BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ULPL je jedna od rijetkih dionica gdje fizičke osobe čine Top10. Nema fondova, banaka, dd-a, doo-va i sličnih. Tih deset dioničara ima u ULPL svaki pojedinačno od 20-50 milijuna kuna, što je poprilično impresivna brojka.
Prva dva dioničara su predsjednik uprave i predsjednik NO. Imaju vrhunske fundamente i po meni je jedna od najidealnijih dionica za držanje na duži rok, dok je stanje kakvo jest (vl. struktura, fundamenti itd.).
Ipak ona ide gore, u manje od dva mjeseca oko 15% (a bilo je i oko 25% prije korekcije). To je za mene itekako dobro.
Sva zbivanja oko ULPL u protekla tri mjeseca govore kako će i 2Q biti dobar, te očekujem daljnji rast.

No respect

Evo malo materijala za razmišljanje.

Dionice sa rastom većim od rasta Crobexa:
ATPL, ARNT, DDJH, HIMR, IMZV, INGR, INDG, THNK, VDKT
BD62, DLKV,HDEL, KNZM,MMTZ, PBZ, LVCV, IGH, VIRO
VART, ZTNJ, LRH, DIOK, SNHO, RIBA, KOEI, PZC, ZABA,itd

Dionice koje su ( za sada ) donijele svojim vlasnicima gubitak:
JLEN, HRBS, SLDM, SAPN, HOMS, SLMK, SUNH, PIVK, PKMI, KMSK, MAIS, MNDS itd

Dionice sa simboličnim rastom ( od 5-15% )
BLKL, BLJE, FNVC, AGMM, BCIN, TNSA, VIS, PRFC, LCDS, PDBA

Naravno ovo je samo dio ispisa, cijela lista je prevelika za postanje.

Sa štovanjem

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

LVCV zadnje vrijeme odlicno raste,BD62,mogo bi i bolje

Svi pričate kupiti, nadokupiti, sve sama bagatela, bojim
se da će biti još više raspašoja ne samo na KOEI, JDPL, LRH……, već
na mnogo njih.
Svi samo “kupuju” dok dionice padaju, a vrijede puno, puno, više,
a prometa nigdje, a ni tamo hehe….
Svašta, imatelj sam puno dionica (raznovrsnih) , pratim rasprave iz šupljeg u
prazno, tržište će biti u letargiji malo duže vremena, ( pod tim mislim par mj.)
, možda i duže, neke sa većeom tendencijom padanja, tzv. baloni, šta su napumpali
fondovi, već se znaju koji, jer su pod povećalom HANFE i ostalih mjerodavnih institucija.
Stoga BONACA, ništa ovog ljeta do jeseni, čak sam se i ugodno iznenadio što cijelo naše tržište nije
palo 20 i više % jer je za to imalo osnova i bili bi opravdano, znamo koliko je naraslo od početka
godine.
Nema više brze zarade, kako kaže, stara narodna, došla maca na vratanca….hehe..

Lijepi pozdrav i ugodno ljeto!

P.S. Bolje se se brčkati u moru ili doma u lavoru:))

And God says let there be light and be light, and it was good...

u pravu si spade. svi stalno kupuju i dokupljuju i ne shvaćaju da ponekad čovjek treba otići daleko od burze i pustiti sve nek ide svojim tokom. pa ne mora se stalno nešto kupiti ili prodati..


u pravu si spade. svi stalno kupuju i dokupljuju i ne shvaćaju da ponekad čovjek treba otići daleko od burze i pustiti sve nek ide svojim tokom. pa ne mora se stalno nešto kupiti ili prodati..

Za razmisliti:

http://www.investors.com/yahoofinance/2004w42/storya04.asp

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

cayman006:

u pravu si spade. svi stalno kupuju i dokupljuju i ne shvaćaju da ponekad čovjek treba otići daleko od burze i pustiti sve nek ide svojim tokom. pa ne mora se stalno nešto kupiti ili prodati..

Za razmisliti:

http://www.investors.com/yahoofinance/2004w42/storya04.asp

O tome ja uopće nisam pisao nego o tome da ne treba svaki dan trgovati. inače, zanimljiv tekst, već sam ga čitao i to što piše u 90% slučajeva ne vrijedi u našoj regiji. što to znači pad ili rast, bitan je trenutak kupnje. ako sam ja kupio dionicu po 500 kuna ona ode na 2000 kuna i onda pada konstantno do 1000 kuna svaki dan, ja ću ako prodam po 1000 biti u plusu 100%, dok druga raste s 500 na 501 i 502 i tako za 5 godina dosegne 1000, što je ova prva imala za par mjeseci.. što je bolje? Sve je pitanje trenutka i odluke a ja više u RH ništa ne kupujem – samo ću prodavati.

O tome ja uopće nisam pisao nego o tome da ne treba svaki dan trgovati. inače, zanimljiv tekst, već sam ga čitao i to što piše u 90% slučajeva ne vrijedi u našoj regiji. što to znači pad ili rast, bitan je trenutak kupnje. ako

Ma skuzio sam da nisam trebao napravi follow-up na vas post. Spemenuli ste dokupljivanje, doduse, sto je cesta taktika na ovim prostorima. Pa eto, ispricavam se.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Premješteno iz teme: [color=blue]LEDO (Ledo d.d.)[/color]

je..Tzar za svoju guzicu[smiley2]
pitao bih te ja da si kupio Belje umjesto Leda..bi li mu onda hvalospjeve skladao..
imam Ledo i Zvijezdu, i to masne pare za moje uvjete i nisam uopce sretan sto su tamo..ali sta cu,sad zasad je vise nego dobro..s todoricem nikad ne znas[smiley5]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

cayman006:

Sve je pitanje trenutka i odluke a ja više u RH ništa ne kupujem – samo ću prodavati.

Ili jeftino dokupljivati…
Koja si ti mustra, nadam se da su te svi prokužili.
[smiley2]

svega mi, ništa više ne kupujem, osim možda nekih novih izdanja ili ako nešto saznam. čekam targete i odlazim, a onda naravno i s foruma. no ima vremena do tad. još smo daleko od targeta. ništa novo ne kupujem ovdje, to sam htio reći.

Kolega cayman jeli se smanjio target za DIOKI?

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]

sad treba tužiti zse za duševnu bol….zamislite samo kako je poćelo jutro za tisuće malih dioničara đure…da smo u ameriki već bi se dva tri investitora bacila kroz prozor…
[smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]


sad treba tužiti zse za duševnu bol….zamislite samo kako je poćelo jutro za tisuće malih dioničara đure…da smo u ameriki već bi se dva tri investitora bacila kroz prozor…
[smiley2]

teško u Americi, ak se onaj naš nije bacio koji je potrajhal pol milijarde, pa kaj bi se ovi bacili za par miliona,

đuro neke baca u depresiju, treba kupovat neke dionice farmaeutskih poduzeća, glakso,


” teško u Americi, ak se onaj naš nije bacio koji je potrajhal pol milijarde, pa kaj bi se ovi bacili za par miliona, đuro neke baca u depresiju, treba kupovat neke dionice farmaeutskih poduzeća, glakso,

Pa zašto bi se on bacio kad nije zdrobil svoje pare……..[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ljudi može mala digresija?

Kako vam šljaka isplata na tekući? Trebao bi povući neku lovu idući tjedan pa me zanima jer to stvarno funkcionira T+3, tj. 3 dana od prodaje dionica je lova na mom računu ili se zna desiti nekakvo kašnjenje, pa kao nešto “nije do nas , do banke je” i slične sheme, kakva su vam iskustva??

New Report

Close