Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospon snajperist, pepermint govori o prosincu. To šta će dionice do onda potonuti 50% njega ne zanima. Znaci, ako vi sad kupite dionicu i ona rokne sa 20 na 10kn, odnosno padne 50%, ali u prosincu skoci 30% i završi na 13kn, pepermint će reci da je bio u pravu kad je rekao da treba kupovati dionice jer će u prosincu narasti. Ne znam koliko se razumijete u tehničku analizu, ali to je jedna fina, egzaktna znanost, koju rijetki mogu svladati s tolikom stručnosću kao što ju je svladao pepermint. To je gotovo kao cijepanje atoma. Ne znam koliko se sjecate jednog drugog nicka pod nazivom remorker, koji je došao na forum taman prošle godinu oko veljace, nedugo prije su dionice na našoj burzi krenule padati. Entuziastican decko nije znao previše o tehničkoj, a koristio ju je svakodnevno, pa je na gotovo svim dionicama izgubio, te nas je nedugo nakon toga napustio, i s foruma i s burze. Zaista mi je žao šta nije upoznao peperminta, koji bi mu mogao dati brojne savjete.o ulaganjima.

što mislite o ERNT na 980 kn


što mislite o ERNT na 980 kn

Isto što i na 1200, dobar buy.

Možda ipak malo pričekati da vidimo hoće li se taj skrbnički nastaviti istresati po bidu, pa ubosti jeftinije.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Nije mi to jasno, ako je book value per share, za DDJH R-A 6,24 kn, po dionici, zašto ta dionica trguje po 15 kuna?


Nije mi to jasno, ako je book value per share, za DDJH R-A 6,24 kn, po dionici, zašto ta dionica trguje po 15 kuna?

Vječno isto pitanje i uvijek isti odgovor…zbog perspektive (LOL), kupuje se budućnost 🙂

Rastimo zajedno...


Gospon snajperist, pepermint govori o prosincu. To šta će dionice do onda potonuti 50% njega ne zanima. Znaci, ako vi sad kupite dionicu i ona rokne sa 20 na 10kn, odnosno padne 50%, ali u prosincu skoci 30% i završi na 13kn, pepermint će reci da je bio u pravu kad je rekao da treba kupovati dionice jer će u prosincu narasti. Ne znam koliko se razumijete u tehničku analizu, ali to je jedna fina, egzaktna znanost, koju rijetki mogu svladati s tolikom stručnosću kao što ju je svladao pepermint. To je gotovo kao cijepanje atoma. Ne znam koliko se sjecate jednog drugog nicka pod nazivom remorker, koji je došao na forum taman prošle godinu oko veljace, nedugo prije su dionice na našoj burzi krenule padati. Entuziastican decko nije znao previše o tehničkoj, a koristio ju je svakodnevno, pa je na gotovo svim dionicama izgubio, te nas je nedugo nakon toga napustio, i s foruma i s burze. Zaista mi je žao šta nije upoznao peperminta, koji bi mu mogao dati brojne savjete.o ulaganjima.

Da li je TA primjenjiva na burzi na kojoj na vecini dionica dnevno ima jedna ili nijedna transakcija? Zar nije za kvalitetno funkcioniranje te uopce postojanje smisla TA nuzno barem djelomicno zadovoljiti jedan od osnovnih teorijskih uvjeta trzista savrsene konkurencije: dovoljan broj informiranih sudionika na strani ponude i potraznje? Ja bih jos dodao i pravnu sigurnost, jer njen nedostatak cesto uzrokuje “rogue” ponasanje sudionika koje je tesko predvidjati bilo kojim modelima. Na koji nacin stanje u kojem imate malo prodavatelja i skoro nista kupaca, u pravnoj zabokrecini kakva ovdje jest, zadovoljava te uvjete?

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Nije mi to jasno, ako je book value per share, za DDJH R-A 6,24 kn, po dionici, zašto ta dionica trguje po 15 kuna?

To nikome nije jasno…

Ignore: KressoM, delux



Gospon snajperist, pepermint govori o prosincu. To šta će dionice do onda potonuti 50% njega ne zanima. Znaci, ako vi sad kupite dionicu i ona rokne sa 20 na 10kn, odnosno padne 50%, ali u prosincu skoci 30% i završi na 13kn, pepermint će reci da je bio u pravu kad je rekao da treba kupovati dionice jer će u prosincu narasti. Ne znam koliko se razumijete u tehničku analizu, ali to je jedna fina, egzaktna znanost, koju rijetki mogu svladati s tolikom stručnosću kao što ju je svladao pepermint. To je gotovo kao cijepanje atoma. Ne znam koliko se sjecate jednog drugog nicka pod nazivom remorker, koji je došao na forum taman prošle godinu oko veljace, nedugo prije su dionice na našoj burzi krenule padati. Entuziastican decko nije znao previše o tehničkoj, a koristio ju je svakodnevno, pa je na gotovo svim dionicama izgubio, te nas je nedugo nakon toga napustio, i s foruma i s burze. Zaista mi je žao šta nije upoznao peperminta, koji bi mu mogao dati brojne savjete.o ulaganjima.

