BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@limbo
Jedan ovakav članak na 1000 koji hvale našu premijerku.
Iznimka potvrđuje pravilo.
Što je više kleveta i laži to nam je premijerka draža.
Pozdrav


ono sto sam pisao na ovom forumu vise puta, dobrovoljno ukidanje svih stranaka jer svi oni znaju da zapravo ima mnogo pematnijih ljudi od njih koji se ne zele baviti politikom (jer je postala politikanstvo, a uvijek bila), a ja bih bas te pozvao na duznost i odgovornost

Ne treba ukinuti stranke, treba ih natjerati da postanu ono što bi trebale biti tj. udruge političkih istomišljenika koje će se kvalitetnim programom i transparentnim kadrom natjecati za što veću podršku građana.

Treba mijenjati izborna pravila, izborni kandidati se trebaju kandidirati i birati neposredno po izbornim jedinicama, imenom i prezimenom pa zatim strankom!

U ovome sadašnjem hibridu, građani upoće nemaju mogučnost izbora niti nemaju pojima koga biraju jer se svi kriju iza nositelja stranačke liste, koji zatim sukladno osvojenim glasovima izabire svoje podobne zastupnike, tako instalirani zastupnici zastupaju interese onoga tko ih je postavio tj. nositelja liste i stranke a ne zastupaju interese građana koji su dali svoje glasove.

Dakle, očito je da je ovakav način izbora također politički inžinjering kojim se omogučava da iz mandata u mandat isti likovi egzistiraju i rotiraju po državnim institucijama, makar možda niti ne obitavaju ili su opće ne popularni u sredinama iz kojih dolaze.
Tako se vremenom klasificiramo na vladajuču klasu i podanike što se nama upravo događa.

Onoga trenutka kada ću ja na ulici, u restoranu, školi, kazalištu ili bilo kojem drugom javnome mjestu u svome gradu, općini, kvartu… moći vidjeti "svoga" zastupnika i stisnuti mu ruku ili uputiti kritiku, tada ću imati demokraciju kojom ću biti zadovoljan.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Washington Times: Kosor je prazna i podmitljiva!

‘Ona tvrdi da je različita od svog prethodnika Sanadera. Gospođa Kosor je u krivu. Ona je prazna i podmitljiva političarka koja se očajnički bori za očuvanje moći’, zaključio je kolumnist Washington Timesa, koji ujedno dodaje da su prosvjedi u RH ‘pipci arapskih nemira’.

Jeffery T. Kuhner, kolumnist Washington Timesa, osvrnuo se na trenutačnu situaciju u Hrvatskoj, a nije zaobišao niti premijerku Jadranku Kosor, koju drži odgovornom za ovakvo stanje.

Tako Kuhner piše da su prosvjedi u Hrvatskoj u stvari ”pipci’ vala arapskih nemira koji su se sada proširili na Europu, a situaciju u RH opisuje kao ”vrlo nestabilnu”, koja bi ubrzo mogla postati ”nasilna”.

Osvrnuo se i na velike političke afere koje su u zadnje vrijeme potresale Hrvatsku, a neizbježno ime u tom dijelu naše povijesti je svakako Ivo Sanader.

”HDZ je stvorio mafijašku državu. Ta stranka je pljačkom javne imovine napravila štetu od najmanje milijardu dolara. HDZ je doveo zemlju na rub kolapsa”, samo je dio riječi kojima Kuhner opisuje vladajuću stranku u Hrvatskoj.

Washington Times prenosi i Kuhnerovo mišljenje o aktualnoj premijerki Jadranki Kosor, koja je u vrlo kratkom roku od najpopularnije postala najomraženija političarka.

”Ona tvrdi da je različita od svog prethodnika Sanadera. Gospođa Kosor je u krivu. Ona je prazna i podmitljiva političarka koja se očajnički bori za očuvanje moći. Sva istraživanja pokazuju da HDZ gubi izbore, a ona želi završiti pregovore za pristup EU prije izbora, da onda HDZ može prikazati kao europsku stranku”, zaključio je Kuhner, te dodaje da Kosor samo želi održati HDZ-ov parazitski režim, jer se nada da će ulaskom Hrvatske u Europsku uniju dobiti nove milijarde.

