Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Crikva1, 20.04.2024. u 15:46

Best buy :

I dalje naravno  ERICSSON NIKOLA TESLA .

 

 

svaka vam dala kolega. cijena manja nego li prije tri g a vama već duže vrijeme BB. dok masa drugih papira odrađuju rast i preko 100%, ero i uz lijepu najavu divke pada i još uvijek je BB!!?? neki čudni kriteriji…. ali sigurno je, jednom će i on krenuti!

randopph, 22.04.2024. u 10:36

 





Crikva1, 20.04.2024. u 15:46



 

Best buy :

I dalje naravno  ERICSSON NIKOLA TESLA .

 

 



 

 

svaka vam dala kolega. cijena manja nego li prije tri g a vama već duže vrijeme BB. dok masa drugih papira odrađuju rast i preko 100%, ero i uz lijepu najavu divke pada i još uvijek je BB!!?? neki čudni kriteriji…. ali sigurno je, jednom će i on krenuti!

Pozdrav.Eto u Vašem komentaru Vam je i odgovor zašto BB.Sve je odradilo rast počevši od oporavka nakon virusa , nedavnog ulaska RH u bitne EU integracija i ostalih pozitivnih vijesti na šta su druga izdanja reagirala.A da ne spominjem mučenje dionice od strane “pametnih”fondova koje se i trenutno nastavlja.Njima ništa ne valja.Mala divka nije dobro,velika isto .Kada se dobit brutalno poveća u odnosu na godinu prije -nije dobro.Kada prihod naraste-nije dobro.Novčani tijek-negativan-ne valja,pozitivan-ne valja.

A ovo samo stagnira ili bolje reći-pada.Pa mi pričemu u Blue Chipu ,o firmi koja praktički ima monopol ,naš najveći IT izvoznik,koja zapošljava na tisuće ljudi i koja je usko povezana s državom,koja praktički nema duga. A trguje kao da je dioki u danima pred stečaj.Zbog čega? Zbog matice, zbog skidanje Ht-ovog odjela s grbače?

Jel Horvat ili slični osuđeni likovi se zapošljavaju u Ernt pa da Vam to predstavlja problem u povjerenju?

Kupovati nešto šta je odradilo 100% ili više ili šta je na povijesnim vrhovima -ne hvala.Rađe Ero koji je najviše podcjenjen.

Lp

 

pošteno, fer i korektno za razliku od velike većine koja odmah đonom u facu.

i pitanja su na mjestu na koja ne znamo odgovore. barem ne još na većinu njih.

sa zadnjim pasusom se apsolutno slažem, ali mi ipak neobično… ne skupljate valjda sve ovo vrijeme (mislim na posljednje dvije godine) otkako je u padu? ako da, onda vam svaka dala!!

randopph, 25.04.2024. u 21:25

pošteno, fer i korektno za razliku od velike većine koja odmah đonom u facu.

i pitanja su na mjestu na koja ne znamo odgovore. barem ne još na većinu njih.

sa zadnjim pasusom se apsolutno slažem, ali mi ipak neobično… ne skupljate valjda sve ovo vrijeme (mislim na posljednje dvije godine) otkako je u padu? ako da, onda vam svaka dala!!

Pomalo s tim ko će kome dat . Žena zna čitati ponekad. :).

Ne skupljam naravno,nemam ja toliko tih novaca. Skupljam od kad se erste naljutio kao malo dijete i krenuo prodavati jer mu protuprijedlog za dividendu nije prošao .Dakle nekih godinu dana. Sigurnost, povjerenje i dividenda su mi bitne a pogotovo u turbulentnim vremenima.A sad dali će biti 15-20-25 mil.dobiti ne toliko bitno. Jedino HT mogu s Ernt uspoređivati ali on je priča za sebe.Ne reagira na ništa.Nedavno dobiju najveću novčanu kaznu koju je operater dobio i to nema veze itd…Fondovim samo ovo smeta.Al svejedno nisu ni oni simbol znanja već moći jer imaju punu naših novaca pa mogu šta žele.

 

Kolega

Ni ja sam nebi bolje odgovorio iako to sakupljanje kod mene traje i malo duže ali doći će sve na svoje.

P.s. Dlkv isto postaje zanimljiv.

Informanka.

 

– nakon dva tjedna s laganim minusom evo mene ovaj tjedan ponovno u pobjedničkom ritmu, a kako neće kad je izišlo 1Q24 od KODT.

– i tako moj portfelj ovaj tjedan +6.5%.

– u ovoj godini +46.5%, ide to lagano prema 50%.

– dosta sam trgovala, imam jednu likvidnu i to sam prodavala (to će me koštati lijepog poreza za ovu godinu), ali nisam mogla odoljeti a da ne kupujem KODT nakon izvješća po cijeni ispod 1.500e, ako cijena padne ponovno ću kupovati KODT.

– ovo što ja radim s portfeljem nije pametno, tako da vam ne preporučam takav stil investiranja, ja to radim s velikim rizikom, ali mi taj rizik nosi velike prinose.