Da li je TA primjenjiva na burzi na kojoj na vecini dionica dnevno ima jedna ili nijedna transakcija? Zar nije za kvalitetno funkcioniranje te uopce postojanje smisla TA nuzno barem djelomicno zadovoljiti jedan od osnovnih teorijskih uvjeta trzista savrsene konkurencije: dovoljan broj informiranih sudionika na strani ponude i potraznje? Ja bih jos dodao i pravnu sigurnost, jer njen nedostatak cesto uzrokuje "rogue" ponasanje sudionika koje je tesko predvidjati bilo kojim modelima. Na koji nacin stanje u kojem imate malo prodavatelja i skoro nista kupaca, u pravnoj zabokrecini kakva ovdje jest, zadovoljava te uvjete?
[/quote]
Ja vam to ne bih znao. Trebate pitati peperminta koji je usavršio tehničku analizu do te razine da mu ona daje sigurne signale i za dionice na kojima je samo on na kupnji i prodaji. Evo, sve knige koje ja znam, a koje se bave tom tematikom, govore da za tehničku analizu, da bi ona funkcionirala, najprije treba postojati veliki promet. Ti veliki prometi na našoj burzi su svakodnevni, no na nekim dioncama promet ipak nije zadovoljavajuci. Zbog toga vrsni tehničari, popun našeg peperminta, slično kvantima u najvećim investicijskim bankama svijeta, koriste vlastite modele kako bi poboljšali predviđanja i ispravili nedostatke koje su njihovi predhodnici izostavili u svojim knjigama. Tu svakako treba odati priznanje pepermintu, jer, koliko vidim, njegovi modeli daju najbolje prognoze čak i u nemogućim situacijama. Black-Scholes jednadžba je za ovo mala beba. Ako vas nešto dalje zanima samo se obratite tom gospodinu na pp. Siguran sam da će vam rado dati savjet.



Nije mi to jasno, ako je book value per share, za DDJH R-A 6,24 kn, po dionici, zašto ta dionica trguje po 15 kuna?

To nikome nije jasno…
[/quote]

Zato jer postoji ŽARKA ŽELJA da vrijedi više.
Žarka želja jednog koji se zaletio ko buzdovan i njegovih sljedbenika.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.



Nije mi to jasno, ako je book value per share, za DDJH R-A 6,24 kn, po dionici, zašto ta dionica trguje po 15 kuna?

To nikome nije jasno…
[/quote]

To se zove emotivno vezanje za dionicu u očekivanju nečega. Treba znati prodati s gubitkom, jedno od osnovnih pravila investiranja, usput se smanji eventualna porezna osnovica za kapitalnu dobit.
Također se čeka nekakva dokapitalizacija, a razrijeđivanje sa par milja novih dionica bi valjda trebalo podići vrijednost istih.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

BB je Pevec sa njuškala, brojke su neumoljive

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Da li je kome jasno zašto je BVPS od ERNT 190kn, a trži se na 1000kn?
Jel to znači da ERNT ne vrijedi više od 200kn?

http://www.anicazna.com/Indeksi
Crobex, – 5,62 u tekućoj godini – 12,17 -u zadnje dvije godine

Axel

Pokušaj izračunati koliki bi bio p/e na ernt kada bi se tržio na 1 book, a malo pogledaj i bilancu.
U kontextu usporedbe ddjh i ernt kroz prizmu book-a….. za nevjerovati.

Nemam ove dvije dionice ali mislim…

I građevinari su imali book ali to vam je sve staro željezo

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.



Nije mi to jasno, ako je book value per share, za DDJH R-A 6,24 kn, po dionici, zašto ta dionica trguje po 15 kuna?

To nikome nije jasno…
[/quote]
ja mislim da je samo zbog toga da je vas dvojica ne možete kupiti na toliko, jer to ne bi ni bilo dobro za vas, jer je to užasna dionica, ja sam je kupio i ćiu, ćiu, tup

New Report

Close