Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Na ZSE-u je izgleda sve što ne raste na ATH. Osim toga ATH ADPL-e je 220 iz 2008 godine, tako da Vam ni ta konstatacija nije ispravna. Naravno ako znate uopće što je ATH! 🙂

– gospon Babaramba pa nećemo sada računati od stoljeća sedmog.
– znate kako vam ja to čitam, pa vi ste i te 2008 dobro popušili kada ste to zapamtili.
– gledala sam malo u povijest ali cijena je bila znatno veća od tih vaših 220kn.
– gledajmo što je sada.
– a to je, moj prosjek cca 130kn, dosta sam ga pokvarila ulazima na 170kn a i sada sam nešto malo kupovala, priljev novca i zarade koje doinvestiram mi dosta kvare te prosjećne cijene.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
ATH je ATH bez obzira na stoljeće.


pa ccc je toliko i bilo po toj cijeni, ja sam kupio cca 30-ak do 1050 pa ne solim pamet ostalima kao vi i to uvijek nakon bitke,

– zadnjih dana sam puno više od vas kupila te dionice.
– i sada sam na kupnji 15kom 1.050kn,
– zbog velike konkurencije bolje je pisati nakon bitke.

– I love this game.
Pozdrav !



pa ccc je toliko i bilo po toj cijeni, ja sam kupio cca 30-ak do 1050 pa ne solim pamet ostalima kao vi i to uvijek nakon bitke,

– zadnjih dana sam puno više od vas kupila te dionice.
– i sada sam na kupnji 15kom 1.050kn,
– zbog velike konkurencije bolje je pisati nakon bitke.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
kako ?
pa ne može nitko kupiti više od mene dionica ?
ja sam najviše zaradio
ja ću najviše zaraditi
moje dividenda su najisplativije
ja sam najbolje riješio test za ulaganje na burzi

Burza za početnike (1. dio) – osnovni pojmovi


ja sam skoro bio izbornik umjesto Dalića


na Lencu sam vam još na 15 govorio da je to previše platiti, mogli ste na 9-10 nakupiti puno veću količinu

– na VLEN sam u gubitku.
– ali dobro sam disperzirana možda i u previše dionica tako da taj gubitak pokriju ostale dionice.
– dokupom VLEN sam dosta spustila prosjećnu cijenu.
– bitna vam je i likvidnost i znati upravljati s portfeljima.
– zbog te likvidnosti sam i sada na kupnji VLEN i to s najboljom ponudom na kupnji.

– mislim da je trenutna cijena VLEN dosta jeftina, a možda i griješim.
– tu su me najviše zeznuli Uljanik i Tankerska, računala sam na i više nego sigurnu dividendu od 2.20kn, ali to se nije ostvarilo.
– morala sam računati kako će u ovoj korumpiranoj državi ići lova ispod stola.
– eto to je moja najveća greška.
– ali ako VLEN nastavi poslovati kako je poslovao, a ne vidim razloga da tako ne bude, vrijeme će učiniti svoje.
– pa nisu vam tu ušli mirovinci kako bi pogubili lovu.
– mirovinci su ti koji inzistiraju na dividendi.
– a dividenda i niski P/E najviše odlučuju o cijeni dionice.
– trenutno je VLEN puno bolja investicija od bilo koje dionice Todexa.

– I love this game.
Pozdrav !


ATH je ATH bez obzira na stoljeće.

– o.k. ADPL trenutno ide ka ATH i jako je dobra investicija.
– uz dobru dividendu tu će ići i još puno veći porast cijene dionice.
– dobro za nas koji imamo ovu dionicu.
– a loše za vas koji ste na antidepresivima.

– I love this game.
Pozdrav !

Ako me sječanje dobro služi, Rusi kad su dokapitalzirali Adpl, učinili su to po 240 kn.



Što kupiti ???
– zamolila bih drukere i drukerčine da ne daju savjete na ovoj temi.

Prodam vam ja Leda za 10 000 po komadu ako ste zainteresirani ?
[/quote]

Mala škola investiranja.
Zašto sam ja uspješna a 90% vas gubi lovu na burzi ???

