Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivana7, 08.08.2021. u 13:01

 





BudFox3, 06.08.2021. u 15:29



 

Ne znam čemu euforija na product tankerima, ali sretan sam što sam uspio prodati dionice u ovom valu, pa hvala svim kupcima.

Inače vozarine za MR tankere su pale -9% na 6312$

 



 

 

– gospon BudFox3, nije lijepo a ni moralno pisati sve najgore o dionici kad ste izišli  iz investicije.

– najvjerojatnije se radi o nekoj sitnoj lovi.

– vi dosta pišete, ali imate i dosta krivih procjena.

– vašim stilom pisanja vi omalovažavate veliki trud i muku gospona Neajunior i njegovog brata od strica gospon Nea.

– je li možete pretpostaviti osim truda i muke koliko vam treba love za podići poneku dionicu.

– najjači su mi oni investitori koji u petak u 15:00 rasprodaju cijeli portfelj jer ide korekcija a i žele u miru spavati do ponedjeljka.

 

Recite, draga kolegice Ivana, koliko ste auta srednje klase zaradili ove godine, a pogotovo prošle godine i tek tada ću mirno spavati. Također, nadam se da se oporavio vaš turististički biznis, jer se u Viktoru Lencu baš niste proslavili.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

BudFox3, 09.08.2021. u 08:18

 





 jer se u Viktoru Lencu baš niste proslavili.





 

– evo ja se jutros digla malo ranije kako bi vam podigla taj VLEN za jednu kunu, što nije malo jer se radi o jeftinoj dionici.

– gospon BudFox3, vi i gospođa Marielena bi se morali malo bolje naučiti igrati igrice.

 

– prošle godine sam napravila zgubitak.

– a kad bi napisala koliko autića ove godine onda bi znali točno koliki mi je portfelj.

– to pitanje mi dosta sliči na ono od gospođe Marielene dokle ću rušiti VLEN.

– ja sam rušila VLEN ali pretežno s tuđim dionicama.

 

Nelikvidnost burze.

 

– dobra je ova burza za sitno trgovanje.

– trenutno sam na kupnji 12 dionica, ako ide, ide, ako ne ide prebacim se na one na kojima ide.

– tu je nezgodno jer ne mogu pisati gdje sam na kupnji, svaka reklama mi podiže kupovnu cijenu.

– najbolje je gosponu BudFoxu3 i gospođi Marieleni oni uđu u jednu dionicu tvz. vlakić pa sjajne bajne reklame.

– ja sam u cca 20 investicija pa mi stvarno nema smisla reklamirati (drukati).

– zbog toga vam i pišem na ovoj temi predložite vaš BB pa ćemo popričati je li to stvarno BB.

ivana7, 08.08.2021. u 13:01

 





BudFox3, 06.08.2021. u 15:29



 

Ne znam čemu euforija na product tankerima, ali sretan sam što sam uspio prodati dionice u ovom valu, pa hvala svim kupcima.

Inače vozarine za MR tankere su pale -9% na 6312$

 



 

 

– gospon BudFox3, nije lijepo a ni moralno pisati sve najgore o dionici kad ste izišli  iz investicije.

– najvjerojatnije se radi o nekoj sitnoj lovi.

– vi dosta pišete, ali imate i dosta krivih procjena.

– vašim stilom pisanja vi omalovažavate veliki trud i muku gospona Neajunior i njegovog brata od strica gospon Nea.

– je li možete pretpostaviti osim truda i muke koliko vam treba love za podići poneku dionicu.

– najjači su mi oni investitori koji u petak u 15:00 rasprodaju cijeli portfelj jer ide korekcija a i žele u miru spavati do ponedjeljka.

Ja ne znam sto je to mukotrpno i moralno u stavljanju na ask svojih dionica pa prodavanja istih samome sebi na nekoj nelikvidusi. Ja nisam nikada cula da je itko zaradio za auto prodajuci sam sebi.

Isto tako ne znam sto je moralno u pisanju netocnih informacija o dionicama koje imas tako da ih mozes uvaliti naivcima.

Isto tako ne znam cemu ruganje daily traderima jer mnogi zaradjuju u miru i tisini bez pisanja gluposti po forumu i ruganju drugima na forumu.

Koliko napisanog da objasnis da si u gubitku par auti😂

Da, bas rasprodaja tudjih dionica😂 netko drugi iz TOP10 se iskrcao pa i Vas uvalio u gubitke.

Ne znam sto bi vam pisala svoj bb i dijelila znanje. Samo se zabavljam trolanjem.

A sto se tice nelikvidnosti burze, lupajte po asku, prosipajte po bidu i nema nelikvidnosti.

1. Optima

Cca. 7-8% minimum za par mjeseci je veliki novac. Ako se i sumnjalo u  promjenu zakona u vezi vertikalne integracije to više nije slučaj objavom da je Vlada uputila taj prijedlog u Saborsku proceduru.G.o-i završavaju ubrzo.U Saboru je bitna većina a većinu ima Hdz .Dakle Hdz treba prihvatiti ono što je Hdz predložio.A i bez toga službenog priopćenja nije bilo upitno da će tako biti.To je sve već dogovoreno inače bi presmiješno zvučala obavijest o prodaji Optime. Kao ja kupujem nešto ali ako se ispune ti i ti uvjeti.I to su su prodavači prihvatili i isto tako javno objavili.Pa tko to još tako prodaje-kupuje?To je više Pro forma.U regulatorne agencije isto ne sumnjam.Svi nešto spominju do kraja godine a kraj godine je ubrzo.

