Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hromax, 08.03.2012. u 15:48

domach 1984,
Dobra i mudra odluka!
PS. ako je Mercedes već toliko bitan, kupite sebi i obitelji u istoj cijeni auta njihove dionice!
Duže će Vam trajati i imati ćete dalekkooo više koristi:)
(možete još uvijek reći da imate Mercedes)

Hvala na savjetu .
Nije Mercedes bitan , ali je udoban.
Imam već dva Mercedesa i 24 vrste dionica , razne fele .
Trajat će "obadvoje"dugo , dok sam živ , ako ne i duže .
Pozdrav !
[/quote]

Živio ti do smrti ! Sve je prolazno, ali ljudska je glupost vječna [thumbsup]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]



domach1984, 08.03.2012. u 16:09

domach 1984,
Dobra i mudra odluka!
PS. ako je Mercedes već toliko bitan, kupite sebi i obitelji u istoj cijeni auta njihove dionice!
Duže će Vam trajati i imati ćete dalekkooo više koristi:)
(možete još uvijek reći da imate Mercedes)

Hvala na savjetu .
Nije Mercedes bitan , ali je udoban.
Imam već dva Mercedesa i 24 vrste dionica , razne fele .
Trajat će "obadvoje"dugo , dok sam živ , ako ne i duže .
Pozdrav !
[/quote]

Živio ti do smrti ! Sve je prolazno, ali ljudska je glupost vječna [thumbsup]
[/quote]

MA fascinantno, možda sam ja mlad pa sam i glup, ali umjesto 120 000 € ( prosjek za dva nova MB-a)
na aute ja bih potrošio na školovanje i naobrazbu i to na najboljim fakultetima na svijetu.

1. znanje može vrijediti samo više
2. auto čim ga izvezete iz salona znate koliko manje vrijedi

Sada, ako Vi želite djeci reći da je bitno da je Tata imao Mecu ali nije bitno da mu djeca idu u najbolje svjetske škole i da se razvijaju kao ljudi…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Koliko sam ja skuzio domach on (hromax) je stao na vašu stranu. Mislim da je napisao peri da je glup. Il se varam??? Sad sam ja zbunjen

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Koliko sam ja skuzio domach on (hromax) je stao na vašu stranu. Mislim da je napisao peri da je glup. Il se varam??? Sad sam ja zbunjen

Znam da je. Ne mislim da je Pero glup nego kratkovidan tj dalekovidan u vozilima ali to je = kratkovidan.

NIje išlo Hromaxa.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Koliko sam ja skuzio domach on (hromax) je stao na vašu stranu. Mislim da je napisao peri da je glup. Il se varam??? Sad sam ja zbunjen

Znam da je. Ne mislim da je Pero glup nego kratkovidan tj dalekovidan u vozilima ali to je = kratkovidan.

NIje išlo Hromaxa.
[/quote]

Ma nije glup sam od sebe, nego ističe ovdje da je pun ko brod, a glupost, bolje rečeno plitkost s vremenom postane obrazac ponašanja takvih. No offence 2 eveyone [wink]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

@Pero7

Nebi ulazio u u ocjenu vaseg stava kao dobrog ili loseg, samo bih primjetio kako je to tipican pomeni zatucan balkanski stav gdje se mora vidjeti da "netko" ima i da je netko "gazda" i da je nepobitna istina kako onaj tko se vozi javnim prjevozom je sirotinja, a onaj tko se vozi u Mercedesu uspjesan covjek.

Kazete da ste putovali , jeste li ikada bili u npr Švedskoj? Cimer mi je kolumbijac koji inaće živi u Švedskoj i baš smo neki dan pričali o Švedima i njihovom stavu u novcu jer sam primjetio zanimljive stvari dok sam bio tamo. Rekao mi je "znaš , shvatio sam da nešto u mom stavu prema novcu nije u redu kada sam ja koji sam bio čistač u kompaniji vozeći se s posla svojim Volvom pretekao vlasnika kompanija koji na posao i s posla ide biciklom".

Vjerujem da u vašim oćima ti plavi mršavi ljudi nemaju niti za platiti režije jer jadnici se voze večinom javnim prjevozom i biciklima, a od automobila najviše ima Kia i Hyuandaia te nešto Volvoa niže klase, isto tako i njihovi južni susjedi Danci su u vašim oćima vjerojatno teška sirotinja koja za kruh nema pa se u Copenhagenu umjesto rijeke auta svaki dan vidi rijeka bicikala. Mi neki ipak imamo stav kako resursi ipak nisu beskonačni i kako ih nema smisla nepotrebno razbacivati bez obzira koliko novaca imali ili nemali.Moj je stav da s svim resursima treba racionalno postupati pa tako i s novcem i voditi se s onim "potroši onoliko koliko je potrebno da zadovolji osnovnu potrebu, pretjeran luksuz je nepotreban".