– od tog Todexa zbog disperzije rizika sam imala samo dionice LEDA.
– o.k. firma, o.k. izvješća, plus još mirovinci za neku sigurnost za biti u dionici.
– ali cijena dionice pada.
– nemam pojma zašto, ali pada.
– nije da vjerujem nešto gazdi i njegovu carstvu koje je izgradio s uzgojem cvijeća.
– cijena dionice se spustila na 9.000kn ali se ubrzo porasla na 9.500kn i ja prodajem sve dionice LEDA.
– ponavljam nisam imala pojma zašto cijena dionice pada.
– tek tamo na cijeni cca 4.000kn znali smo otprilike o ćemu se radi.

– dođe VLEN i ja ne napravim taj stop-loss.
– lako je o tome pisati ali teško je to napraviti taj stop-loss iliti prodajom zaustaviti gubitak na dionici.

– dođe na red i ZABA.
– stvarno i više nego dobra dionica.
– ali kako mi živimo u državi koja neplatiše oslobađa obveze plaćanja.
– i javno se hvale time, odnosno poručuju platišama kako su ghlupi jer plaćaju.
– tako dođe udruga Franak i dobije na sudu presuda sitnica 10-15 milijardica na štetu banaka.
– dionica još nije pala a ja sam aktivirala taj nezgodni stop-loss.
– i vidi čuda, puno tih dionica na ovom nelikvidnom tržištu prodam u jednom danu, zbog toga vam je poželjno biti u likvidnim dionicama.
– više nemam dionice ZABE, na prodanim dionicama sam ostvarila o.k. zaradu.
– kupiti ću neke druge dionice, a i keš pozicija u ovim vremenima nije loša.
– možda sam pogriješila, a možda i nisam, trenutno je teško to procijeniti.
– ali puno se bolje osjećam kad nisam u tako rizičnim dionicama.
– dionica ZABA je stvarno odlična dionica, i svakako ću se jednog dana vratiti u tu dionicu kad ne bude prijetila opasnost od HR krivosuđa i udruge Franak.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana7
Da te nema, trebalo bi te izmisliti. Čitam ovu temu i valjam se od smijeha.
Sretno starka:))

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Pozdrav kolegice ivana7 i puno srece i dalje u ovoj maloj barici zvanoj zse. Slazem se s vama da je likvidnost itekako bitna i oni koji tvrde drukcije vjerojatno samo sebe tjese.

Vase komentare pratim tamo negdje od 2008. i mogu reci da su u mnogim slucajevima bili najobjektivniji bez puno emocija, sto je samo vrlina. Primjetio sam da je na ovom forumu puno drukera i provokatora, te se ne bi uopce trebali osvrtati na njih, ali vidim da i za takve imate uvijek spremne simpaticne i smijesne odgovore.
Po meni se nikada ljudi ne bi trebali vezati emotivno za firme i dionice, jer to obicno stvara pogreske.

Ovo gore sa Ledom sam i ja prozivio i prezivio, jer je pocetkom prosle godine sama od sebe pocela padati, a nigdje nikakve obavijesti, dok je naprotiv trziste bilo optimisticno u to vrijeme.
Jedno vrijeme sam smanjivao prosjek do tamo negdje 7000, ali sam u jednom panicnom danu sve prodao, sto se poslije pokazalo kao potez zivota, jer je kasnije krenuo tobogan prema dolje (citaj nuli).

Ovo je dokaz da je likvidnost itekako bitna, da se mozete rijesiti dionice u bilo kojem trenutku. Ponekad nam nasa tastina i uvjerenje da smo u pravu ne da presjeci, ali treba slusati intuiciju koja govori suprotno. Svatko ima svoju granicu “mirnog sna” i toga se treba drzati, jer nismo svi isti.

Nase trziste i ulagaci me vise podsjecaju na kladionicu nego na uredjenu burzu jer se kapital seli od dionice do dionice po potrebi, a definitivno ga nema dovoljno za dizanje cijelog trzista.

Takodjer slicnu situaciju koju imate na Vlen imam na jednoj drugoj dionici, koju zbog svoje tvrdoglavosti nisam na vrijeme prodao, ali za koju se nadam da ce porasti na razine na koje pripada isto kao Vlen, ali jos cemo svi skupa vidjeti sto ce biti..