Iz cjelokupnog pregleda stanja u Hrvatskoj nije izbačena niti tema o rasprodaji nacionalnog blaga. Kunher tako ističe kako velik dio ekonomije drže stranci, te dodaje i kako je trenutačna revolucija RH u potpunosti uzdrmala vladajuću klasu uz zaključak: ”Ovaj režim mora pasti.”

danas.net.hr


Štrašan članak, mislim da bi mogao ove godine ići na more, a da ne glegam Bajsa kako mi maše i sve ostale sa njim na čelu sa Bjeloglavom…. [bye] [bye]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Friščić: Izbori će biti prije svinjokolje
Josip Friščić izjavio je nakon konzultacija na Pantovčaku kako je poželjno da se do lipnja završe pregovori, ali je izbjegao direktan odgovor na pitanje što će biti ako se to ne dogodi. ‘Pa neće biti smaka svijeta’, njegov je komentar, a kazao je i kako će se u tom slučaju opet morati svi skupa naći.

Kosor nakon sastanka:
Ovo danas je guranje Vlade da ode odmah!.."Izbori će biti prije svinjokolje!", izjavio je Josip Friščić, šef HSS-a nakon konzultacija s predsjednikom Ivom Josipovićem. …
danas.net.hr

pa naravno da će biti prije svinjokolje, treba se skloniti na vrijeme [lol] [bye]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!



ono sto sam pisao na ovom forumu vise puta, dobrovoljno ukidanje svih stranaka jer svi oni znaju da zapravo ima mnogo pematnijih ljudi od njih koji se ne zele baviti politikom (jer je postala politikanstvo, a uvijek bila), a ja bih bas te pozvao na duznost i odgovornost

Ne treba ukinuti stranke, treba ih natjerati da postanu ono što bi trebale biti tj. udruge političkih istomišljenika koje će se kvalitetnim programom i transparentnim kadrom natjecati za što veću podršku građana.

Treba mijenjati izborna pravila, izborni kandidati se trebaju kandidirati i birati neposredno po izbornim jedinicama, imenom i prezimenom pa zatim strankom!

U ovome sadašnjem hibridu, građani upoće nemaju mogučnost izbora niti nemaju pojima koga biraju jer se svi kriju iza nositelja stranačke liste, koji zatim sukladno osvojenim glasovima izabire svoje podobne zastupnike, tako instalirani zastupnici zastupaju interese onoga tko ih je postavio tj. nositelja liste i stranke a ne zastupaju interese građana koji su dali svoje glasove.

Dakle, očito je da je ovakav način izbora također politički inžinjering kojim se omogučava da iz mandata u mandat isti likovi egzistiraju i rotiraju po državnim institucijama, makar možda niti ne obitavaju ili su opće ne popularni u sredinama iz kojih dolaze.
Tako se vremenom klasificiramo na vladajuču klasu i podanike što se nama upravo događa.

Onoga trenutka kada ću ja na ulici, u restoranu, školi, kazalištu ili bilo kojem drugom javnome mjestu u svome gradu, općini, kvartu… moći vidjeti "svoga" zastupnika i stisnuti mu ruku ili uputiti kritiku, tada ću imati demokraciju kojom ću biti zadovoljan.
[/quote]

nema mjesta natjecanju. postoje skole, fakulteti, tu se natječimo…moze i u gospodarstvu…i detektirajmo najbolje..od tih ljudi napravimo reprezentaciju…jednostavno…a model stranaka vam je nesto slicno kao da odaberemo varteks koji ce koalirati s cibaliom i onda nas oni umaraju svojom tralljavom igrom, a najbolji igraci niti ne mare jer igraju u nekim poduzecima na globalnoj razini i bas ih briga sto vartkes i cibalia 2 puta u utakmici pređu centar u tekmi s liverpoolom recimo (citati svjetska konkurencija). treba nam reprezentacija najboljih a tu ne mozemo igrati svi, a tu dolazimo do ahilove pete demokracije, a nju bas netko i voli, jer moze postavljati pijune na vlast….netko npr…hypo-sanader, a hijerarhijom sanaderko ostale….u kojoj to zemlji kirin moze postati ministar??? demokracija ovog tipa…?? zastario princip.



ono sto sam pisao na ovom forumu vise puta, dobrovoljno ukidanje svih stranaka jer svi oni znaju da zapravo ima mnogo pematnijih ljudi od njih koji se ne zele baviti politikom (jer je postala politikanstvo, a uvijek bila), a ja bih bas te pozvao na duznost i odgovornost

Ne treba ukinuti stranke, treba ih natjerati da postanu ono što bi trebale biti tj. udruge političkih istomišljenika koje će se kvalitetnim programom i transparentnim kadrom natjecati za što veću podršku građana.

