BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




..kad je dosla koalicijska vlast krenula je ta autocesta koja je puno toga pokrenula..krenuo je POS. jos je bilo nekih velikih projekata u igri ali je sve stalo nakon gubitka izbora..

Čuj, projekt hrvatskih autocesta bila je Tuđmanova ideja još iz 1993. godine…
A ta tvoja koalicijska vlast na čelu s Račanom, koju toliko hvališ, i s Radimirom Čačićem smijala se kad je Jure Radić govorio kako će se probiti tunel Sv Rok…te je Čačić pri tome još Juri zaželio sreću u uzgoju šampinjona u tunelu…
Ajmo malo još o tom Čačiću kad me već potežete za jezik…a ako dođe do smjene vlasti, zasigurno će čačić opet biti aktualan u sastavljanju nove vlade kao kaolicijski partner…
jeste li znali ovo o Čačiću?
Kao direktor prouzročio je stečaj težak 324 milijuna kuna uključujući i nikad vraćeni dug prema državi od 51 milijun kuna…
Predvodio je privatizaciju Coninga, tvrtke vrijedne preko 16 milijuna njemačkih maraka, koja je prodana u bescjenje…malverzacijama prebacivao imovinu s tvrtke na tvrtku kako bi izbjegao plaćanje stotina milijuna kuna dugova…
Ratne 1991.godine započeo je s poslom stoljeća u Izraelu…gradnja 1.290 stanova u izraelskom gradu Ashkelonu, vrijedna 46 milijuna dolara, pretvara se u noćnu moru za oko 650 radnika ‘Zagorja’ (varaždinske tvrtke koja je bila Coning’ov kooperant u Izraelu)….budući da Coning nije platio naknadu izraelskim dobavljačima, oni su došli na gradilište i počeli plijeniti kamione, buldožere i drugu opremu Zagorja, vrijednu oko četiri milijuna dolara….a radnici su navrat-nanos evakuirani iz Izraela…
ne da mi se dalje nabrajat bisere Radimira čačića…al to je čovjek koji će sudjelovati u obnašanju vlasti nakon toliko željenih izbora…s premijerom, mladim lavom Zokijem…
vjerujete li da će ovaj dvojac donijeti hrvatskom narodu bolju budućnost?
[/quote]

Niša idealno , ali definitivno bolje ( manje zlo) nego Jacini ataci. Kolega kada bi nabrajao afere ADZejovaca mogao bih pisati min 7 dana… Pokrali ukupno više nego: Arpadovići , Habzburgovci , Vladari iz Beograda … Ako su istinite tvrdnje glede Čaćića nitko normalan ga nebi zelio kao ministra.ADZejovi lavovi ga u poslijednje vrijeme samo terete za prometnu nesreću u Mađarskoj što je prenisko jer se svakome od nas može desiti prometni udes! Zašto ga ne otužuju za gospodarski kriminal?????? Ja bi osobno volio da svi odgovaraju za gospodarski kriminal!
Lp
[/quote]
Sramotno je relativizirati "prometni udes" u kojem ste ubili dvoje ljudi!!!
I to višestruko ponovljeni prometni udes samo srećom ranije bez ljudskih žrtava.
Svakome od nas se ne može desiti niti ne dešavaju prometni udesi s smrtnim posljedicama
jer pazimo i držimo se propisa!!!
Strašno je da uopće postoji takva mogućnost da takav čovjek bude ministar.
Pozdrav

JAPANCI ….SVAKA VAM ČAST .POBIJEDILI STE PRIRODU, UZ MINIMALNE ŽRTVE .
Uz poštovanje svim žrtvama potresa, iskreno divljenje i poštovanje japanskoj civilizaciji i
ekonomiji , kulturi i borbi sa svemoćnom prirodom !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


JAPANCI ….SVAKA VAM ČAST .POBIJEDILI STE PRIRODU, UZ MINIMALNE ŽRTVE .
Uz poštovanje svim žrtvama potresa, iskreno divljenje i poštovanje japanskoj civilizaciji i
ekonomiji , kulturi i borbi sa svemoćnom prirodom !

daj covjece sta pricas gluposti prijeti nuklearana katastrofa

Fukushima nuclear plants 1 & 2 overheating. Reaktor 1 iscurio, 2 i 3 otkazali sistemi za hladjenje.


JAPANCI ….SVAKA VAM ČAST .POBIJEDILI STE PRIRODU, UZ MINIMALNE ŽRTVE .
Uz poštovanje svim žrtvama potresa, iskreno divljenje i poštovanje japanskoj civilizaciji i
ekonomiji , kulturi i borbi sa svemoćnom prirodom !

