Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naveo sam ERNT samo kao nezgodan primjer Book Value-a, isprika vlasnicima ERNT jer
ne želim drukati. Dapače, mislim da ERNT vrijedi puno više od trenutnih 5 x BVPS, isto
kao i DDJH od trenutnih 2 x BVPS

ante909 je sve naveo kako treba.
Sve se svodi na to koliko firma zarađuje.
Zato ERNT vrijedi 1200+, isto toliko i Pevec, a Đura nažalost ne više od 3 kn. Ne zarađuje.
Jbg. Empirijska činjenica.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Usporedite dionice ddjh i lkpc i bit će vam sve jasno kako funkcionira zse . Jedna se trži kako vidimo na preko 2 book-a iako joj visi mač nad poslovanjem i nema obrtnog kapitala, a druga se trži na 0,3 booka, ev/ebitda 4, a novac/cijena 130% + firma posluje pozitivno i ima jako malu zaduženost.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Šteta što Pevec nije na burzi, sada bi svi oni dioničari koje je trenutni vlasnik prevario, hrlili natrag u tu dionicu, jer će drugi put vlasnik biti pošten i poštivati male dioničare. Jea right? Pevec je primjer biznisa na hrvatski način, prevari male dioničare na sve načine, povuci dionicu sa burze i smanji firmi vrijednost, a kada je otkupiš, onda sve one rezervacije i amortizacije u bilanci više nisu bitne, te si fino isplatiš rekordnu dividendu za hrvatske prilike!!! Mislim da mirovinci jedva čekaju takvu priliku na zse


http://www.anicazna.com/Indeksi
Crobex, – 5,62 u tekućoj godini – 12,17 -u zadnje dvije godine


statistički se držimo prosjeka već treću godinu


Naveo sam ERNT samo kao nezgodan primjer Book Value-a, isprika vlasnicima ERNT jer
ne želim drukati. Dapače, mislim da ERNT vrijedi puno više od trenutnih 5 x BVPS, isto
kao i DDJH od trenutnih 2 x BVPS

Book sam po sebi bez ostalih pokazatelja je potpuno nebitan podatak. Treba malo gledati i marže, tendenciju rasta ili pada biznisa, ev/ebitda, p/e, da li firma isplaćiva redovno dividendu i na kraju ono najvažnije a to je cijena jer i dobra firma može biti skupa dionica.
Oni investitori koji su se držali struke i na ovakvoj burzi investirali novac u dividendne dionice sa stabilnom bilancom ne moraju očajavati ako cijene padaju, dapače ja tada kupujem.

Uspoređivati book Adrisa, Ere, Adpl, HT, Jdgt itd sa book-om građevine i teške industrije vodi u bankrot.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Black friday popust na RIVP?
Možda bi bilo dobro sad dokupiti ali nisam pametan…
Na dotičnoj temi je nemoguće imati bilo kakvu normalnu diskusiju.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Black friday popust na RIVP?
Možda bi bilo dobro sad dokupiti ali nisam pametan…
Na dotičnoj temi je nemoguće imati bilo kakvu normalnu diskusiju.

definitivno!
Nije možda već je!

Vjerujte mi da ja mislim da je best buy Valamar – RIVP hrvatski blue chip
po 34.10 kn trenutno, nekada sa slabijim poslovanjem bio je 48,59 kn.
Black friday što drugo



Black friday popust na RIVP?
Možda bi bilo dobro sad dokupiti ali nisam pametan…
Na dotičnoj temi je nemoguće imati bilo kakvu normalnu diskusiju.

definitivno!
Nije možda već je!
[/quote]
Obicno je “bofl roba”, a zar je to i Valamar?


Vjerujte mi da ja mislim da je best buy Valamar – RIVP hrvatski blue chip
po 34.10 kn trenutno, nekada sa slabijim poslovanjem bio je 48,59 kn.
Black friday što drugo


Vidjet ću ovih dana pa možda dokupim jer sam već dokupljivao na 37,xx

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

SAPN P/B 0.4, P/e oko 4
HPB P/B 0.4 , P/e 7

Best buy danas
1. Valamar RIVP
2. Hoteli Maestral HMST

Ja ne kuzim kako JDGT nije na meti investitora, firma je ok, dobro posluje, dijeli dobru dividendu, a ove godie bi trebala jos bolju obzirom na rezultate poslovanja.


Ja ne kuzim kako JDGT nije na meti investitora, firma je ok, dobro posluje, dijeli dobru dividendu, a ove godie bi trebala jos bolju obzirom na rezultate poslovanja.

Puno dobrih nije na meti investitora, odgovor je jednostavan 80-90% ih gubi na burzi i tu se namece odgovor zato te dobre nisu na meti jer tih 80-90% sanja zarade od 50-100% godisnje sta im dobre ne mogu donit pa onda ulazu tamo gdje misle da mogu samo realnost je drugacija misle da znaju ali ih 90% izgubi, ne kaze se bez veze da je ocuvanje kapitala najvaznije vecina te lekcije vecina nauci kad je vec kasno.

Ignore : renči

New Report

Close