Treba mijenjati izborna pravila, izborni kandidati se trebaju kandidirati i birati neposredno po izbornim jedinicama, imenom i prezimenom pa zatim strankom!

U ovome sadašnjem hibridu, građani upoće nemaju mogučnost izbora niti nemaju pojima koga biraju jer se svi kriju iza nositelja stranačke liste, koji zatim sukladno osvojenim glasovima izabire svoje podobne zastupnike, tako instalirani zastupnici zastupaju interese onoga tko ih je postavio tj. nositelja liste i stranke a ne zastupaju interese građana koji su dali svoje glasove.

Dakle, očito je da je ovakav način izbora također politički inžinjering kojim se omogučava da iz mandata u mandat isti likovi egzistiraju i rotiraju po državnim institucijama, makar možda niti ne obitavaju ili su opće ne popularni u sredinama iz kojih dolaze.
Tako se vremenom klasificiramo na vladajuču klasu i podanike što se nama upravo događa.

Onoga trenutka kada ću ja na ulici, u restoranu, školi, kazalištu ili bilo kojem drugom javnome mjestu u svome gradu, općini, kvartu… moći vidjeti "svoga" zastupnika i stisnuti mu ruku ili uputiti kritiku, tada ću imati demokraciju kojom ću biti zadovoljan.
[/quote]

ima smisla to sto ste napisali o okupljanju oko programa, ali cinjenica je da se ljudi kod nas okupljaju oko svjetonazora a ne oko programa. Cak i to o svjetonazorima se zlorabi jer se to samo koristi za dobivanje birackog tijela, a to je najbolji nacin da se naprave podjele i razlike pa ce onda ljudi znati kome dati povjerenje. Tako prosjecan covjek rabi termine, crveni, rvati, rvatine itd…a zapravo daje volan u ruke neprovjerenim vozacima…a kako se tko ponasa nakon dobitka izbora…to je posebna prica (cak smatraju da su dobili mandat da voze kud žele, pa je tako jedan čak i prebjegao u austriju a birali su ga da ih vodi…) cirkus zar ne, e pa to je demokracija ovog tipa, cirkus. Ljude se zeli podijeliti da bi se lakse manipuliralo. Hrvatskoj sada treba zaista da svi priznaju svoje greske, pocevsi od hdz-a i da zamole narod da se svi strpimo par mjeseci jer izbori ionako moraju doci…a jedino bih izbornu kampanju zabranio, eto to je na toj liniji o kojoj zelim govoriti..samo se trosi novac, FIMI Medije su na tome fino zaradjivale…sabor je na tv-u sto to nije dovoljna propaganda, samo nas postedite jumbo plakata, slogana i ostalih gluposti. Jer posteno gledajuci, nece se nista preko noci rijesiti, hrvatskoj trebaju projekti kratkog roka, brzog povrata…kako je ratko boskovic rekao u licima nacije (koliko bi se energije ustedjelo kada bi se zaposlilo ljude na premazivanju kuca bez fasada…to je vlada mogla financirati cak..jeftino a dize se zaposlenost). banalan projekt ali bi funkcionirao…

treba nam reprezentacija najboljih a tu ne mozemo igrati svi, a tu dolazimo do ahilove pete demokracije, a nju bas netko i voli, jer moze postavljati pijune na vlast….netko npr…hypo-sanader, a hijerarhijom sanaderko ostale….u kojoj to zemlji kirin moze postati ministar??? demokracija ovog tipa…?? zastario princip.

