BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


malo o optimi .
500 M KN ,godisnji prihod
-694,73 M zadrzana dobit i rezerve .
ljudi moji optima je tehnicki u bankrotu i jos se cijena iznad 1 kn dobro drzi unatoc tome.
zaba ovo drzi na zivotu da si izvuce barem dio ulozenog kapitala .a vidimo da se dug pretvara u dionice koje se prosipaju dok ima nadobudnih kupaca kojih je sve manje.
Broj dionica OPTE-R-A:
(nominala=10,00 Kn) 69.443.264
P/B ,to je omiljeno ovdje na forumu
omjer cijene dionice i knjigovodstvene vrijednosti po dionici
383,26 ovo je cisti bankrot ..samo ga treba objaviti.

može li jedan osvrt na IGH? jer tamo je kapital po dionici također negativan, a cijena dionice je na enormnih 140 kn!?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)[/color]

Obogatit se necete sigurno na zse. Mozete spekulirati sa manjim iznosima, kako je rekao kolega da je ulozio 35 000kn i na krilima pozitivnih vijesti nesto zaradio. Moj investicijski ciklus na zse zavrsava. Zaradio sam 10x od 2009, a imao sam 20 dionica od kojih 1/3 vise ni ne postoji. Sve jako dobre price. No ulozio sam u nekretnine i napravio jos x2. Nekretnine su veca obveza i sve. Brdo racuma stize, treba to popratit, no barem se necu sutra probudit i shvatit da mi je nekakav todoric pod sumnjivim okolnostima uzeo sve. Kapitalizirajte dobit, isplatite si ulog i sa ostalim kockajte.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)[/color]

Pa zato si ti u LRH već godinama. Radi spekulacije… zar ne?

U Hrvatskoj većina ulagaca misli da su popili svu pamet svijeta, a ne znaju pobrojati vrste rizika, a kamoli ih procijeniti, nisu čak ni u stanju napravitijednostavnu peer usporedbu i vlastitu suvislu subjektivnu procjenu. O čemu mi onda tu pricamo… kockanje. Samo je izbor, jel burza ili kladionica.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)[/color]


Obogatit se necete sigurno na zse. Mozete spekulirati sa manjim iznosima, kako je rekao kolega da je ulozio 35 000kn i na krilima pozitivnih vijesti nesto zaradio. Moj investicijski ciklus na zse zavrsava. Zaradio sam 10x od 2009, a imao sam 20 dionica od kojih 1/3 vise ni ne postoji. Sve jako dobre price. No ulozio sam u nekretnine i napravio jos x2. Nekretnine su veca obveza i sve. Brdo racuma stize, treba to popratit, no barem se necu sutra probudit i shvatit da mi je nekakav todoric pod sumnjivim okolnostima uzeo sve. Kapitalizirajte dobit, isplatite si ulog i sa ostalim kockajte.

da si ti zaradio 10X onda bi znao šta je multipliciranje i nikad burzu ne bi napustio. što ne odeš malo na neki nekretninski forum pa tamo prosipaš pamet?

who dares, wins

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)[/color]


Obogatit se necete sigurno na zse.

A gle, sve ovisi što za nekog znači bogatstvo.
Da je netko kupio dionice po prosječnoj od 1,65 kn za 1.650,000 kn, danas bi na kraju trgovinskog dana imao vrijednost 2.490.000 kn, dakle 840.000 kn više.
Za 840.000 kn si možeš svašta nešto priuštiti, s tim da prethodno moraš platiti porez na kapitalnu dobit.
Što je najbolje, danas ih se moglo i prodati, jer je bilo likvidnosti.

A obzirom da (većinom) vlada konsenzus da dionica vrijedi i više, pa ako se OPTIMA proda kupcu koji bude imao obvezu dati obvezujuću ponudu za kupnju, nisam siguran da si netko, tko doduše već ima nešto kapitala, ne može dobro unaprijediti, da ne kažem poduplati financijsku poziciju.

Meni je mojih trenutnih +48% na uloženo jako puno. Ja to uz sve obveze i rashode koje imam ne bih mogao uštedjeti da izdvajam od primanja najmanje dvije godine, ako ne i tri.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)[/color]

Da je netko kupio dionice po prosječnoj od 1,65 kn za 1.650,000 kn, danas bi na kraju trgovinskog dana imao vrijednost 2.490.000 kn, dakle 840.000 kn više.
Za 840.000 kn si možeš svašta nešto priuštiti, s tim da prethodno moraš platiti porez na kapitalnu dobit.
Što je najbolje, danas ih se moglo i prodati, jer je bilo likvidnosti.

Zgodna računica, ali bas i ne drzi vodu.

Mislim da je nesumnjivo da nitko ovdje nije kupio 1 mil. dionica OPTE za cca 1,65 mil kuna, niti zadnjih dana, a pitanje je da li netko uopce skupio takvu količinu na toj cjenovoj razini.

A to da bi se takva količina danas mogla prodati su lovačke priče…….
Jedino kad bi taj (navodni) kupac, kao što vi kazete, te dionice prodao sam sebi, jer nitko drugi takvu količinu OPTE odjednom ne moze apsorbirati na ovakvom trzistu….

