BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pomjeso si malo zabe i babe. u slucaju ina-e je bila borba oko praga od 50% izmedju mola i drzave pa je zato bili utrka i cjena je isla u nebesa. ovdje vec imamo vecinskog vlasnika i to se sigurno nece desit jer nema bas nikakve logike za to.

jedino sta bi moglo biti da se na ponudu ne odazove npr. drzava pa bi mu onda trebalo dosta manje od 800mil al opet ih mora osigurati prije ponude ako se ne varam…

Nema borbe ako si apsolutnu vlast nad INA om prodao za 10M eura
Naftu kupuju preko mola i peru lovu i nitko nema pravo uvida u cijene i transakcije, rafinerije polako zatvaraju …..
A strateški interesi su samo paravan.
Napominjem ovo je bilo razmišljanje van okvira koji se vrte o ovoj temi

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Stanuje li logika na ZSE? 🙂

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Evo, od 300 postova suvlasnika/dionicara drustva Belje d.d. bila su mozda dva koja su pisala o poslovanju, o prinosima psenice, o kolicini investiranja u nove farme itd.
S obzirom da je veliku vecinu malih dionicara briga kako se firma vodi (recimo kako ce susa utjecati na poslovanje a utjecat ce dosta) zasto bi vecinski vlasnik koji se brine o tome dao malim dionicarima zlato u ruke kad ih ocigledno boli briga.

Nije ovo samo za Belje, 90% foruma se bavi privatizacijama, sudovima a nitko poslovanjem.
Nazalost takva nam je i drzava.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

svasta. sta bi to sad trebalo znacit da bi toda trebao postivat zakon samo u slucaju da ja ljepo pisem po forumu i da glumim brigu??? a u suprotnom ko ga sisa…

a usput, i davno prije ove obveze ponude (a dugo sam u belju i na ovom topicu) nitko bas previse nije pisao nesto strucno i duboko o belju. tako da ti ne stoji niti argument da se o tome ne pise zato sta je sad tuzba u prvom planu. jednostavno je takva struktura dionicara da nemamo bas nekih velikih strucnjaka koji se razumiju u poslovanje, koji idu po skupstinama i koji bi o tome pisali.


Evo, od 300 postova suvlasnika/dionicara drustva Belje d.d. bila su mozda dva koja su pisala o poslovanju, o prinosima psenice, o kolicini investiranja u nove farme itd.
S obzirom da je veliku vecinu malih dionicara briga kako se firma vodi (recimo kako ce susa utjecati na poslovanje a utjecat ce dosta) zasto bi vecinski vlasnik koji se brine o tome dao malim dionicarima zlato u ruke kad ih ocigledno boli briga.

Nije ovo samo za Belje, 90% foruma se bavi privatizacijama, sudovima a nitko poslovanjem.
Nazalost takva nam je i drzava.

Zato imamo tebe stručnjaka!

vuf-vuf-vuf


Evo, od 300 postova suvlasnika/dionicara drustva Belje d.d. bila su mozda dva koja su pisala o poslovanju, o prinosima psenice, o kolicini investiranja u nove farme itd.
S obzirom da je veliku vecinu malih dionicara briga kako se firma vodi (recimo kako ce susa utjecati na poslovanje a utjecat ce dosta) zasto bi vecinski vlasnik koji se brine o tome dao malim dionicarima zlato u ruke kad ih ocigledno boli briga.

Nije ovo samo za Belje, 90% foruma se bavi privatizacijama, sudovima a nitko poslovanjem.
Nazalost takva nam je i drzava.

Apsolutno se slažem. Belje je dobra firma i bez suda, dapače, sa sudom bi trebao biti lošija zbog mogucih implikacija.

Ali, naš mentalitet diktira da je najbrže često i najbolje ali u pravilu nije nikada.

Nitko ne gleda underlying asset – što stvarno stvara i kakva je on zaštita – a najveća je.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

pa slobodno pisite strucnjaci. kao da je na snazi neka zabrana.ja jedva cekam da netko strucno iskomentira belje. nisam uso u belje zbog tuzbe. al sam se dodatno "ispruzio" zbog iste [proud]

Belje je jednom vrijedilo 400 kn po dionici i to kada smo bili daleko od EU i sa trećinu manje kapaciteta nego danas, tako da……………….. samo treba strpljenja…

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.



Evo, od 300 postova suvlasnika/dionicara drustva Belje d.d. bila su mozda dva koja su pisala o poslovanju, o prinosima psenice, o kolicini investiranja u nove farme itd.
S obzirom da je veliku vecinu malih dionicara briga kako se firma vodi (recimo kako ce susa utjecati na poslovanje a utjecat ce dosta) zasto bi vecinski vlasnik koji se brine o tome dao malim dionicarima zlato u ruke kad ih ocigledno boli briga.

Nije ovo samo za Belje, 90% foruma se bavi privatizacijama, sudovima a nitko poslovanjem.
Nazalost takva nam je i drzava.

Apsolutno se slažem. Belje je dobra firma i bez suda, dapače, sa sudom bi trebao biti lošija zbog mogucih implikacija.

Ali, naš mentalitet diktira da je najbrže često i najbolje ali u pravilu nije nikada.

Nitko ne gleda underlying asset – što stvarno stvara i kakva je on zaštita – a najveća je.

[/quote]

Stručnjak do stručnjaka.Ako može odite na Mojedionice pa nam malo o P/E, ROE, EBITDA prepišite.Malo kako je bitan E kojeg i kad kupuješ,prosvjetlite nas.Tužbica je tužbica i tako unas funkcionira a uvijek se možete iseliti.

vuf-vuf-vuf


pa slobodno pisite strucnjaci. kao da je na snazi neka zabrana.ja jedva cekam da netko strucno iskomentira belje. nisam uso u belje zbog tuzbe. al sam se dodatno "ispruzio" zbog iste [proud]

***a mogao bi neki stručnjak i odgovoriti kakva je to "Biološka imovina" pod Zalihe, Kratkotrajne imovine(pod C u Bilanci) jer je u zadnja 3 mjeseca porasla sa 350.628.082 Kn na čak 665.465.377 Kn… to čekam već 30-tak stranica, pričao sam s par knjigovođa, ali nitko nezna točno kaj je to

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

nebi se cudio da je to nesto vezano za bioenerganu…al mogu samo lupetat ovako.

Jel ovo raste radi tužbice il fundamenata?

vuf-vuf-vuf

New Report

Close