Nuklearna katastrofa je pocela

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/radijacija-prijeti-iz-dvije-nuklearne-elektrane.html

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

"Lakoća kojom Kuhner niže laži na račun Hrvatske, predsjednice Vlade RH Jadranke Kosor i Hrvatske demokratske zajednice, samo iznova potvrđuju njegovu irelevantnost na medijskom prostoru SAD-a i očitu mržnju prema Republici Hrvatskoj koju kontinuirano iskazuje svojim pisanjem", stoji u reagiranju HDZ-a.
Pozdrav

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)



@system42

Ja sam u puno toga ulazio tokom 2008. po malo, krajem 2008. jako puno, i u proljeće 2009. iz petnih žila dokupljući da si iskoristim genijalne cijene za smanjiti i inače već dobre ulaze (zašto ne iskoristiti priliku ako možeš??). Nakon toga sam kupovao još malo nešto sitno kasnije u 2009., te nešto sitno u 2010. U 2011. više nemam keša pa samo jedna zamijena jedne za drugu dionicu.

Baš sam jučer skužio da mojedionice omogućavaju lijepo vođenje portfelja, pa sam svoje transakcije tamo prepisao, pa pogledaj moj time-weighted rezultat, mislim da je i više nego sjajno za sada 😀
A dollar-weighted je još bolje (baš zbog dokupljivanja po cijenama koje sam smatrao ludima) pa sam u stvarnosti (dollar-weighted) i u apsolutnom plusu unatoč tome što je CROBEX kroz to vrijeme: u minusu skoro 60 %! Mogu ja žaliti što se nisam strpio par mjeseci pa tek počeo kupovati u 2009. umjesto "dokupljivati", ali to NIJE investitorski. To bi bila špekulacija sa kratkoročnim kretanjima cijena. Špekulacije na kratki rok mogu ponekad donijeti jako lijepe rezultate, ali na dugi rok najsigurnije je racionalno investirati.

Dakle pouka je: kupovati po niskim cijenama se nikada ne smijete bojati! Kupiti jeftino se uvijek isplati. Kupiti još jeftinije isplati se još više!

Recimo KORF je bio kako god okreneš jeftin i prije 3 godine, a ovo što je on sada, mislim da si treba svatko sam za sebe odgovoriti. Ja uopće ne vidim da se išta pogoršalo od onda, sve je bolje, i perspketive ovog holdinga su bolje nego li su ikada bile a cijena kao da se radi o firmi koja će sutra bankrotirati.


ovaj graf sta ste prikazali je graf Vaseg portfelja???
u usporedbi sa crobexom???
dajte …prosim Vas kak se to moze i di napraviti????
unaprijed hvala
pofuk

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)


ovaj graf sta ste prikazali je graf Vaseg portfelja???
u usporedbi sa crobexom???
dajte …prosim Vas kak se to moze i di napraviti????
unaprijed hvala
pofuk

Da, metodom NAV. Na http://www.mojedionice.com imaš sve, unos transkacija dionica, uplata dividendi, keša (uplata/isplata)… i kada sve točno uneseš kada je što bilo (ja nemam puno transakcija, pa sam se opet namučio da to sve unesem jedno po jedno – treba to redovito, real-time, pa imaš uvijek ažurno!), stranica ti izračuna sve o portfelju što te zanima.

Glavna stvar metodom NAV kretanje kroz vrijeme, dakle kao da si fond i gleda ti se kako ti se kreće "tržišna vrijednost udjela" dakle time-weighted rezultat (možeš ga usporediti sa crobex-om ili nekom dionicom) a možeš vidjeti i ostalo poput koliki imaš realizirani prinos+dividende, koliki nerealizirani, ukupni dobitak od investicija…

Na toj stranici često gledam neke stvari preliminarno prije nego idem čitati izvješća, ali nikad prije nisam pogledao to u vezi portfelja, mislio sam da je nešto osnovno, nisam znao da ima ovako lijepo razređene detalje!

Premješteno iz teme: KORF (Dom Holding d.d.)

hvala najljepsa…….sad kad se primim ozbiljno posla bum si to napravio al iz pocetka …da ne vidim ove sve svoje minuse…..skuzio sam da bi mi bilo najbolje do sad sve zaboraviti
pofuk

@pofuk

Nema na čemu 😉

SAVJET OKO NEKRETNINE… EMISIJA O HRVATSKIM NEKRETNINAMA !

