BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A nemres bas tak gledat, ciji je mercedes auto?
Njemački, al puno djelova i materijala takodjer uvoze.

Ak vec nikaj nije hrvatsko, onda je bitno da to kaj prodaju ide pod bilancu hrvatskih tvrtki,nemre ic ak kupujem u stranim tvrtkama

Nisi skuzil na kaj sam ciljal. Nemres mi nesto prodavati kao hrvatski proizvod a zapravo je Patagonsk, Grcki ili ciji vec. Forsira se "kupujmo hrvatsko" pici se marketinska kampanja pod tim sloganom a na kraju ako citas odakle je porijeklo proizvoda shvatis da si prevaren. Meni nije bed ni strano kupiti ako je kvalitetno ali nemoj me farbat da kupnjom toga kupujem domace i poticem domacu proizvodnju. To kao prvo. Kao drugo, trgovacko-uvoznicki lobby nas je doveo tu gdje jesmo i bez VLASTITIH proizvoda i usluga mogu nasi ekonomisti preslagivati s jedne hrpe lovu na drugu put u propast nam je osiguran. Bez daljnjeg da Mercedes i slicne proizvode moramo uvoziti jer ih doma ne radimo, ali pored Slavonije i ostalih regija da mi preko 90% voca uvozimo je SRAMOTA!!!!!

p.s. usporedba s Mercedesom i Zvijezda maslinama – kaj mislis jel ambalaza domaca i etikete? NISU NI ONE. E jebo ti ja takav hrvatski proizvod u kojem nema nis naseg

Nek neko objasni kako npr. njemački putar može bit jeftiniji od domaćeg maslaca?
Isto vrijedi i za bosansko ili njemačko mlijeko koje prodaju njemačke tvrtke kao svoju robnu marku u hrvatskim trgovinama?
Mora li kila domaćih čvaraka koji su ustvari otpad prilikom prizvodnje svinjske masti koštati kao kila kulena dakle oko 120 kn za 1 kg.
Kad mi se to kvalitetno objasni vjerujem da ću razumjet i sve ostalo vezano uz hrvatsku privredu i logiku poslovanja.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Na taj dan u 10/2007. godine promet je bio iznimno velik, duplo veći nego na 23.09.2009. godine. Ne vidim nijednu sličnost, osim forumskog zašprehavanja. To je vrlo loše: lagati, grijeh svakako nepotreban. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Valentine, ja ne lažem. Neznam Valentine o kojim insajderima ti govoriš, objasni podrobnije malo.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Valentine sličnost immeđu dana obrata trenda u 2007 i 2009 je što se on dogodio u oba slučaja samo šta je kod 2007 godine on pouzdaniji jer je volumen veći u odnosu na ostale dane.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ne kužim, što ne lažeš: Volumen na 11/10/07 i na 23/09/09 ne samo da nije sličan, nego je toliko malen, čak ispod prosjeka na 23/09.

U čemu ti vidiš sličnost tih dva dana? Ja po ničemu. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Što se prodaje insidera tiče, slušam to još od 4. mjeseca, pa tržište i dalje raste. Zapamti, sve što je javno dostupno, sve je već u cijenu, bilo dobro ili loše, a padu ispod low march, slušam isto od 4. mjeseca. Da li će korekcija ili neće, nemam pojma, ali za ponavljanje 11/10/2007 treba puno više od običnih želja i pozdrava. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Valentine sličnost immeđu dana obrata trenda u 2007 i 2009 je što se on dogodio u oba slučaja samo šta je kod 2007 godine on pouzdaniji jer je volumen veći u odnosu na ostale dane.

Upravo si demantirao sve što si prethodno napisao, ne znam čemu toliki post, a sada spominješ da postoji razlika u volumenu. Ako postoji ta razlika, postoje i mnoge druge razlike kao što su:

– psiha ulagača
– 2007 i 2009 nipošto nisu slične nipočemu, niti će ikada biti
– u RH je preko 100.000 ljudi napustilo tržište kapitala
– u Njemačkoj veliki broj
– slom burze se ne dešava svake godine niti prema željama i pozdravima
– usporedba velike depresije iz ’29 i ’09 koja se proturila kroz medije da izgleda zastrašujuće više je bilo zašprehavanje masa, pogotovo onih neupučenih
– netko je lijepo uzeo novce u USA gdje su dionice otišle i do 1000% u par mjeseci, ali na ogromnih količinima [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Nek neko objasni kako npr. njemački putar može bit jeftiniji od domaćeg maslaca?
Isto vrijedi i za bosansko ili njemačko mlijeko koje prodaju njemačke tvrtke kao svoju robnu marku u hrvatskim trgovinama?
Mora li kila domaćih čvaraka koji su ustvari otpad prilikom prizvodnje svinjske masti koštati kao kila kulena dakle oko 120 kn za 1 kg.
Kad mi se to kvalitetno objasni vjerujem da ću razumjet i sve ostalo vezano uz hrvatsku privredu i logiku poslovanja.

