Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zvekir, 10.08.2021. u 07:41

 





Crikva1, 09.08.2021. u 14:41



 

1. Optima

 



 

nedavno si ovdje savjetovao kupnju optime jer da ide na 8-12 kn pa si korigirao da ide na 6,50 kn…a ona je potonula ispod 5 i ne ide niti preko 5 kn više

toliko o tvojim “mudrim” savjetima za ulaganje

 

Na temi Optime je utihnuo. Sad se ovdje prebacio.

zvekir, 10.08.2021. u 07:41

 





Crikva1, 09.08.2021. u 14:41



 

1. Optima

 



 

nedavno si ovdje savjetovao kupnju optime jer da ide na 8-12 kn pa si korigirao da ide na 6,50 kn…a ona je potonula ispod 5 i ne ide niti preko 5 kn više

toliko o tvojim “mudrim” savjetima za ulaganje

Svoje mišljenje i očekivanja kao i razlog zašto očekujem tako nešto napišem, pa to nekome možda nešto znači a možda uopće ne. Da li je mudro ili ne to se vidi na kraju. Nešto ispadne mudro a nešto i ne .Ja nisam vidovit na žalost.

Molim Vas da čujemo Vaše savjete i preporuke za best buy uz razloge naravno.Možda ste Vi mudriji i znate nešto više pa da naučimo od Vas.

Zahvaljujem unaprijed.

 

ATPL.

 

– danas sam kupila malo ATPL po 392kn, nemam pojma koliko je pametno kupovati padajuće noževe…..

neojunior, 09.08.2021. u 22:28

Best buy trenutno nista. I dalje Crobex pod negativnim divergencijama. Ocekivati je 1 snazniji propad. Mozda ne ovaj mjesec, al do kraja rujna itekako.

Po meni vrijeme je za iskrcavanje.

 

– sad kad ste prodali TPNG dolazi pad burze neviđenih razmjera, gospon Neojunior smanjite malo doživljaj.

– po mojem iskustvu sada u ovo doba godine su cijene negdje na dnu, kako se primiče jesen tako će rasti cijene dionica.

– ova prognoza ne važi za vlakiće, a za gospon Neajunior ako cijena TPNG još malo padne dolje tada je pametno to dokupljivati.

neojunior, 09.08.2021. u 22:28

Best buy trenutno nista. I dalje Crobex pod negativnim divergencijama. Ocekivati je 1 snazniji propad. Mozda ne ovaj mjesec, al do kraja rujna itekako.

Po meni vrijeme je za iskrcavanje.

burze su već duže vrijeme na vrhuncu i vidi se da malo tko ima hrabrosti ići dizati cijene na dionicama ili to potraje vrlo kratko pa se cijena opet vrati nazad…svi se sada boje naglog propada cijena jer dionice odavno više nisu jeftine i realno je očekivati pad jer bez toga će prometi na burzama biti sve manji i manji…zato je sada opasno biti u dionicama kad su burze na povijesnom vrhuncu je od tog vrhunca prema gore ne može još puno, ali zato prema dolje može i te kako, što smo vidjeli i lani, a tko se sjeća dugog pada koji je bio 2009.

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

TPNG.

 

– netko je tu krenuo u čišćenje i očiti rast cijene dionice.

– veliki su nalozi na kupnji……

MDKA.

 

– evo nakon dužeg vremena uletjela mi u kućicu još jedna dionica MDKA, nije jeftino, skupo sam ju platila po 22.600 kn.

– kad budem imala malo više slobodnog vremena napisati ću vam je zašto je dionica MDKA stvarno najbolji Best buy.

yieldchaser, 10.08.2021. u 11:54

 





zvekir, 10.08.2021. u 07:41



 

 





Crikva1, 09.08.2021. u 14:41



 

 

1. Optima

 

 



 

nedavno si ovdje savjetovao kupnju optime jer da ide na 8-12 kn pa si korigirao da ide na 6,50 kn…a ona je potonula ispod 5 i ne ide niti preko 5 kn više

toliko o tvojim “mudrim” savjetima za ulaganje

 



 

 

Na temi Optime je utihnuo. Sad se ovdje prebacio.

Ne doživljavam Vas više te Vam se zadnji put obraćam.