Moj stav je da nema toga Mercedesa koji će me od toćke A do toćke B dovesti bolje nego neka Kia srednje klase ili ak cemo uzet malo luksuznije onda Golf. Nema sanse da razlika cijene Mercedes- VW s jednakim faktorom replicira i udobnost te kvalitetu vožnje stoga stvarno ne vidis razlog za kupovinom 2 Mercedesa niti bi ih ja ikada kupio no naravno svatko ima svoje gušte i to je u redu. Zapravo s ovim cijenama goriva,registracije i parkinga mislim da kad bih se vracao u HR nebih uopce kupovao automobil jer je u Zagrebu bicikl cisto zadovoljavajuce prijevozno sredstvo, a za nuzdu tu je jeftini taxi, dok bi novac koji bi trebao potrositi za automobil isti tren mogao investirati u stvari koje znam da će im rasti vrijednost i gdje će mi se stvarati novi novac umjesto u komad lima koji će nositi samo troškove, a koji bi imao samo kako susjedi nebi mislili da sam ja sirotinja.

...

Nedaj se Pero!!
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?feature=mhee&v=rhFtipQwSsw ">Vaš link

[lol]

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Prekrasna pjesma i spot….ali, ovakve lijepe žene/ crnke/, obitavaju više u Dalmaciji..tako da Ivana7..
vjerojatno..sebe više pronalazi u ovih stihovima….mislim , na njene godine i želje onog
koji posvećuje ovu pjesmu…
Best buy today………. cvijet od strane muškarca, poklonjen ženi.

Hvala na spotu.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


MA fascinantno, možda sam ja mlad pa sam i glup, ali umjesto 120 000 € ( prosjek za dva nova MB-a)
na aute ja bih potrošio na školovanje i naobrazbu i to na najboljim fakultetima na svijetu.
1. znanje može vrijediti samo više
2. auto čim ga izvezete iz salona znate koliko manje vrijedi
Sada, ako Vi želite djeci reći da je bitno da je Tata imao Mecu ali nije bitno da mu djeca idu u najbolje svjetske škole i da se razvijaju kao ljudi…

Vrijednost vozila je puno manja .
Jedno vozilo je staro , a drugo sam kupio kada sam prodao dionice INE po 4.100,00kn.
Hvala vam što brinete o mojim financijama , ali mogu to i sam .
Nemam ništa protiv da vi svoje novce trošite kako hoćete .

Neznam zašto ste toliko opterečeni mojim osobnim vozilima ?
Pa ja imam vozila koliko mi treba i kakva si mogu priuštiti s obzirom na moj rad i moju zaradu .

Vi uživate u javnom prijevozu i ja nemam ništa protiv toga .
Ja poštujem vaš izbor da se vozite javnim prijevozom .
Nemam ništa protiv toga da vi svoju zaradu trošite kako god želite i na šta hoćete .
Dozvolite da i ja svoju zaradu trošim kako ja mislim da je optimalno za mene i moju obitelj.

Hvala vam na savjetu ,ali neću djecu poslati u najbolje svjetske škole da bi mogli poslije dane dangubiti na forumima i drugima nametati svoje neupotrebljive stavove .

Omogučit ću im da završe Hrvatske škole , koliko će željeti .
I nadam se da će nastaviti razvijati Hrvatsko gospodarstvo , zapošljavati ljude a višak zarade uložiti u Hrvatskoj u Best buy dionice .

.

@ HaoRen ,

u potpunosti se slažem sa vašim izborom i nemam ništa protiv da svoje novce trošite onako kako želite .

Molim vas dozvolite i meni da svoju zaradu trošim onako kako ja mislim da je najbolje za mene i moju obitelj .
Zahvaljujem.

Pozdrav !

.


Čini mi se da ulazimo u fazu kada je keš = kralj!!!

Grcka TV je javila slijedece. Od 86% posto Grckog duga koji je pod grckom jurisdikcijom navodno je 85% pristalo na uvjete deala. Sada im nedostaje da skupe jos 5% pristanka koji je pod stranom jurisdikcijom.

Bez obzira ja sam isto uzeo defanzivnije pozicije. Iznenadilo bi me da S&P preskoci 1400.

@Knox

Ima li smisla kupovati US dollar naredni tjedan ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


@Knox

Ima li smisla kupovati US dollar naredni tjedan ?


Ne vjerujem da će bit značajnih pomaka sljedećih tjedana na FXu.
Sve je na nekakavim prosjecima, range-ovima i blizu fair-value.
Možda jedino long USDJPY.

New Report

Close