BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionica Berkshire Hathawaya – najskuplja na svijetu
Ne baš tako davno, dionica tvrtke Berkshire Hathaway mogla se povoljnije nabaviti – kao što se osvjedočio drugi najbogatiji čovjek na svijetu Warren Buffet. 1962. godine, kad je John Kennedy bio predsjednik SAD, Buffet je imao 32. godine i interes za dionice tada male tekstilne kompanije Berkshire. Cijena im je bila 7 dolara.
Nakon svega tri godine dionica Berkshire Hathawaya vrijedila je 18 dolara, a Warren Buffet ih je već imao toliko da je preuzeo kontrolu nad kompanijom. Tijekom sedamdesetih godina prošlog stoljeća, dionica ove firme vrijedila je 158 dolara.
Buffet je kupovao i dionice drugih tvrki iz raznih sektora, od osiguravateljskih kuća, proizvođača bezalkoholnih pića i slatkiša. Tijekom osamdesetih godina, jedna dionica Berkshirea vrijedila je 7.000 dolara.
Nedavno je dionica prešla vrijednost od 100.000 dolara, čime je postala najskuplja dionica na svijetu. Valja naglasiti da za razliku od drugih većinskih vlasnika Warren Buffet nije želio ‘razbiti’ dionice Berkshirea u manje dijelove kako bi im vrijednost bila niža, te bi se njima lakše trgovalo.

Nešto lijepo za ovaj ne tako lijepi dan.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

E pa to nije loša zarada,je na malo duži rok,ali ……

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ja svoje mislim drzati – FOREVER, pa da vidis zarade, hi,hi,hi[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

cartmann:

Stanje redovito, hakela urla zato sto je ulazio po 238, dječačić davorin zato sto ga mama ne pusta vani da se igra s psom. [smiley2] Naivci ko sto sam i ja nekad bio se prepiru s klincem i munj… A Petrokemija i dalje pada.

Daj mi reci koja je prosječna cijena danas bila na PTKM???
Ja baš i ne vidim da nešto pada!!!
Ali ja sam “munjara” ,kako gore navodiš,pa možda dobro to ne kužim!!!


Kolega hakela, samo polako, na pravom ste putu,…prosječna cijena danas je bila 230,4… moje videnje je, da će uz prilične oscilacije do kraja godine taknut 300. Neki će je sutra prodavat, neki dokupljivat, a ja ću samo sa zadovoljstvom pratiti lagani rast svaki tjedan.Previše je tu faktora, da cijena ne bi rasla,kamoli da bi se mogla značajno srušit, a pogotovo forumi nemaju baš nekog efekta na to, ja osobno sam sa pola svog portfelja u petrici, i bogami neću tako lako van.[smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Pozdravljam noćnu smjenu.
– pa Vi ste tu napisali cijelu knjigu, pohvalila bih moga cartmanića mislim da Vam je sve lijepo objasnio samo je još zaboravio nadodati.
– ako hep posluje negativno država će ga zatvoriti i Vi dragi Hrvati biti ćete bez struje i interneta i nećete se moći ovdje prepirati.
– kako su to lijepo napravili švabe s telefonom lijepo su Vam skoro neprimjetno digli cijenu telefona uduplo, pa plus internet pa mobiteli, koliko sada trošite na telefon.
– ovo sam sve napisala da vide i seljaci kako će i njima biti jebeno s novim vlasnikom PTKM, dobro će morati razmisliti, a ne kao sada kako se rasipaju s đubrivom

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Seljaci ce kupit đubrivo od našega Tode, a ptkm će kljuc u bravu tj. doc ce Toda i spasit je od zatvaranja po 1 kunu. [smiley2][smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Gospodine sartmanne.
– kad PTKM stavi ključ u bravu nama dioničarima tada ostaju vrijedne nekretnine, zar nisam u pravu ?

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


Gospodine sartmanne.
– kad PTKM stavi ključ u bravu nama dioničarima tada ostaju vrijedne nekretnine, zar nisam u pravu ?

Ne, nekretnine se prodaju kako bi se vratili dugovi, prvo platio porez i ostalo drzavi, zatim dugovi dobavljacima (INI) i mislim na kraju radnicima zaostale place, mirovisko itd…ono sto ostane dijele dionicari.

Btw., Petrokemija nije na Hvaru da ima vrijedne nekretnine, nema u Kutini turizma. [smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

svaki investitor kupuje i investira zbog budućnosti i u budućnost, prošlost u velik dijelu prognozira budućnost i to na temelju fundamentalnih pokazatelje iz prošlosti … no dobri fundamenti iz prošlosti sami za sebe ne znaće sve, svakako da ovisni o vrsti, starosti, djelatnosti i vlasništvu igraju važnu ulugu i politička, socijalna, gegrafska i ostala situacija … kod petrokemije je sve to vrlo složeno, evidentno loši fundamenti, ne moraju predviđati lošu budućnost, zbog ostali činjenica … ALI …. ?

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Čim se nakupi malo ispod 230 netko skine sa prodaje!![smiley2][smiley2]
Sigurno netko tko nema love i zna da ptkm ide nizbrdo!![smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

pa ne mogu vjerovati !!! jako je čudno da ovaj site kao glavnu vijest cijeli dan drži povećanje cijene plina petrokemiji, a vijest koju ulagači čekaju mjesecima jednostavno prešućuje….zgadio mi se poslovni.hr…[smiley5]
mislio sam da su hrvatski ulagači mudriji od ovog 🙂 ovako će lijepo fondovi prigrabit petrokemiju za bescijenje, a to im je bio i cilj ! Ljudi nedajte se :))) [smiley2]

sve je lako kad si mlad :)

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


pa ne mogu vjerovati !!! jako je čudno da ovaj site kao glavnu vijest cijeli dan drži povećanje cijene plina petrokemiji, a vijest koju ulagači čekaju mjesecima jednostavno prešućuje….zgadio mi se poslovni.hr…[smiley5] mislio sam da su hrvatski ulagači mudriji od ovog 🙂 ovako će lijepo fondovi prigrabit petrokemiju za bescijenje, a to im je bio i cilj ! Ljudi nedajte se :))) [smiley2]

Ima nešto u tome. Ovisi o interesima onih koji mogu to napraviti. Zato spusti cijenu, napravi paniku i evo ponovne kupnje pa opet prodaje.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Zato i je stalno takva oscilacija. Nije to neki značajan pad, mislim na količine.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]

Već danas bise mogla petrica vratit na 230, nema više darežljivaca.

Premješteno iz teme: [color=blue]PTKM (Petrokemija d.d.)[/color]


pa ne mogu vjerovati !!! jako je čudno da ovaj site kao glavnu vijest cijeli dan drži povećanje cijene plina petrokemiji, a vijest koju ulagači čekaju mjesecima jednostavno prešućuje….zgadio mi se poslovni.hr…[smiley5]
mislio sam da su hrvatski ulagači mudriji od ovog 🙂 ovako će lijepo fondovi prigrabit petrokemiju za bescijenje, a to im je bio i cilj ! Ljudi nedajte se :))) [smiley2]

zašto ti se poslovni zgadio?? pa čini ti uslugu…sad možeš jeftinije dokupljivati..ili je povjerenje poljuljano?

New Report

Close