Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

diok i ptkm ne bi otpisao tako lako. još tu zadnja ni je rečena.

who dares, wins


diok i ptkm ne bi otpisao tako lako. još tu zadnja ni je rečena.

Kod oba cijena plina je jako bitna. A plin je puno jeftiniji u sjevernoj americi. Vise od 2x.

Masovno je povecanje kapaciteta u kemijskoj industriji US, pogotovo kod fertilizera. Agrium je ovaj tjedan odustao od gradnje novih pogona jer se boje da ce jeftino gnojivo uskoro preplaviti trziste.

Svi grade nove kapacitete. Cak i egipcani (Orascom) grade tvornicu gnojiva u US. To moze zavrsiti samo padom cijena gnojiva.

Jedina realna sansa da se kratkorocno smanji supply nitrogena je da indijska vlada prestane subvencionirati kupovinu gnojiva. Onda bi se indijske tvornice morale zatvoriti jer im je gotovo sav ulaz preko LNG-a oko $14. No to je politicki vrlo nepopularno i malo vjerojatno. Iako svako malo ta prica ispliva.

Ali to sto je neki poslovni model u problemima ne znaci nista na ZSE.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Hoce li brodari biti zvijezde u 2013-oj. Koja je njihova godina?

– nemam pojma, ali ja pitam, u ovom slučaju tipove koji se time bave, kojima je to posao.
– njihova predviđanja su za ovu godinu loša.
– ali ti tipovi vam o dionicama nemaju pojma, a to bi trebalo kupovati na nekom dnu.
– pratite BDI i kreditnu zaduženost firme koju mislite kupiti.
– stvarno vam nema smisla kupovati padajuće noževe.

– zbog svega toga sam trenutno u donekle sigurnim dionicama, stečajuše me ne zanimaju.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Razocarala si me. Toliko mi je mogao reci i Wilbur Ross. [emo_smijeh]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ivka,

Hoce li brodari biti zvijezde u 2013-oj. Koja je njihova godina?

Nisam napravio ali mislim da bi mogla postojati dobra koleracija BDI-a i China consumer spendinga.

Ako je tako, čekati rast domaće potrošnje u Kini.

2 minute poslije:

I evo pogledao, ne postoji korelacija. Dapače, postoji inverzija, i to je nešto

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Hoce li brodari biti zvijezde u 2013-oj. Koja je njihova godina?

stečajuše me ne zanimaju.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Za to imamo Lopinu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



mislim da MORGAN STANLEY nije tako računao kad se pred koji dan zadužio s obveznicama od milijardu AUD uz 8% na 5 godina

korisitm COT i za FX, spominjao sam ga kad je AUDUSD prošli put bio net short prije 3 mjeseca, kad je MMM hvalio Morgan Stanley (veliki igrač?) kako izdaje obevznice u AUD jer očekuju da će padat, tad je bio 0,9800 danas je 1,0550.
[/quote]
opet je to doba godine.
danas AUDUSD ima još malo veću net short poziciju nego prošli put, ali ima i manju kamatnu stopu pa je ok. to se dogodi jednom godišnje redovito i završi svaki put isto – krvavo.

Long AUDUSD, prvi pokušaj 0,9525.

Izasao konacan rezultat robne razmjene za 2012.

U knjigama ce ostati zapisano da je Hrvatska izvezla 1.35 milijardi kuna zlata. Sto cini 1.87% ukupnog izvoza. Fantastican uspjeh za zemlju koja nema niti jedan rudnik zlata. To je porast od 263% u odnosu na prethodnu godinu.

Od pocetka ove godine podatak o izvozu zlata nije dostupan. Cemu narod zamarati time. A mogao bi netko izracunati koliko je porast izvoza zlata u 2012-oj pozitivno doprinjeo izracunu GDP-a. Ako se uzme da je vecina tog novca otisla u potrosnju onda taj doprinos nije zanemariv.

Do kada prodaja zlata moze podupirati potrosnju. Moze li otkup zlata trajati dok Exxon ne pocne vaditi naftu i plin. [emo_smijeh]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ekonomisti, pravnici, admnistrativci. Nezaposlenih 42724. Otvorenih radnih mjesta 393. Od toga pola onih za 1600 kn. Jedno od najatraktivnijih blagajnica u Hrvatskoj Lutriji. Izvor HZZ.

Zbog cega ljudi i dalje upisuju te skole i fakultete?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

hebiga da mi je vratiti vrijeme sigurno to ne bih upisivao.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Ekonomisti, pravnici, admnistrativci. Nezaposlenih 42724. Otvorenih radnih mjesta 393. Od toga pola onih za 1600 kn. Jedno od najatraktivnijih blagajnica u Hrvatskoj Lutriji. Izvor HZZ.