Već dugo vremena tražim nekretninu na Hvaru.Zemljište ili kuću UZ MORE. Smatram da sam ju zaslužila, i da je sad prava prilika za kupnju. Pregledala sam stotine stranica, znam napamet svaku nekretninu
na Hvaru, ali …nikako, doista nikako da sjednem u auto i pogledam sve na licu mjesta. Mnogo put sam bila na Hvaru, i otprilike znam gdje je što i kako funkcionira, ali oper se zapanjim nad prekrasnim, predivnim , akraktivnim…i sl . pridjevima, kojima prodavatelji pokušavaju prodati svoju nekretninu.
Predviđeni iznos je max 200.000 Eura. Ne dam više.
Kako je sada situacija na Hvaru sa nekretninama. Zašto su cijene u Sv Nedelji više od drugih, zbog Plenkovića? Kada će ta cesta biti gotova između Ivana Dolca i G -Hvara?
Zašto se ne ide dalje sa DPU-ima..npr. uvala Vira, gdje se prodaju 150/70000 dijelova… i sl.
Kada ćemo dobiti neku EMISIJU O NEKRETNINAMA ??????? na našoj televiziji , pa kaj moramo
gledati STRANCE KAKO PRODAJU NEKRETNINE U PORTUGALU ?!

MOLIM EMISIJU O HRVATSKIM NEKRETNINAMA – ! Na bilo kojoj televiziji , U UDARNOM TERMINU!!!

SVAKI TJEDAN !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Moje osobno viđenje problema :

– REGISTRIRANE AGENCIJE – najprije ih treba predstaviti po regijama , zanemarimo sad vražje prihode
od marketinga, ili se s njima dogovorite oko sponzorstva…
– VAŽEĆE PROVIZIJE I IZNOSI PO REGIJAMA, NAČIN PLAĆANJA …….i ostalo.. nek ljudi nauče da
se ništa ne plaća unaprijed , da se ne trebaju bojati tog troška i sl.
– PREGLED NEKRETNINA PO REGIJAMA………….
– IZABRATI 2-3 NEKRETINE ZA SVAKU EMISIJU I POKAZATI PREDNOSTI I MANE NEKRETNINA
– CIJENE ………….

AJDE, NA TEREN I RADITI MALO !!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Evo primjer: …ćovjek je u želji da proda zemljište, i p o m o g n e investitoru- napravio
IDEJNI PROJEKAT za lokacijsku dozvolu ! .. objekat – tvrđavu- s prozorčićima..
Agencija je napisala ili on, – da je u brutto razvedenoj površini od cca 350,00 m2
moguća izgradnja 6 -APARTMANA , 1+2+ potkrovlje.
To je apsurdno! I zahtijeva ISPRAVAK -ODMAH pri Uredu za graditeljstvo..tj,izmjenu
i prijavu novih uvjeta temeljem novog projekta gradnje, ako uspije…

1. Ne možete trpati sve u isti lonac! Ako želite izgradnju vila- nema teorije, da se naprave u
bunkerima sa malim prozorima i kosim krovom u potkrovlju…Treba razvedene površine,
slobodni otvori..pogledajte kod drugih kako to izgleda..
2. NEMOJTE vaditi prije prodaje zemljišta lokacijske dozvole niti građevinske ..! Pričekajte
investitora , za vrijeme kapare, predajte projekat na suglasnost a kasnije prodajte formalno
sa projektom -budućem kupcu! Ako već želite pomoći, da nas ne zezaju kod Vaših ureda.
3. Uvedite kažnjavanje za promiđbenu OBMANU KUPCA – za prodavatelja!
Meni treba trošak 3500,00 da dođem pogledati nekretninu na more. Idem autoputom, trajektom,
moram prespavati i jesti…znači, ja uložim novac, i zateknem nešto stoto.On me je obmanuo,
vlasnički list pokazuje stoto, katastarski to nije to- nekretnina je u lošijem stanju, nego je
naslikano na fotografijama… nema pogleda na more, nema niti blizu mora!
Tekst objave mora biti ovjeren kod javnog bilježnika- POSLAN U ORIGINALU TRŽIŠTU..
a ako nije tako , kazna . Temeljem tog teksta pod materijalnom i krivičnom odgovornošću,
neće se usuditi lagati i obmanjivati kupce.S tim tekstom- ja gledam nekretninu i imam pravo
na povrat troška pregleda nekretnine..ako stanje nije točno…
4. Preporučene cijene… uvedite reda na tržište …svako svoje voli i cijeni najviše, ali svaki
Ured za graditeljstvo – zajedno sa Poreznom- koja obračunava porez na promet neretnina- nek
se dogovore.
DAJTE TE TABELE NA UVID javno svima.
MOžete li zamisliti kako je LAKO IZVJEĆI POREZ NA PROMET NEKRETNINA- zbog razlike
u cijeni obračuna oko toga …? Država -pojma nema. Jeste li ikada izvišili- kontrolu
VLASTITE POREZNE UPRAVE …… Niste ? Šteta za Vas.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Shema financiranja emisije- Ministarstvo gospodarstva+ Ministarstvo turizma+ HG K + sponzori!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

kad te zovem na dejt, nećeš, a tu sad opet pričaš sama sa sobom…

New Report

Close