I kaj je najbolje, odes u Konzum, kupis cvarke a ono zemlja porijekla: Austrija!

Mora li kila domaćih čvaraka koji su ustvari otpad prilikom prizvodnje svinjske masti koštati kao kila kulena dakle oko 120 kn za 1 kg.
Kad mi se to kvalitetno objasni vjerujem da ću razumjet i sve ostalo vezano uz hrvatsku privredu i logiku poslovanja.

Gospon ludjak, vidim da niste upućeni u tehnologiju dobivanja čvaraka od svinjske masti jer ne bi onda ovak insinuirali.
Čujte, to vam nije samo tak napraviti, morate naći pajceka koji ima dost špeka,ulovit ga,….. ga, onda taj špek cvrljiti na vatri, pa prešati,pa treba to začiniti, pa se to treba ohladiti i kaj da vam još velim.
A morate imati i dost veliku rajnglu, šparet i kvalitetnu prešu za čvarke.
To je ipak jedan Haj Tek proizvod i kao što vidite sam proces je vrlo složen i zahtijeva određen tehnološki nivo.
Pa ko bi normalan u Hrvatskoj to radili za manje od 100 kuna po kili kad se to jednostavno može hitit pesima ili napravit samo mast i prodat ju za 15 kuna po kili?
Nadam se da sam vam malo približila logiku poslovanja,gospon ludjak.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Nisam dobre volje…………….. presporo mi je sve to s portfeljem………presporo… !….
Mi mali otvoreno otkrivamo svoje probleme….a veliki šute ko…. e, sad bi rekla…kak…

Evo, zanimljivosti ….KAPITALNI FOND… kaj su radili…. USORAC afera…. jadan čovjek
samo je pomocnik ravnatelja …a ima probleme sa hotelčinom i najmom….
To su ZATVORENI INVESTICIJSKI FONDOVI…… ko neka mafija… možeš misliti šta je sve kroz
takve fondove prošlo…….

Ovako kako su razotkriveni detalji oko reketa sa Hotelom I- nek se javnosti predstave činjenice oko kriminala…u vezi BURZE naravno……. i dalje….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Nek neko objasni kako npr. njemački putar može bit jeftiniji od domaćeg maslaca?
Isto vrijedi i za bosansko ili njemačko mlijeko koje prodaju njemačke tvrtke kao svoju robnu marku u hrvatskim trgovinama?
Mora li kila domaćih čvaraka koji su ustvari otpad prilikom prizvodnje svinjske masti koštati kao kila kulena dakle oko 120 kn za 1 kg.
Kad mi se to kvalitetno objasni vjerujem da ću razumjet i sve ostalo vezano uz hrvatsku privredu i logiku poslovanja.

I kaj je najbolje, odes u Konzum, kupis cvarke a ono zemlja porijekla: Austrija!
[/quote]
Ti idi i dalje u Konzum,nek te peljesi Toda,nikad ne idem tamo ,jedino ako nema sta za ukrast.

MRAVAK JE MOJ IDOL..LAZE, VARA ,KRADE I STAN MI DADE.

Kolega Dizel, vidi se da jedini znate znanje. Stotke za vas. Iako znam da, kao i ja, želite postati crveni kolega. Da ne kvotam sada sve što ste napisali… I kod mene slijedi svađa ukoliko se ne kupuje u Konzumu i to obavezno sljedeće proizvode:

Pik dimljena šunka,
Vino iz vinskih podruma Belje,
Zvijezda majoneza,
Zvijezda suncokretovo ulje,
Belje brašno da se mogu zamijesiti vrhunski kolači,
Ledo obiteljski sladoled svih vrsta i oblika,
Jamnica mineralna voda,
Juicy juice od naranče sugar free
Pik jetrena pašteta
Belje slanina
Ledo smrznuto povrće i pomfrit (nikako onu drugu ligu iz Podravke)
Rajčica i naranče iz doline Neretve

