BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja kupujem samo u konzumu, eventualno u tisku [wink]
Kad mi žena predloži merkator, obavezno slijedi svađa!
Uveo sa kulturu kupovine, kupuje se samo u todoricevim ducanima!!!!!!!!!!!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Jako malo vam je danas domaćih smrznutih ili konzerviranih proizvoda.Isto kak je sve domaće voće i povrće na placu,moš mislit.
Sve je to prepakiravanje i prodavanje ambalaže.
Kaj se tiče dućana najbolji su Interspar i Konzum a Kaufland ima najjeftinije voće i povrće i dobre kvalitete.Mercator i Lidl su meni katastrofe od dućana i tam ne idem ni pod razno.
Osim kaj ne mislim potpomagat Slovence, sve je tam ovak i onak preskupo, u Lidlu ne kupujem jer nema ništa za kupiti, izbor je očajan, čokolade su dobre i najjeftinije ali mi se ne da samo zbog njih ići

Kad mi žena predloži merkator, obavezno slijedi svađa!


I onda je tvoja zadnja:
da draga [lol]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ne znam ekipa di vi to živite i kupujete. Znam samo da su Konzumovi dućani krcati, Super i Maxi Konzumi imaju najbolju ponudu, a Lidlovi dućani prazni ko kuće duhova. Barem u ZG. Mercator je skup i slovenski i iz prve ruke znam da im promet brutalno pada u RH i da razmišljaju o povlačenju. A vi kak hoćete. G. Todorić je kralj retaila i vi tu ništa ne možete. Možete se samo pjeniti. Toda je zakon [thumbsup]

Ulazi u znanje da ne valjas gluposti http://www.supermarketi.info


Slažem se sa Febom,treba gledati etikete i porijeklo proizvoda.Kako sam dugogodišnji potrošač podravkinog zamrznutog povrča tek sam neki dan malo bolje zavirila u etiketu i gle čuda: proizvodi Apatin,zemlja porijekla Srbija. Toliko o domačim proizvodima.
Da se razumijemo ne kažem da je proizvod loš,ali taj isti proizvod je u Lidl (nimalo lošije kvalitete) 40% jeftiniji,zemlja porijekla Njemačka. Nemam novca na bacanje,tako da kupujem kvalitetu ali koristim povoljnije cijene,ne gledajuči na proizvođača jer vrlo često naše domače firme samo pakuju proizvod iz uvoza.

Slazem se. Primjerice zrnati sir (svejedno jel Dukatov ili Vindijin) iako je fin oba su strana: jedan se radi u Austriji, drugi u Njemackoj. Podravkin ajvar – Madjarski, Ledo lignje – Patagonija itd itd. Kaj je onda tu hrvatsko? Vjerojatno ni ambalaza.



Ne znam ekipa di vi to živite i kupujete. Znam samo da su Konzumovi dućani krcati, Super i Maxi Konzumi imaju najbolju ponudu, a Lidlovi dućani prazni ko kuće duhova. Barem u ZG. Mercator je skup i slovenski i iz prve ruke znam da im promet brutalno pada u RH i da razmišljaju o povlačenju. A vi kak hoćete. G. Todorić je kralj retaila i vi tu ništa ne možete. Možete se samo pjeniti. Toda je zakon [thumbsup]

sramotno je da se tvrtke poput leda trže na burzi ispod 3 -4 booka
[thumbsup]
[/quote]

A koja je tek sramota da se JNAF trzi ispod 2,2-2,4 booka koliko se takve firme trenutno trze vani




Ne znam ekipa di vi to živite i kupujete. Znam samo da su Konzumovi dućani krcati, Super i Maxi Konzumi imaju najbolju ponudu, a Lidlovi dućani prazni ko kuće duhova. Barem u ZG. Mercator je skup i slovenski i iz prve ruke znam da im promet brutalno pada u RH i da razmišljaju o povlačenju. A vi kak hoćete. G. Todorić je kralj retaila i vi tu ništa ne možete. Možete se samo pjeniti. Toda je zakon [thumbsup]

sramotno je da se tvrtke poput leda trže na burzi ispod 3 -4 booka
[thumbsup]
[/quote]

A koja je tek sramota da se JNAF trzi ispod 2,2-2,4 booka koliko se takve firme trenutno trze vani
[/quote]

E nemože prijatelju, pogledaj ROE leda, Pogledaj ROE jnafa..