99% ulagača na ovom tipu dionice trguje sa 50-100x manjim količinama od ove navedene.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)[/color]

Verdi uopce ne govorim da nije moguce multiplicirati zaradu. Konstantnim pracenjem, preispitivanjem i skormnoscu se svakako moze zaraditi. Moj portfelj je konkretno postao pretezak za zse. I mislim da je tu 100 do 150 000kn dovoljno za igranje. Pogledajte gubitke naseg gurua na ddjh, ptkm i vart. Cemu toliko riskiranje nakon jedne lijepe price tipa korf.
Recimo 212 % sam zaradio na hrdh, a na belju 40% i da sada ne nabrajam. Gdje su te dionice danas?
Vjerujem u biznis kakav vodi optima, to sigurno ima buducnost. Sto ce biti sa dionicom ne mogu predvidjeti. Ne mogu predvidjeti ni dali ce te dobiti javnu ponudu. Ja je na belju nakon odluke hanfe opet nisam dobio.
U lrh sam ulozio 100% portfelja, a u hrdh 5% portfelja. Koliko ste vi ulozili u opte?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)[/color]

kolega da vam odgovorim jednim pitanjem. kako je moguće da na respektabilnom svijetskom tržištu nafta (znači fundamentalna roba) po nekad skoči i preko 10% u jednom danu? o dionicama vam neću ni pričati.

who dares, wins

CROBEX 1.800,18 0,92%

LIJEPO VIDJETI KONAČNO

dan je pametniji od noći!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]





U kojem omjeru bi mogla ici zamjena?
Da li se u obzir uzima knjigovodstvena vrijednost?

Uzima se sve u obzir. Deloite će napraviti procjenu pa ćemo vidit u kojem omjeru će ići. Kao primjer može poslužiti pripajanje KORF i VLHO u RIVP?
[/quote]
Deloite, kao i drugi visoko cijenjeni revizori u HR, imaju drugačije kriterije tu kod nas u HR nego tamo od kuda dolaze.
A i tamo su znali "malo promašiti".
Da ne nabrajam, odavno su poneke jako poznate svjetske revizorske kuće tu kod nas u HR
pa šta ?????
[/quote]

Do sada su frime u vlasništvu Jake Andabaka napravile sve na najpošteniji mogući način i vjerujem da će i ovo biti isto tako . Uz to, dobit ćemo novu, objedinjenu dionicu koja će biti jedna od bluechip dionica na zagrebačkoj burzi u zamjenu za ove nelikvidne (ali vrijedne) dionice pojedinih kompanija. Uz strukturu vlasništva kakvu možemo vidit sada, to će bit prva liga. Ja jedva čekam da se ovo provede i baš mi je gušt bit suvlasnik g. Andabaku jer je svijetli primjer dioničarstva i poslovanja u Hrvatskoj.
[/quote]

Jako napravio sve na najpošteniji mogući način?

A sto je bilo sa Lucidusom i njegovim turističkim portfeljem odnosno manjinskim dioničarima?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]






U kojem omjeru bi mogla ici zamjena?
Da li se u obzir uzima knjigovodstvena vrijednost?

Uzima se sve u obzir. Deloite će napraviti procjenu pa ćemo vidit u kojem omjeru će ići. Kao primjer može poslužiti pripajanje KORF i VLHO u RIVP?
[/quote]
Deloite, kao i drugi visoko cijenjeni revizori u HR, imaju drugačije kriterije tu kod nas u HR nego tamo od kuda dolaze.
A i tamo su znali "malo promašiti".
Da ne nabrajam, odavno su poneke jako poznate svjetske revizorske kuće tu kod nas u HR
pa šta ?????
[/quote]

Do sada su frime u vlasništvu Jake Andabaka napravile sve na najpošteniji mogući način i vjerujem da će i ovo biti isto tako . Uz to, dobit ćemo novu, objedinjenu dionicu koja će biti jedna od bluechip dionica na zagrebačkoj burzi u zamjenu za ove nelikvidne (ali vrijedne) dionice pojedinih kompanija. Uz strukturu vlasništva kakvu možemo vidit sada, to će bit prva liga. Ja jedva čekam da se ovo provede i baš mi je gušt bit suvlasnik g. Andabaku jer je svijetli primjer dioničarstva i poslovanja u Hrvatskoj.
[/quote]

Jako napravio sve na najpošteniji mogući način?

A sto je bilo sa Lucidusom i njegovim turističkim portfeljem odnosno manjinskim dioničarima?
[/quote]

Što s tim?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]

A reci ti meni još nešto, koliki će biti freefloat na SUKC kad se sve to završi i hoće li se time uopće trgovati, to zanima mene, a mislim i tržište. Ponajviše.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]

Pa spominješ nešto, pitam te da navedeš konkretno, a ti tako odgovaraš???

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]

Pa zajebo je dioničare, stradalnike domovinskog rata na najperfidniji mogući način. Gdje god ugleda priliku smulja nešto, ne znam odakle tebi fascinacija njime? Ja s njime ne bi ni u isti autobus.

Čak je i neke gradjevine na Salati koje je gradio išao muljati i graditi van gabarita pa dan danas ne može dobiti uporabnu dozvolu.

Konvertit. Koji kad treba novce obeća brda i doline, a kad ih dobije i obavi posao… cao đaci. Ja ne bih, a kome se svidja, samo naprijed.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SUKC (SUNCE KONCERN d.d.)[/color]

Možeš li navesti kako ih je zajebo? I što je konkretno smuljao kad kažeš da smulja “gdje god ugleda priliku”.

Pričaj konkretno. Kako je zeznuo dioničare, stradalnike Domovinskog rata?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close