Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Informanka.

– danas sam na burzi zaradila jednu godišnju radničku plaču.
– a stvarno nisam puno ni radila, više me je umorilo kuhanje ručka a još se bavim i turizmom, hotelčić mi je 100% popunjen u ovom mjesecu, idući ima nešto rupa a u 11.mj. zatvaram, moram se i ja malo odmoriti.
– danas sam još uspjela zaraditi nešto eura kladeći se na rast eura, a tu nekad dobijem nekad izgubim novce.
– u ovome ludom tjednu u jednoj recesiji kako kaže većina naših investitora ja sam uspjela zaraditi jednu godišnju plaću jednog našeg prosječnog sabornika.
– u ovom tjednu sam uspjela prodati jednu padajuću dionicu po dobroj cijeni.
– loša je stvar što imam keša a skoro ništa nisam uspjela kupiti.
– ne plaća mi se ništa skupo jer smo u recesiji, a većina dionica je stvarno skupa.
– u 13.00 za malo nisam kupila jednu nelikvidušu i u zadnji tren odustanem, a što će mi te nelikviduše.
– dosta toga imam u dionicama pa može biti nešto kapitala i u kešu.

– i još kada mi kažu kako se u RH ne može zaraditi lova !!!
– a lova leži iza svakog “kantuna”, samo je treba tražiti.
– drugi put ću vam napisati o velikim mogućnostima zarade na bocama i limenkama.

Bocama i limenkama? Smijem li pogađati?
Jamnica se vraća na burzu?

(Konačno ekstaza za Agrokorovce)

u strahu od recesije prebacio 70 % u cash baš prije kraša …i baš me slatko pogodilo ..pa izvrtio malo slatkiše i sad opet u cashu… sreća da ove ubojice zsea…fonduhljebi nisu pustili prst na okidač–vidi npr adris …kako ga kontrolirano drži na uzdi i pomalo diže ..nedaj bože da mu pobegne 10 kuna na dan …probal sam ih zacimati prema gore …ali odmah vraćaju …smećari ..



ADPL uletit i nakon dividende izletit dok se još može.

– i vi mislite kako se auti više neće kupovati ???
– na ovoj cijeni je ADPL dobra dionica.
[/quote]

Pitali ste me što kupiti. PTKM Vam je otišla već pomalo gore ali do 100 kuna imate vremena.
Mislim ja vjerujem ministru gospodarstva što priča.

Otprilike.

ADPL sam Vam isto preporučio da na ovim cijenama kupite.
I da Vam odgovorim.

Da, ljudi će kupovati aute. Ali nisam siguran da li će kupovati nove, odnosno koliko često.

Znači problem je u cijeloj industriji automobila koja se mijenja.
1. Da li će se koristiti plastika prilikom njihovog sklapanja.

Pogledajte kako električni auti gore (vidi Tesla i Rimac auto).
Za automobile na vodik valjda ne moram objašnjavati (vidi cepeline).
Ne mogu prodavati buktinju. Morati će se koristiti novi materijali i inovacije

2. Električni auti su ružni i ne morate s njima na servis.
Znači ljudi će bez problema isti auto koristiti 15 do 20 godina bez namjere da ga promijene.

A onda možda promijene samo bateriju.

Tako se reciklira :).
Zelena tehnologija bez plastike,
E sada da li je ADPL pripremljena ta sve te tektonske potrese u samoj proizvodnji automobila….

Nadam se da imaju viziju.

Lp

Tek onda ode baterija pa možda kupi novi auto ili SAMO promijeni bateriju.


Informanka.

– danas sam na burzi zaradila jednu godišnju radničku plaču.
– a stvarno nisam puno ni radila, više me je umorilo kuhanje ručka a još se bavim i turizmom, hotelčić mi je 100% popunjen u ovom mjesecu, idući ima nešto rupa a u 11.mj. zatvaram, moram se i ja malo odmoriti.
– danas sam još uspjela zaraditi nešto eura kladeći se na rast eura, a tu nekad dobijem nekad izgubim novce.
– u ovome ludom tjednu u jednoj recesiji kako kaže većina naših investitora ja sam uspjela zaraditi jednu godišnju plaću jednog našeg prosječnog sabornika.
– u ovom tjednu sam uspjela prodati jednu padajuću dionicu po dobroj cijeni.
– loša je stvar što imam keša a skoro ništa nisam uspjela kupiti.
– ne plaća mi se ništa skupo jer smo u recesiji, a većina dionica je stvarno skupa.
– u 13.00 za malo nisam kupila jednu nelikvidušu i u zadnji tren odustanem, a što će mi te nelikviduše.
– dosta toga imam u dionicama pa može biti nešto kapitala i u kešu.

– i još kada mi kažu kako se u RH ne može zaraditi lova !!!
– a lova leži iza svakog "kantuna", samo je treba tražiti.
– drugi put ću vam napisati o velikim mogućnostima zarade na bocama i limenkama.

Pa svi smo u CASHU i imamo puno love.

Za to nas ne moraš informirati.

Bu kaj taj Adris napokon potegnul ili su opet zaspali?

Kolega maj-mun, nisam uocio da se Jamnica puni u limenke. Ova vasa pretpostavka je ravna tvrdnji da se Kapi ili Zapi vracaju
na burzu.


Pa svi smo u CASHU i imamo puno love.