Zao mi je sto neke pozicije nisam ranije prodao jer sa padom cijene obicno nestane i likvidnosti (opet likvidnost!?) i poslije mozemo samo cekati sto je tesko pogotovo ako vidimo druge prilike kojih uvijek ima, ali fali nam likvidnosti..
Eto malo i mojih mudrosti i sretno!



iako je nezahvalno ovdje pisati, evo tip za one koji vole likvidnija izdanja:
ADRS (povlaštena i redovna), KODT (povlaštena i redovna).

– u jednoj od tih dionica sam bila u TOP10, a ove druge imam zbilja previše tako da ju više ni ne kupujem.
– nadala sam se da imate nešto novog i zanimljivog za investiranje.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Kupite još ako imate s čim. Isplatit će se.





ako možete čekati, tj. likvidnost vam nije bitna, onda GAMA, PCTS, SNHA – to je najočitiji primjer višestruke podcijenjenosti. bez obzira na delistiranje.

mogućnost da dionicu u svakom trenutku kad ti je potrebno možeš prodati jedna je od ključnih stvari kod odabira dionica za veliku većinu ulagača.
koliko je to bitno vidjelo se pogotovo sad kod agrokora/todeksa gdje su svi koji su pratili rasplet imali mjesece da izađu iz pozicija na zse prije blokade trgovanja i tako spase barem dio uloga, a sad kad su te dionice de facto delistirane (jer je zamrznuto trgovanje istima na burzi) oni koji su unutra zaglavili ne mogu s njima ništa osim ih pokušati prodati van burze npr. "njuškalo", ali šanse za to su oko 0….zato za dionice koje ne kotiraju na burzi tj. delistiraju se treba biti prava kamikaza pa ulaziti u takve pozicije
[/quote]

"mogućnost da dionicu u svakom trenutku kad ti je potrebno možeš prodati jedna je od ključnih stvari kod odabira dionica za veliku većinu ulagača."

s ovim se uopće ne slažem, ovisi kakvi su ulagači, s kojom namjerom i horizontom. npr rekla bih da za Buffeta to ne vrijedi

inače, usporedba uopće nije na mjestu.
todex sa svojim jamstvima vrijedi 0 kn (slovima: nula), bio delistiran ili ne.

ovo vrijedi otprilike 3-4 puta više nego što je cijena na burzi. bilo delistirano ili ne.
ono što je delistirano bitno je manje likvidno (teže zamjenjivo za novac), ali ne znači da ne vrijedi.

upravo zato sam i napomenula, onome kome likvidnost nije bitna, tko gleda dugoročno i nije mu nužno prodavati, ovo se isplati. za malo novca dobije veliku vrijednost, koja je, istina, nešto teže zamjenjiva za novac.

ima puno toga što ne kotira na burzi, a vrijedi. npr. kad bi vam netko prodao desetinu kuće na stradunu za 1000 eur, vjerojatno biste kupili? ili ne bi?
[/quote]

naravno da bih jer znam da je odmah mogu prodati! međutim dionice koje se delistiraju i za koje znam da ih neću moći prodati kad to želim nego tko zna kada ili nikada, takve niti štapom!
zamisli da i te firme zapadnu u teškoće kao agrokor, a dionice im ne kotiraju na burzi pa ih se ne možeš riješiti i za 6 mjeseci firma ode u stečaj? što bi onda rekla o mudrosti držanja delistiranih dionica?
[/quote]

1) Kako znate da bi desetinu stana na stradunu mogli odmah prodati? Kome treba desetina stana?

2) Ovo neće u stečaj, bez brige. To je više fond nego dionica. Da opet malo usporedim, to je kao da vas se pita biste li za 100 kn kupili bezvrijednu kutiju u kojoj ima 1000 kn? Kako i zašto bi ta kutija otišla u stečaj?




Što kupiti ???
– zamolila bih drukere i drukerčine da ne daju savjete na ovoj temi.

Prodam vam ja Leda za 10 000 po komadu ako ste zainteresirani ?
[/quote]

Mala škola investiranja.
Zašto sam ja uspješna a 90% vas gubi lovu na burzi ???