Ja se i inače distanciram od kvarnih ljudi,od nesvjesnih ljudi,od ljudi s velikim egom jer su oni najopasniji.  Što mislim sam i napisao tamo .To ste mogli i sami zaključiti. Molim Vas zbog drugih tu da ne zagađujete prostor i ne zamarate ostale na best buy temi sa pisanjem nevezano za tu temu.

zorangutan, 10.08.2021. u 12:17

 










 

 



 

burze su već duže vrijeme na vrhuncu i vidi se da malo tko ima hrabrosti ići dizati cijene na dionicama ili to potraje vrlo kratko pa se cijena opet vrati nazad…svi se sada boje naglog propada cijena jer dionice odavno više nisu jeftine i realno je očekivati pad jer bez toga će prometi na burzama biti sve manji i manji…zato je sada opasno biti u dionicama kad su burze na povijesnom vrhuncu je od tog vrhunca prema gore ne može još puno, ali zato prema dolje može i te kako, što smo vidjeli i lani, a tko se sjeća dugog pada koji je bio 2009.

baš zato iskusni ulagači u ovakvim situacijama drže najmanje 50-60% portfelja u kešu, a mnogi i 80% jer nije pitanje hoće li se dogoditi uskoro veliki pad, nego kada točno!

Ne znam da li je baš Best buy ali mislim da je lplh po trenutnim cijenama dobra kupnja. Očekujem da će sezona nekako izgurati do kraja a s obzirom na ulaganja to bi trebalo onda biti s najboljim rezultatom do sada po pitanju turizma. Brodogradilištre se stabiliziralo na nuli ili nekom manjem plusu. Keš na računu je skoro trećina TK, 500.000 m2 na Lošinju vode u bilanci po cca 8 eura m2, uprava koja teško da će ići protiv interesa malih dioničara…. Na susjednom forumu sam svašta popikao na tu temu  ali  tamo kao da aktivnost forumaša posustaje. Ako tko ima kakvo mišljenje pa i negativno bilo bi zanimljivo pročitati.

Moje mišljenje je da je best buy Valamar i tko prati što pišem, to napominjem od kada je cijena bila 27 kn, a uskoro će biti puno viša od sadašnje. Razlozi su očiti, turista nikad više, a cijene nikad više.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

ivana7, 10.08.2021. u 12:13

 





– po mojem iskustvu sada u ovo doba godine su cijene negdje na dnu, kako se primiče jesen tako će rasti cijene dionica.





cijene velike većine dionica na zse nisu na dnu nego ili vrlo visoko ili na realnim vrijednostima obzirom na rezultate poslovanja. jači rast mogu eventualno doživjeti turističke dionice koje još nisu porasle usprkos odličnim rezultatima koji su na tragu rekordne 2019. jer nije sigurno hoće li 8.mjesec izdržati do kraja zbog corone ili će opet stati ali uspješan 8.mjesec mogao bi pogurati te dionice +20%

budapest !

ako cemo o turistima broj 1 je svakako Arnt jer ima sve smjestajne kapacitete u Istri koja ima najmanju incidenciju plus sto su pustili novi hotel taman prije sezone u funkiciju Hotel Brioni sa 227 soba stanje kesa im  je na racunu 271 i znatno je manje zaduzen od Rivp

snupy, 11.08.2021. u 08:50

ako cemo o turistima broj 1 je svakako Arnt jer ima sve smjestajne kapacitete u Istri koja ima najmanju incidenciju plus sto su pustili novi hotel taman prije sezone u funkiciju Hotel Brioni sa 227 soba stanje kesa im  je na racunu 271 i znatno je manje zaduzen od Rivp

Upravo sam to htio spomenuti – RIVP je pozamašno zadužen.

snupy, 11.08.2021. u 08:50

ako cemo o turistima broj 1 je svakako Arnt jer ima sve smjestajne kapacitete u Istri koja ima najmanju incidenciju plus sto su pustili novi hotel taman prije sezone u funkiciju Hotel Brioni sa 227 soba stanje kesa im  je na racunu 271 i znatno je manje zaduzen od Rivp

nije svaki dug isti..jer onaj koji je nastao radi isplate plaća i gubitaka je jedna stvar, a sasvim druga kad je nastao kao rezultat stvaranja preduvjeta za visoko profitabilne investicije kao što je slučaj kod valamara pa te investicije u kratko vrijeme donose jak rast prihoda i zarade. vidi se to iz dana u dan jer sezona je iznad svih očekivanja

https://net.hr/danas/hrvatska/evo-koliko-ce-jos-trajati-turisticka-sezona-ako-ostanemo-narancasti-lovimo-7-3-milijarde-eura-d302c4d4-fa76-11eb-ba2f-7e951c393fd7

budapest !

New Report

Close