ajde, i Sanader je bio nečiji pijun izvana…nećemo sad ostati da je Sanader bio iznad svih…bilo je onih i iznad njega…npr. oni u Bruxellesu kojima je nosio lovu prilikom kojekakvih lobiranja…
i sami znate da po našim političarima nikad ne bi završio u zatvoru da netko izvana isto tako nije povukao pitanje Hypo banke…
tako kako su ga postavili, tako su ga i skinuli…

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

malo šale

Šetaju Mujo i Haso po selu i naiđu na govno. Mujo će Hasi:
– "Haso, bil ti pojeo ovo govno za 1000 eura?"
Misli Haso:
– Jeste gadno, ali malo se potrpim i poslije mi ostane 1000 eura u džepu.
– "Pristajem!"
Pojede Haso govno, uzme 1000 eura od Muje i nastave hodati. Opet Haso misli:
– Za 1000 eura i nije bilo tako gadno, samo je problem da će Mujo razglasiti po cijelom selu da sam pojeo govno i svi će me zezati do kraja života.
Misli i Mujo:
– E jesam glup! Ovaj se malo potrpio dok je pojeo govno i sada ima mojih 1000 eura. Hodajući tako naiđu na drugo govno i Haso će:
– "Mujo, a bil ti pojeo ovo govno za 1000 eura?"
– "Bih!2
I tako Mujo pojede govno i Haso mu dadne 1000 eura. Nastave hodati, kad će Haso:
– "E moj Mujo što smo blesavi, obojca smo pojeli po govno, a niko ništa nije zaradio."
– "Nema veze Haso, važno je da se pare okreću!"

p.s. ovo nema nikakave sličnosti s nama dioničarima ingre….ili ima [huh]


..kad je dosla koalicijska vlast krenula je ta autocesta koja je puno toga pokrenula..krenuo je POS. jos je bilo nekih velikih projekata u igri ali je sve stalo nakon gubitka izbora..

Čuj, projekt hrvatskih autocesta bila je Tuđmanova ideja još iz 1993. godine…
A ta tvoja koalicijska vlast na čelu s Račanom, koju toliko hvališ, i s Radimirom Čačićem smijala se kad je Jure Radić govorio kako će se probiti tunel Sv Rok…te je Čačić pri tome još Juri zaželio sreću u uzgoju šampinjona u tunelu…
Ajmo malo još o tom Čačiću kad me već potežete za jezik…a ako dođe do smjene vlasti, zasigurno će čačić opet biti aktualan u sastavljanju nove vlade kao kaolicijski partner…
jeste li znali ovo o Čačiću?
Kao direktor prouzročio je stečaj težak 324 milijuna kuna uključujući i nikad vraćeni dug prema državi od 51 milijun kuna…
Predvodio je privatizaciju Coninga, tvrtke vrijedne preko 16 milijuna njemačkih maraka, koja je prodana u bescjenje…malverzacijama prebacivao imovinu s tvrtke na tvrtku kako bi izbjegao plaćanje stotina milijuna kuna dugova…
Ratne 1991.godine započeo je s poslom stoljeća u Izraelu…gradnja 1.290 stanova u izraelskom gradu Ashkelonu, vrijedna 46 milijuna dolara, pretvara se u noćnu moru za oko 650 radnika ‘Zagorja’ (varaždinske tvrtke koja je bila Coning’ov kooperant u Izraelu)….budući da Coning nije platio naknadu izraelskim dobavljačima, oni su došli na gradilište i počeli plijeniti kamione, buldožere i drugu opremu Zagorja, vrijednu oko četiri milijuna dolara….a radnici su navrat-nanos evakuirani iz Izraela…
ne da mi se dalje nabrajat bisere Radimira čačića…al to je čovjek koji će sudjelovati u obnašanju vlasti nakon toliko željenih izbora…s premijerom, mladim lavom Zokijem…
vjerujete li da će ovaj dvojac donijeti hrvatskom narodu bolju budućnost?



..kad je dosla koalicijska vlast krenula je ta autocesta koja je puno toga pokrenula..krenuo je POS. jos je bilo nekih velikih projekata u igri ali je sve stalo nakon gubitka izbora..