2.Turisti ali malo dugoročnije..Slijedeća godina može biti jedino još bolja što se tiče i gostiju i virusa.Tu je problem nelikvidnost svih osim Valamara tako da to sporo ide ali sigurno. Dobro je zbog takvog načina trgovanja što ima vremena za ukrcaj.Valamar je atraktivan pa je kod njega mogući brži rast ali i eventualni pad.Imam neko svoje mišljenje o njemu ali nebi ga tu iznosio .

Kod ostalih turista i mali mogu utjecati na cijenu pa je privlačnije.

Dionice tipa Ht i slično i čekanje 4-5 % dividendnog prinosa mi nisu atraktivne te su dosadne.Tko voli to nek izvoli.Bar ne mora ništa misliti i stresirati se.

 

– danas sam kupila malo ERNT i JDGT.

– imala sam i malo veće transakcije na VLEN (i kupnja i prodaja).

VLEN.

 

– evo za sve one koji imaju VLEN a misle da ne vrijedi mogu bez problema izići iz dionice na cijeni 9.25 – 9.30 gdje imate na kupnji 17.450 dionica.

– sitni trejderi mogu izići i po većim cijenama.

ZABA.

 

– kupila sam i malo ZABE.

– dosta skupo, tu sam dosta toga akumulirala na jeftinijim cijenama.

– evo postavila sam i novi nalog,  kupnja.

– skinula sam nalog s IKBA, dosta toga imam  a dionica je previše odletjela gore, to mi je dobro za portfelj ali loše za daljnji dokup, srećom na vrijeme sam se nakrcala toga.

Crikva1, 09.08.2021. u 14:41

1. Optima

Cca. 7-8% minimum za par mjeseci je veliki novac.

 

– tu ste potpuno u pravu gospon Crikva.

– ja sam rasprodala cca 50% OPTE na malo boljim cijenama nego što su danas, tu sam kapitalizirala dobit preko 100%.

– imam dosta te OPTE pa sam ostavila cca 50% za uhvati tih 7-8%.

– kad bih danas mogla dobiti 5.10 vjerojatno bih prodala i ostatak.

– moje je mišljenje da 1/8 sigurno mogu povoljnije kupovati dionice nego 1/10 ili 1/12, ako ne bude neke svjetske krize.

 

ivana7, 09.08.2021. u 15:08

ZABA.

 

– kupila sam i malo ZABE.

– dosta skupo, tu sam dosta toga akumulirala na jeftinijim cijenama.

– evo postavila sam i novi nalog,  kupnja.

– skinula sam nalog s IKBA, dosta toga imam  a dionica je previše odletjela gore, to mi je dobro za portfelj ali loše za daljnji dokup, srećom na vrijeme sam se nakrcala toga.

 

E Ivana draga, a lijepo sam vam preporučio da kupujete Zabu, dok je cijena bila na 55 kn i jos sam dobio lajk od vas ( bio sam sretan kao malo dijete da Angelina Jolie lajka moj post 🙂 ), pa sada drvlje i kamenje po meni, kako sam ja davao lose procjene. Ima ona uzrečica koja kaže nekako ovako: “Najskuplji je besplatni savjet”,  a ja bih još dodao da te ljudi ne cijene nista vise ako prosipas svoje vrijeme i (ne)znanje po forumu, vec te, ako slucajno fulas, poslije samo jos provociraju.

 

Ono sto mi je drago za vidjeti je da je ovaj forum nedavno živnuo, pa se sve vise ljudi javlja po temama nakon skoro dvije godine zatišja.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Best buy trenutno nista. I dalje Crobex pod negativnim divergencijama. Ocekivati je 1 snazniji propad. Mozda ne ovaj mjesec, al do kraja rujna itekako.

Po meni vrijeme je za iskrcavanje.

Crikva1, 09.08.2021. u 14:41

1. Optima

nedavno si ovdje savjetovao kupnju optime jer da ide na 8-12 kn pa si korigirao da ide na 6,50 kn…a ona je potonula ispod 5 i ne ide niti preko 5 kn više

toliko o tvojim “mudrim” savjetima za ulaganje

budapest !

BudFox3, 09.08.2021. u 21:07

 





ivana7, 09.08.2021. u 15:08



 



 

pa sada drvlje i kamenje po meni, kako sam ja davao lose procjene.

Ono sto mi je drago za vidjeti je da je ovaj forum nedavno živnuo, pa se sve vise ljudi javlja po temama nakon skoro dvije godine zatišja.

 

– gospon BudFox3, previše emotivno doživljavate jednu kritiku, stvarno mi nije bila namjera nikakvo vrijeđanje ni omalovažavanje.

– slobodno kritizirajte moje investiranje i napišite što ne valja, svaka dobronamjerna kritika mi je dobrodošla.

– manje drukanja, više pisanja o stvarno dobrim BB investicijama, tema će živnuti i biti čitanija.

BudFox3, 09.08.2021. u 21:07

 










Ono sto mi je drago za vidjeti je da je ovaj forum nedavno živnuo, pa se sve vise ljudi javlja po temama nakon skoro dvije godine zatišja.

ma ludilo od živosti, na forumu 2 nova posta svakih par sati osim uvijek istih lupetanja na ovoj temi

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

New Report

Close