Zbog cega ljudi i dalje upisuju te skole i fakultete?

Zato sto u HR svatko tko ne zna sto bi studirao ode na ekonomiju ili pravo. Zanimljiva stvar je da iako postoji hiperinflacija ekonomista odjednom se otvara sve vise “visokih poslovnih skola s pravom javnosti” koje nisu niti pravi fakulteti,i koje daju ocajan nivo obrazovanja, a ljudi placaju na tisuce eura da se tamo educiraju i s njih odlaze ravno na burzu.

Nevjerojatno je da jako malo ljudi je spremno nauciti neki konkretan posao koji fali, nego bi vecina u HR bili ekonomisti. U zemlji s padajucom ekonomijom, hiperinflacija ekonomista. svjetsko cudo

...



I naravno ZIFovi;QUNE,JAKT,SLPF,FMPS,BRIN i naravno VLBT

– ove gore citirane dionice nisu nikada bile zvijezde ZSE-a.
– ali hoće li biti, hoće li zasjati, to ovisi o burzovnoj publici i reklami gospon Lopine.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Da Ivana,u pravu si.Postajem opasan jer u većini slučajeva predviđam
kratkoročni smjer,a dugoročni je jasan iz plana i programa iz predstzečajnih
nagodbi.
Ponovo se vračamo socijalizmu.Petogodišnje projekcije,planovi i to uprava poduzeća koje su zahvaljujući “pametnom”vođenju dovele firme u predstečajnu agoniju.Neće sve uspjeti.I neće svaka predstečajna završit sa happy endom.
A neke su u prijedlogu predstečajnih nagodbi giljotinirale sadašnje vlasnike.

DIOKI -med i mlijeko u potocima,možda već ispijen

VART_tko je bio žedan mogao se napiti,a moglo bi biti još
DLKV_vruće,vruće,treba ga pustiti da potone još zeru
IGH_ćini se da je dotaknuo dno_ali samo se ćini_tu se ništa ne zna
BDEL_mili Bože kud sam zašo,neznam puta ne znam staze

ELKL_nominala sa 380 srokana na 10,dokapitalizacija možda po 10,tu može biti svega i stečaj,ali i dokapitalizacija po većoj cijeni u ovisnosti kako će se
postaviti mali dioničari na skupštini
I zato dragi ljubitelji predstečajuša obavezna disperzija uloga u ovim biserima.

Napomena:INDG sam prebacio iz rizičnog portfelja u temeljni stabilni dio porfelja.

Med i mlijeko teče u mom portfelju.



Ekonomisti, pravnici, admnistrativci. Nezaposlenih 42724. Otvorenih radnih mjesta 393. Od toga pola onih za 1600 kn. Jedno od najatraktivnijih blagajnica u Hrvatskoj Lutriji. Izvor HZZ.

Zbog cega ljudi i dalje upisuju te skole i fakultete?

Zato sto u HR svatko tko ne zna sto bi studirao ode na ekonomiju ili pravo. Zanimljiva stvar je da iako postoji hiperinflacija ekonomista odjednom se otvara sve vise "visokih poslovnih skola s pravom javnosti" koje nisu niti pravi fakulteti,i koje daju ocajan nivo obrazovanja, a ljudi placaju na tisuce eura da se tamo educiraju i s njih odlaze ravno na burzu.

Nevjerojatno je da jako malo ljudi je spremno nauciti neki konkretan posao koji fali, nego bi vecina u HR bili ekonomisti. U zemlji s padajucom ekonomijom, hiperinflacija ekonomista. svjetsko cudo
[/quote]

Ako mislim ostati u Hrvatskoj zašto bi studirao FER da bi se zaposlio u Ericssonu za 5000kn netto i radio u pravilu zahtjevne poslove gdje stalno moram intezivno učiti? Plaća će mi za 10 godina narasti na 8000kn netto što u stvari kada zbrojim inflaciju i nije povećanje, a svako daljnje povećanje košta firmu dosta zbog poreza, a ja sa 200kn netto ne dobijam puno. Ne hvala. Osim ako ne mislim ići van države. Bolje završiti ekonomiju, čekati vezu za u državnu firmu, raditi ponavljajuće poslove gdje je u pravilu mozak na pašu za također 5000kn ako ne i više u javnim firmama. Jednostavno se ne isplati. Znanje se u Hrvatskoj ne isplati.

New Report

Close