Čuj, projekt hrvatskih autocesta bila je Tuđmanova ideja još iz 1993. godine…
A ta tvoja koalicijska vlast na čelu s Račanom, koju toliko hvališ, i s Radimirom Čačićem smijala se kad je Jure Radić govorio kako će se probiti tunel Sv Rok…te je Čačić pri tome još Juri zaželio sreću u uzgoju šampinjona u tunelu…
Ajmo malo još o tom Čačiću kad me već potežete za jezik…a ako dođe do smjene vlasti, zasigurno će čačić opet biti aktualan u sastavljanju nove vlade kao kaolicijski partner…
jeste li znali ovo o Čačiću?
Kao direktor prouzročio je stečaj težak 324 milijuna kuna uključujući i nikad vraćeni dug prema državi od 51 milijun kuna…
Predvodio je privatizaciju Coninga, tvrtke vrijedne preko 16 milijuna njemačkih maraka, koja je prodana u bescjenje…malverzacijama prebacivao imovinu s tvrtke na tvrtku kako bi izbjegao plaćanje stotina milijuna kuna dugova…
Ratne 1991.godine započeo je s poslom stoljeća u Izraelu…gradnja 1.290 stanova u izraelskom gradu Ashkelonu, vrijedna 46 milijuna dolara, pretvara se u noćnu moru za oko 650 radnika ‘Zagorja’ (varaždinske tvrtke koja je bila Coning’ov kooperant u Izraelu)….budući da Coning nije platio naknadu izraelskim dobavljačima, oni su došli na gradilište i počeli plijeniti kamione, buldožere i drugu opremu Zagorja, vrijednu oko četiri milijuna dolara….a radnici su navrat-nanos evakuirani iz Izraela…
ne da mi se dalje nabrajat bisere Radimira čačića…al to je čovjek koji će sudjelovati u obnašanju vlasti nakon toliko željenih izbora…s premijerom, mladim lavom Zokijem…
vjerujete li da će ovaj dvojac donijeti hrvatskom narodu bolju budućnost?
[/quote]

sigurno da ima pametnijih i moralnijih. ali zato opet ponavljam, ukidanje stranaka treba rijesiti ustavno, a onda nek se procesljaju baze podataka i potrazimo po 30ak mozgova za svako podrucje, pa na kraju krajeva nek racunalo izbaci po 30 kandidata najboljih studenata u RH zadnjih 30ak godina iz svakog podrucja i nek glasujemo….ili ako ostanu stranke, nek one popune sabor, ali samo da bi glasali za i protiv….a nek se ministri odaberu na prethodno opisani nacin…ali ja bih tipovao za ukidanje stranaka…a vjerujte mi da u saboru mogu sjedati i pametniji gimnazijalci…zasto ne..cak i to s 18 godina je smijesno…sto sa 70 su jako pametni? Evo recimo, pocnimo od znanosti…recimo 1 od 30 kandidata bio bi Ivica Đikić, 5.0 medicina u zagrebu…itd…mnogo kriterija bi se moglo ubaciti. svakako da recimo J Kosor, Hebrang, Milanovic, Čačić…ma zapravo svi koji se bave trenutno politikom, ne znam tko bi uopce uspio upasti cak medju te kandidate…mislim da bi tu jedino upali Josipovic i Šimonović a Šimonović je svoju neovisnost o politici najbolje dokazao odlaskom u UN. Napravio je par zakona (po kojem je blokirana imovina sanaderu…) i otisao dalje…eto, ta dvojica su recimo u rangu kompetencija za tu vrstu funkcija.



..kad je dosla koalicijska vlast krenula je ta autocesta koja je puno toga pokrenula..krenuo je POS. jos je bilo nekih velikih projekata u igri ali je sve stalo nakon gubitka izbora..