I na izlazu, pored Konzuma, u Tiskovom kiosku jedan King za usput [thumbsup]

Kupujmo hrvatske proizvode u Konzumu! Kupujmo vrhunsku kvalitetu! Živio g. Todorić što nam je sve to omogućio! Živio! Živio! Živio! [thumbsup]

I da… velika je sramota da se Ledo trži ispod 3 konsolidirana booka. Jedna takva firma.. sramota. I JNAF… jedan takav dragulj sa jadrana. Sramota da ide ispod dva booka. Bit će to kolega, bit će… i to puno prije nego i najveći optimisti očekuju. [thumbsup]

Bravo kolega Dizel, vidi se da ulažete u znanje [thumbsup] dok ostali kolege zabušavaju i čitaju krivu literaturu. Sve će to doći na naplatu, bit će ljubomore i vrištanja. već vidim.. "pa kako pa kako pa kako". [thumbsup]

I'LL BE BACK




Nek neko objasni kako npr. njemački putar može bit jeftiniji od domaćeg maslaca?
Isto vrijedi i za bosansko ili njemačko mlijeko koje prodaju njemačke tvrtke kao svoju robnu marku u hrvatskim trgovinama?
Mora li kila domaćih čvaraka koji su ustvari otpad prilikom prizvodnje svinjske masti koštati kao kila kulena dakle oko 120 kn za 1 kg.
Kad mi se to kvalitetno objasni vjerujem da ću razumjet i sve ostalo vezano uz hrvatsku privredu i logiku poslovanja.

I kaj je najbolje, odes u Konzum, kupis cvarke a ono zemlja porijekla: Austrija!
[/quote]
Ti idi i dalje u Konzum,nek te peljesi Toda,nikad ne idem tamo ,jedino ako nema sta za ukrast.
[/quote]

Da, a koliko je ono dužan dobavljačima, motalo se po novinama nedavno, koliko milijardi kn, uz to što je agrokor najveći uvoznik prehrane, uz to je i najveći ratailer i najveći dužnik, dobavljač dobije svoje pare nakon 200 dana i to ako ima sreće, a ako ne uvijek postoji opcija da ti uvali ono smeće od zvijezda ulja za kompenzaciju.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"


Kolega Dizel, vidi se da jedini znate znanje. Stotke za vas. Iako znam da, kao i ja, želite postati crveni kolega. Da ne kvotam sada sve što ste napisali… I kod mene slijedi svađa ukoliko se ne kupuje u Konzumu i to obavezno sljedeće proizvode:

Pik dimljena šunka,
Vino iz vinskih podruma Belje,
Zvijezda majoneza,
Zvijezda suncokretovo ulje,
Belje brašno da se mogu zamijesiti vrhunski kolači,
Ledo obiteljski sladoled svih vrsta i oblika,
Jamnica mineralna voda,
Juicy juice od naranče sugar free
Pik jetrena pašteta
Belje slanina
Ledo smrznuto povrće i pomfrit (nikako onu drugu ligu iz Podravke)
Rajčica i naranče iz doline Neretve

I na izlazu, pored Konzuma, u Tiskovom kiosku jedan King za usput [thumbsup]

Kupujmo hrvatske proizvode u Konzumu! Kupujmo vrhunsku kvalitetu! Živio g. Todorić što nam je sve to omogućio! Živio! Živio! Živio! [thumbsup]

I da… velika je sramota da se Ledo trži ispod 3 konsolidirana booka. Jedna takva firma.. sramota. I JNAF… jedan takav dragulj sa jadrana. Sramota da ide ispod dva booka. Bit će to kolega, bit će… i to puno prije nego i najveći optimisti očekuju. [thumbsup]

Bravo kolega Dizel, vidi se da ulažete u znanje [thumbsup] dok ostali kolege zabušavaju i čitaju krivu literaturu. Sve će to doći na naplatu, bit će ljubomore i vrištanja. već vidim.. "pa kako pa kako pa kako". [thumbsup]

jadno, jadno i opet jadno…

TODORIĆ JE NAJVEĆI UVOZNIK PREHRAMBENIH PROIZVODA U HRVATSKU!

po čemu to onda naše ovce smatraju da kupuju hrvatsko?
a usput ubijaju našu poljoprivredu

New Report

Close