Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad ARNT napokon skoči, onda će i poneki “istinoljubivi Hrvat” ponešto zaraditi. Do tada će cijelo vrijeme gubiti novac. U biti jednako kako i ARNT kako gubi novac već x godina. Ali ako i ne zaradi, prijavit će dvoznamenkasti prinos i za 2023. godinu, ne sumnjam. Tako ti je mala moja, kad laže Dalmatinac(skoro Talijan, da je bilo po onima koje simpatizira i s kojima se identificira), najveći mali ulagač u ARNT na ZSE.

Spomenuo sam Goodyear ima nekih mjesec i pol dana i dalje mi se čini iako najave za rezultate ovog kvartala nisu bajne, da je GT jedna od najpodcjenjenijih zvučnih dionica u mid cap kategoriji po više parametara, u svojoj branši definitivno, da li je sve uračunato od loših vijesti vidicemo nakon određenog vremena, trenutna kapitalizacija smiješna što ne znači da ne može biti i još smjesnija, cap nešto veći trenutno od ttm ebitda, p/e urnebesan

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Informanka.

 

– ovaj tjedan dosta sličan prošlom s dobiti +0.8%, a u ovoj godini +4.1% lijepi lagani rast, kad iziđu izvješća nadam se i većem rastu portfelja.

– ovaj tjedan sam puno trgovala, pa krenimo redom.

– JDOS, nije mi se svidio veliki pad dobiti, sve dionice koje sam kupila s cijenom višom od trenutne sam prodala mojem prijatelju “pituru” a neka se bogati kad obožava ovu dionicu, gledajući arhivu ove dionice najveći dio sam prodala na 5.500kn poslije sam ju na puno jeftinijim cijenama nadokupljivala.

– ATPL, prodala sam skoro 1/4 po dobroj cijeni, ovo je dobra dionica, ali koristim priliku doći do keša s prodajom u minusu, neka je toga minusa, zašto državi plaćati porez, mogu ja ponovno nadokupiti tu dionicu.

– SPAN, malo veći dokup, nisam dovoljno stručna za ovu dionicu.

– KODT, manji pad cijene dionice i odmah na nižim cijenama idu moja dva manja dokupa.

– ERNT, reklamira ga “grafolog” pa zašto ne imati ponovno malo te dionice u portfelju, bar je likvidna ali je trenutno i skupa.

– ZABA, prošli tjedan puno toga prodala a ovaj pola toga vratila, tko radi taj i griješi.

– HPB, zašto sam to kupila stvarno nemam pojma, možda što ju reklamira moj prijatelj Splićo koji se je nakon bankrota ponovno vratio na ZSE, pozdrav mom prijatelju Splići, evo ja sam ga podržala s jeftinom kupnjom na HPB.

– još mi je ostalo puno keša pa imam dosta kupovnih naloga ali nađe se i koji prodajni.

trial, 31.01.2023. u 11:25










Medika dobra, ali pitanje je koliko će se u dogledno vrijeme još pomaknuti sa tih 4.000 eura.

 

MDKA.

 

– evo miče se pomalo ta MDKA na 4.100 ali i na toj cijeni ju je teško pribaviti.

– možda je razlog zbog čega se ta cijena pomiče sa tih 4.000 eura p/e 7.62 a nije za baciti ni EPS  538.36 ili financijska imovina (keš) od cca 1.500 eura, izgleda ima tu i nekih dobrih razloga.

– ja sam tu na kupnji 4.000 prije toga na cca 3.900 ali prodavači mi ne žele prodati ni jednu jedinu dionicu kao da moji euri nisu pravi.

 

BudFox3, 16.01.2023. u 19:00

Joanna, zašto ne želite biti moj prijatelj? 🙂

Ništa ne tražim, samo da vidim što pišete

 

– što pišem vidi se za par dana.

– zašto je tome tako zbilja nemam pojma.

– niste ništa propustili ako moje postove pročitate i za tjedan dana, investiram dugoročno, a ako kod koje dionice dođe do nekih promjena gledam ih se riješiti, to nazivam najslabija karika.

– ako vas kod investiranja što zanima slobodno pitajte.

 

– i meni smeta kako pišu novine “Poslovni dnevnik”.

– često sam u knjižnici, puno čitam, besplatne su mi te novine “Poslovni dnevnik” ali ja ih ni ne pogledam.

– mislim da bi se urednik tih novina morao upitati zašto je to tako, a možda je to cilj i politike, imati što gluplji narod s kojim je lakše manipulirati.

– imam novaca, uvijek bih rado kupila novine ili tjednik kad bi u njemu pisalo nešto pametno kako se može zaraditi i na čemu.

– na forumu uvijek naiđem na neke pametne komentare, na one glupe zbilja mi se ne da osvrtati, komentirati ili se svađati.

– mislim da tim novinama nedostaje “Best buy” i komentari na tu temu.

– volim pročitati kako investirate ali kod investiranja sam razvila svoj stil, što bih rekla od nikoga ne prepisujem.

– već godinama taj moj stil investiranja mi donosi lijepe prinose.

– a ovo što pišem na ovoj temi stvarno ne drukam, nije mi potrebno, pišem da vidite kako se i na našem tržištu bez puno rizika mogu zaraditi lijepi novci.