– od tog Todexa zbog disperzije rizika sam imala samo dionice LEDA.
– o.k. firma, o.k. izvješća, plus još mirovinci za neku sigurnost za biti u dionici.
– ali cijena dionice pada.
– nemam pojma zašto, ali pada.
– nije da vjerujem nešto gazdi i njegovu carstvu koje je izgradio s uzgojem cvijeća.
– cijena dionice se spustila na 9.000kn ali se ubrzo porasla na 9.500kn i ja prodajem sve dionice LEDA.
– ponavljam nisam imala pojma zašto cijena dionice pada.
– tek tamo na cijeni cca 4.000kn znali smo otprilike o ćemu se radi.

– dođe VLEN i ja ne napravim taj stop-loss.
– lako je o tome pisati ali teško je to napraviti taj stop-loss iliti prodajom zaustaviti gubitak na dionici.

– dođe na red i ZABA.
– stvarno i više nego dobra dionica.
– ali kako mi živimo u državi koja neplatiše oslobađa obveze plaćanja.
– i javno se hvale time, odnosno poručuju platišama kako su ghlupi jer plaćaju.
– tako dođe udruga Franak i dobije na sudu presuda sitnica 10-15 milijardica na štetu banaka.
– dionica još nije pala a ja sam aktivirala taj nezgodni stop-loss.
– i vidi čuda, puno tih dionica na ovom nelikvidnom tržištu prodam u jednom danu, zbog toga vam je poželjno biti u likvidnim dionicama.
– više nemam dionice ZABE, na prodanim dionicama sam ostvarila o.k. zaradu.
– kupiti ću neke druge dionice, a i keš pozicija u ovim vremenima nije loša.
– možda sam pogriješila, a možda i nisam, trenutno je teško to procijeniti.
– ali puno se bolje osjećam kad nisam u tako rizičnim dionicama.
– dionica ZABA je stvarno odlična dionica, i svakako ću se jednog dana vratiti u tu dionicu kad ne bude prijetila opasnost od HR krivosuđa i udruge Franak.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Nepogrešiva Ivana! Odavno nisam pročitao ovakve samohvalospjeve! Još od vremena kada je ovdje ovakve litanije pisao gos. Drevil. Još samo fali ona narodna poslovica: “Hvalite me usta moja inače ću vas razdrijeti!” Pošto znam da se bavite jogom, recite Vi meni što je na kraju bilo kad ste se probudili iz “nirvane”. Koliki je minus na računu?

ivana7

Što je sa Tehnikom?

Lp

Dio portfelja u nelikviduši neće ubit nikoga ako je long.
Dio portfelja mi je u delistiranom Pevecu i ja sam ok sa tim jer sam long.
Isto kao sto mi je najveci dio u likvidnoj adpl koja mi je isto long pozicija.
Osobno nema mi razlike između obe sve dok fundamenti to podupiru.
Samo da se ne pretjera sa nelikvidnim u porfelju . Dio je sasvim ok
Gama bi mogla biti izuzetak



ako možete čekati, tj. likvidnost vam nije bitna, onda GAMA, PCTS, SNHA – to je najočitiji primjer višestruke podcijenjenosti. bez obzira na delistiranje.

– u taj tip dionica je najbolje ne investirati.
– ali postoje izuzeci.
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


ivana7
Što je sa Tehnikom

THNK.
– sve sam to prodala, na vrijeme, i pisala o tome na ovoj temi.
– ali mogla sam i punooo skuplje jer sam u jednom trenutku tu bila u velikom plusu.
– to su vam rizične investicije na kojima se može popušiti ali i dobro zaraditi.

– trenutno sam u dvije rizične investicije:
– INGR dosta dionica i u dobrom plusu.
– OPTE tu sam trenutno u manjem minusu, jučer zaboravila skinuti nalog pa mi uletilo 532 dionice po 1.88kn.
– i sada sam na kupnji INGR i OPTE s manjim nalozima na nižim cijenama od trenutnih tržnih.
– ali najbolje vam je izbjeći obje ove dionice, to su rizične investicije.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close