BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dečki moji,strpljenja.

Da se ne isplati, nebi Agrokor kontinuirano investirao. Samo što se profit seli tamo u koncernu, gdje gazdi odgovara. To ne interesira Poreznu upravu, iako izbjegava plaćanje poreza. O zaštiti manjinskih dioničara je uzalud pisati, pa živimo u Hrvatskoj.
Super za Todu da država otpušta dionice na ovaj nesuvisli način, pa će i preuzimanje biti jeftinije. Slučajno?

S ovakvom ponudom državnih dionica, izgleda da molitva sada jedino pomaže.

Pozdrav i ugodan dan.

Nikakav stečaj Belje je prejaka firma, a uostalom niti jedna još firma iz koncerna Agrokor nije otišla u stečaj pa neće ni Belje.
Zbog toga molim špekulante da ne ruše cijenu dionice, jer je ona stvarno podcijenjena i vrijedi puno više nego što je to danas.

Treba samo biti strpljiv i Belje dočekati na 20 kuna i tek tada kupovati. Znam sad će krenuti lavina kad će to biti? Pa pogledajte si malo npr. IGH svi su tvrdili na 1.200 je povoljan ulaz ali opa nije. Pa je krenula serija 500 joj badava je, pa onda 400, 300, 200 sad će 100 pa 50kuna. I tko je na dobitku samo strpljivi, nema žurbe na našoj burzi sve ide nizbrdo samo treba čekati.

Zanimljivo je ovo na Belju
Po meni ovo nikako nema veze sa braniteljima ali dozvoljavam da sam u krivu.
No cijena niža od jučerašnje zadnji puta bila je u kolovozu 2005 nakon što ju je Agrokor preuzeo. Kakvi su bili parametri tada?
Prihodi od poslovanja su bili 390 mil, a gubitak kad izbijemo izvanredni prihod od otpisa preko 250-300 mil kuna. Kapital je bio prije otpisa dugova oko 63 kune po dionici. Todorić je platio 1 kunu za 51%.
No nakon toga je za 270 mil kuna dobio još dokapitalizacijom 2,7 mil dionica pa ispada da su njega dionica koštala 48,39 kuna.
Imate priliku sada kupovati po cijeni po kojoj je on kupovao.

Maksimalna cijena od 388 kuna 7.1.2008.
Tada je book bio 126,5 kuna, prihod od prodaje oko 820 mil, a dobit 18 mil

Nakon velikog investicijskog ciklusa i “ogromnih” gubitaka koji je spustio book za samo 6 kuna, a prihod i imovinu povećao za više od 100% Belje se cijenom dionice vratilo u 2005. Bravo za tržište 🙂

Usput sve ukazuje da će doći do velikog rasta prihoda u narednom periodu jer se ciklus u koji je investiralo zavrtio.

Nemoj misliti na m2!


Treba samo biti strpljiv i Belje dočekati na 20 kuna i tek tada kupovati. Znam sad će krenuti lavina kad će to biti? Pa pogledajte si malo npr. IGH svi su tvrdili na 1.200 je povoljan ulaz ali opa nije. Pa je krenula serija 500 joj badava je, pa onda 400, 300, 200 sad će 100 pa 50kuna. I tko je na dobitku samo strpljivi, nema žurbe na našoj burzi sve ide nizbrdo samo treba čekati.
ne na 20,na 15..treba cekat 15 kn,za pola godine ce bit tako,nemojte bit ludi sad kupovat po ovako visokim cijenama..nije nagovor na kupnju ili prodaju.jer firma ce propasti,kazu da ce baranja dozivjeti potres i beljksa zemlja ce se pretvoriti u beton.

još malo i puca brana na 50 kn?? [emo_beztona]

nisu mi još ni post odmoderirali, a satrta je brana na 50 kn [emo_vrtimise]


…Usput sve ukazuje da će doći do velikog rasta prihoda u narednom periodu jer se ciklus u koji je investiralo zavrtio.

Sto je najjace ciklus se jos nije ni poceo vrtit. Koliko treba da se iz jaja izleze telic i da se razvije u junca,a kamoli govedo??? A u medjuvremenu taj telic papa hranu koje Belje proizvodi i jednog dana ce to govedo bit u konzervi npr. gulasa i tek kad se ta konzerva proda eto prihoda.A do tada sjedi,lezi,laju mitraljezi.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ma nije baš tako, u odnosu na prošlu godinu po bilanci u zalihama je 140 mil kuna više i to će sve završiti u prihodima ali uvečano za dodanu vrijednost.
U prihodu materijalni troškovi i trošak prodane robe sudjeluju sa cca 65%
To znači da tih 140 mil kuna zaliha više će generirati oko 200 mil kuna prihoda. A to i nije baš malo.

Nemoj misliti na m2!

Izgleda da bi danas kota 50 mogla opstati.
Nije nagovor na prodaju i kupovinu dionica.


Koliko treba da se iz jaja izleze telic i da se razvije u junca, a kamoli govedo???

telića rodi mama krava pa on sisa, trči i pase po livadi za njom dok ne naraste.

Sutra novo rušenje i rasprodaja na Belju konačno 4 dolazi na čelo kolone.

moze belje I bolje sve do 30



Kakvi drukeri…

smiri se dečko, nisam ti ja kriv što si nedavno slavodobitno ovdje objavljivao svoje "jeftine" kupnje BELJA (par tisuća komada) na 59-60 pa sad imaš već -17%…
trebaš se malo educirati o ulaganjima jer ovako ćeš sve čaćine pare spiskati [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
[/quote]

Kakvo naslađivanje, pa nisam lud da stavim 100% na ulaz. Ja još dokupljujem, ali tebe to i tako ne zanima…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


…telića rodi mama krava pa on sisa, trči i pase po livadi za njom dok ne naraste.

Aj to je ipak bolje nego hrvatska mladost.Oni sisaju mamu i tatu ,dok mama i tata ne otegnu papke.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close