Čuj, projekt hrvatskih autocesta bila je Tuđmanova ideja još iz 1993. godine…
A ta tvoja koalicijska vlast na čelu s Račanom, koju toliko hvališ, i s Radimirom Čačićem smijala se kad je Jure Radić govorio kako će se probiti tunel Sv Rok…te je Čačić pri tome još Juri zaželio sreću u uzgoju šampinjona u tunelu…
Ajmo malo još o tom Čačiću kad me već potežete za jezik…a ako dođe do smjene vlasti, zasigurno će čačić opet biti aktualan u sastavljanju nove vlade kao kaolicijski partner…
jeste li znali ovo o Čačiću?
Kao direktor prouzročio je stečaj težak 324 milijuna kuna uključujući i nikad vraćeni dug prema državi od 51 milijun kuna…
Predvodio je privatizaciju Coninga, tvrtke vrijedne preko 16 milijuna njemačkih maraka, koja je prodana u bescjenje…malverzacijama prebacivao imovinu s tvrtke na tvrtku kako bi izbjegao plaćanje stotina milijuna kuna dugova…
Ratne 1991.godine započeo je s poslom stoljeća u Izraelu…gradnja 1.290 stanova u izraelskom gradu Ashkelonu, vrijedna 46 milijuna dolara, pretvara se u noćnu moru za oko 650 radnika ‘Zagorja’ (varaždinske tvrtke koja je bila Coning’ov kooperant u Izraelu)….budući da Coning nije platio naknadu izraelskim dobavljačima, oni su došli na gradilište i počeli plijeniti kamione, buldožere i drugu opremu Zagorja, vrijednu oko četiri milijuna dolara….a radnici su navrat-nanos evakuirani iz Izraela…
ne da mi se dalje nabrajat bisere Radimira čačića…al to je čovjek koji će sudjelovati u obnašanju vlasti nakon toliko željenih izbora…s premijerom, mladim lavom Zokijem…
vjerujete li da će ovaj dvojac donijeti hrvatskom narodu bolju budućnost?
[/quote]

Niša idealno , ali definitivno bolje ( manje zlo) nego Jacini ataci. Kolega kada bi nabrajao afere ADZejovaca mogao bih pisati min 7 dana… Pokrali ukupno više nego: Arpadovići , Habzburgovci , Vladari iz Beograda … Ako su istinite tvrdnje glede Čaćića nitko normalan ga nebi zelio kao ministra.ADZejovi lavovi ga u poslijednje vrijeme samo terete za prometnu nesreću u Mađarskoj što je prenisko jer se svakome od nas može desiti prometni udes! Zašto ga ne otužuju za gospodarski kriminal?????? Ja bi osobno volio da svi odgovaraju za gospodarski kriminal!
Lp

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Kuhner-Kosor-iscijedila-Hrvatsku-sad-zeli-prozdrijeti-i-milijarde-iz-EU [lol]

sigurno da ima pametnijih i moralnijih. ali zato opet ponavljam, ukidanje stranaka treba rijesiti ustavno, a onda nek se procesljaju baze podataka i potrazimo po 30ak mozgova za svako podrucje, pa na kraju krajeva nek racunalo izbaci po 30 kandidata najboljih studenata u RH zadnjih 30ak godina iz svakog podrucja i nek glasujemo….ili ako ostanu stranke, nek one popune sabor, ali samo da bi glasali za i protiv….a nek se ministri odaberu na prethodno opisani nacin…ali ja bih tipovao za ukidanje stranaka…a vjerujte mi da u saboru mogu sjedati i pametniji gimnazijalci…zasto ne..cak i to s 18 godina je smijesno…sto sa 70 su jako pametni? Evo recimo, pocnimo od znanosti…recimo 1 od 30 kandidata bio bi Ivica Đikić, 5.0 medicina u zagrebu…itd…mnogo kriterija bi se moglo ubaciti. svakako da recimo J Kosor, Hebrang, Milanovic, Čačić…ma zapravo svi koji se bave trenutno politikom, ne znam tko bi uopce uspio upasti cak medju te kandidate…mislim da bi tu jedino upali Josipovic i Šimonović a Šimonović je svoju neovisnost o politici najbolje dokazao odlaskom u UN. Napravio je par zakona (po kojem je blokirana imovina sanaderu…) i otisao dalje…eto, ta dvojica su recimo u rangu kompetencija za tu vrstu funkcija.