 

Znači ATPL se prodaje u većim količinama nisko, a SPAN se kupovao visoko. Naravno, je li to nisko i visoko, to će tek vrijeme pokazati.

Što je trenutni Best Buy na ZSE. I dalje je 💶💶💶. Ne samo na ZSE, nego na svim burzama.

A na #2? Podcijenjene value dionice, naravno. Visoka dobit, visok ROCE, visok jak free cash flow, nizak do nikakav dug, puno gotovine na računu. Ako isplaćuju dividendu, još bolje – SPAN, HT, ERNT. Ako ne, ali su jače podcijenjeni – VLEN, također dobro.

yieldchaser, 05.02.2023. u 18:17

Znači ATPL se prodaje u većim količinama nisko, a SPAN se kupovao visoko. Naravno, je li to nisko i visoko, to će tek vrijeme pokazati.

Što je trenutni Best Buy na ZSE. I dalje je 💶💶💶. Ne samo na ZSE, nego na svim burzama.

A na #2? Podcijenjene value dionice, naravno. Visoka dobit, visok ROCE, visok jak free cash flow, nizak do nikakav dug, puno gotovine na računu. Ako isplaćuju dividendu, još bolje – SPAN, HT, ERNT. Ako ne, ali su jače podcijenjeni – VLEN, također dobro.

 

Lijepo, sada si nabrojao sve dionice na ZSE koje posjeduješ 🙂 🙂 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

@BudFox3

Barem su mi usta tamo gdje mi je novac.

Imam i manju količinu ATGRa i veliku količinu casha.

Vlen, prodaja na tone kupnja na grame. Ne kužim u čemu je kvaka.

Htio sam to kupiti još 202122 i stalno odustanem. Vrag mi neda mira. Svi se bojimo pada burze. Čak se to i priželjkuje pa da valjda završi prića i da se ima što niži ulaz za kupnju. Mega igrači funkcioniraju drukčije.

yieldchaser, 07.02.2023. u 11:16

@BudFox3

Barem su mi usta tamo gdje mi je novac.

Imam i manju količinu ATGRa i veliku količinu casha.

 

Na forumu se to ipak malo drukčije tumači, jer svatko svoga konja za utrku hvali 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Inače, @yieldchaser tvoji komentari su mi ok i na mjestu, ali kada bi se oslobodio materijalne stege i počeo se više duhovno uzdizati vjerojatno bi imao i više sljedbenika 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

@BudFox3

I ti si meni oke lik, iako mi nije cilj neka sljedba, nego reklamiram value investing, s naglaskom na total return.

Doduše, od kad je počela svjetska geopolitička kriza, u ovo vrijeme prošle godine, ponašam se više kao trader, a manje kao dugoročni ulagatelj i držim cash poziciju nikad manju od 40% portfelja.

Budi uvjeren da mi se ljudi itekako jave na PM. I kad kažem ljudi, mislim to u istinskome smislu te riječi. Na mnogim mjestima u cyberspaceu ima i neljudi. Ja imam petlju to im reći jer mi ne treba sljedba. Ako vidim da nešto izgleda kao patka, kvače kao patka, ima perje i noge i kljun baš kao patka, zaključit ću da je to – patka. Tako isto ako na nekom forumu sretnem šoviniste, koji u svojim mržnjom ispunjenim životima nisu nikad kupili dionicu, ja ću im to reći. Imam petlju to reći. A ti?

plavi01, 07.02.2023. u 11:35

Vlen, prodaja na tone kupnja na grame. Ne kužim u čemu je kvaka.

Htio sam to kupiti još 202122 i stalno odustanem. Vrag mi neda mira. Svi se bojimo pada burze. Čak se to i priželjkuje pa da valjda završi prića i da se ima što niži ulaz za kupnju. Mega igrači funkcioniraju drukčije.

Ja se ne bojim pada burze upravo zato jer sam pola u 💰💶.

Što se tiče ulaganja u VLEN, koncept je sljedeći – kupim dionicu sa iznimno snažnim fundamentalnim pokazateljima za dirt cheap cijenu i čekam da dođe na intrinzičnu vrijednost ili da joj se barem približi.

VLEN se trguje na niskome P/E iz istog razloga kao i recimo dionice duhanske industrije. Postoji određeni zazor od većinskog vlasnika VLEN kod većine ulagatelja, po meni pretjerano, kao i zazor od duhanske industrije i tzv. sedam patuljaka.

Uvijek je bolje kupiti jeftino, nego skupo.

Što bih trebao, ko Pavelić i njegov “ARNT” di kupuje dug i spaljivanje casha?

Pitanje je bilo za bidask

Nema kupnje a velika količina prodaje

 

plavi01, 07.02.2023. u 15:33

Pitanje je bilo za bidask

Nema kupnje a velika količina prodaje

 

Gle, to je povezano jedno s drugim. Dok nema navale na dionicu je cijena niska upravo zbog toga. Svi si postavljaju isto pitanje – kako to da je bid tako tanak? Gledaju bi, ne bi… Pa ju propuštaju na 12kn i na 14kn pa do ovih razina. Nekima će biti čudno i kad bid bude na 3,50€.

New Report

Close