U tome je razlika, jnaf ima dobru neto profitnu maržu, ali povrat na kapital mu je loš..
Ali slažem se svakako da sve ispod 1,2 booka je podcijenjeno..

book mu je cca 3100, sve ispod toga za ovakvu firmu je debelo podcijenjeno
Trebpogledat svjetske naftovode kakvi su njima roe i roa

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

no da nebi bilo zabune, Jnaf je jedan od top 3-4 picka za temelj portfelja koji gradim, jedina tvrtka uz ledo i atgr, koju u slucaju nekih kataklizma necu prodati

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

no da nebi bilo zabune, Jnaf je jedan od top 3-4 picka za temelj portfelja koji gradim, jedina tvrtka uz ledo i atgr, koju u slucaju nekih kataklizma necu prodati

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Nedjelja je, odmorite malo…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



Slažem se sa Febom,treba gledati etikete i porijeklo proizvoda.Kako sam dugogodišnji potrošač podravkinog zamrznutog povrča tek sam neki dan malo bolje zavirila u etiketu i gle čuda: proizvodi Apatin,zemlja porijekla Srbija. Toliko o domačim proizvodima.
Da se razumijemo ne kažem da je proizvod loš,ali taj isti proizvod je u Lidl (nimalo lošije kvalitete) 40% jeftiniji,zemlja porijekla Njemačka. Nemam novca na bacanje,tako da kupujem kvalitetu ali koristim povoljnije cijene,ne gledajuči na proizvođača jer vrlo često naše domače firme samo pakuju proizvod iz uvoza.

Slazem se. Primjerice zrnati sir (svejedno jel Dukatov ili Vindijin) iako je fin oba su strana: jedan se radi u Austriji, drugi u Njemackoj. Podravkin ajvar – Madjarski, Ledo lignje – Patagonija itd itd. Kaj je onda tu hrvatsko? Vjerojatno ni ambalaza.
[/quote]

A nemres bas tak gledat, ciji je mercedes auto?
Njemački, al puno djelova i materijala takodjer uvoze.

Ak vec nikaj nije hrvatsko, onda je bitno da to kaj prodaju ide pod bilancu hrvatskih tvrtki,nemre ic ak kupujem u stranim tvrtkama

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Todorić sve uvozi. Nabijem ga

sve su to "zlatni dečki" iscenirali

O fala dragom Bogu da je bar forumaška gerila shvatila poantu kupujmo Hrvatsko u hrvatskim dućanima ,ako nije hrvatski proizvod onda je butiga domaća [thumbsup]


O fala dragom Bogu da je bar forumaška gerila shvatila poantu kupujmo Hrvatsko u hrvatskim dućanima ,ako nije hrvatski proizvod onda je butiga domaća [thumbsup]

A što znaći domaća butiga? U svim trgovačkim lancima rade naši radnici,vlasnik tog lanca plača PDV ovdje,plača i porez na dobit u našoj zemlji….jedino je razlika dali ogromnu dobit ostvaruje netko izvana ili Todorić i ostala "bratija"..a to mene kao potrošača ne interesira.
Voljela bih ,ali i očekujem ako se kaže "domaći proizvod" da je to onda proizvedeno od domačih sirovina a ne da se uvozi pa samo ovdje prepakira i prodaje pod domaći…ta etketa "domaći" podiže cijenu za najmanje 20%..ja se tu kao potrošač osjećam prevareno.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Dajte ljudi,s Iphionea vam pisem post(u redu sam u konzumu na blagajni)nemojte me s konzumom zafrkavat ovaj red je užas već cekam tu 30 minuta,a doma me čeka rostilj,zbilja katastrofalno

sve su to "zlatni dečki" iscenirali

New Report

Close