kao što rekoh već ranije, ja bi se složio s tvojim modelom…sigurno da bi se na gospodarskom planu napravilo puno više nego da se njime bave korumpirani i nesposobni političari…
al onda to ne bi bila politika….zapravo ona bi nestala sa scene, što je trenutno vrlo teško zamisliti…
dakle, fokusirajmo se na skoru budućnost…a ona je da će izbori biti raspisani vrlo brzo…u lipnju ili na jesen…ovi koji izlaze na ulice i prosvjeduju, oni bi izbore već sutra…a teško da će sutra umjesto izbora biti računalo koje će iz baze podataka birati najsposobnije i s najboljim rezultatima u svom području…
dakle, sutra, za 3 mjeseca ili pola godine održat će se klasični izbori…sa strankama, političarima kakve danas poznajemo…i što je najgore na izbornim listama biti će sve samo stara i već poznata lica….
s jedne strane HDZ s Jadrankom, Hebrangom, Jandrokovićem, Kalmetom… s druge strane Milanović, Stazić,Ostojić, Obersnel….+ njihovi koalicijski parteneri Čačić i Pusić…
Eto…za HDZ ste tu svi ustanovili da je imao afere, eto ja sam tu naveo neke Čačićeve…a bilo ih je još dosta u te tri godine njihove slavne vladavine…nije ih bilo, kao što Dunlop kaže, toliko kao što je imao HDZ, ali samo iz razloga jer su se tako kratko održali na vlasti…
I koje je onda rješenje? što će se to promjeniti izborima? osim što će doći nesposoban Milanović i kriminalac Čačić na vlast…
Jasno vam je da će se prvo morati dogovoriti oko ministarskih fotelja…pa kad se oni uhodaju, sastave vladu…proći će pola godine neće ništa napraviti….za to će narod imati vremena čekati?
a onda će svu svoju nesposobnost svaljivati na leđa HDZ-u, kao što su to činili i 2000-2003….
tako da ovi koji očekuju da će se nešto dogoditi i da će narodu biti bolje, neka znaju da neće…i onda?opet prosvjedi, opet izbori?pa opet HDZ na vlast?
pa za zemlju i narod je najbolje da im vlada ima kontinuitet…eto, bilo je pogrešaka, afera i krađe za vrijeme HDZ-a…ali meni trenutno HDZ izgleda bolje nego ikad…

Ako su istinite tvrdnje glede Čaćića nitko normalan ga nebi zelio kao ministra.ADZejovi lavovi ga u poslijednje vrijeme samo terete za prometnu nesreću u Mađarskoj što je prenisko jer se svakome od nas može desiti prometni udes! Zašto ga ne otužuju za gospodarski kriminal?????? Ja bi osobno volio da svi odgovaraju za gospodarski kriminal!
Lp

Šta se Čačića tiče to su sve točne tvrdnje…ima ih još, meni bi trebalo minimalno 3 dana da nabrojim samo Čačićeve afere…
Nitko ne bi želio Čačića za ministra…al on će to nažalost biti ako SDP pobjedi na izborima i koalira s HNS-om, što je vrlo izgledno da će koalirati….a kao što se svi slažemo ovdje, imamo dvije strane ili koalicije…onu koju će HDZ sastavljati i onu koju će SDP…i s obzirom da velika većina vas ovdje tvrdi da bi izbori trebali biti sutra, da treba doći do promjene….znači trebao bi SDP pobjedit…a njegovom pobjedom doći će i Čačić za ministra…a ne samo on, već i mnogi drugi slični njemu…
da ne spominjem Linića, Obersnela,Crkvenca…pozate iz korupcijskih afera "Tržnica" i Daimler-Benz…
al mene to više ništa ne čudi….kad nam je bivši predsjednik išao svjedočit u Haag…
pa hoće li tebe kao nekog tko želi promjene i koji ćeš glasati za SDP, hoće li te netko pitat dal želiš Čačića za ministra?

Svakom se može dogodit prometna nesreća.

Političar je javna osoba čija je odgovornost i posao da uređuje šire okvire života drugih ljudi i iznad svega poštuje zakone i propise, jer im mi damo mandat za to.
Kad se takvoj javnoj osobi dogodi prometna nesreća koja zbog nepoštivanja prometnih propisa i realnih uvjeta na cesti, dakle kršenja zakona, ima za posljedicu direktnu smrt dvoje ljudi, tada bi bio red i minimum da se ta osoba povuče iz javnog političkog života.
Zašto?
Zato jer je makar to bilo i slučajno i nehotice ona postala odgovorna za smrt dvoje ljudi.
A posao političara je da držeći se reda i zakona stvara uvjete za bolji život ljudi.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva

New Report

Close