaje jabucnog biznisa”

Ovo se vidi iz aviona dokapa nema ajmo dolje što jeftinije kupit sva sreća pa sam se većeg djela riješio pa se isplati čekati da padne što niže, nažalost stvarnost je surova nema tu ni meda ni mlijeka.



Pa neće valjda T. praviti dokap po 40,a prodavati za 30, on može samo kupovati za 1 i prodavati za 1000, valjda je to jasno

Majstore
Toda dosada nikada ništa nije kupio za svoj novac. Sve što ima je dobio za 0 (nula) kuna. Drugo ako Toda ikada nešto bude prodavao učinit će to tako da mali dioničari ne dobiju ništa.
[/quote]

Kupio za nula kuna sa DUGOVIMA i uložio 2,6 milijardi kuna u Belje, jel razumiješ?




Pa neće valjda T. praviti dokap po 40,a prodavati za 30, on može samo kupovati za 1 i prodavati za 1000, valjda je to jasno

Majstore
Toda dosada nikada ništa nije kupio za svoj novac. Sve što ima je dobio za 0 (nula) kuna. Drugo ako Toda ikada nešto bude prodavao učinit će to tako da mali dioničari ne dobiju ništa.
[/quote]

Kupio za nula kuna sa DUGOVIMA i uložio 2,6 milijardi kuna u Belje, jel razumiješ?
[/quote]

Da li je tih 2,6 milijardi kuna uložio svojeg novca, ili je uzeo kredit na imovinu Belja?

Založio nekretnine koje je dobio za nula kuna.

Da li je bilo nekih oprosta dugova?

Da li je bilo nekakvih poticaja od strane države?

Ja tu ne vidim baš nekakvo gospodarsko čudo, već poslovanje u prijateljskom okruženju za ulagača.

Lp

[b]black magic[/b]





Pa neće valjda T. praviti dokap po 40,a prodavati za 30, on može samo kupovati za 1 i prodavati za 1000, valjda je to jasno

Majstore
Toda dosada nikada ništa nije kupio za svoj novac. Sve što ima je dobio za 0 (nula) kuna. Drugo ako Toda ikada nešto bude prodavao učinit će to tako da mali dioničari ne dobiju ništa.
[/quote]

Kupio za nula kuna sa DUGOVIMA i uložio 2,6 milijardi kuna u Belje, jel razumiješ?
[/quote]

Da li je tih 2,6 milijardi kuna uložio svojeg novca, ili je uzeo kredit na imovinu Belja?

Založio nekretnine koje je dobio za nula kuna.

Da li je bilo nekih oprosta dugova?

Da li je bilo nekakvih poticaja od strane države?

Ja tu ne vidim baš nekakvo gospodarsko čudo, već poslovanje u prijateljskom okruženju za ulagača.

[/quote]

Sve što ste iznijeli je točno

sto je bilo-bilo je a sve nas bi trebalo vise interesirati ono sto ce biti npr.FI 3.kvartal? jer to ce u mnogome odrediti cijenu dionice u nadolazecem periodu ili npr. moguci dokap. To su buduci a neizvjesni dogadjaji spram kojih se mi kao investitori trebamo odrediti I u skladu sa nasim procjenama cemo ubirati I plodove a ne uzaludno ponavljati povijesne cinjenice. Zato je gosn. Bero pogodio u sridu sa objavom tj. linkom clanka o prodaji drustva kceri za masnu lovu jer je to buduci I neizvjestan dogadjaj koji svakako moze utjecati na cijenu dionice.Hvala Bero.LP[emo_palacg]


Nisam baš pratio u zadnje vrijeme, je li ovo nova vijest ili je već bilo objavljeno?

http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/351648/Skegro-siri-biznis-s-jabukama.html

jedno 20 puta postano [emo_naivan]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Aha zato je znači cijena u zadnje vrijeme padala. Jer će ukeširati 140 mil kuna. Logično.
Dobro da sam po malo skupljao.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

New Report

Close