– a te velike prinose mogu zahvaliti dionici koja se zove KODT i trenutno mi čini 70.5% portfelja.

ZABA.

 

– izišlo izvješće 1Q24.

– izvješće je dobro, mislim da će se cijena zadržati na ovom nivou.

– dionica je stvarno likvidna, i veće količine se mogu kupiti ili prodati.

– dividenda je stvarno dobra.

– od ove dionice ne očekujem puno, sama dionica je stvarno dobra i šteta ju je zbog disperzije portfelja ne imati u portfelju.

IKBA.

 

– dionica je fundamentalno duplo bolja od ZABE.

– ali na žalost tržište ju nije prepoznalo.

– možda je tomu razlog zbog dividende koja je duplo manja nego kod ZABA.

– likvidnost dionice je stvarno slaba.

– ali na nižim cijenama je teško kupiti neku količinu.

– ja sam u par navrata tu na dnu kupila nešto sitno dionica.

– evo pojavio se i veći nalog na nekoj jeftinoj cijeni, ali ako ste primorani prodati imate mogućnost riješiti se i većih količina.

– ovu dionicu bih svakako poručila da ju imate u svojem portfelju.

MDKA.

 

– na ovoj dionici ubija nelikvidnost.

– cijena dionice je stvarno fundamentalno jeftina p/e 11, a nakon izvješća 1Q24 sigurno pada na 10, a možda i manje od 10, za par dana ćemo i to vidjeti.

– MDKA ima najveću cijenu od dionica na burzi, (zbog toga imamo i mali broj dionica).

– mali dioničari na našoj burzi su jedni od najsiromašnijih malih dioničara u EU pa je to vjerojatno razlog zbog čega se dionicom slabo trguje.

– mali savjet: pred skupštinu ne kupujte ovu dionicu jer onda nećete dobiti div. za 2023., dividenda se izglasa na skupštini pa imate ono t+2, koje važi za div.

– tu svakako očekujem veću div. od prethodne div.

– stvarno je šteta ne imati ovu dionicu u portfelju, koliko je dobra uskoro ćemo vidjeti u izvješću 1Q24 a i na skupštini kolika će biti dividenda.

KODT.

 

– dosta sam na ovoj temi pisala o ovoj dionici, i sve što sam pisala ispalo je točno.

– znam da mi ne vjerujete.

– ali možda će nekoga zanimati što kažu moja čaranja i moje čudesne formule kojima ostvarujem nevjerojatne prinose.

– KODT, i na ovoj cijeni je još uvijek jako dobra i fundamentalno podcijenjena dionica.

– sada ne očekujem neki veći rast, dobro bi bilo da se cijena stabilizira do sljedećeg izvješća na 1.500e .

– nemojmo zaboraviti tu imamo velike prodavače, tu je dobro što ti veliki prodavači daju likvidnost dionici, ali nije dobro jer koče rast cijene dionice.

– upravo zbog toga sam reducirala rast cijene dionice do slijedećeg godišnjeg izvješća na 2.000e.

– taj očekivani rast dionice na 2.000e nam daje prinos od 25%.

– znam puno je ljepše kada nam dionica raste 100% ali ni 25% u ovom poslu s dionicama nije tako loše.

– kod slijedeće dividende za 2024.g. mogu ponuditi puno precizniji iznos dividende..

– prognoziram da će slijedeća div. biti 50e.

– 50e na cijenu od 2.000e nam daje mali div. prinos od 2.5%.

– nekima će ovo biti puno nekima malo, sami odlučite hoćete li kupovati ili prodavati ovu dionicu, za moj ukus ovo je sasvim o.k. investicija i svakako vam može biti biti najveća pozicija u portfelju, investicija je dosta sigurna.

Crikva1, 23.04.2024. u 11:12





















Kupovati nešto šta je odradilo 100% ili više ili šta je na povijesnim vrhovima -ne hvala.Rađe XXXX koji je najviše podcjenjen.

 

– isto tako razmišljaju moj prijatelj Krial i gospon Brankec, neće oni kupovati nešto što je odradilo 100% ili više ili što je na povijesnim vrhovima.

– moj prijatelj Krial i gospon Brankec traže dionice koje su potonule barem 99.99% od svog ATH.

– oni se nadaju da će s tom taktikom poharati dionička tržišta širom EU.

– do sada su pronašli IGH, VART, DLKV…

– oni tu očekuju basnoslovno velike prihode odnosno zarade.

– njihove uratke možete pratiti na najnovijem forumu, na ovom našem prostoru koji se bavi s ZSE.

– evo ja im želim puno uspjeha s njihovim drukerskim uradcima.

 

johnwayne, 19.04.2024. u 11:28

Izgleda da su se neki prepali smjene vlasti pa rasprodaju vruć kontrolni paket u Jadran tvornici čarapa..

Je li to netko javno bježi od obveze javne ponude ? : )

 

 

New Report

Close