– pažljivije čitaj što pišem.
– najvećim dijelom sam u dionicama.
– malim u kešu i želja mi je zaposliti taj keš što prije u nekim dionicama.
– idući tjedan brutalnu zaradu mi mogu donijeti samo dionice, keš je mratv kapital koji trenutno ne nosi ništa.
– zbog toga sam se i raspisala na ovoj temi i ponovno pitam: koje dionice kupiti !!!!!!!!!!

I dalje lrh

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



Pa svi smo u CASHU i imamo puno love.

– pažljivije čitaj što pišem.
– najvećim dijelom sam u dionicama.
– malim u kešu i želja mi je zaposliti taj keš što prije u nekim dionicama.
– idući tjedan brutalnu zaradu mi mogu donijeti samo dionice, keš je mratv kapital koji trenutno ne nosi ništa.
– zbog toga sam se i raspisala na ovoj temi i ponovno pitam: koje dionice kupiti !!!!!!!!!!
[/quote]

To vam je kao crna- crvena na poker automatu.
Morate se okladiti i nadati se da ste pogodili.

Crobex na 1960 , a ništa nije raslo.
Samo Kraš i Podravka.
Jbt. Danas sam gledao….


Pitali ste me što kupiti. PTKM Vam je otišla već pomalo gore ali do 100 kuna imate vremena.
Mislim ja vjerujem ministru gospodarstva što priča.

kao prvo, vjerovati ministru gospodarstva hrvatske ne da spada u vic godine, nego desetljeća!
drugo, znaš li kolika bi bila tržišna kapitalizacija petrokemije na 100 kn? gotovo 6 milijardi kuna!
ŠEST MILIJARDI KUNA!!!!

brojevi su uvijek iznad drukanja i lupetanja!


u strahu od recesije prebacio 70 % u cash baš prije kraša …i baš me slatko pogodilo ..pa izvrtio malo slatkiše i sad opet u cashu… sreća da ove ubojice zsea…fonduhljebi nisu pustili prst na okidač–vidi npr adris …kako ga kontrolirano drži na uzdi i pomalo diže ..nedaj bože da mu pobegne 10 kuna na dan …probal sam ih zacimati prema gore …ali odmah vraćaju …smećari ..

točno tako!



Pa svi smo u CASHU i imamo puno love.

– pažljivije čitaj što pišem.
– najvećim dijelom sam u dionicama.
– malim u kešu i želja mi je zaposliti taj keš što prije u nekim dionicama.
– idući tjedan brutalnu zaradu mi mogu donijeti samo dionice, keš je mratv kapital koji trenutno ne nosi ništa.
– zbog toga sam se i raspisala na ovoj temi i ponovno pitam: koje dionice kupiti !!!!!!!!!!
[/quote]

Saponija, rekao bih mozda najvise undervalue dionica na zse.

Imaju dobit pokrivenu CF i FCF, rezu dug.

Negativno je to sto se ne moze bas puno kupiti jer je plitak ask.
Takoder je negativno sto im pomalo padaju prihodi, ali kad srezu dug moci ce se vise koncentrirati na marketing i nove linije proizvode, mada su u zadnje vrijeme izbacili nove cokolade, eko liniju deterdzenata i neku liniju proizvoda priroda daje koju jos uvjek nisam vidio da ju ima kupiti.

Uglavnom sam misljenja da kad srezu moci ce se vise koncentrirati na marketing koji ce pojacavati prihode.



ulpl

– jesu li u zatvoru direktori toga preduzeća ?????
[/quote]

to je prošlost, a budućnost poslušajte od 10 min.

https://radio.hrt.hr/ep/pomorska-vecer/314803/



Pitali ste me što kupiti. PTKM Vam je otišla već pomalo gore ali do 100 kuna imate vremena.
Mislim ja vjerujem ministru gospodarstva što priča.

kao prvo, vjerovati ministru gospodarstva hrvatske ne da spada u vic godine, nego desetljeća!
drugo, znaš li kolika bi bila tržišna kapitalizacija petrokemije na 100 kn? gotovo 6 milijardi kuna!
ŠEST MILIJARDI KUNA!!!!

brojevi su uvijek iznad drukanja i lupetanja!
[/quote]

bravo, točno tako!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Pitali ste me što kupiti. PTKM Vam je otišla već pomalo gore ali do 100 kuna imate vremena.
Mislim ja vjerujem ministru gospodarstva što priča.

kao prvo, vjerovati ministru gospodarstva hrvatske ne da spada u vic godine, nego desetljeća!
drugo, znaš li kolika bi bila tržišna kapitalizacija petrokemije na 100 kn? gotovo 6 milijardi kuna!
ŠEST MILIJARDI KUNA!!!!

brojevi su uvijek iznad drukanja i lupetanja!
[/quote]

Kao prvo Vi očito ne prepoznajete sarkazam.
Za takve nemaštovite sam lijepo napisao OTPRILIKE.

Da tip zna posao znao bi da PTKM vrijedi 200 kn a ne 100 kuna.

Drugo dok vi gubite vrijeme na računanju.
Pogledajte semafor.
S 29 kn na 50 kn u 5 dana.

Očito da nemate pojma o petrokemijskom biznisu pa Vas molim da se vratite računanju.

Evo možete izračunati kolika je tržišna kapiitalizacija PTKM na 50 kn.

Pa možete nastaviti mlatiti praznu slamu.

Lp

New Report

Close